Bakan Elvan

Bakan Elvan

Son dakika Bakan Elvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Elvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Elvan haber sayfamızda...

Bakan Elvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 649 bakan elvan haberi bulunmuştur.
Pandemide 175 milyar lira destek sağlandı
Pandemide 175 milyar lira destek sağlandıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kovid-19 sürecinde sağlanan desteklere ilişkin “İşsizlik Sigortası Fonu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan yapılan ödemeleri de dahil edince bugün itibariyle 133,7 milyar liralık harcama yapıldı. Önümüzdeki haziran sonuna kadar yapılacak destekleri de dahil edince, bu rakam 2020-2021 yılları için 175,7 milyar liraya tekabül ediyor” dedi.
7.05.2021Ekonomi
Bakan Elvan canlı yayında 2021 için büyüme tahminini açıkladı
Bakan Elvan canlı yayında 2021 için büyüme tahminini açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CNN TÜRK ekranlarında Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtlıyor. Elvan, 'Kovid-19 sürecinde bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildi.' bilgisini paylaştı. 'İhracat performansı olarak oldukça iyi gidiyoruz.' diyen Elvan, 'İlk kez bu yıl ihracatta 200 milyar doları aşabiliriz.' ifadelerini kullandı. Bakan Elvan '2021 ilk çeyrekte yüzde 5,5-6, ikinci çeyrekte baz etkisiyle çift haneli, yıl genelinde de yüzde 5'in üstünde büyüme göreceğimizi düşünüyorum' dedi.
6.05.2021Televizyon
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildi
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CNN TÜRK ekranlarında Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Elvan, 'Kovid-19 sürecinde bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildi.' bilgisini paylaştı. 'İhracat performansı olarak oldukça iyi gidiyoruz.' diyen Elvan, 'Belki de Türkiye tarihinde ilk kez 200 milyar doları yakalayacağız.' ifadelerini kullandı. Bakan Elvan '2021 ilk çeyrekte yüzde 5,5-6, ikinci çeyrekte baz etkisiyle çift haneli, yıl genelinde de yüzde 5'in üstünde büyüme göreceğimizi düşünüyorum' dedi. Elvan '128 milyar' polemiğine açıklık getirerek Merkez Bankası Kanunu'ndan örnekler verdi. Kripto paralar için yapılan düzenlemelere değinen Elvan, "MASAK'ın denetleme yapma yetkisi yoktu. MASAK'a bu yetkiyi verdik." dedi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Bakan Elvan Amerikan Şirketler Derneği yönetim kurulu üyeleri ile görüştü
Bakan Elvan Amerikan Şirketler Derneği yönetim kurulu üyeleri ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Amerikan Şirketler Derneğinin yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldiğini bildirdi.
5.05.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Milletimizin şanlı tarihinde hiçbir zaman soykırım olmamıştır
Bakan Elvan: Milletimizin şanlı tarihinde hiçbir zaman soykırım olmamıştırHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi.
24.04.2021Siyaset
Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar açıklaması
Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Cuma günü Merkez Bankası Başkanı teknik bir açıklama yaptı. Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. Hazine'ye TL'nin istikrarı konusunda yetki verilmiştir. 2017’deki protokol ve bu protokol çerçevesinde yapılan işlemler tamamıyla yasaldır. Herhangi bir şekilde yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir. Yöntem eleştirilebilir ama yolsuzluk var denilemez." dedi.
19.04.2021Uzmanpara
Paksoy: Buharlaşan bir paranın olmadığı netleşti
Paksoy: Buharlaşan bir paranın olmadığı netleştiStratejist Cüneyt Paksoy, Bakan Elvan'ın 128 milyar dolar rezervi açıklamalarının ardından değerlendirmelerde bulundu. Paksoy, "Buharlaşan bir paranın olmadığı netleşti." ifadelerini kullandı.
19.04.2021Haberler
Paksoy: Buharlaşan bir paranın olmadığı netleşti
Paksoy: Buharlaşan bir paranın olmadığı netleştiStratejist Cüneyt Paksoy, Bakan Elvan'ın 128 milyar dolar rezervi açıklamalarının ardından değerlendirmelerde bulundu. Paksoy, "Buharlaşan bir paranın olmadığı netleşti." ifadelerini kullandı.
19.04.2021Ekonomi
Son Dakika: Bakan Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklaması
Son Dakika: Bakan Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Cuma günü Merkez Bankası Başkanı teknik bir açıklama yaptı. Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. Hazine'ye TL'nin istikrarı konusunda yetki verilmiştir. 2017’deki protokol ve bu protokol çerçevesinde yapılan işlemler tamamıyla yasaldır. Herhangi bir şekilde yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir." dedi.
19.04.2021Ekonomi
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldığını belirterek, "Küresel canlanmada gelişmekte olan ülkelerin gücüne değindik." ifadesini kullandı.
7.04.2021Ekonomi
AB büyükelçilerine reform sunumu
AB büyükelçilerine reform sunumuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin büyükelçileriyle görüştü.
3.04.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan'dan 'kararlılık' vurgusu: Tüm muhataplarımızla paylaşacağız
Son dakika: Bakan Elvan'dan 'kararlılık' vurgusu: Tüm muhataplarımızla paylaşacağızGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin büyükelçileriyle görüştü. Bakan Elvan, 'Türkiye’nin ekonomi reformlarını hayata geçirme konusunda ne denli kararlı olduğunu tüm muhataplarımızla paylaşacağız' dedi.
2.04.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan önemli görüşme
Bakan Elvan'dan önemli görüşmeHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün saat 15.30'da Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin büyükelçileriyle görüşecek.
2.04.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan duyurdu: Ekonomi reformlarımızın takvimini tamamladık
Son dakika: Bakan Elvan duyurdu: Ekonomi reformlarımızın takvimini tamamladıkGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan "Ekonomi Reformlarımızın takvimini tamamladık." açıklamasında bulundu. 10 ana başlıktan oluşan Ekonomi Reformları Eylem Planı, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinden ilan edildi
23.03.2021Ekonomi
'Serbest piyasadan taviz verilmeyecek'
'Serbest piyasadan taviz verilmeyecek'Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsediklerini vurgulayan Bakan Elvan, “Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecek” dedi.
23.03.2021Ekonomi
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktır
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktırProf. Dr. Sefer Şener ekonomiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Doların düşmesinin veya yükselmesinin ekonomik altyapısı yok. Bu gibi durumlarda beklemek lazım. Ekonomik donelerde bir değişim yok. Panik yapmamak lazım. Yüzde 19’luk faiz devam ediyor. MB görev değişimi olur ama politika tektir. Asya piyasalarında dalgalanmalar var. Bu geçici bir durum. Piyasa yerine oturacaktır. Algı yerine geldiğinde, kısa vadede bir değişim olmadığı görüldüğünde piyasa eski haline dönecek.
22.03.2021Ekonomi
Borsada işlemler ikinci kez geçici olarak durduruldu
Borsada işlemler ikinci kez geçici olarak durdurulduBorsa İstanbul AŞ, pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Pay piyasasında tek fiyat işlem yöntemi uygulanan paylarda saat 10:58:20'de tek fiyat emir toplama yapılacak ve 11:08:20'dan itibaren seans kaldığı yerden devam edecektir.
22.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan önemli mesaj!
Bakan Elvan'dan önemli mesaj!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı.
22.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan ekonomi mesajı!
Son dakika: Bakan Elvan'dan ekonomi mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı.
22.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan "18 Mart Şehitleri Anma Günü" mesajı
Bakan Elvan'dan "18 Mart Şehitleri Anma Günü" mesajıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
18.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan: "Dijital para konusunda Merkez Bankamız çalışıyor"
Bakan Elvan: "Dijital para konusunda Merkez Bankamız çalışıyor"Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Haberler
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı
Bakan Elvan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kadına yönelik her türlü şiddeti kınadığını belirterek, "Kadına el kaldıranları lanetliyorum." ifadesini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
Pandemiye inat Türkiye büyüdü
Pandemiye inat Türkiye büyüdüKovid-19 pandemisinin tüm dünya ekonomilerini sarstığı 2020 yılında Türkiye yüzde 1.8 büyüdü. Kasım ayından itibaren salgın tedbirleri nedeniyle pek çok işletmenin kapalı olduğu son çeyrek büyümesi ise yüzde 5.9 olarak kayıtlara geçti. Açıklanan verilere göre, tüm dünyada Çin’den sonra en iyi performansı Türkiye ekonomisi sergiledi
2.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin küresel sağlık krizinin damga vurduğu 2020'yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden biri olduğunu açıkladı.
1.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

bakan elvanLütfi ElvanekonomiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi ElvanHazine ve Maliye Bakanı

Bakan Elvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.