Başörtüsü

Başörtüsü

Son dakika BAŞÖRTÜSÜ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BAŞÖRTÜSÜ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BAŞÖRTÜSÜ haber sayfamızda...

Başörtüsü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.205 basortusu haberi bulunmuştur.
Danıştay’dan TSK’da başörtüsüne vize
Danıştay’dan TSK’da başörtüsüne vizeDanıştay 2. Daire, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemeye ikiye karşı üç üyenin oy çokluğuyla vize verdi.
9.04.2021Siyaset
Kadınlara mesaj
Kadınlara mesajTülin Şahin’in, moderatör olduğu ‘Genç Müslüman Kadınlar Zirvesi’nde Ginella Massa, Ala Hamdan ve Farah Yasmine, kadınlara mesaj gönderdi
9.04.2021Cadde
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddetti
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddettiDanıştay 2. Dairesi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali istemiyle açılan davayı reddetti.
8.04.2021Gündem
Fransız Senatör Benbassa'dan "ayrılıkçı" yasa tasarısına tepki
Fransız Senatör Benbassa'dan "ayrılıkçı" yasa tasarısına tepkiFransız Senatör Esther Benbassa, Senato'da görüşülen "ayrılıkçı" yasa tasarısının, "Müslümanlara karşı şiddetli saldırı" olduğunu belirtti
2.04.2021Dünya
Fransa'da "cumhuriyetin ilkelerine karşı çıkan" yabancılara oturum verilmeyecek!
Fransa'da "cumhuriyetin ilkelerine karşı çıkan" yabancılara oturum verilmeyecek!Fransız Senatosu, ülkede yaşayan ve "cumhuriyetin ilkelerine açık şekilde karşı çıkan" yabancılara oturum belgesi verilmemesi veya yenilenmemesi yönündeki maddenin "ayrılıkçı" yasa tasarısına eklenmesine karar verdi.
2.04.2021Dünya
Fransa'da belediyedeki nikahlarda yabancı ülke bayraklarına yasak!
Fransa'da belediyedeki nikahlarda yabancı ülke bayraklarına yasak!Fransız Senatosu'nda, belediye başkanlarına belediyedeki nikah merasimlerinde Fransa ile Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerin bayraklarını bulundurma yasağı getirme yetkisi veren maddenin "ayrılıkçı" yasa tasarısına eklenmesine karar verildi.
1.04.2021Dünya
Define arayan iki kişi kafatası ve kemik buldu!
Define arayan iki kişi kafatası ve kemik buldu!İzmir’de, ormanlık alanda bulunan ve bir kadına ait olduğu tahmin edilen kafatası ile kemik parçalarını, kaçak kazı yapan 2 kişinin bulduğu ortaya çıktı. Kemik parçalarının yanında ise iç çamaşırı ve başörtüsü bulunduğu da öğrenildi.
30.03.2021Gündem
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildiAK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni yönetim kadrosu belli oldu. Üye sayısı 50’den 75’e yükseltilen yeni MKYK’da 47 yeni isim yer aldı, 28 mevcut üye yerini korudu, 22 isim ise liste dışı kaldı. Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım parti yönetimine girerken, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kurulun yeni üyeleri arasında yer aldı
25.03.2021Siyaset
‘Kadının hakkını gasbeden zihniyet bize ders veremez’
‘Kadının hakkını gasbeden zihniyet bize ders veremez’İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Hükümetimiz, kadına karşı şiddeti sona erdirmek ve kadının sosyal hayattaki yerini daha da güçlendirmek için var gücüyle çalışacaktır” ifadesini kullandı.
22.03.2021Gündem
Mahir Ünal'dan, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin flaş açıklama
Mahir Ünal'dan, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin flaş açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin, "Bu meseleyi siyasallaştırmak isteyenler, siyasal bir zeminde tartışmak isteyenler meselenin hukuki tarafını perdelemek istiyorlar. Bugüne kadar rahat bir şekilde PKK'ya, PKK'nın eylemlerine, PKK'nın cenazelerine katılanlar, buna CHP'liler de dahil olmak üzere, Türkiye'den yana ve demokratik toplumdan yana tavır almak zorundalar." dedi.
21.03.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun: Güçlü Türkiye’yi sadece güçlü kadınlarla inşa edebiliriz
İletişim Başkanı Altun: Güçlü Türkiye’yi sadece güçlü kadınlarla inşa edebilirizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hükümetimiz, kadına karşı şiddeti sona erdirmek ve kadının sosyal hayattaki yerini daha da güçlendirmek için var gücüyle çalışacaktır." ifadesini kullandı.
20.03.2021Gündem
Mağaza sahibini, EFT yalanıyla 600 lira dolandırdılar!
Mağaza sahibini, EFT yalanıyla 600 lira dolandırdılar!Adana’da mağaza sahibi Ramazan Tiftik (30), 8 başörtüsü alıp, ücretini hesap numarasına EFT ile göndereceklerini söyleyen çift tarafından 600 lira dolandırıldığını iddia ederek, polise başvurdu. Tiftik, EFT talimatını, mağazadan ayrıldıktan sonra iptal ettiklerini öne sürdü.
17.03.2021Gündem
İran'da on aydır tutuklu bulunan Fransa vatandaşına "casusluk" suçlaması
İran'da on aydır tutuklu bulunan Fransa vatandaşına "casusluk" suçlamasıİran'da tutuklu bulunan Fransa vatandaşı Benjamin Briere'nin mahkemede "casuslukla" suçlandığı bildirildi.
15.03.2021Dünya
Özlem Zengin Güçlü Türkiye'nin Güçlü  Kadınları Zirvesi'nde konuştu
Özlem Zengin Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları Zirvesi'nde konuştuAK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Türkiye siyasetinin geleceği kadın seçmenin iradesinde. Kim kadınları anlarsa, kadınların gelecek öngörüsüyle paralel bir siyaset geliştirirse işte o zaman seçimi kazanmak konusunda çok güçlü bir argümana sahip olmuş oluyor." dedi.
4.03.2021Siyaset
Son dakika...  TSK Personel Kanun teklifi Meclis'te yasalaştı
Son dakika... TSK Personel Kanun teklifi Meclis'te yasalaştıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı
18.02.2021Gündem
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin' dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
17.02.2021Siyaset
AK Parti'li Gündoğdu: 'Atatük'ün partisi olduğunu iddia edenler yüzünü millete dönsün'
AK Parti'li Gündoğdu: 'Atatük'ün partisi olduğunu iddia edenler yüzünü millete dönsün'AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Türkiye'nin büyük bir ülke olmasını engellemeye çalışan bir muhalefetle karşı karşıya olunduğunu ifade ederek "Atatürk'ün partisi olduğunu iddia edenler yüzünü millete dönsün." dedi.
9.02.2021Siyaset
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildi
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kulisleri hareketlendiren, “yeni anayasa” çıkışının ardından, siyasi partiler arasındaki görüşme trafiği de hızlandı. Yaşanan hareketlilik, AK Parti’nin yüzde 34.28’lik oy oranıyla Türkiye’de tek başına iktidar olduğu 2002 seçimlerinden bu yana geçen 19 yılda yürürlüğe konulan anayasa değişikliklerini yeniden gündeme getirdi. 19 yıllık “tek parti” iktidarında anayasada 12 kez kritik değişiklikler içeren düzenleme hazırlayan AK Parti, 177 maddelik anayasanın 30’u aynı maddelerde olmak üzere toplam 134 hükmünde değişikliğe imza attı.
9.02.2021Siyaset
Yemeni Nedir? Tdk'ya Göre Yemeni Kelimesinin Sözlük Anlamı Ne Demektir?
Yemeni Nedir? Tdk'ya Göre Yemeni Kelimesinin Sözlük Anlamı Ne Demektir?Yemeni kelimesi Türkiye'nin bazı bölgelerinde sık sık kullanılan bir kelimedir. Tüm Türkiye'de kullanılmasına rağmen özellikle bazı bölgelerde daha sık bilindiği bir gerçektir. Bu bakımdan yemeni kelimesinin anlamı öğrenilebilir ve uygun durumlarda kolayca kullanılabilir. Bu nedenle yemeni nedir ve TDK'ya göre anlamı nedir gibi soruları sizler için derledik.
7.02.2021Eğitim
AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na başörtüsü tepkisi
AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na başörtüsü tepkisiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtüsü yasağını biz kaldırdık" sözlerine tepki gösterdi.
19.01.2021Siyaset
Fransa’da tartışmalı tüzük kabul edildi
Fransa’da tartışmalı tüzük kabul edildiFransa İslam Konseyi (CFCM), ülkede ilke olarak ‘siyasal İslam’ı reddeden “Fransa’da İslam prensipleri tüzüğünü” kabul etti. Konsey, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un talep ettiği beyannameye uzun tartışmalar sonrasında imza attı.
19.01.2021Dünya
Bakan Varank: Kılıçdaroğlu sözde değil, özde faşist bir genel başkandır
Bakan Varank: Kılıçdaroğlu sözde değil, özde faşist bir genel başkandırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sarf ettiği Sözde Cumhurbaşkanı ifadesine yönelik, "Bu tavrın adı tüm dillerde faşistliktir. Bakınız çok net söyleyeceğim; Kemal Kılıçdaroğlu sözde değil, özde faşist bir genel başkandır dedi.
18.01.2021Gündem
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmez
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmezAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası açıklamalarda bulundu Çelik 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasıyla ilgili 'Cumhurbaşkanı için bu ifadeyi kullanma yetkisine size kim verdi. Millet seçmiş, hukuken onaylanmış. Bundan sonra kimseye laf söylemek düşmez.' dedi.
14.01.2021Siyaset
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktı
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktıGelen son dakika haberine göre; Gazeteci Can Ataklı EBA Tv’deki başörtülü öğretmenlerle ilgili söylediği sözler nedeniyle hakim karşısına çıktı. Savunma yapan Ataklı sözlerinde hakaret kastı olmadığını söyledi.
13.01.2021Gündem
‘Milletimizin oyalanmasına izin vermeyeceğiz’
‘Milletimizin oyalanmasına izin vermeyeceğiz’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendi Youtube kanalından gündeme dair açıklamalarda bulundu.
10.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

AK PARTİfransabaşörtüsüdanıştaybaşörtü

Başörtüsü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.