Bakan Çavuşoğlu

Bakan Çavuşoğlu

Son dakika Bakan Çavuşoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Çavuşoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Çavuşoğlu haber sayfamızda...

Bakan Çavuşoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.397 bakan çavuşoğlu haberi bulunmuştur.
Bakandan özel armağan
Bakandan özel armağanDolmabahçe Sanat Galerisi Saray Koleksiyonları Müzesi’nde açılan ‘Belgelerle Bağımsızlıklarının 200. Yıl Dönümünde Latin Amerika Ülkeleriyle İlişkiler’ sergisine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.
25.01.2022Cadde
Bakan Çavuşoğlu Latin Amerika ülkeleri sergisinin açılışına katıldı
Bakan Çavuşoğlu Latin Amerika ülkeleri sergisinin açılışına katıldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Belgelerle Latin Amerika ve Karayip Ülkeleri' sergisinin açılışına katıldı. Çavuşoğlu, "Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz sergi, Latin Amerika ülkeleri ile ortak bir geçmişi ortaya koyuyor. Bu çalışmaların her biri tarihimiz bakımından önemli olduğu kadar, gelecekte istifade etmek bakımından da son derece faydalıdır" dedi.
21.01.2022Siyaset
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu İsrailli mevkidaşı ile görüştü
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu İsrailli mevkidaşı ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile telefonda görüştü.
20.01.2022Siyaset
Sözcü Çelik'ten Kıbrıs Rum Yönetimi'ne PKK/PYD tepkisi: Terör yandaşı bir tutum almıştır
Sözcü Çelik'ten Kıbrıs Rum Yönetimi'ne PKK/PYD tepkisi: Terör yandaşı bir tutum almıştırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, PKK/PYD terör örgütüne temsilcilik açtırarak terör yandaşı bir tutum almıştır. Rum yönetimi bu tutumuyla hukuksuzluklarına bir yenisini eklemiştir” dedi.
20.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: 'Bunun bedeli ağır olur'
Bakan Çavuşoğlu: 'Bunun bedeli ağır olur'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine ilişkin, "Terör örgütlerine ofis açtırmak, ev sahipliği yapmak ateşle oynamaktır. Burada ofis açmalarına izin veriyorlar, yarın buradan Türkiye'ye herhangi bir tehdit olursa, Kıbrıs Türklerine yönelik bir saldırı olursa bunun da bedelini ödetiriz; bu bedel de ağır bir bedel olur. Ateşle oynamasınlar, terör örgütleri ile iş birliği yapmasınlar" dedi.
20.01.2022Haberler
Rusya'nın hedefinde Ukrayna'nın SİHA üsleri var! 'Sabotajlar görebiliriz'
Rusya'nın hedefinde Ukrayna'nın SİHA üsleri var! 'Sabotajlar görebiliriz'Karadeniz'de Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim devam ediyor. Rusya'nın Ukrayna SİHA ve SİHA üslerini hedef aldığı taarruz uçaklarıyla harekat gerçekleştirebileceğini belirten Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar milliyet.com.tr'ye önemli açıklamalarda bulundu. Bu savaşın Türkiye'yi taraf olmaya zorlayacağını ifade eden Ağar, 'Dışında kalmamız bizim için çok zor. Bir kere en çok tehdit edeceği şeylerden bir tanesi bizim ortaya koymaya çalıştığımız denge siyaset ve stratejimiz olacak.' dedi.
20.01.2022Gündem
Son dakika... Rum yönetiminden skandal YPG kararı! Türkiye'den sert tepki: Bunun bedeli ağır olur
Son dakika... Rum yönetiminden skandal YPG kararı! Türkiye'den sert tepki: Bunun bedeli ağır olurDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine ilişkin, "Terör örgütlerine ofis açtırmak, ev sahipliği yapmak ateşle oynamaktır. Burada ofis açmalarına izin veriyorlar, yarın buradan Türkiye'ye herhangi bir tehdit olursa, Kıbrıs Türklerine yönelik bir saldırı olursa bunun da bedelini ödetiriz; bu bedel de ağır bir bedel olur. Ateşle oynamasınlar, terör örgütleri ile iş birliği yapmasınlar" dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Teröre kucak açan GKRY’nin adada barıştan söz etmesi samimiyetsizliğinin göstergesidir." ifadelerini kullandı.
20.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermenistan mesajı: Hedef tam normalleşme
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermenistan mesajı: Hedef tam normalleşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan ile normalleşme süreci hakkında konuştu. Çavuşoğlu, "Hedef tam normalleşme. Ermenistan da bundan çok memnun. Önümüzdeki süreçte, uçuşların başlaması ve özel temsilcilerin atanması dışında hangi adımlar atılabilir onun üzerinde çalışılacak." dedi.
20.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Mart ayında Latin Amerika turu gerçekleştireceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Mart ayında Latin Amerika turu gerçekleştireceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Mart ayında Latin Amerika turu gerçekleştireceğiz” dedi. Çavuşoğlu, “Latin Amerika'yla ilişkilerdeki hedefimiz, takım ruhuyla ortak bir gelecek için iş birliğimizi derinleştirmek." ifadelerini kullandı.
19.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, BAE Dışişleri Bakanı Nahyan ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BAE Dışişleri Bakanı Nahyan ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nahyan ile telefonda görüştü.
18.01.2022Siyaset
Murat Ağca yazdı: Altı ayda ikinci olimpiyat!
Murat Ağca yazdı: Altı ayda ikinci olimpiyat!Pandemi nedeniyle bir yıl geç yapılan Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın üzerinden henüz 6 ay geçmişken, şimdi de Kış Olimpiyat Oyunları heyecanını yaşayacağız. Peki 4-20 Şubat’ta düzenlenecek Pekin 2022’de bizleri neler bekliyor? İşte bu kışı ısıtacak o detaylar…
Bakan Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun Hollanda Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra ile telefonda görüştüğünü açıkladı.
14.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı ile görüştüResmi ziyaret kapsamında Çin’in başkenti Pekin’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çinli mevkidaşı Wang Yi ile görüştü.
12.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani ile telefonda görüştü.
9.01.2022Gündem
Türkiye'den 5'li diplomasi
Türkiye'den 5'li diplomasiTürkiye, Kazakistan'da yaşanan siyasi ve toplumsal buhranın aşılması ve istikrarın korunması için Türk Devletleri Teşkilatı zeminini ön plana çıkaran bir diplomasi yürütüyor. Türk Devletleri Teşkilatı'nın Kazakistan'daki gelişmeler nedeniyle 11 Ocak'ta dışişleri bakanları düzeyinde yapacağı olağanüstü toplantıda önemli kararların alınması bekleniyor.
8.01.2022Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kazak mevkidaşı ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kazak mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan Dışişleri Bakanı Mukhtar Tleuberdi ile telefonda görüştü. Öte yandan Çavuşoğlu, 11 Ocak'ta düzenlenecek ve Kazakistan'daki gelişmelerin değerlendirileceği Türk Devletleri Teşkilatı Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
7.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in ailesini misafir etti
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in ailesini misafir ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığının haklarının savunucusu merhum Dr. Sadık Ahmet'in ailesini misafir etti.
6.01.2022Haberler
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in ailesini misafir etti
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in ailesini misafir ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığının haklarının savunucusu merhum Dr. Sadık Ahmet'in ailesini misafir etti.
6.01.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türk devletleri liderleriyle yoğun Kazakistan diplomasisi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türk devletleri liderleriyle yoğun Kazakistan diplomasisiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Dönem Başkanı olarak Kazakistan’daki gelişmeler hakkında teşkilat üyesi ülkelerin liderleriyle ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, gerek duyulması halinde Türkiye’nin her türlü teknik bilgi ve tecrübe paylaşımını gerçekleştirmeye hazır olduğunu kaydetti.
6.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgız mevkidaşı Caparov ile Kazakistan'ı görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgız mevkidaşı Caparov ile Kazakistan'ı görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde Kazakistan'daki mevcut durum ele alındı.
6.01.2022Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Lavrov görüştü! Masada Kazakistan var
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Lavrov görüştü! Masada Kazakistan varSon dakika haberlere göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.
6.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Olağanüstü NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak
Bakan Çavuşoğlu, Olağanüstü NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın video telekonferans yöntemiyle yapılacak Olağanüstü NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.
6.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov ile telefonda görüştü.
6.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
5.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiği
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2021 yılı içinde Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan ABD’ye birçok ülkede temaslarda bulundu. İlk ziyaretini resmi temaslarda bulunmak üzere 7 Ocak’ta Portekiz’e yapan Çavuşoğlu’nun, 31 Aralık itibarıyla son durağı Vişegrad Dörtlüsü + Türkiye Dışişleri Bakanları 6’ncı Toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan oldu.
31.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Çavuşoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.