Bakan Elvan

Bakan Elvan

Son dakika Bakan Elvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Elvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Elvan haber sayfamızda...

Bakan Elvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 622 bakan elvan haberi bulunmuştur.
Bakan Elvan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı
Bakan Elvan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kadına yönelik her türlü şiddeti kınadığını belirterek, "Kadına el kaldıranları lanetliyorum." ifadesini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
Pandemiye inat Türkiye büyüdü
Pandemiye inat Türkiye büyüdüKovid-19 pandemisinin tüm dünya ekonomilerini sarstığı 2020 yılında Türkiye yüzde 1.8 büyüdü. Kasım ayından itibaren salgın tedbirleri nedeniyle pek çok işletmenin kapalı olduğu son çeyrek büyümesi ise yüzde 5.9 olarak kayıtlara geçti. Açıklanan verilere göre, tüm dünyada Çin’den sonra en iyi performansı Türkiye ekonomisi sergiledi
2.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin küresel sağlık krizinin damga vurduğu 2020'yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden biri olduğunu açıkladı.
1.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye ekonomisinin 2020 büyüme rakamlarına ilişkin, "Küresel sağlık krizinin damga vurduğu 2020'yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden olduk." ifadesini kullandı.
1.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Büyüme rakamları açıklandı!
Son Dakika: Büyüme rakamları açıklandı!Türkiye ekonomisinin 2020 yılı son çeyreğine ilişkin büyüme rakamları açıklandı. Türkiye ekonomisi 2020'de yüzde 1,8, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 5,9 büyüdü.
1.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan '28 Şubat' paylaşımı
Bakan Elvan'dan '28 Şubat' paylaşımıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "28 Şubat süreci"nin demokrasi tarihinde milli iradeyi hedef alan kara lekelerden biri olduğunu bildirdi.
28.02.2021Ekonomi
‘Ekonomik reform’ martın 2. haftası
‘Ekonomik reform’ martın 2. haftasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “ekonomik reform” çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, “Reform politikalarımızın detaylarını Cumhurbaşkanımız mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 reformlar yılı olacak” ifadelerini kullandı.
26.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan açıkladı! 2021 reformlar yılı olacak
Son dakika: Bakan Elvan açıkladı! 2021 reformlar yılı olacakSon dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "ekonomik reform" çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, "Reform politikalarımızın detaylarını Sayın Cumhurbaşkanı'mız mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 reformlar yılı olacak." ifadelerini kullandı.
25.02.2021Ekonomi
Bakan Elvan esnafla buluştu
Bakan Elvan esnafla buluştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Esnafımız bizim için değerlidir, kıymetlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin karşılaştığı sorunları en aza indirmek adına farklı destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonraki dönemde de esnafımızı yalnız bırakmayacağız." ifadesini kullandı. Bakan Elvan ardından TİSK heyetiyle görüştü. Elvan burada yaptığı açıklamada, "Ekonomik reform gündemiyle iş gücü piyasamızın pandemi sonrası döneme hazır olması için fikir alışverişinde bulunduk." ifadelerini kullandı.
22.02.2021Ekonomi
Elvan: Kabul edilemez
Elvan: Kabul edilemezHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, CHP’den eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili yapılan açıklamalara tepki gösterdi.
22.02.2021Siyaset
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan CHP'ye tepki
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan CHP'ye tepkiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum." ifadesini kullandı.
21.02.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den Berat Albayrak'ı hedef alan CHP'ye çok sert tepki
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den Berat Albayrak'ı hedef alan CHP'ye çok sert tepkiSon dakika haberlere göre, CHP'nin eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik açıklamalarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den sert tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Siyaset adı altında dedikodu yapıyor, iftira atıyor, seri halde yalan söylüyorlar" ifadelerini kullandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, "Hayatlarında siyasi ya da ekonomik tek başarı hikayesi olmayanlar, sadece iftira siyaseti ile gündeme geliyorlar" değerlendirmesinde bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden Eski Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.
22.02.2021Siyaset
Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat! 'Çiftlik Bank işine dönmesin'
Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat! 'Çiftlik Bank işine dönmesin'Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizsiz konut ve araba satışı yapan tasarruf finansman şirketleri ile ilgili önemli bir talimat verdi.
13.02.2021Siyaset
Bakan Elvan'dan enflasyon açıklaması
Bakan Elvan'dan enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ocak ayı enflasyon rakamlarına ilişkin, "Açıklanan rakamlar enflasyon hedefinin uzağında olduğumuzu gösteriyor. Hedefe ulaşmak için önlemlerimizden asla taviz vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
3.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan yapılandırmaya başvuran kişi sayısını açıkladı
Son dakika: Bakan Elvan yapılandırmaya başvuran kişi sayısını açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, yapılandırma kapsamında vergi dairelerine 7 milyon 679 bin vatandaşın başvuruda bulunduğunu belirterek, "Bu kapsamda 110 milyar liralık alacak yapılandırıldı." ifadesini kullandı.
2.02.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan destek paketi açıklaması!
Bakan Elvan'dan destek paketi açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan esnafa destek paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Lokanta, restoran ve kafe sahibi esnaflarımız, Sn Cumhurbaşkanımız sizler için yeni müjdeyi açıkladı. 2019 cironuz 3 milyon TL'nin altındaysa, 2020 cironuz %50 ve üzerinde azaldıysa, 2 bin-40 bin TL arasında hibe vereceğiz. (tutar azalan cironun %3'üne göre hesaplanacak)" ifadelerini kullandı.
27.01.2021Ekonomi
Bakan Elvan Çukurova Havalimanı için tarih verdi
Bakan Elvan Çukurova Havalimanı için tarih verdiHazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan, "Altyapı yatırımları bitti, üstyapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı mart ayında Allah'ın izniyle Çukurova Havalimanı'nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz." dedi.
25.01.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Mükelleflerimizin vergilerini erteledik
Bakan Elvan: Mükelleflerimizin vergilerini erteledikHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın aldığı tedbirler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen mükelleflerin vergilerini bugün yayımlanan tebliğ ile ertelediklerini duyurdu.
25.01.2021Ekonomi
Son dakika: İş yerleri için mücbir sebep kararı alındı! Vergi ödemeleri ertelendi
Son dakika: İş yerleri için mücbir sebep kararı alındı! Vergi ödemeleri ertelendiSalgın nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Öte yandan konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Kovid-19 nedeniyle geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen mükelleflerimizin vergilerini bugün yayınladığımız tebliğle erteledik." dedi.
25.01.2021Ekonomi
Bakan Elvan kalıcı tedbirler aldıklarını bildirdi
Bakan Elvan kalıcı tedbirler aldıklarını bildirdiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2021 yılı bütçesini iyileştirecek kalıcı tedbirler aldıklarını belirterek, "Salgınla mücadelenin ihtiyaç göstereceği alan dışında, mali disiplinden asla taviz vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.
18.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan açıkladı! 'Asla taviz vermeyeceğiz'
Son dakika: Bakan Elvan açıkladı! 'Asla taviz vermeyeceğiz'Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2021 yılı bütçesini iyileştirecek kalıcı tedbirler aldıklarını belirterek, "Salgınla mücadelenin ihtiyaç göstereceği alan dışında, mali disiplinden asla taviz vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.
18.01.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu'na peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir!
Kılıçdaroğlu'na peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için kullandığı "sözde" ifadesi büyük tepki topladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek herkesin vazifesidir" ifadesiyle tepkisini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye çağırdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu için "tarihin çöplüğünde yerini alacak" dedi. Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik de "Kılıçdaroğlu'nun milli iradeye saygısızlık ettiğini" savundu.
10.01.2021Siyaset
Bakan Elvan: Milletin iradesine hakarettir
Bakan Elvan: Milletin iradesine hakarettirHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanına 'sözde' demek bu aziz milletin iradesine hakarettir." ifadesini kullandı.
10.01.2021Siyaset
Bakan Elvan'dan istikrar mesajı
Bakan Elvan'dan istikrar mesajıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2021 yılının makroekonomik istikrara odaklanan bir reform yılı olacağını bildirdi.
4.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan enflasyon açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla kararlı bir duruş sergileyeceğiz." dedi.
4.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

lütfi elvanbakan elvanbakanHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvanbüyüme

Bakan Elvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.