Ayrımcılık

Ayrımcılık

Son dakika ayrımcılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayrımcılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayrımcılık haber sayfamızda...

Ayrımcılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.223 ayrımcılık haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacağını belirtti.
20.05.2022Siyaset
Elon Musk'ın özel jetindeki kabin görevlisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi
Elon Musk'ın özel jetindeki kabin görevlisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edildiBusiness Insider, Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in 2018 yılında cinsel taciz şikayetinde bulunan bir kabin görevlisine 250 bin dolar ödediğini yazdı. Milyarder iş insanı ise Twitter'dan "Beni 'çıplak' gördüğünü iddia eden bu yalancıya meydan okuyorum. Toplum tarafından bilinmeyen sadece tek bir şeyi (yara izi, dövme,...) tanımlasın. Yapamayacaktır, çünkü bu asla yaşanmadı" mesajını paylaştı.
20.05.2022Dünya
Tıp fakültesi başvuruları 'Evlenince işi bırakırlar' diye reddedilen kadınlara tazminat
Tıp fakültesi başvuruları 'Evlenince işi bırakırlar' diye reddedilen kadınlara tazminatJaponya'da Juntendo Üniversitesi, 13 kadına tıp fakültesine giriş sınavında ayrımcılık yaptığı için 62 bin dolar tazminat ödeyecek.
20.05.2022Dünya
İsrail'de Arap milletvekilinin istifası üzerine koalisyon hükümeti çoğunluğu kaybetti
İsrail'de Arap milletvekilinin istifası üzerine koalisyon hükümeti çoğunluğu kaybettiİsrail hükümetinin geleceği tehlikede. Hükümeti oluşturan koalisyon ortakları, bir milletvekilinin istifası sonrası artık parlamentoda çoğunluğu oluşturmuyor.
20.05.2022Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de önemli mesajlar: Göçün ana sebeplerini belirlemeliyiz
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de önemli mesajlar: Göçün ana sebeplerini belirlemeliyizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çatısı altında ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu’na yaptığı konuşmada, “Yunanistan’ın Ege Denizi’nde geri itmeleri bir çok hayatın kaybolmasına neden oluyor” ifadelerini kullanarak, Türkiye’nin 2014 yılından bu yana dünyanın en büyük göçmen nüfusuna ev sahipliği yaptığı vurguladı.
19.05.2022Siyaset
Tanju Özcan'ın ilanları 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla kaldırıldı
Tanju Özcan'ın ilanları 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla kaldırıldıBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, geçici sığınmacılara yönelik Arapça ve Türkçe, "Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize' ilanı, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla dün gece saatlerinde kaldırıldı.
19.05.2022Gündem
Bolu Belediyesi'ne 'ayrımcılık' cezası!  Yabancılara yönelik 'nikah ve su ücreti' tarifesi kararı
Bolu Belediyesi'ne 'ayrımcılık' cezası! Yabancılara yönelik 'nikah ve su ücreti' tarifesi kararıGelen son dakika haberine göre; Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bolu Belediye Başkanlığı’nın kentte yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmetti. Bolu Belediyesi hakkında 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
19.05.2022Gündem
Edirne'de, 600 yıllık 2 tarihi hamam 166 milyona satışa çıkarıldı
Edirne'de, 600 yıllık 2 tarihi hamam 166 milyona satışa çıkarıldıEdirne'de, Osmanlı Padişahı 2'nci Murad döneminde 1422 yılında yapılan tarihi Mezit Bey Hamamı 150 milyon, aynı dönemlerde, yapılan Tahtakale Hamamı da 16 milyon olmak üzere toplam 166 milyon liraya satışa çıkarıldı. Hamamların varislerinden Hikmet Kayabaşı, "Biz mirasçılar olarak herkes belli bir yaşa geldi. Yapacak, ilgilenecek kimsemiz yok. Alıcı ile karşılıklı konuşacağımız bir rakamda anlaşacağız" dedi.
18.05.2022Ekonomi
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksiz
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksizMHP Genel Başkanı Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili çarpıcı mesajlar verdi. Bahçeli, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için verdiği karar sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tavrına da dikkat çekti.
17.05.2022Haberler
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksiz
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksizMHP Genel Başkanı Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili çarpıcı mesajlar verdi. Bahçeli, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için verdiği karar sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tavrına da dikkat çekti.
17.05.2022Siyaset
Yabancıya kiralıkta iki tartışma var
Yabancıya kiralıkta iki tartışma varToplam konut satışı içinde yabancıya yapılan satışlar 2021’de yüzde 4 ile sınırlı kaldı. Ancak yabancı alıcının Türkiye’ye ilgisi artmaya devam ediyor. Emlakçılar, yabancının dövizle yaptığı kiralamaların TL bazında kiraları yükselttiğini ifade ediyor. ‘Sadece yabancıya kiralık’ ilanları da görülüyor.
17.05.2022Ekonomi
‘Paylaşmak için engel yok’
‘Paylaşmak için engel yok’AK Parti kadın ve gençlik kolları, 30 ilçede yürüttükleri programda, Engelliler Haftası nedeniyle engelli vatandaşlara öncelik verdi.
16.05.2022Ege
Kadın ile erkek arasında ücret açığı yüzde 15.6
Kadın ile erkek arasında ücret açığı yüzde 15.6Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Temsilcisi Ebru Özberk Anlı, erkeklerin iş gücünde 39.3 yıl, kadınların ise ancak 19 yıl kaldığını açıkladı. Erkekler ve kadınlar arasındaki cinsiyete dayalı ücret açığının ise yüzde 15.6 olduğunu aktaran Anlı, literatürde “annelik cezalandırması” olarak geçen, kadınların anne olmadan önce ve sonra aldıkları ücret farkının ise yüzde 19 olduğunu söyledi.
16.05.2022Ekonomi
Obezite haberleri üzerine yapılan araştırmanın raporu açıklandı
Obezite haberleri üzerine yapılan araştırmanın raporu açıklandıTürkiye Obezite Araştırma Derneği’nin (TOAD) "Rolüm Ağır, Peki Senin Rolün Ne?" projesi kapsamında yürüttüğü Türkiye’de obezite haberleri araştırma raporu açıklandı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Sezgin araştırmanın raporu hakkında önemli bilgiler paylaştı.
13.05.2022Genel Sağlık
Bakan Çavuşoğlu: Yaptırımların esnetilmesi gereken bölge İdlib
Bakan Çavuşoğlu: Yaptırımların esnetilmesi gereken bölge İdlibDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye'ye yönelik yeni ekonomik yaptırımlarını eleştirerek, "Sezar Yasası ayrılıkçı bir yaklaşım. Burada PKK /YPG'yi meşrulaştırma çabası görüyoruz" dedi. Çavuşoğlu Paris Başkonsolosluğu'na yapılan saldırı ile ilgili Fransa'dan somut adım beklendiğini vurguladı.
13.05.2022Siyaset
Siyah bantla yürüdü
Siyah bantla yürüdüEngelliler Haftası, Menemen’de de özel programla kutlandı.
13.05.2022Ege
‘Sevgiyle aşabiliriz’
‘Sevgiyle aşabiliriz’Şehzadeler Belediyesi’nin Dünya Engelliler Haftası çerçevesinde Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği işbirliğiyle düzenlediği etkinlikte özel bireyler gönüllerince eğlendi.
11.05.2022Ege
‘Çocuklar yalnız öğretmenler dertli’
‘Çocuklar yalnız öğretmenler dertli’Suriyeli göçmen çocukların eğitimine odaklanan araştırmaya göre, Türkiye’de yaklaşık 500 bin göçmen çocuk okula gitmiyor. Sebebi ise okulda kendilerini yalnız hissetmeleri. Öğretmenler ise yabancı öğrenci sayısından dolayı güçlük yaşıyor.
11.05.2022Gündem
Siyasilerden Anneler Günü mesajı
Siyasilerden Anneler Günü mesajıSiyasi parti liderleri Anneler Günü’nü sosyal medyadan paylaştıkları mesajlarla kutladılar.
8.05.2022Siyaset
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
İtalyan işi soyadı
İtalyan işi soyadıİtalya’da yapılan hukuki düzenlemeyle çocuklar sadece babalarının değil annelerinin de soyadını taşıyabilecek. Yüksek Mahkeme’nin bu kararını hukukçular yorumladı.
1.05.2022Pazar
Son dakika: Spor teklifi Meclis'ten geçti! Köklü değişiklikler getiriyor
Son dakika: Spor teklifi Meclis'ten geçti! Köklü değişiklikler getiriyorGelen son dakika haberine göre; Meclis Genel Kurulu’nda, Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Spor kulüpleri dernek statüsünden çıkarılacak. Menajerlik sözleşmesi en fazla iki yıl için yapılabilecek. Fiil ehliyetine sahip olmayan küçükler için vasi veya velayet sahibinin imzası bulunmak zorunda olacak
22.04.2022Skorer
Emekçi kadınların elinden sofralara!
Emekçi kadınların elinden sofralara!Efeler Belediyesi’nin açtığı, sadece kadınların istihdam edildiği fabrikada işlenen şevketibostanlar, Efe Bakkal’da vatandaşla buluşuyor.
19.04.2022Ege
Mourinho'yla sahada kavga edip takımdan kovulmuştu! Yeni işi şaşırttı
Mourinho'yla sahada kavga edip takımdan kovulmuştu! Yeni işi şaşırttıChelsea'deyken dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho tarafından işinden kovularak gündeme gelen, takımın eski kulüp doktoru Eva Carneiro'dan yıllar sonra çok konuşulacak bir hamle geldi.
'Engelleri aşıp hizmet ediyoruz'
'Engelleri aşıp hizmet ediyoruz'Metro test sürüşüne katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bütün engellemelere rağmen belediye başkanımız  İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor" dedi.
16.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ayrımcılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.