Aylin Nazlıaka

Aylin Nazlıaka

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara-1 4 .sıra Adayı.3 Aralık 1968 yılında Ankara’da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Nazlıaka; 2014 yılında Harvard Üniversitesi “Yükselen Liderler” programını başarıyla tamamlamıştır. Çalışma hayatına Koç Holding’in yetenek havuzunda başlayan Nazlıaka; 24 yaşındayken Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketlerinden birini kurdu. Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden birisi haline geldi. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı. Peryön (www.peryon.org.tr), Özel İstihdam Büroları Derneği (www.oibd.org.tr) ve Endeavor (www.endeavor.org.tr) gibi sivil toplum örgütlerinde kurucu üye, yönetim kurulu üyesi, danışma kurulu üyesi gibi etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı haftalık programı hazırlayıp sundu. 2001′de “Yılın İş Kadını”, 2002′de “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008′de “Yılın Genç İş Kadını”, 2012’de “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan Ödülü” ve “Kadın Platformu Ödülü”, 2013′de “Yılın Politikacısı” ve “Yılın Siyasetçisi” ve 2014′te bir kez daha “Yılın Siyasetçisi” ödüllerini almıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarıdır. 2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (www.chp.org.tr) Parti Meclisi Üyeliği yapmış, 12 Haziran 2011 Seçimleri’nde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçilmiştir. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Karma Parlamento Komisyonu üyesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir.

Aylin Nazlıaka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 621 aylin nazlıaka haberi bulunmuştur.
'Normalleşme sürecinin ilk adımını engellilerin sorunlarını çözerek atalım'
'Normalleşme sürecinin ilk adımını engellilerin sorunlarını çözerek atalım' Bütün siyasi partilere çağrıda bulunduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Gelin 31 Mart seçimlerinden sonra ortaya çıkan ve benim içinde olduğum, takipçisi olduğum normalleşme sürecinin ilk adımını, engellilerin birikmiş sorunlarını çözecek kanuni düzenlemeleri Meclis'te hep birlikte yaparak atalım" şeklinde konuştu.
16.05.2024 Gündem
CHP'li Aylin Nazlıaka: Birçok kadın şiddet sarmalından çıkamıyor
CHP'li Aylin Nazlıaka: Birçok kadın şiddet sarmalından çıkamıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Bugün ülkemizde birçok kadın işsizlik girdabından kurtulmaya çalışıyor. Bugün ülkemizde birçok kadın şiddet sarmalından çıkamıyor. En temel hakları olan yaşam haklarını kaybediyorlar. Gelecek kaygısı, daha doğrusu geleceksizlik tüm kadınların hayatını çok yıpratıyor ve psikolojik olarak da çok zorluyor" dedi.
12.05.2024 Gündem
Özgür Özel: Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor
Özgür Özel: Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'Türkiye ittifakı kazandı ve Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor.' dedi.
9.05.2024 Gündem
‘Her beş aileden biri yardıma muhtaç’
‘Her beş aileden biri yardıma muhtaç’ CHP’nin gölge kabinesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan sorumlu gölge bakan olarak görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka Parti Genel Merkezi’nde dün basın toplantısı düzenledi.
6.05.2024 Gündem
Siyasi polemiğe bayram molası!
Siyasi polemiğe bayram molası! Bayramın ikinci gününde siyasi partiler bayramlaştı. Parti heyetlerinin karşılıklı ziyaretinde ayrışma ve rekabet yerine, birlik, beraberlik, hoşgörü ve nezaket hakimdi...
12.04.2024 Gündem
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayram ziyaretleri gerçekleşti.
11.04.2024 Haberler
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayram ziyaretleri gerçekleşti.
11.04.2024 Gündem
‘Medeni Kanun’ çıkışı
‘Medeni Kanun’ çıkışı CHP Kadın Kolları, 81 il ve 973 ilçede eş zamanlı “Medeni Kanun’a sahip çıkıyoruz” başlıklı basın açıklaması yaptı.
10.02.2024 Gündem
CHP'de İzmir sancısı! 'İmamoğlu devre dışı bırakıldı'
CHP'de İzmir sancısı! 'İmamoğlu devre dışı bırakıldı' CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında “Değişim diyordunuz ne olacak diyenlere dün ilan edilen İzmir listesine bakın diyorum. Değişim orada” diye konuştu.
31.01.2024 Gündem
‘Şiddet mağdurlarına avukat ordusu kurduk’
‘Şiddet mağdurlarına avukat ordusu kurduk’ CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, dün parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
31.12.2023 Gündem
Özel: Herkese barış ilan ediyoruz
Özel: Herkese barış ilan ediyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gelişinin 104’ünücü yıl dönümü dolayısıyla ilçeyi ziyaret etti.
23.12.2023 Gündem
Kimler değişecek kimler kalacak?
Kimler değişecek kimler kalacak? CHP’nin bu hafta yapılması planlanan toplantısında memnuniyet anketlerinin sonuçları ve mevcut belediye başkanlarının durumunun konuşulması öngörülüyor. Anketlerden çıkan sonuçlara göre, belediye başkanlarının kaderi belli olacak.
11.12.2023 Gündem
İşte CHP’nin yeni yönetimi
İşte CHP’nin yeni yönetimi CHP lideri Özel, yeni PM ile ilk toplantısında, yeni ‘A Takımı’nı da belirledi. CHP MYK’da hükümetteki her bir bakanlığa karşılık gelecek şekilde ‘gölge bakan’ olarak adlandırılan 18 başkan yardımcılığı ve hukuk gibi temel idari işlerin yönetimi için 6 başkanlık oluşturuldu.
12.11.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu şimdi ne yapacak? Kurultay sonrası dikkat çeken hazırlık
Kılıçdaroğlu şimdi ne yapacak? Kurultay sonrası dikkat çeken hazırlık CHP kurultayında “değişim” rüzgarına karşı koyamayarak 13 yıl sürdürdüğü Genel Başkanlık görevine veda eden Kemal Kılıçdaroğlu bundan sonra siyaseti yakında hazır hale geleceği belirtilen çalışma ofisinden takip edecek.
12.11.2023 Gündem
CHP'nin yeni MYK'sı belli oldu! Özgür Özel'den 3 belediye başkanı ile ilgili açıklama
CHP'nin yeni MYK'sı belli oldu! Özgür Özel'den 3 belediye başkanı ile ilgili açıklama CHP’nin 38’inci Olağan Kurultayı'nda seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleri, ilk toplantısını genel başkan Özgür Özel başkanlığında yaptı. Özel, toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklama yaparak partisinin yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu açıkladı. Özgür Özel, yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı.
11.11.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu, neden 'devam' dedi? Özgür Özel kendisine gelen bilgiyi açıkladı
Kılıçdaroğlu, neden 'devam' dedi? Özgür Özel kendisine gelen bilgiyi açıkladı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili Genel Başkanlık seçiminin ilk turunun ardından ortaya çıkan görüntüler siyasetin gündemine damga vurmuştu. CHP'nin yeni lideri Özgür Özel'den tartışmalarla ilgili ilk açıklama geldi.
7.11.2023 Gündem
Parti Meclisi’nde İstanbul ağırlığı
Parti Meclisi’nde İstanbul ağırlığı CHP’nin PM listesine İstanbul ağırlığı damga vurdu, en yüksek oyları İstanbul adayları aldı. Özel’in 60 kişilik PM listesini, 9 kişi deldi. Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Salıcı, PM’ye giremedi ancak Salıcı’nın hazırladığı anahtar listeden 8 isim PM’ye girmeyi başardı.
7.11.2023 Gündem
CHP'nin Parti Meclisi üyeleri netleşti
CHP'nin Parti Meclisi üyeleri netleşti CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri belirlendi.
6.11.2023 Gündem
Parti Meclisi için iki anahtar liste yarıştı
Parti Meclisi için iki anahtar liste yarıştı CHP Kurultayı’nda 60 kişilik Parti Meclisi’ne 380 kişi başvurdu. 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu için de 98 kişi aday oldu. Kılıçdaroğlu, PM için liste çıkarmadı.
6.11.2023 Gündem
CHP'li Özgür Özel: Yol verirseniz hep beraber yürüyelim
CHP'li Özgür Özel: Yol verirseniz hep beraber yürüyelim CHP Genel Başkan Adayı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "'Herkes için CHP' değil. Ne demek herkes için CHP? Bir parti herkes içinse, hiç kimse için bir şey yapamaz." açıklamasında bulundu.
6.10.2023 Gündem
Son dakika... Merdan Yanardağ için karar verildi
Son dakika... Merdan Yanardağ için karar verildi Merdan Yanardağ'ın yargılandığı davada ilk celsede karar çıktı. Mahkeme, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdığı Yanardağ'ın tahliyesine karar verdi.
4.10.2023 Gündem
Gazeteci Merdan Yanardağ hakim karşısına çıktı
Gazeteci Merdan Yanardağ hakim karşısına çıktı Gazeteci Merdan Yanardağ, bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanmasının ardından bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.
4.10.2023 Gündem
Özgür Özel'den İzmir'de genel başkanlık vurgusu
Özgür Özel'den İzmir'de genel başkanlık vurgusu Genel başkanlığa aday olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel partisinin İzmir il kongresinde açıklamalarda bulundu.
16.09.2023 Gündem
CHP’de danışman krizi! Perinaz Mahpeyker Yaman'dan özür geldi
CHP’de danışman krizi! Perinaz Mahpeyker Yaman'dan özür geldi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçmişte kendisine yönelik hakaret içerikli paylaşımlar yapan Perinaz Mahpeyker Yaman’ı danışman atadığına yönelik tartışma devam ediyor.
3.09.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan 'ulusal vergi konseyi' açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan 'ulusal vergi konseyi' açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz 6 lider ortak mutabakat metnine bir hedef koymuştuk 'ulusal vergi konseyi kuracağız' diye. 85 milyondan toplanan vergilerin nerelere harcandığını Resmi Gazete'de her yıl yayımlayacak ve toplumun her kesimi, ödediği vergi nerelere harcanıyor görecekti. Şimdi bu yok." dedi.
23.08.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Aylin Nazlıaka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.