Lütfi Elvan

Lütfi Elvan

Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin 1 .sıra Adayı.1962 yılında Karaman'ın Ermenek ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. DPT'de çeşitli görevlerde bulunduktan sonra Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi. 23. ve 24. Dönem Karaman Milletvekili seçildi. 25 Aralık 2013’te İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atandı. İngilizce ve Almanca bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Lütfi Elvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.318 lutfi elvan haberi bulunmuştur.
Bakan Elvan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı
Bakan Elvan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kadına yönelik her türlü şiddeti kınadığını belirterek, "Kadına el kaldıranları lanetliyorum." ifadesini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Türkiye'nin şehitlerine son görev! Ankara'da devlet töreni
Son Dakika: Türkiye'nin şehitlerine son görev! Ankara'da devlet töreniSon dakika haberlere göre Türkiye, Bitlis'ten gelen haber ile kahroldu. Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığı olayda 11 askerimiz şehit oldu. Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu. Bitlis şehitleri için Ankara'da bir devlet töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan törenin sonunda yaptığı konuşmada, "Korgeneral Osman Erbaş komutanımız komutanlığın ötesinde tevazuyla gerçekten duruşuyla çok çok farklı mütevazı bir insandı. Yanındaki yine kardeşlerimle beraber çıktıkları bir yolculuk esnasında meydana gelen bu elim kaza ile emaneti sahibine teslim ettiler." dedi.
5.03.2021Gündem
Son dakika haber: Bitlis'te son durum! 11 Şehit, 2 yaralı...
Son dakika haber: Bitlis'te son durum! 11 Şehit, 2 yaralı...Gelen son dakika haberine göre; Bingöl'den Tatvan ilçesine gitmek üzere havalanan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı arayarak bilgi aldı. Kazanın duyulduğu ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Erdoğan, şehitlere rahmet, ailelere ve TSK'ya başsağlığı diledi. Bakan Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile helikopter kazasına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti. Akar burada yaptığı açıklamada, "İlk bilgilere ve görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir. Kaza kırım ekibi incelemelere bugün başlayacak. Bu elim olayın kesin nedeni ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecek." ifadelerini kullandı. Öte yandan şehit olan askerden birinin Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopter kazasında şehit olan Korgeneral Osman Erbaş'ın oğlu Yiğitalp Erbaş ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.
5.03.2021Gündem
Ekonominin rotası yeniden çizilecek
Ekonominin rotası yeniden çizilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıklamasının ardından gözler gelecek hafta kamuoyuyla paylaşılacak ekonomi paketine çevrilirken, kasım ayından bu yana değişen ve takdir toplayan ekonomi politikalarının yanı sıra reformların uygulanacağına dair kararlılığın gösterilmesi de ülke ekonomisinde not artırımlarını beraberinde getirecek bir rotanın şekilleneceğine işaret ediyor.
4.03.2021Uzmanpara
‘Hedef tam bağımsız savunma sanayii’
‘Hedef tam bağımsız savunma sanayii’Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe’de toplandı.
3.03.2021Siyaset
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı.
2.03.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Siyaset
Pandemiye inat Türkiye büyüdü
Pandemiye inat Türkiye büyüdüKovid-19 pandemisinin tüm dünya ekonomilerini sarstığı 2020 yılında Türkiye yüzde 1.8 büyüdü. Kasım ayından itibaren salgın tedbirleri nedeniyle pek çok işletmenin kapalı olduğu son çeyrek büyümesi ise yüzde 5.9 olarak kayıtlara geçti. Açıklanan verilere göre, tüm dünyada Çin’den sonra en iyi performansı Türkiye ekonomisi sergiledi
2.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin küresel sağlık krizinin damga vurduğu 2020'yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden biri olduğunu açıkladı.
1.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye ekonomisinin 2020 büyüme rakamlarına ilişkin, "Küresel sağlık krizinin damga vurduğu 2020'yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden olduk." ifadesini kullandı.
1.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan '28 Şubat' paylaşımı
Bakan Elvan'dan '28 Şubat' paylaşımıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "28 Şubat süreci"nin demokrasi tarihinde milli iradeyi hedef alan kara lekelerden biri olduğunu bildirdi.
28.02.2021Ekonomi
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacak
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacakTürkiye'yi mart ayında yoğun bir ekonomi gündemi bekliyor. Gözler bir yandan büyüme, ihracat ve enflasyon gibi rakamlara çevrilirken bir yandan da ekonomik reform paketine odaklanacak.
27.02.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan G-20 toplantısına ilişkin paylaşım
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan G-20 toplantısına ilişkin paylaşımHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında, salgınla mücadelede uluslararası işbirliğinin önemine vurgu yapıldığını bildirdi.
26.02.2021Ekonomi
Bali: Türkiye’nin avantajı 4 çıpada
Bali: Türkiye’nin avantajı 4 çıpadaTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, geçmişte Türkiye’ye önemli avantaj sağlayan 4 çıpadaki tahribatın tamir edilmesi gerektiğini söyledi. Bloomberg HT yayınında bankacılık ve ekonomi gündeminde öne çıkan konuları değerlendiren Bali, “Geçmişte bizi koruyan dört özelliğimiz vardı: Mali disiplin, AB tanımlı borç stokunun GSYH’ye oranının yönetilebilir olması, tek haneli enflasyon ve sağlam bankacılık sistemi. Bu dört unsurda oluşan bazı tahribatları tamir etmeliyiz. Çare budur” diye konuştu.
26.02.2021Ekonomi
‘Ekonomik reform’ martın 2. haftası
‘Ekonomik reform’ martın 2. haftasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “ekonomik reform” çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, “Reform politikalarımızın detaylarını Cumhurbaşkanımız mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 reformlar yılı olacak” ifadelerini kullandı.
26.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan açıkladı! 2021 reformlar yılı olacak
Son dakika: Bakan Elvan açıkladı! 2021 reformlar yılı olacakSon dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "ekonomik reform" çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, "Reform politikalarımızın detaylarını Sayın Cumhurbaşkanı'mız mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 reformlar yılı olacak." ifadelerini kullandı.
25.02.2021Ekonomi
Esnaf ‘depar’ için hibe desteği istedi
Esnaf ‘depar’ için hibe desteği istediHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’la bir araya gelen esnaf temsilcileri normalleşme ile birlikte ‘depara kalkmak’ istediklerini belirterek 1 yıla uzayacak hibe desteği talep etti
23.02.2021Ekonomi
Bakan Elvan esnafla buluştu
Bakan Elvan esnafla buluştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Esnafımız bizim için değerlidir, kıymetlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin karşılaştığı sorunları en aza indirmek adına farklı destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonraki dönemde de esnafımızı yalnız bırakmayacağız." ifadesini kullandı. Bakan Elvan ardından TİSK heyetiyle görüştü. Elvan burada yaptığı açıklamada, "Ekonomik reform gündemiyle iş gücü piyasamızın pandemi sonrası döneme hazır olması için fikir alışverişinde bulunduk." ifadelerini kullandı.
22.02.2021Ekonomi
Elvan: Kabul edilemez
Elvan: Kabul edilemezHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, CHP’den eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili yapılan açıklamalara tepki gösterdi.
22.02.2021Siyaset
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan CHP'ye tepki
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan CHP'ye tepkiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum." ifadesini kullandı.
21.02.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den Berat Albayrak'ı hedef alan CHP'ye çok sert tepki
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den Berat Albayrak'ı hedef alan CHP'ye çok sert tepkiSon dakika haberlere göre, CHP'nin eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik açıklamalarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den sert tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Siyaset adı altında dedikodu yapıyor, iftira atıyor, seri halde yalan söylüyorlar" ifadelerini kullandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, "Hayatlarında siyasi ya da ekonomik tek başarı hikayesi olmayanlar, sadece iftira siyaseti ile gündeme geliyorlar" değerlendirmesinde bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden Eski Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.
22.02.2021 Siyaset
Dolar kurunda düşüş trendi devam ediyor
Dolar kurunda düşüş trendi devam ediyorDolar/TL'de kasımda başlayan düşüş trendiyle birlikte son 6 ayın en düşük seviyesi olan 6,9588 görülürken, analistler, 6,85 seviyesinin görülebileceğini, ancak bundan sonra daha stabil bir seyrin öne çıkmasının beklendiğini kaydediyor.
15.02.2021Ekonomi
Dolarda düşüş trendi devam ediyor
Dolarda düşüş trendi devam ediyorDolar/TL'de kasımda başlayan düşüş trendiyle birlikte son 6 ayın en düşük seviyesi olan 6,95 görülürken, analistler, 6,85 seviyesinin görülebileceğini, ancak bundan sonra daha stabil bir seyrin öne çıkmasının beklendiğini kaydediyor.
15.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Dolar 7 liranın altına geriledi
Son dakika: Dolar 7 liranın altına gerilediGelen son dakika haberine göre dolar/TL yeni haftaya yönünü aşağı çevirerek başladı. Dolar, 6 ayın ardından ilk kez 7 liranın altına gerileyerek 6,97 seviyesini gördü. Stratejist Cüneyt Paksoy, dolar/TL ile ilgili "Merkez Bankası'nın attığı adımların etkisini görmeye devam ediyoruz. Oluşan kredibilite ve buna bağlı olarak gelişen para piyasalarına sermaye akımının devam etmesi an itibarıyla Türkiye'yi pozitif etkiliyor." ifadelerini kullandı.
15.02.2021Uzmanpara
Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat! 'Çiftlik Bank işine dönmesin'
Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat! 'Çiftlik Bank işine dönmesin'Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizsiz konut ve araba satışı yapan tasarruf finansman şirketleri ile ilgili önemli bir talimat verdi.
13.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiLütfi Elvantürkiyeson dakika haberreform

Lütfi Elvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.