Bakan Elvan

Bakan Elvan

Son dakika Bakan Elvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Elvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Elvan haber sayfamızda...

Bakan Elvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 749 bakan elvan haberi bulunmuştur.
Bakan Elvan'dan büyüme değerlendirmesi
Bakan Elvan'dan büyüme değerlendirmesiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ücretli kesimin milli gelirden aldığı payı artırmak için gerekli adımlar atılacaktır." dedi.
30.11.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." dedi.
16.11.2021Haberler
Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz açıklaması
Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonla mücadeleyi kararlı ve bütüncül bir anlayışla sürdürdüğümüz ölçüde, döviz kuru istikrara kavuşacak ve ülke risk primimiz düşecektir. Bu sayede uzun vadeli faiz oranları da gerileyecek ve yatırımlar için öngörülebilirlik ufku artacaktır." dedi.
16.11.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." dedi.
16.11.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Merkez Bankasının temel görevi fiyat istikrarını sağlamaktır
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Merkez Bankasının temel görevi fiyat istikrarını sağlamaktırHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Merkez Bankasının temel görevinin fiyat istikrarını sağlamak olduğunu belirterek, "Cari açıkta yapısal problemimiz var. Yapısal cari açığın azaltılması noktasındaki görev hükümetin görevidir. Dolayısıyla para politikasında uygulanacak araçlar bellidir. Bu araçları da Merkez Bankası uygular." dedi.
12.11.2021Siyaset
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
İletişim Başkanı Altun'dan Cumhuriyet gazetesinin haberine yalanlama
İletişim Başkanı Altun'dan Cumhuriyet gazetesinin haberine yalanlamaİletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Cumhuriyet gazetesinin haberini yalanladı. Bakan Elvan'ın istifa ettiğini iddia eden Cumhuriyet gazetesine Altun bir de çağrıda bulundu: Bu sözde habere konu ettiğiniz insanlara ve kamuoyuna özür borçlusunuz!
5.11.2021Gündem
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruz
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Türkiye 2023 Zirvesi ve Para sohbetleri programında konuştu. Elvan, "Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz" dedi. Bakan Elvan, "Şu anda ısınma amaçlı olarak yurt dışından aldığımız doğal gazı 4'te 1'i fiyatına vatandaşlarımıza sunuyoruz. Doğal gazda maliyetin büyük bir kısmını biz üstleniyoruz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Haberler
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruz
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruzSon dakika haberine göre: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Türkiye 2023 Zirvesi'ne katılarak konuşma yaptı. Elvan, "Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz" dedi. Bakan Elvan, "Şu anda ısınma amaçlı olarak yurt dışından aldığımız doğal gazı 4'te 1'i fiyatına vatandaşlarımıza sunuyoruz. Doğal gazda maliyetin büyük bir kısmını biz üstleniyoruz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Ekonomi
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G20 Bakanlar Toplantısı'nda küresel enflasyon baskılarını, emtia fiyatlarındaki son dönemde yaşanan artışları ve artan küresel borçluluk düzeylerini ele aldıklarını bildirdi.
14.10.2021Ekonomi
Bakan Elvan, DEİK üyeleriyle bir araya geldi
Bakan Elvan, DEİK üyeleriyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile verimli bir istişare toplantısı yaptıklarını bildirdi.
11.10.2021Ekonomi
Bakan Elvan, Fransız mevkidaşı Le Maire ile OECD toplantısında görüştü
Bakan Elvan, Fransız mevkidaşı Le Maire ile OECD toplantısında görüştüHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile OECD Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında bir araya geldi.
6.10.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısında gelecek 10 yılın önceliklerini şekillendirecek Yeni Vizyon Belgesini kabul ettiklerini bildirdi.
5.10.2021Ekonomi
Bakan Elvan, MÜSİAD heyetini kabul etti
Bakan Elvan, MÜSİAD heyetini kabul ettiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı ve MÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
23.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akkuyu paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akkuyu paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dikkat çeken mesajlara yer verdi.
18.09.2021Siyaset
Bakan Elvan: Mersin Akdeniz'in parlayan bir yıldızı
Bakan Elvan: Mersin Akdeniz'in parlayan bir yıldızıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Mersin Akdeniz'in parlayan bir yıldızı. Son 19 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şehrimize, yüzlerce eser kazandırdık. Yaptığımız yatırımlarla şehrimizin çehresini değiştirdik." dedi.
17.09.2021Ekonomi
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.
13.09.2021Haberler
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Elvan Başkanlığında toplandıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.
13.09.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Makroekonomik istikrarı daha da güçlendireceğiz
Bakan Elvan: Makroekonomik istikrarı daha da güçlendireceğizHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün yayımlanan Orta Vadeli Programa (OVP) ilişkin, özel sektör öncülüğünde dayanıklı bir büyüme için makroekonomik istikrarı daha da güçlendireceklerini bildirdi.
5.09.2021Ekonomi
Son dakika: Ekonomide yeni yol haritası! Orta Vadeli Program açıklandı...
Son dakika: Ekonomide yeni yol haritası! Orta Vadeli Program açıklandı...Gelen son dakika haberine göre; 2022-2024 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program'ın onaylanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yeni Orta Vadeli Program'da (OVP) "yeşil dönüşüme" yer verilerek, yeşil ekonomiye geçiş sürecine ilişkin politika ve tedbirler belirlendi. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün yayımlanan Orta Vadeli Programa (OVP) ilişkin, özel sektör öncülüğünde dayanıklı bir büyüme için makroekonomik istikrarı daha da güçlendireceklerini bildirdi.
5.09.2021Ekonomi
Bakan Elvan, Özbekistan Maliye Bakanı Ishmetov ile görüştü
Bakan Elvan, Özbekistan Maliye Bakanı Ishmetov ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Özbekistan Maliye Bakanı Timur Ishmetov ile bir araya geldi.
4.09.2021Ekonomi
Lütfi Elvan, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov ile görüştü
Lütfi Elvan, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Yatırım ve Ticaret Bakanı Sardor Umurzakov ile bir araya geldi.
3.09.2021Ekonomi
Bakan Elvan, Özbekistan'da İslam Kalkınma Bankası yönetimiyle bir araya geldi
Bakan Elvan, Özbekistan'da İslam Kalkınma Bankası yönetimiyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Özbekistan'da İslam Kalkınma Bankası Başkanı Muhammad Sulaiman Al Jasser ile bir araya geldiğini bildirerek, "Türkiye ve İslam Kalkınma Bankası arasındaki iş birliğinin daha da güçlendirilmesi konusunda verimli bir görüşme gerçekleştirdik." ifadesini kullandı.
3.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Elvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.