Bağış

Bağış

Son dakika bağış haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağış gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağış haber sayfamızda...

Bağış

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.391 bagis haberi bulunmuştur.
7 milyon aileye 10,6 milyar lira destek sağlandı
7 milyon aileye 10,6 milyar lira destek sağlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Kovid-19 salgınının olumsuz etkileri ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği sosyal destek programları ile Nisan 2020-Temmuz 2021 tarihlerinde yaklaşık 7 milyon tekil aileye 10,6 milyar lira destek sağlandı.
24.07.2021Ekonomi
INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştır
INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştırINVAMED-RD GLOBAL'den, CHP Milletvekili Murat Emir'in iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, "Şirketlerimizce SGKya ihaleyle veya ihalesiz hiçbir tıbbi cihaz satılmadığı, kaldı ki ülkemizde hiçbir tıbbi cihaz şirketinin bu şekilde SGKya ürün satmasının mümkün olmadığı SGK mevzuatı ve Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) hükümlerince belirlenmiştir" ifadesi yer aldı.
17.07.2021Gündem
Clinton iki sanıkla yolculuk yapmış!
Clinton iki sanıkla yolculuk yapmış!ABD’li milyarder finansçı Jeffrey Epstein, seks ticareti suçundan tutuklu olduğu cezaevinde 2019’da intihar etmişti. Epstein’in suç ortağı Ghislaine Maxwell ise halen tutuklu. ABD’nin eski başkanı Bill Clinton’ın Epstein ve Maxwell ile iki yolculuk daha yaptığı öne sürüldü.
17.07.2021Dünya
Bursaspor'un mali raporu açıklandı
Bursaspor'un mali raporu açıklandıBursaspor Kulübü tarafından açıklanan mali raporda; 2. Başkan Emin Adanur'un 12 milyon 99 bin 791 lira ile dernek gelirlerinin iki katı seviyede kulübe katkı sağladığı kaydedildi. Yeşil-beyazlıların gelirleri böylelikle 18 milyon 114 bin 839 lira seviyesine yükselirken; kasadan ise transfer yasağının kaldırılabilmesinin yanı sıra kişi ve kurumlara yapılan ödemeler kapsamında 17 milyon 807 bin 611 lira çıkış oldu.
16.07.2021Futbol
İmamoğlu Kurban bayramı önlemlerini açıkladı
İmamoğlu Kurban bayramı önlemlerini açıkladıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Kurban Bayramı Faaliyetleri ve Hayvancılık Politikaları Tanıtım Programı"nda konuştu. Kurban bayramı süresince aldıkları tedbirleri aktaran İmamoğlu, geçmiş yıllarda kayıtlara geçen olumsuz görüntülerin yaşanmaması için çalışacaklarını belirtti.
16.07.2021Gündem
Yılın ilk yarısında 709 milyar TL tutarında kartlı ödeme gerçekleşti
Yılın ilk yarısında 709 milyar TL tutarında kartlı ödeme gerçekleştiBankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre yılın ilk yarısında 709 milyar TL’lik kartlı ödeme gerçekleşirken, internetten kartlı ödemeler yüzde 77 artışla 188 milyar TL'ye ulaştı.
16.07.2021Ekonomi
6 ayda 709 milyar TL'lik kartlı ödeme yapıldı
6 ayda 709 milyar TL'lik kartlı ödeme yapıldıBankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre yılın ilk yarısında 709 milyar TL’lik kartlı ödeme gerçekleşirken, internetten kartlı ödemeler yüzde 77 artışla 188 milyar TL'ye ulaştı.
16.07.2021Uzmanpara
Fazla Gıda yatırım aldı
Fazla Gıda yatırım aldıBütüncül atık yönetimi için teknolojik çözümler sunan Fazla Gıda, Seri A turunda 212 liderliğinde, MAP, 500 Istanbul ve Berlin merkezli Atlantic Food Labs’ten 26 milyon TL’lik yatırım aldı.
16.07.2021Ekonomi
700 milyon Linkedln kullanıcısının verileri 'eğlence' amaçlı çalındı!
700 milyon Linkedln kullanıcısının verileri 'eğlence' amaçlı çalındı!Geçen ay dünyanın dört bir yanından 700 milyon Linkedln kullanıcısının veri tabanını "eğlence olsun diye" toplayan ve kendisine 'Tom Liner' lakabını takan bir bilgisayar korsanı gündeme oturmuştu. Bu verileri daha sonra yaklaşık 5 biner dolara sattı.
15.07.2021Teknoloji
Kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyanet vekaletle kurbanlık fiyatlarını açıkladı
Kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyanet vekaletle kurbanlık fiyatlarını açıkladıKurbanlık fiyatları ne kadar? 2021 Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte kurbanlık fiyatları da araştırılıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Bu yıl ortalama kurban fiyatları, hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 lira ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor.
14.07.2021Gündem
Kavurmalar Büyükşehir’den
Kavurmalar Büyükşehir’denİzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda sosyal belediyecilik anlayışıyla desteklerini sürdürüyor...
13.07.2021Ege
Zamanla yarışıyor
Zamanla yarışıyorİzmir’de sosyal medya üzerinde kurulduktan sonra, gönüllülerin desteğiyle üye sayısını genişleten Kadınsal Hareketler Bunlar Platformu, Tire’de yaşayan SMA Tip 2 hastası Mehmet Ayaz Sındıraç’ın bağış hesabına destekleri artırmak için bir araya geldi.
13.07.2021Ege
‘Engelleri kaldıralım!’
‘Engelleri kaldıralım!’13 Temmuz doğumlu Neslihan Arslan, yaş günü vesilesiyle Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı yararına bağış kampanyası başlattı.
13.07.2021Cadde
Carole Hakko hayatını kaybetti
Carole Hakko hayatını kaybettiKanser hastası çocukların dileklerini yerine getirmek için kurulan “Bir Dilek Tut-Make A Wish” derneğinin başkanı Carole Hakko, pankreas kanserine yenilerek hayatını kaybetti. Dün sabah vefat eden Hakko, tüm sevenlerini yasa boğarken, dostları sosyal medyada birbiri ardına paylaşımlar yaparak üzüntülerini bildirdi.
12.07.2021Cadde
Çocuklarımız ölmesin!
Çocuklarımız ölmesin!Efeler, Turgutlu ve Bismil’de yaşayan üç SMA Tip-1 hastası bebek için seferberlik ilan edildi. Belediye başkanları çağrıda bulundu, “Çocuklarımızı yaşatalım, her kesim destek vermeli” dedi
11.07.2021Ege
Diyanet kredi kartıyla kurbanlık alanlara uyarıda bulundu
Diyanet kredi kartıyla kurbanlık alanlara uyarıda bulunduDiyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, kredi kartıyla kurbanlık alanların faizli işlemlere bulaşmaması gerektiğini belirterek, "İbadetle faiz bağdaşmaz." dedi.
10.07.2021Ekonomi
Tamamen değişti! Artık... Terk etmek yasaklandı!
Tamamen değişti! Artık... Terk etmek yasaklandı!Yeni yasaya göre hayvanlar mal, eşya olmaktan çıkarılıp canlı statüsüne getirilecek. Sahiplerinin borçlarından dolayı haczedilmeyecek. Hayvanlara cinsel saldırıda bulunan kişiye 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası, dövüştürenlere ise 2 yıla kadar hapis cezası uygulanacak. Ayrıca terk fiili yasak kapsamına alınacak. Ev hayvanını terk etmek fiili ilk kez kabahat olarak düzenlenerek idari para cezası, hayvan başına 2 bin TL olarak öngörüldü.
10.07.2021Gündem
Paris'te Türkiye’yi temsil eden İlayda Eskitaşçıoğlu: Verilen sözlerin takipçisi olacağız
Paris'te Türkiye’yi temsil eden İlayda Eskitaşçıoğlu: Verilen sözlerin takipçisi olacağızEskitaşçıoğlu, Paris formunda cinsiyet eşitliğinin sağlanması için devletler, kurumlar ve liderlerin 40 milyar dolarlık taahhütte bulunduğunu hatırlattı ve konunun takipçisi olacaklarını vurguladı...
9.07.2021Gündem
Köy okullarına yardım istedi
Köy okullarına yardım istediÇiğdem Batur, 13 Temmuz doğum gününde hayranlarından hediye yerine köy okulları için bağış istedi.
9.07.2021Cadde
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
8.07.2021Gündem
Çiğdem Batur köy okullarına yardım istedi
Çiğdem Batur köy okullarına yardım istediOyuncu Çiğdem Batur, 13 Temmuz doğum gününde hayranlarından hediye yerine köy okulları için bağış istedi.
8.07.2021Cadde
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildi
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda Hayvanları Koruma Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Hayvanlara eziyet, işkence, cinsel saldırı ve kötü muamele edenlere hapis cezası geliyor. Hayvanat bahçeleri, yunus parkları, kara ve su sirkleri kapatılıyor.
7.07.2021Gündem
Kıyafet bağış kutusuna sıkışarak öldü!
Kıyafet bağış kutusuna sıkışarak öldü!Avustralya'da bir anne kıyafet bağış kutusuna sıkışarak yaşamını yitirdi.
7.07.2021Dünya
ASPİLSAN, 40 yıldır Türkiye'nin enerjisine güç katıyor
ASPİLSAN, 40 yıldır Türkiye'nin enerjisine güç katıyorASPİLSAN kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve ürettiği enerji depolama sistemleriyle Türkiye'nin, lityum batarya ihtiyacının yurt dışından karşılanmasının önüne geçip bölgesinde küresel aktör olmasını sağladı.
7.07.2021Ekonomi
‘Askıda ekmek fitre sayılmaz’
‘Askıda ekmek fitre sayılmaz’Diyanet İşleri Başkanlığı, “Fitre, yemin kefareti ve oruç fidyesinin askıda ekmek uygulaması yoluyla verilmesi caiz midir” sorusunu yanıtladı. Din İşleri Yüksek Kurulu’nun verdiği kararda, askıda ekmek uygulamasının, maddi imkanları yetersiz olan kişilerin ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla Osmanlıdan günümüze miras kalan bir uygulama olduğu hatırlatıldı.
7.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egebkmizmircaddemagazin

Bağış ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.