Aylin Nazlıaka

Aylin Nazlıaka

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara-1 4 .sıra Adayı.3 Aralık 1968 yılında Ankara’da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Nazlıaka; 2014 yılında Harvard Üniversitesi “Yükselen Liderler” programını başarıyla tamamlamıştır. Çalışma hayatına Koç Holding’in yetenek havuzunda başlayan Nazlıaka; 24 yaşındayken Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketlerinden birini kurdu. Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden birisi haline geldi. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı. Peryön (www.peryon.org.tr), Özel İstihdam Büroları Derneği (www.oibd.org.tr) ve Endeavor (www.endeavor.org.tr) gibi sivil toplum örgütlerinde kurucu üye, yönetim kurulu üyesi, danışma kurulu üyesi gibi etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı haftalık programı hazırlayıp sundu. 2001′de “Yılın İş Kadını”, 2002′de “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008′de “Yılın Genç İş Kadını”, 2012’de “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan Ödülü” ve “Kadın Platformu Ödülü”, 2013′de “Yılın Politikacısı” ve “Yılın Siyasetçisi” ve 2014′te bir kez daha “Yılın Siyasetçisi” ödüllerini almıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarıdır. 2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (www.chp.org.tr) Parti Meclisi Üyeliği yapmış, 12 Haziran 2011 Seçimleri’nde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçilmiştir. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Karma Parlamento Komisyonu üyesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir.

Aylin Nazlıaka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 617 aylin nazlıaka haberi bulunmuştur.
Siyasi polemiğe bayram molası!
Siyasi polemiğe bayram molası! Bayramın ikinci gününde siyasi partiler bayramlaştı. Parti heyetlerinin karşılıklı ziyaretinde ayrışma ve rekabet yerine, birlik, beraberlik, hoşgörü ve nezaket hakimdi...
12.04.2024 Gündem
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayram ziyaretleri gerçekleşti.
11.04.2024 Haberler
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri
Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayram ziyaretleri gerçekleşti.
11.04.2024 Gündem
‘Medeni Kanun’ çıkışı
‘Medeni Kanun’ çıkışı CHP Kadın Kolları, 81 il ve 973 ilçede eş zamanlı “Medeni Kanun’a sahip çıkıyoruz” başlıklı basın açıklaması yaptı.
10.02.2024 Gündem
CHP'de İzmir sancısı! 'İmamoğlu devre dışı bırakıldı'
CHP'de İzmir sancısı! 'İmamoğlu devre dışı bırakıldı' CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında “Değişim diyordunuz ne olacak diyenlere dün ilan edilen İzmir listesine bakın diyorum. Değişim orada” diye konuştu.
31.01.2024 Gündem
‘Şiddet mağdurlarına avukat ordusu kurduk’
‘Şiddet mağdurlarına avukat ordusu kurduk’ CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, dün parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
31.12.2023 Gündem
Özel: Herkese barış ilan ediyoruz
Özel: Herkese barış ilan ediyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gelişinin 104’ünücü yıl dönümü dolayısıyla ilçeyi ziyaret etti.
23.12.2023 Gündem
Kimler değişecek kimler kalacak?
Kimler değişecek kimler kalacak? CHP’nin bu hafta yapılması planlanan toplantısında memnuniyet anketlerinin sonuçları ve mevcut belediye başkanlarının durumunun konuşulması öngörülüyor. Anketlerden çıkan sonuçlara göre, belediye başkanlarının kaderi belli olacak.
11.12.2023 Gündem
İşte CHP’nin yeni yönetimi
İşte CHP’nin yeni yönetimi CHP lideri Özel, yeni PM ile ilk toplantısında, yeni ‘A Takımı’nı da belirledi. CHP MYK’da hükümetteki her bir bakanlığa karşılık gelecek şekilde ‘gölge bakan’ olarak adlandırılan 18 başkan yardımcılığı ve hukuk gibi temel idari işlerin yönetimi için 6 başkanlık oluşturuldu.
12.11.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu şimdi ne yapacak? Kurultay sonrası dikkat çeken hazırlık
Kılıçdaroğlu şimdi ne yapacak? Kurultay sonrası dikkat çeken hazırlık CHP kurultayında “değişim” rüzgarına karşı koyamayarak 13 yıl sürdürdüğü Genel Başkanlık görevine veda eden Kemal Kılıçdaroğlu bundan sonra siyaseti yakında hazır hale geleceği belirtilen çalışma ofisinden takip edecek.
12.11.2023 Gündem
CHP'nin yeni MYK'sı belli oldu! Özgür Özel'den 3 belediye başkanı ile ilgili açıklama
CHP'nin yeni MYK'sı belli oldu! Özgür Özel'den 3 belediye başkanı ile ilgili açıklama CHP’nin 38’inci Olağan Kurultayı'nda seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleri, ilk toplantısını genel başkan Özgür Özel başkanlığında yaptı. Özel, toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklama yaparak partisinin yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu açıkladı. Özgür Özel, yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı.
11.11.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu, neden 'devam' dedi? Özgür Özel kendisine gelen bilgiyi açıkladı
Kılıçdaroğlu, neden 'devam' dedi? Özgür Özel kendisine gelen bilgiyi açıkladı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili Genel Başkanlık seçiminin ilk turunun ardından ortaya çıkan görüntüler siyasetin gündemine damga vurmuştu. CHP'nin yeni lideri Özgür Özel'den tartışmalarla ilgili ilk açıklama geldi.
7.11.2023 Gündem
Parti Meclisi’nde İstanbul ağırlığı
Parti Meclisi’nde İstanbul ağırlığı CHP’nin PM listesine İstanbul ağırlığı damga vurdu, en yüksek oyları İstanbul adayları aldı. Özel’in 60 kişilik PM listesini, 9 kişi deldi. Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Salıcı, PM’ye giremedi ancak Salıcı’nın hazırladığı anahtar listeden 8 isim PM’ye girmeyi başardı.
7.11.2023 Gündem
CHP'nin Parti Meclisi üyeleri netleşti
CHP'nin Parti Meclisi üyeleri netleşti CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri belirlendi.
6.11.2023 Gündem
Parti Meclisi için iki anahtar liste yarıştı
Parti Meclisi için iki anahtar liste yarıştı CHP Kurultayı’nda 60 kişilik Parti Meclisi’ne 380 kişi başvurdu. 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu için de 98 kişi aday oldu. Kılıçdaroğlu, PM için liste çıkarmadı.
6.11.2023 Gündem
CHP'li Özgür Özel: Yol verirseniz hep beraber yürüyelim
CHP'li Özgür Özel: Yol verirseniz hep beraber yürüyelim CHP Genel Başkan Adayı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "'Herkes için CHP' değil. Ne demek herkes için CHP? Bir parti herkes içinse, hiç kimse için bir şey yapamaz." açıklamasında bulundu.
6.10.2023 Gündem
Son dakika... Merdan Yanardağ için karar verildi
Son dakika... Merdan Yanardağ için karar verildi Merdan Yanardağ'ın yargılandığı davada ilk celsede karar çıktı. Mahkeme, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdığı Yanardağ'ın tahliyesine karar verdi.
4.10.2023 Gündem
Gazeteci Merdan Yanardağ hakim karşısına çıktı
Gazeteci Merdan Yanardağ hakim karşısına çıktı Gazeteci Merdan Yanardağ, bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanmasının ardından bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.
4.10.2023 Gündem
Özgür Özel'den İzmir'de genel başkanlık vurgusu
Özgür Özel'den İzmir'de genel başkanlık vurgusu Genel başkanlığa aday olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel partisinin İzmir il kongresinde açıklamalarda bulundu.
16.09.2023 Gündem
CHP’de danışman krizi! Perinaz Mahpeyker Yaman'dan özür geldi
CHP’de danışman krizi! Perinaz Mahpeyker Yaman'dan özür geldi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçmişte kendisine yönelik hakaret içerikli paylaşımlar yapan Perinaz Mahpeyker Yaman’ı danışman atadığına yönelik tartışma devam ediyor.
3.09.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan 'ulusal vergi konseyi' açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan 'ulusal vergi konseyi' açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz 6 lider ortak mutabakat metnine bir hedef koymuştuk 'ulusal vergi konseyi kuracağız' diye. 85 milyondan toplanan vergilerin nerelere harcandığını Resmi Gazete'de her yıl yayımlayacak ve toplumun her kesimi, ödediği vergi nerelere harcanıyor görecekti. Şimdi bu yok." dedi.
23.08.2023 Gündem
‘Kadınlar adaylığa teşvik edilmeli’
‘Kadınlar adaylığa teşvik edilmeli’ CHP liderini ziyaret eden KADER Başkanı Karaoğlu, önümüzdeki seçimde daha çok kadının aday gösterilmesini talep etti. CHP lideri ise bu konuda kadınların teşvik edilmesi gerektiğini belirtti “Kadınları, hem başkanlık hem de yönetimlerde yer almaları için örgütleyin” dedi.
20.08.2023 Gündem
‘İstanbul Sözleşmesi kırmızı çizgimizdir’
‘İstanbul Sözleşmesi kırmızı çizgimizdir’ CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “İstanbul Sözleşmesi bizim kırmızı çizgimizdir. Kadınların yaşam hakkını gasp eden bu karar verildiği günden bu yana ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 540’ı şüpheli olmak üzere en az 1223 kadın öldürüldü. Bütün bu cinayetlerin sorumlusu şahsım hükümetidir” dedi.
1.08.2023 Gündem
‘Seçimde güçlü kadın adaylar çıkarın’
‘Seçimde güçlü kadın adaylar çıkarın’ CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün CHP Genel Merkezi’nde Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Kadın Kolları MYK üyeleriyle bir araya geldi.
9.07.2023 Gündem
Madımak’ta dinmeyen acı
Madımak’ta dinmeyen acı Sivas’ta 2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal Etkinliklerine gelenlerin konakladığı Madımak Oteli’nin ateşe verilmesiyle can veren çoğu aydın ve sanatçı 33 kişi ile iki otel çalışanı için her 2 Temmuz’da olduğu gibi anma etkinliği düzenlendi.
3.07.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Aylin Nazlıaka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.