Bakan Dönmez

Bakan Dönmez

Son dakika Bakan Dönmez haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Dönmez gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Dönmez haber sayfamızda...

Bakan Dönmez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.025 bakan dönmez haberi bulunmuştur.
Elektrikte kademe limiti değişiyor mu?
Elektrikte kademe limiti değişiyor mu?Kademeli tarifeye geçilmesinin ardından elektrik faturaları hızlı yükselirken Bakan Dönmez'den limit değişikliği sinyali geldi. Dönmez, "Limit değişikliğine gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok" dedi.
26.01.2022Haberler
Elektrikte kademe limiti değişiyor mu?
Elektrikte kademe limiti değişiyor mu?Kademeli tarifeye geçilmesinin ardından elektrik faturaları hızlı yükselirken Bakan Dönmez'den limit değişikliği sinyali geldi. Dönmez, "Limit değişikliğine gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok" dedi.
26.01.2022Ekonomi
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyor
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyorSanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor.
25.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'İran' açıklaması! 'Kontratta yazılı olan şartları tutturamadı'
Bakan Dönmez'den 'İran' açıklaması! 'Kontratta yazılı olan şartları tutturamadı'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sanayicilerle bir araya geldiği çevrimiçi toplantıda, “İran’ın, kontratımızda yazılı olan basınçla ilgili şartları tutturamadığını görüyoruz. İran bize bir kaçak olduğunu söyledi. Bizim ekiplerimizde o bölgeye gittiler. Bizim yaklaşımımız bu kaçağın bir müddet tehir edilmesi, kış şartlarının atlatılmasından sonra tamiratın yapılması yönündeydi. Onlar bu riski alamayacaklarını söylediler. Geçmişte İran ile düşük sevkiyatlar sıkıntısı da yaşamıştık” dedi.
24.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den gençlere 'madencilik' dersi
Bakan Dönmez'den gençlere 'madencilik' dersiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk madencilik lisesi olan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde beyaz önlüğü giyerek derse girdi.
18.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını taşıyacak borular Filyos’a gelmeye başladı
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını taşıyacak borular Filyos’a gelmeye başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'de çıkartılacak doğalgazı karaya taşıyacak olan boruların Filyos Doğalgaz İşleme Tesisleri'ne geldiğini açıkladı.
16.01.2022Haberler
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını taşıyacak borular Filyos’a gelmeye başladı
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını taşıyacak borular Filyos’a gelmeye başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'de çıkartılacak doğalgazı karaya taşıyacak olan boruların Filyos Doğalgaz İşleme Tesisleri'ne geldiğini açıkladı.
16.01.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile görüştü
Bakan Dönmez, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile görüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile görüştü.
13.01.2022Siyaset
‘Sabit saat uygulaması sürecek’
‘Sabit saat uygulaması sürecek’Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sabit saat uygulamasında bir değişiklik olmayacağını söyledi.
10.01.2022Ekonomi
Yosundan jet yakıtı THY’de kullanılacak
Yosundan jet yakıtı THY’de kullanılacakINDEPENDENT Projesi kapsamında hayata geçirilen karbon negatif biyorafineri tesisi açıldı. Yosundan üretilen biyoyakıtla ilk uçuşun THY ile bu yıl yapılması planlanıyor.
8.01.2022Ekonomi
Varank ve Dönmez'den yosundan jet yakıtı üretecek tesiste ilk test
Varank ve Dönmez'den yosundan jet yakıtı üretecek tesiste ilk testEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Biyoekonomi Odaklı Kalkınma İçin Entegre Biyorafineri Konsepti Projesi kapsamında hayata geçirilen, Avrupa'nın ilk ve tek karbon negatif biyorafineri tesisinin açılış törenine katıldı. Dönmez ve Varank tesiste üretilen yakıtla mini bir jet motorunu çalıştırarak ilk testi yaptı.
7.01.2022Ekonomi
Karadeniz doğal gazının işleneceği tesisinin maketi hazır! İlk kez görüntülendi
Karadeniz doğal gazının işleneceği tesisinin maketi hazır! İlk kez görüntülendiKaradeniz'de keşfedilen doğal gazın çıkarılacağı, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Filyos Limanı'nda, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) tahsis edilen yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanda inşaatına başlanan doğal gaz işleme tesisi projesinin maketi hazırlandı. Projenin 2023'te tamamlanıp hizmete alınması planlanıyor.
5.01.2022Ekonomi
Maden ihracatında Cumhuriyet rekoru
Maden ihracatında Cumhuriyet rekoruEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2021'de Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 5 milyar 930 milyon dolarlık maden ihracatı yaptık. Her yeni rekor, bize yeni bir sorumluluk daha yüklüyor" dedi.
5.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı! Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı
Bakan Dönmez açıkladı! Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2021’in enerji ve madencilik sektörü açısından başarılarla dolu olduğunu belirterek, “2021’de Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 5 milyar 930 milyon dolarlık maden ihracatı yaptık” dedi.
4.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bu gazı buradan yakmış olacağız
Bakan Dönmez: Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bu gazı buradan yakmış olacağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının karaya çıkartılacağı işleme tesisinin yer alacağı inceledi. Bakan Dönmez, “Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bu gazı buradan yakmış olacağız. Hizmete alacağız. Sonra da ulusal iletim sistemimize bağlamak suretiyle artık yurdumuzun dört bir köşesinde Karadeniz gazı kullanılır hale gelecek. Hem halkımız kazanacak, hem devletimiz kazanacak" diye konuştu.
1.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den Yavuz Sondaj Gemisi'ne yeni yıl ziyareti
Bakan Dönmez'den Yavuz Sondaj Gemisi'ne yeni yıl ziyaretiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Zonguldak'ta Filyos Limanı'nda sondaj hazırlıklarını sürdüren Yavuz Sondaj Gemisi personeli ve aileleriyle bir araya geldi.
31.12.2021Siyaset
‘Bor’da 1 milyar dolarlık rekor
‘Bor’da 1 milyar dolarlık rekorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2.6 milyon tonluk bor ürünleri satışı yaptık. 1 milyar doların üzerinde satış rakamıyla rekor kırdık. 2022 bor madeninin yılı olacak" dedi.
29.12.2021Ekonomi
2022’de gözler, enerji mevzuatındaki değişikliklerde olacak
2022’de gözler, enerji mevzuatındaki değişikliklerde olacakÖnümüzdeki dönemde elektrikli otomobillerin şarj istasyonlarına yönelik kritik bir altyapı düzenlemesi yapılacak. Bu çalışmayla, şarjda altyapı tamamlanıyor, evlerden bayilere şarj istasyonları geliyor.
3.01.2022Vitrin
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Artık çıtayı sadece üretimle, ihracat rakamlarıyla belirlemek bize yetmez. Enerji teknolojilerinde özelde de bor teknolojilerinde artık dünya markası olacak işleri ortaya koymak arzusundayız. 2021 yılında pandemi koşullarına rağmen bor üretiminde, ihracat ve satışında rekor kırdık." dedi.
28.12.2021Haberler
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünya bor pazarında lider olan Türkiye’nin 2021 yılında bor üretiminde ve ihracat satışında rekor kırdıklarını belirterek, “Toplamda 2,6 milyon tonluk bor ürünleri satışı yaptık. Buradan da 1 milyar doların üzerinde bir satış rakamı elde ederek rekor kırdık. 2022, bor madeninin yılı olacak. Sıvı bor atıklarından ürettiği lityum bunun en güzel örneği” dedi.
28.12.2021Ekonomi
Evler ‘tatlı’ gazla çeyrek asır ısınır
Evler ‘tatlı’ gazla çeyrek asır ısınırTürkiye'nin bu yıl 55 milyar dolar enerji ithalatı olacağını kaydeden Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının 2023'te kullanılacağını söyledi. Yerli doğal gaz geldikçe pahalı gazın gideceğine dikkat çeken Dönmez, keşfedilenin kaliteli ‘tatlı gaz’ olduğunu ve 25 yıl ev ısıtmaya yeteceğini kaydetti.
27.12.2021Ekonomi
Bakan Dönmez paylaştı: Adım adım hedefe
Bakan Dönmez paylaştı: Adım adım hedefeEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Türkali- 7 kuyusunda sondaja başladığını duyurdu.
24.12.2021Ekonomi
Son dakika: AK Parti'den 'elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife' açıklaması!
Son dakika: AK Parti'den 'elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife' açıklaması!Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptığı açıklamada "Elektrik faturalarında fiyat farkını belirleyen yasa teklifini 4 Ocak’ta TBMM Başkanlığı’na sunulacak. 4 Ocak tarihinden itibaren, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına başladığı anda, kademeli doğal gaz tarifesini de getireceğiz." ifadelerini kullandı.
23.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Dönmez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.