Bakanlar Kurulu

Bakanlar Kurulu

Son dakika Bakanlar Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakanlar Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakanlar Kurulu haber sayfamızda...

Bakanlar Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.127 bakanlar kurulu haberi bulunmuştur.
Son dakika: Erdoğan'dan Arnavutluk Meclisi'nde net mesajlar! 'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret etti
Son dakika: Erdoğan'dan Arnavutluk Meclisi'nde net mesajlar! 'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret ettiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Meclisi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye ile Arnavutluk el ele verdiğinde Allah’ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz sıkıntı, ulaşamayacağımız hedef kalmaz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ terör örgütünün mensuplarının Türkiye’deki darbe teşebbüsünden 5 yıl sonra bile Arnavutluk’ta birçok sektörde mevcudiyetini devam ettirdiğini belirterek, “Derhal harekete geçmezseniz, bu yapının ülkemizde teşebbüs ettiği alçak girişimlerin benzerlerinin burada da tekrarlanması kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.
17.01.2022Siyaset
Kabine toplantısı ne zaman? Yeni Bakanlar Kurulu toplantısı hangi tarihte?
Kabine toplantısı ne zaman? Yeni Bakanlar Kurulu toplantısı hangi tarihte?Koronavirüste vaka sayıları rekor kırarken gözler Kabine toplantısına çevrilmiş durumda... Sokağa çıkma yasakları kamuoyunun gündemine tekrar gelirken "Kabine toplantısı ne zaman? Yeni Bakanlar Kurulu toplantısı hangi tarihte?" sorusu yöneltiliyor.
16.01.2022Gündem
İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?
İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele her yıl 3 veya 4 taksitle ilave tediye ödeniyor. Ocak ayının gelişiyle birlikte çalışanlar tarihleri aratmaya başladı. Sıkça "İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?" diye soruluyor.
13.01.2022Gündem
Rauf Denktaş kimdir, ne zaman öldü, hastalığı neydi? Rauf Raif Denktaş siyasi hayatı ve kariyeri...
Rauf Denktaş kimdir, ne zaman öldü, hastalığı neydi? Rauf Raif Denktaş siyasi hayatı ve kariyeri...Rauf Denktaş kimdir sorusu gündem olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranında yayımlanan Kıbrıs: Zafere Doğru dizisinde Rauf Denktaş'ın hayatı ve KKTC'ye alınmama süreci ele alınacak. 27 Ocak 1924 yılında Baf kasabasında dünyaya gelen Rauf Raif Denktaş 13 Ocak 2012 yılında hayatını kaybetti. KKTC'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olarak tanınmaktadır.
12.01.2022Gündem
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2022'de kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2022'de kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Türkiye'de faaliyet gösteren özel bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediyor. Kuveyt Türk müşterisi olan vatandaşlar banka şubelerinde olan işlemlerini halledebilmek için bankanın çalışma saatlerini araştırıyor. Peki Kuveyt Türk mesaiye saat kaçta başlıyor?
11.01.2022Gündem
Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanlar yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilecek
Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanlar yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilecekGenel Sağlık Sigortası (GSS) sistemine prim borcu olanlar, yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilmesi için Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
11.01.2022Ekonomi
Halkbank Genel Müdürü'nden ‘kur korumalı TL vadeli mevduat’ açıklaması
Halkbank Genel Müdürü'nden ‘kur korumalı TL vadeli mevduat’ açıklamasıKur korumalı TL vadeli mevduat hesabı ürünüyle ile ilgili açıklamalarda bulunan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘’ Kur korumalı mevduat hesapları toplam 91-92 milyar TL’yi buldu. 1-2 gün içinde 100 milyar TL'yi geçebileceğini düşünüyoruz. Tasarruflarınızı Türk Lirası’na çevirdiğinizde döviz ve altındaki artış tutarını sistem size garanti ediyor. Bu sistemin ekonomiye, ülkenin üretimine, milli paramızın değer kazanmasına faydası oluyor. Vatandaşlarımız sisteme güvensinler, kazanan Türkiye olacaktır’’ dedi.
6.01.2022Ekonomi
Bakan Yanık sosyal medya hesabından duyurdu! 4 bin kişi işe alınacak
Bakan Yanık sosyal medya hesabından duyurdu! 4 bin kişi işe alınacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından çeşitli meslek gruplarından işe alım yapılacağını açıkladı. Toplam 4 bin 175 kişi istihdam edilecek.
6.01.2022Ekonomi
Emirdağlı Uslu'nun Hollanda'da bakan olması, hemşehrilerini gururlandırdı
Emirdağlı Uslu'nun Hollanda'da bakan olması, hemşehrilerini gururlandırdıHollanda'da Başbakan Mark Rutte liderliğinde oluşturulan 4 partili koalisyon hükümetinde görev yapacak Türk kökenli 2 kadın bakandan Afyonkarahisarlı Günay Uslu'nun (49) Medya ve Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı olması, memleketi Emirdağ'da hemşehrileri tarafından sevinçle karşılandı.
4.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı yeni kararları açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı yeni kararları açıkladıYılın ilk Kabine toplantısı 3 Aralık 2022 Pazartesi günü gerçekleşti. Milyonların, özellikle de emekli ve memurların gözü bu toplantıdaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası alınan kararları açıkladı.
4.01.2022Gündem
Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırılacak
Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırılacakCumhurbaşkanlığı'nın 'Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar'ı Resmi Gazete'de yayımlandı. Halkbank, esnaf ve sanatkarlara yüzde 50 faiz indirimli veya faizsiz kredi kullandıracak. İşte detaylar...
4.01.2022Ekonomi
Kabine toplantısı ne zaman, bugün mü? Yeni Kabine toplantısı saat kaçta toplanacak?
Kabine toplantısı ne zaman, bugün mü? Yeni Kabine toplantısı saat kaçta toplanacak?Yılın ilk Kabine toplantısı için geri sayım sürüyor. Toplantıda ekonomiden sağlığa birçok konu ele alınacak. Herkesin kulak kesileceği toplantının bilgileri merak edilirken "Kabine toplantısı ne zaman, hangi tarihte? Bakanlar Kurulu bugün toplanacak mı?" soruları peş peşe geliyor.
3.01.2022Gündem
Altın hesaplarından TL’ye dönüş desteği
Altın hesaplarından TL’ye dönüş desteğiAltın Hesaplarından Türk Lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ yürürlüğe girdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan yapılan yeni açıklamada, "Altın cinsinden mevduat ve katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılma hesabı sahiplerine destek sağlanacak." ifadeleri yer aldı.
29.12.2021Haberler
Altın hesaplarından TL’ye dönüş desteği
Altın hesaplarından TL’ye dönüş desteğiAltın Hesaplarından Türk Lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ yürürlüğe girdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan yapılan yeni açıklamada, "Altın cinsinden mevduat ve katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılma hesabı sahiplerine destek sağlanacak." ifadeleri yer aldı.
29.12.2021Uzmanpara
Akaryakıtta ÖTV kararı
Akaryakıtta ÖTV kararıAkaryakıtta sıfırlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) bugünden itibaren her bir malın fiyatında uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak gerçekleşen azalış tutarı kadar artırılacak.
22.12.2021Uzmanpara
Akaryakıtta ÖTV, döviz cinsinden fiyatların düşüşü kadar artırılabilecek
Akaryakıtta ÖTV, döviz cinsinden fiyatların düşüşü kadar artırılabilecekAkaryakıtta sıfırlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) bugünden itibaren her bir malın fiyatında uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak gerçekleşen azalış tutan kadar artırılacak.
22.12.2021Ekonomi
KABİNE TOPLANTISI | Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıklıyor
KABİNE TOPLANTISI | Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıklıyorCumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Kabine toplantısı gerçekleşti. Toplantıda ağırlıklı gündemin ekonomi olması bekleniyordu. Döviz kurundaki hareketlilik sonrası "Kabine toplantısı saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?" soruları art arda geliyor.
20.12.2021Gündem
Çekya Devlet Başkanı Zeman hastalığını açıkladı
Çekya Devlet Başkanı Zeman hastalığını açıkladıGeçirdiği rahatsızlık nedeniyle uzun süredir bulunduğu hastaneden taburcu olduktan sonra ilk röportajını veren Çekya Devlet Başkanı Milos Zeman, “Siroz değilim, hastalığım anoreksiya. Mide tüpü ile yaşıyorum” dedi.
19.12.2021Dünya
Hollanda'da seçimlerden dokuz ay sonra hükümet kuruluyor!
Hollanda'da seçimlerden dokuz ay sonra hükümet kuruluyor!Hollanda'da 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en uzun süre devam eden koalisyon arayışları, seçimlerden 271 gün sonra anlaşmayla sonuçlandı.
14.12.2021Dünya
Kilis nerede, hangi bölgede? Kilis il mi, ilçe mi? İşte, Kilis'in haritadaki konumu
Kilis nerede, hangi bölgede? Kilis il mi, ilçe mi? İşte, Kilis'in haritadaki konumu Kilis, MasterChef yarışması ile yeniden dikkatleri çekti. Ekran başındaki izleyiciler 'Kilis nerede, il mi?' sorularını yöneltiyor. Kilis, Güneydoğu Anadolu'da yer alan ildir. Peki, Kilis ne zaman il oldu?
9.12.2021Gündem
170 sözleşmeli personel alınacak
170 sözleşmeli personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre 170 sözleşmeli personel alınacak.
9.12.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki konuşmasındaki el hareketine sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bir taraftan “helalleşmek” diyeceksin, öbür taraftan milletin Meclis'inde bu edepsiz el kol hareketini yapabilme cüreti göstereceksin. Kim öğrettiyse buna bunları... Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' ifadelerine yer verdi.
8.12.2021Haberler
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki el hareketine 'Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' sözleriyle tepki gösterdi. Kur manipülasyonuyla ilgili DDK'nın araştırma yaptığını belirten Erdoğan "Bu kur ataklarını da tersine çevireceğimize inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, inşallah bu da bizi teğet geçecektir." dedi. Stokçuluğa değinen Erdoğan "Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz." ifadelerini kullandı.
8.12.2021Siyaset
Kabine Toplantısı bugün var mı? Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak?
Kabine Toplantısı bugün var mı? Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı ne zaman bugün yapılacak mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İki haftalık aralıklarla Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir araya gelen Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı en son 22 Kasım tarihinde gerçekleştirilmişti. Peki Kabine bugün toplanacak mı?
7.12.2021Gündem
İtalya’da 'süper yeşil geçiş' uygulaması yürürlüğe girdi
İtalya’da 'süper yeşil geçiş' uygulaması yürürlüğe girdiİtalya’da hükümetin, “süper yeşil geçiş sertifikası” olarak adlandırdığı tedbirler kapsamında bugünden itibaren aşısız kişiler spor etkinlikleri, sinema ve restoran gibi mekanlara giremeyecek.
6.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bakanlar Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.