Balık Avı

Balık Avı

Son dakika balık avı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balık avı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balık avı haber sayfamızda...

Balık Avı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 637 balık avı haberi bulunmuştur.
Dünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandı
Dünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandıÇeşme Belediyesi ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Dünya Balıkçılık Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. 19-21 Kasım tarihleri arasında “Temiz Su ve Sürdürülebilir Dünya” odak noktası çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerde denizleri koruma, bilinçli avlanma ve doğru tüketim konularına dikkat çekildi.
22.11.2021Ege
Hamsinin Türkiye'den ABD'ye 10 bin kilometre yolculuğu
Hamsinin Türkiye'den ABD'ye 10 bin kilometre yolculuğuBalık avı yasağının 1 Eylül'de sona ermesinin ardından denizlerde başlayan hareketlilik devam ediyor. Gürpınar Su Ürünleri Hali'ndeki bolluk, balık ihracatına da yansıdı. Gürpınar Su Ürünleri Hali'nden Amerika ve İsviçre'ye hamsiden mezgite, istavritten kalkana kadar kasa kasa balık ihracatı gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki Amerika'ya 4 hafta içerisinde 2 tondan fazla balık gönderildi.
13.11.2021Ekonomi
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜNAğ mevsimi - CEMAL YURTTAŞHer yanı bereketli denizlerle çevrili olan ülkemizde eylül itibarıyla balık avı başlıyor ve yüzlerce tekneden “Vira Bismillah” sesleriyle ağlar atılıyor...
31.10.2021Kültür Sanat
Trump'ın 6 Ocak korkusu! Dava açtı
Trump'ın 6 Ocak korkusu! Dava açtıEski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak'ta düzenlenen Kongre baskınıyla ilgili kayıtların açığa çıkmasını önlemek için Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisinin baskını soruşturmakla görevli özel komitesini ve Ulusal Arşivleri dava etti.
19.10.2021Dünya
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’İstanbul’da, son 15 yılın en büyük lüfer akınına sahne olan Boğaz’da ava çıkan balıkçı tekneleri iki haftadır istedikleri bereketi yakaladı. Reis Ahmet Bakırcı, “En az 24 metrede avlanıyoruz. Bizi kıyılarda görüp ihbar ediyorlar ama kurallara uyuyoruz. Lüfer bize eski günleri hatırlattı” diyor
17.10.2021Gündem
Trabzon'da kilogramı 10 liradan satılan hamsi balıkçı ve tüketiciyi mutlu etti
Trabzon'da kilogramı 10 liradan satılan hamsi balıkçı ve tüketiciyi mutlu ettiKaradeniz'de, özellikle son günlerde bereketli geçen balık avı sayesinde Trabzon'da hamsinin kilogramı 10 liraya düştü.
13.10.2021Ekonomi
Sinop'ta hamsinin kilosu 10 liraya düştü
Sinop'ta hamsinin kilosu 10 liraya düştüKaradeniz'de balık avı sezonu bereketli geçerken Sinop'ta hamsinin kilogramı 10 liraya geriledi.
13.10.2021Ekonomi
Solucan Ne Yer, Nasıl Beslenir? Solucanların En Sevdiği Besinler Nelerdir?
Solucan Ne Yer, Nasıl Beslenir? Solucanların En Sevdiği Besinler Nelerdir?Evcil hayvan beslemek isteyen insanların dikkat ettikleri konulardan biri de hayvanlarını beslemek için kullandıkları besin maddeleri olmaktadır. Evcil hayvanını çeşitli besinlerle besleyerek daha sağlıklı olmasını isteyen kişiler bu besin maddelerinden bazılarını evlerinde besleyerek çoğaltabilmektedir. Solucanda bu besin maddelerinden biri olarak bazı canlılar için önemli olmaktadır. Peki, solucan ne yer, nasıl beslenir? Solucanların en sevdiği besinler nelerdir? İşte, solucanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli bilgileri derledik.
12.10.2021Evcil Hayvan
İş dünyası büyük balık için yarıştı
İş dünyası büyük balık için yarıştıÜlkemizdeki sportif balıkçılığın önemli organizasyonlarından MOST Bodrum (Akdeniz Açık Deniz Sportif Balık Avı Turnuvası), nefes kesen bir mücadeleye ev sahipliği yaptı.
11.10.2021Cadde
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Haberler
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Ekonomi
Lüfer bolluğu tezgahları şenlendirdi
Lüfer bolluğu tezgahları şenlendirdiKaradeniz'de balıkçılar tarafından avlanan lüferdeki bolluk, tezgahları da şenlendirdi.
5.10.2021Haberler
Karadeniz'de 'palamut' kendini gösterdi
Karadeniz'de 'palamut' kendini gösterdiKaradeniz'de teknelerle açıldıkları denizde sezonu istavrit bolluğu ile açan balıkçıların beklediği palamut avı başladı. Radarda sürüleri fark edip peşlerine düşen, gün boyu defalarca denize ağlarını bırakan balıkçılar, bazen kasa kasa palamut yakalarken bazen de boş ağlarla karşılaşıyor.
1.10.2021Ekonomi
En büyük orkinosun peşinde
En büyük orkinosun peşindeÜniversite eğitimi sonrası ABD’ye giden Olgaç Aycan, ABD ve Kanada’nın en tanınan orkinos balıkçılarından biri oldu.
27.09.2021Gündem
Balık fiyatları fırladı! 'Herkes soruyor ama yok'
Balık fiyatları fırladı! 'Herkes soruyor ama yok'Denizlerde, 1 Eylül'de başlayan balık avı sezonu, fırtına engeline takıldı. Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle balıkçılar, 1 haftadır tekneleriyle denize açılamadı. Tezgahlarda balığın miktarı azalırken, fiyatı da katlandı. Sinop'ta 20 TL'ye satılan palamudun tanesi 40 TL'ye, hamsinin kilosu da 40 TL'ye çıktı.
25.09.2021Haberler
Balık fiyatları fırladı! 'Herkes soruyor ama yok'
Balık fiyatları fırladı! 'Herkes soruyor ama yok'Denizlerde 1 Eylül’de başlayan balık avı sezonu, fırtına engeline takıldı. Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle balıkçılar, 1 haftadır tekneleriyle denize açılamadı. Tezgahlarda balığın miktarı azalırken, fiyatı da katlandı. Sinop'ta 20 TL'ye satılan palamudun tanesi 40 TL'ye, hamsinin kilosu da 40 TL'ye çıktı.
25.09.2021Ekonomi
Karadeniz'de fırtına nedeniyle balık fiyatları katlandı
Karadeniz'de fırtına nedeniyle balık fiyatları katlandıDenizlerde, 1 Eylül’de başlayan balık avı sezonu, fırtına engeline takıldı. Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle balıkçılar, 1 haftadır tekneleriyle denize açılamadı. Tezgahlarda balığın miktarı azalırken, fiyatı da katlandı. Sinop'ta 20 TL'ye satılan palamudun tanesi 40 TL'ye, hamsinin kilosu da 40 TL'ye çıktı.
25.09.2021Ekonomi
Mersin'de balıkçılar "vira bismillah" diyerek denize açıldı
Mersin'de balıkçılar "vira bismillah" diyerek denize açıldıMersin'de balıkçılar, av yasağının sona ermesiyle "vira bismillah" diyerek mavi sulara açıldı.
15.09.2021Haberler
Çıldır Gölü'nde balıkçılar 'Vira bismillah' dedi
Çıldır Gölü'nde balıkçılar 'Vira bismillah' dediArdahan ile Kars ili sınırlarında yer alan Çıldır Gölü'nde balık avı yasağının kalkmasıyla balıkçılar "Vira bismillah" diyerek ağlarını attı.
14.09.2021Ekonomi
Karadeniz'de avlanan yeni sezonun ilk hamsileri tezgahlarda yerini aldı
Karadeniz'de avlanan yeni sezonun ilk hamsileri tezgahlarda yerini aldıDenizlerde bir hafta önce başlayan balık avı sezonunda Karadeniz'de balıkçıların ağlarına takılan az miktarda hamsi Trabzon'da tezgahları süsledi.
7.09.2021Ekonomi
Kalbine saplanan zıpkın ameliyatla çıkarıldı
Kalbine saplanan zıpkın ameliyatla çıkarıldıİzmir'in Karaburun ilçesinde balık avı sırasında kalbine zıpkın saplanan Oğuzhan Sonugür, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesindeki ameliyatla hayata tutundu.
4.09.2021Gündem
Bunu kimse bilmiyor! Elinizi bastırınca izi kalmalı...
Bunu kimse bilmiyor! Elinizi bastırınca izi kalmalı...15 Nisan’da başlayan balık avı yasağının 1 Eylül’de sona ermesiyle birlikte pek çok kişi sofrasında balığa yer vermek istiyor. İşte bu noktada hangi balığın hangi ayda yenilirse daha lezzetli ve sağlık için faydalı olacağı büyük önem taşıyor. “Eylül ayında hangi balık yenir?”, “Eylül ayında hangi balık daha lezzetli olur?” diye soranlar için Uzman Diyetisyen Olcay Barış, listeyi açıkladı. Olcay, balığın taze olup olmadığını anlamanın ve balık pişirmenin püf noktalarını da paylaştı.
14.09.2021Gündem
Kış boyunca soğumuyor! Sadece adı kaldı...
Kış boyunca soğumuyor! Sadece adı kaldı...Balıkçılar, deniz suyu sıcaklığının yüksek olmasından dolayı dertli. Balıkçı Ali Saruhan, “Eskiden kestanekarası fırtınası olur ve deniz soğumaya başlardı. Şimdi fırtına olmadığı gibi deniz suyu kış boyunca soğumuyor” diyor.
2.09.2021Gündem
Trabzon'da 'balık avı' sezonu törenle açıldı
Trabzon'da 'balık avı' sezonu törenle açıldıDenizlerde av yasağının sona ermesiyle Trabzon'daki balıkçılar, "vira bismillah" diyerek denize açıldı.
31.08.2021Haberler
Hazırlıklarını tamamlayan Batı Karadenizli balıkçılar geri sayıma başladı
Hazırlıklarını tamamlayan Batı Karadenizli balıkçılar geri sayıma başladıBatı Karadeniz'in önemli balıkçı limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde bereketli bir sezon için dua eden balıkçılar, yasağın kalkmasını beklemeye başladı.
31.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Balık Avı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.