Aylin Nazlıaka

Aylin Nazlıaka

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara-1 4 .sıra Adayı.3 Aralık 1968 yılında Ankara’da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Nazlıaka; 2014 yılında Harvard Üniversitesi “Yükselen Liderler” programını başarıyla tamamlamıştır.Çalışma hayatına Koç Holding’in yetenek havuzunda başlayan Nazlıaka; 24 yaşındayken Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketlerinden birini kurdu. Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden birisi haline geldi. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.Peryön (www.peryon.org.tr), Özel İstihdam Büroları Derneği (www.oibd.org.tr) ve Endeavor (www.endeavor.org.tr) gibi sivil toplum örgütlerinde kurucu üye, yönetim kurulu üyesi, danışma kurulu üyesi gibi etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı haftalık programı hazırlayıp sundu.2001′de “Yılın İş Kadını”, 2002′de “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008′de “Yılın Genç İş Kadını”, 2012’de “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan Ödülü” ve “Kadın Platformu Ödülü”, 2013′de “Yılın Politikacısı” ve “Yılın Siyasetçisi” ve 2014′te bir kez daha “Yılın Siyasetçisi” ödüllerini almıştır.Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarıdır. 2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (www.chp.org.tr) Parti Meclisi Üyeliği yapmış, 12 Haziran 2011 Seçimleri’nde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçilmiştir. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Karma Parlamento Komisyonu üyesidir.Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir.

Aylin Nazlıaka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 556 aylin nazlıaka haberi bulunmuştur.
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nı her yurttaşa anlatacaklarını belirten Nazlıaka, "Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlıyız" dedi.
16.01.2022Siyaset
Kadın Kolları’na talimat: Çalınmadık kapı bırakmayın
Kadın Kolları’na talimat: Çalınmadık kapı bırakmayınCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin iktidar çalışmalarını ve vaadlerini vatandaşlara anlatması için Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'ya talimat verdi.
26.12.2021Siyaset
15 Temmuz gazisinden Kılıçdaroğlu'na Türkkan tepkisi
15 Temmuz gazisinden Kılıçdaroğlu'na Türkkan tepkisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Can Göktuğ Boz (27) tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in (28) Ankara'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bir grup 15 Temmuz gazisi, Kılıçdaroğlu taziye çadırından ayrıldığı sırada Bingöl'de şehit ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'la ilgili açıklama yapmadığı belirterek tepki gösterdi.
14.11.2021Haberler
15 Temmuz gazisinden Kılıçdaroğlu'na Türkkan tepkisi
15 Temmuz gazisinden Kılıçdaroğlu'na Türkkan tepkisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Can Göktuğ Boz (27) tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in (28) Ankara'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bir grup 15 Temmuz gazisi, Kılıçdaroğlu taziye çadırından ayrıldığı sırada Bingöl'de şehit ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'la ilgili açıklama yapmadığı belirterek tepki gösterdi.
14.11.2021Gündem
Son yolculuğunda kadınların omzunda
Son yolculuğunda kadınların omzundaKanser nedeniyle yaşamını yitiren kadın hakları savunucusu Çiğdem Aydın, son yolculuğuna uğurlandı.
9.11.2021Gündem
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’CHP’nin iktidar olduğunda kadınlara yönelik çalışmaları ve uygulamaları anlatan Kılıçdaroğlu, “Her yerde rahatlıkla şunu söyleyin; iktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun?” dedi...
24.10.2021Siyaset
‘Bu çağrıyı yapmak zorundaydım’
‘Bu çağrıyı yapmak zorundaydım’CHP lideri Kılıçdaroğlu kamu görevlileriyle ilgili yaptığı paylaşıma ilişkin olarak “Kamuda görev yapan kişi, bir ailenin, bir partinin militanı olamaz. Oy verebilir ama görevini yasalar çerçevesinde yapmalıdır. Bu çağrıyı yapmak zorundaydım zaten” dedi.
18.10.2021Siyaset
CHP’ye yeni üye olan kadınlara rozetlerini Kılıçdaroğlu taktı
CHP’ye yeni üye olan kadınlara rozetlerini Kılıçdaroğlu taktıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kadın kollarınca hayata geçirilen “İlk Oy” projesi kapsamında, Elazığ, Kars, Çanakkale, Sivas ve Ankara’dan partiye yeni katılan kadın üyelerin rozetlerini bizzat taktı.
18.09.2021Siyaset
‘Demirden korksak trene binmezdik’
‘Demirden korksak trene binmezdik’Çanakkale’de içinde bir kişinin bulunduğu araç, CHP’ye ait YaşamHak otobüsünden inen il kadın kolları başkanı ve şoförün üzerine doğru gelerek ezmeye çalıştı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.
3.09.2021Siyaset
‘Taliban ile ortak noktamız olamaz’
‘Taliban ile ortak noktamız olamaz’CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Afganistan’da yaşananları kederle takip ettiğini belirterek, “Kadın ve çocukların hayatını cehenneme çeviren Taliban ile ortak bir noktamız olamaz” dedi.
19.08.2021Siyaset
Kadınlar her kesime ulaşabiliyor
Kadınlar her kesime ulaşabiliyorBir yıl önce “Kotalar bize dar, rotamız iktidar diyerek” yönetime gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı birinci yıl dönümünü kutladı.
11.08.2021Siyaset
Nazlıaka, Gökçek’e karşı haklı bulundu
Nazlıaka, Gökçek’e karşı haklı bulunduAnayasa Mahkemesi (AYM), CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın, kişisel verilerini sosyal medyada yayımlayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında açtığı tazminat davasının, Gökçek’in eyleminin “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirilerek reddedilmesini hak ihlali saydı.
30.07.2021Siyaset
AYM, Gökçek'in sosyal medyada Nazlıaka'nın kişisel verilerinin korunması hakkını ihlal ettiğine hükmetti
AYM, Gökçek'in sosyal medyada Nazlıaka'nın kişisel verilerinin korunması hakkını ihlal ettiğine hükmettiAnayasa Mahkemesi (AYM), eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya hesabındaki bazı paylaşımlarıyla CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın "kişisel verilerin korunmasını isteme hakkı"nı ihlal ettiğine karar verdi.
29.07.2021Gündem
CHP'nin "kadına yönelik şiddetin haritası" çalışmasında sona gelindi
CHP'nin "kadına yönelik şiddetin haritası" çalışmasında sona gelindi CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla başlatılan "YaşamHak" projesi kapsamında yapılan "kadına yönelik şiddetin haritası" çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, "Bu harita doğrultusunda şiddet türlerini, şiddet mağduru kadınların yaşadığı illeri, yaş ortalamalarını tespit ediyoruz." dedi.
8.07.2021Siyaset
Sivas'ta 28 yıl önce hayatını kaybedenler anıldı
Sivas'ta 28 yıl önce hayatını kaybedenler anıldıSivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı.
2.07.2021Gündem
‘İstanbul Sözleşmesi can simidimizdir’
‘İstanbul Sözleşmesi can simidimizdir’CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini belirterek, “İnsan haklarına ait bir sözleşmeden, üç kez boş ol diyerek çıkılamaz. Bu sefer atı alan Üsküdar’ı o kadar kolay geçemeyecek” dedi.
12.05.2021Siyaset
CHP’li kadınlardan ‘mor adımlar’
CHP’li kadınlardan ‘mor adımlar’CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın “Mor Adımlar Ankara’da Direniyor” sloganıyla 1 Nisan’da başlattığı ve 25 ilçe başkanlığına yapılan yürüyüş tamamlandı.
17.04.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Kadının ekonomik özgürlüğe kavuşması önemli
Kılıçdaroğlu: Kadının ekonomik özgürlüğe kavuşması önemliCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadının ekonomik özgürlüğe kavuşmasının önemine vurgu yaparak, "Kadın eğer ekonomik özgürlüğe kavuşuyorsa o zaman daha farklı daha güçlü hissediyor kendisini; gerek sokakta, gerek evde, gerek caddede kendisini daha güçlü hissediyor" dedi.
3.04.2021Siyaset
CHP’li kadınlar Danıştay’a başvuruyor
CHP’li kadınlar Danıştay’a başvuruyorCHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için bugün Danıştay’a başvuracak.
29.03.2021Siyaset
‘Seçim vurgusunu artırmalıyız’
‘Seçim vurgusunu artırmalıyız’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan MYK’da İstanbul Sözleşmesi ve ekonomide yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı.
23.03.2021Siyaset
'Susacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar'
'Susacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar'CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması kararını tanımayacaklarını ve susmayacaklarını söyledi.
22.03.2021Siyaset
‘Benden sonra bir kadın başkan gelsin’
‘Benden sonra bir kadın başkan gelsin’CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’la bir araya geldi.
21.03.2021Ege
Tire’deki sosyal hizmetlere tam not
Tire’deki sosyal hizmetlere tam notCHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ı ziyaret etti.
5.03.2021Ege
Son dakika: Eşi ile kızını sıcak suyla haşladı! Hakimin sorusuna skandal cevap
Son dakika: Eşi ile kızını sıcak suyla haşladı! Hakimin sorusuna skandal cevapGelen bir son dakika haberine göre; Konya'da 'haşlama' olayında flaş bir gelişme yaşandı. Sabah kahvaltısı için uyandırdığı eşi Rukiye Ay (23) ve kızı Eylül'ü (1,5) üzerlerine sıcak su dökerek, haşlayan ve olaydan sonra tutuklanan Ali Ay'ın (28) yargılanmasına başlandı.
4.03.2021Gündem
‘Bu temaslar, Selçuk’a artı olarak dönecek’
‘Bu temaslar, Selçuk’a artı olarak dönecek’Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, siyasetin ve bürokrasinin zirvesindeki isimlerle görüştü...
7.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Aylin Nazlıaka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.