Bakü

Bakü

Son dakika Bakü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakü haber sayfamızda...

Bakü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.541 bakü haberi bulunmuştur.
Mahsun Kırmızıgül'ün duygusal anları! 'Aldığım en güzel hediyelerden biri'
Mahsun Kırmızıgül'ün duygusal anları! 'Aldığım en güzel hediyelerden biri' Bakü Kongre Merkezi’nde vereceği konserler için Azerbaycan'a giden Mahsun Kırmızıgül, yoğun ilgiyle karşılandı. "Bakü harika bir şehir olmuş" diyen sanatçı, konser sonrasında hayranının kendisine yaptığı jest karşısında duygulandı.
20.05.2024 Cadde
Bakan Uraloğlu duyurdu! YHT kullanan yolcu sayısı Türkiye nüfusunu geçti
Bakan Uraloğlu duyurdu! YHT kullanan yolcu sayısı Türkiye nüfusunu geçti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hizmete verdikleri raylı sistem hatlarının büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Bugüne kadar yüksek hızlı trenlerle taşınan yolcu sayısının Türkiye’nin nüfusunu geçtiğini açıklayan Bakan Uraloğlu, ilk hizmet vermeye başladığı 13 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar toplam 86 milyon 100 bin kişinin seyahat ettiğini bildirdi.
19.05.2024 Ekonomi
Mahsun Kırmızıgül: Ben diğer sanatçılara benzemem!
Mahsun Kırmızıgül: Ben diğer sanatçılara benzemem! Bakü Kongre Merkezi’nde vereceği konserler için önceki gün Azerbaycan'a giden Mahsun Kırmızıgül, yoğun ilgiyle karşılandı. "Bakü harika bir şehir olmuş" diyen sanatçı, yıllar sonra müziğe dönmesi hakkında konuştu ve konservatuvarda şan dersi aldığını vurguladı.
18.05.2024 Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını resmi törenle karşıladı: ‘Ticaret hedefimiz beş milyar dolar’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını resmi törenle karşıladı: ‘Ticaret hedefimiz beş milyar dolar’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanı ile düzenlediği toplantıda “Ticaret hacmimizde 3 milyar dolara ulaştık. Yeni hedef olarak 5 milyar dolar üzerinde durduk. Gürcistan’ın altyapı projelerine desteğe hazırız” dedi.
17.05.2024 Gündem
Ermenistan 4 köyü iade edecek
Ermenistan 4 köyü iade edecek Bakü ile Ermenistan, 1. Karabağ Savaşı’nda Ermenistan’ı işgal ettiği 4 köyün Azerbaycan’a iade edilmesi için protokol imzaladı.
17.05.2024 Dünya
Gürcistan Başbakanı Ankara'da! Erdoğan: Ticarette hedef 5 milyar dolar
Gürcistan Başbakanı Ankara'da! Erdoğan: Ticarette hedef 5 milyar dolar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Kobakhidze ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleri ve organize suç şebekeleriyle mücadelemizi daha etkin kılacak adımlar üzerinde durduk." ifadelerini kullandı. Erdoğan Gürcistan ile ticarette yeni hedefi de duyurdu.
16.05.2024 Gündem
İki ayda e-ihracat ile 4.5 milyon ürün satıldı
İki ayda e-ihracat ile 4.5 milyon ürün satıldı E-ticaret platformu Trendyol, mart ve nisan ayına ilişkin e-ihracat verilerini açıkladı. Buna göre Türk üreticiler iki aylık dönemde yaklaşık 4.5 milyon ürünü dünya pazarlarıyla buluşturdu. En çok satış yapılan ülkeler Suudi Arabistan ve Azerbaycan oldu.
15.05.2024 Ekonomi
‘Nahçıvan doğal gazı Türkiye üzerinden teslim edilecek’
‘Nahçıvan doğal gazı Türkiye üzerinden teslim edilecek’ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Cabbarov ile “Türkiye-Azerbaycan Doğal Gaz Alanında İş Birliği Anlaşması İmza Töreni”ne katıldı.
15.05.2024 Ekonomi
Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları Didim'de bir araya geldi
Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları Didim'de bir araya geldi Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları'nda birincilik kürsüsüne çıkmış sporcular Didim'de yapılan etkinlikte buluştu.
14.05.2024 Diğer
Bakan Bayraktar: Nahçıvan doğal gazı Türkiye üzerinden teslim edilecek
Bakan Bayraktar: Nahçıvan doğal gazı Türkiye üzerinden teslim edilecek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar "Türkmenistan doğal gazının Azerbaycan ve Gürcistan üzerinden Türkiye'ye ulaştırılması için bu anlaşmayla mutabakata varmış oluyoruz" dedi.
14.05.2024 Ekonomi
Bakü’de Tatlıses şov
Bakü’de Tatlıses şov İbrahim Tatlıses, yıllar sonra Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de hayranlarıyla buluştu.
13.05.2024 Cadde
Milli sporcu Mete Gazoz, Avrupa şampiyonu oldu
Milli sporcu Mete Gazoz, Avrupa şampiyonu oldu Milli sporcu Mete Gazoz, Açık Avrupa Şampiyonası Klasik Yay Erkekler finalinde Sloven Den Habjan Malavasic'i yenerek altın madalya kazandı. Hırvatistan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda milli karatecilerimiz, 10 madalya birden aldı ve takım halinde birinci oldu.
12.05.2024 Diğer
Türkiye'de bir ilki başarmıştı! Ünlü doktor hayatını kaybetti
Türkiye'de bir ilki başarmıştı! Ünlü doktor hayatını kaybetti Türkiye ve dünyanın önde gelen kalp doktorlarından Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurucu Başhekimi Prof. Dr. Cevat Yakut, 82 yaşında hayatını kaybetti.  
8.05.2024 Gündem
İlham Aliyev: Ermenistan ile barışa doğru ilerliyoruz
İlham Aliyev: Ermenistan ile barışa doğru ilerliyoruz Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de düzenlenen 6. Dünya Kültürlerarası Diyalog Forumu, resmi açılış töreniyle başladı. Azerbaycan ve Ermenistan’ın barış müzakerelerine değinen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Şimdi aslında olumlu bir şekilde Ermenistan ile barışa doğru ilerliyoruz, sınırların belirlenmesi başladı. Sadece sınırların belirlenmesi değil, hatta sınırların tespiti de başladı” dedi.
1.05.2024 Haberler
İlham Aliyev: Ermenistan ile barışa doğru ilerliyoruz
İlham Aliyev: Ermenistan ile barışa doğru ilerliyoruz Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de düzenlenen 6. Dünya Kültürlerarası Diyalog Forumu, resmi açılış töreniyle başladı. Azerbaycan ve Ermenistan’ın barış müzakerelerine değinen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Şimdi aslında olumlu bir şekilde Ermenistan ile barışa doğru ilerliyoruz, sınırların belirlenmesi başladı. Sadece sınırların belirlenmesi değil, hatta sınırların tespiti de başladı” dedi.
1.05.2024 Dünya
Bakan Uraloğlu Kalkınma Yolu Projesi'nin detaylarını anlattı
Bakan Uraloğlu Kalkınma Yolu Projesi'nin detaylarını anlattı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Habertürk'te gündeme dair konuları konuştu ve Kalkınma Yolu Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu "Son 1 yılda deprem sıkıntısını da atlattıktan sonra daha çok gündemimize oturan bir proje oldu" dedi.
26.04.2024 Gündem
Türkiye’nin enerji dönüşümünde kritik viraj: ‘Çıkarılan petrol ve gazdan pay alınabilir’
Türkiye’nin enerji dönüşümünde kritik viraj: ‘Çıkarılan petrol ve gazdan pay alınabilir’ Türkiye son dönemde enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için önemli atılımlar yaptı. Karadeniz’deki doğal gaz keşfinin yanı sıra Türkiye’de gaz merkezinin kurulması için yapılan girişimler bunlardan sadece birkaçı. Özellikle Libya ve Somali ile enerji anlaşmaları konusunda da önemli adımlar atıldı. Peki Türkiye başka ülkelerden çıkardığı petrol ve doğal gazdan pay alabilir mi? Gaz merkezi ne zaman kurulacak? İşte detaylar...
24.04.2024 Ekonomi
Bir rüyanın kapıları aralanıyor
Bir rüyanın kapıları aralanıyor Sanatçı Aida Mahmudova, Fırat Arapoğlu küratörlüğünde, Vision Art Platform’da “Bir Rüya Açılır / A Dream Unfolds” isimli kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.
24.04.2024 Kültür Sanat
Survivor All Star'da son eleme adayı belli oldu! 'Düello korkusu yakışmadı'
Survivor All Star'da son eleme adayı belli oldu! 'Düello korkusu yakışmadı' Survivor All Star'da ilk eleme adayı Berna Canbeldek, ikinci eleme adayı Damla Can, üçüncü eleme adayı Aleyna Kalaycıoğlu olmuştu. Son eleme adayı da belli oldu. İşte detaylar...
22.04.2024 Cadde
Tilbe’nin Bakü çıkarması
Tilbe’nin Bakü çıkarması Yıldız Tilbe, önceki akşam Bakü’deki Jolly Joker’in açılışında Azeri hayranlarıyla buluştu.
22.04.2024 Cadde
Türk havacılığının altın çağı! TEBER Güdüm Kiti atış testi! Tam isabet
Türk havacılığının altın çağı! TEBER Güdüm Kiti atış testi! Tam isabet Baykar TEBER Güdüm Kiti atış testi yaptı ve hedefi tam isabet vurdu. Bayraktar, AKINCI TİHA, Roketsan tarafından geliştirilen Teber Güdüm Kiti ile gerçekleştirdiği atış testini başarıyla tamamladı.
18.04.2024 Gündem
Kalkınma Yolu mesajı: 130 kilometre demiryolu yapacağız
Kalkınma Yolu mesajı: 130 kilometre demiryolu yapacağız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bulgaristan ile artan demiryolu potansiyelini dikkate alarak, ikinci bir demiryolu geçiş noktası kurulması konusunda Mutabakat Zaptı İmzaladıklarını bildirerek, “Bu ikinci demiryolu hattı ile doğu-batı yönlü yük taşıma kapasitesi artacak ve Orta Koridor’un demiryolu potansiyeline önemli ölçüde katkıda bulunacaktır. Kalkınma Yolu, Orta Doğu ülkeleri ile Orta Koridor ülkeleri arasındaki karşılıklı ticaretin çeşitlendirilmesi ve yeni pazarlara erişimi destekleyici ve tamamlayıcı bir girişim olması açısından önemli bir potansiyele sahiptir" dedi.
18.04.2024 Ekonomi
Sibel Can'a iş insanı hayranından 87 bin TL'lik jest!
Sibel Can'a iş insanı hayranından 87 bin TL'lik jest! Ünlü şarkıcı Sibel Can, Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününde Kıbrıs'ta sahne aldı. İsmini vermek istemeyen bir hayranı, ünlü şarkıcıya şaşırtan bir jest yaptı.
14.04.2024 Cadde
Aida Mahmudova'nın 'Bir Rüya Açılır | A Dream Unfolds' isimli kişisel sergisi Vision Art Platform'da!
Aida Mahmudova'nın 'Bir Rüya Açılır | A Dream Unfolds' isimli kişisel sergisi Vision Art Platform'da! Vision Art Platform, “Bir Rüya Açılır | A Dream Unfolds” ismini taşıyan yeni sergisiyle Aida Mahmudova’nın kişisel sergisine Fırat Arapoğlu küratörlüğünde ev sahipliği yapıyor. 23 Nisan 2024, Salı günü saat 18.00’de açılışı gerçekleşecek olan sergi, 22 Temmuz 2024’e kadar Vision Art Platform, Akaretler No:35’te ziyaret edilebilir.
11.04.2024 Kültür Sanat
Selçuk Bayraktar duyurdu: AKINCI'dan 50.000 saatlik uçuş
Selçuk Bayraktar duyurdu: AKINCI'dan 50.000 saatlik uçuş Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen AKINCI Projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, 50 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı.
9.04.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.