Basra Körfezi

Basra Körfezi

Son dakika Basra Körfezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Basra Körfezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Basra Körfezi haber sayfamızda...

Basra Körfezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 922 basra körfezi haberi bulunmuştur.
Santiago Calatrava
Santiago CalatravaMimarlık ve mühendislik arasında kurduğu çarpıcı denge ile doğadan öykündüğü formları ustalıkla heykelsi yapılara dönüştüren Santiago Calatrava’nın eserlerinde endüstriyel teknoloji “canlı, yeni ve şiirsel” bir mimarlığa evriliyor.
29.11.2021Vitrin
2022 Dakar Rallisi’nin rotaları ralli tutkunlarını heyecanlandırdı!
2022 Dakar Rallisi’nin rotaları ralli tutkunlarını heyecanlandırdı!Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonu 2022 Dakar Rallisi heyecanı tüm dünyayı sarmaya başladı. Yaklaşık 40 yıllık Afrika ve Güney Amerika tecrübesinin ardından 2020 yılında ilk kez Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen Dakar Rallisi bu sene de 3. kez Suudi Arabistan çöllerinde yapılacak. Efsane Red Bull sporcusu Carlos Sainz’ın yanı sıra usta ve çaylak pilotların mücadele vereceği 2022 Dakar Rallisi’nin belirlenen yeni rotaları, motor sporları severleri heyecanlandıran özelliklere sahip.
26.11.2021Motor Sporları
Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyor
Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2021 Aralık ayı sonunda Türksat 5B uydusunun, Space X firmasının ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Falcon 9 tip roketiyle fırlatılması planlanıyor" dedi.
24.11.2021Teknoloji
Türksat ‘5B’yi teslim aldı
Türksat ‘5B’yi teslim aldıTürksat AŞ, Fransa’daki Airbus Defence and Space (Airbus D&S) Tesisleri’nde düzenlenen törenle üretim ve test süreçleri tamamlanan Türksat 5B uydusunu teslim aldı.
23.11.2021Ekonomi
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldü
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldüİran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengseri, "Basra Körfezi'nde şu ana kadar ABD ile yaşanan doğrudan çatışmalarda 9 Devrim Muhafızının öldüğünü" söyledi.
23.11.2021Dünya
Türksat 5B teslim alındı! Space X Falcon 9 roketiyle uzaya gönderilecek
Türksat 5B teslim alındı! Space X Falcon 9 roketiyle uzaya gönderilecekTürksat AŞ, Fransa'daki Airbus Defence and Space (Airbus D&S) Tesisleri'nde düzenlenen törenle üretim ve test süreçleri tamamlanan Türksat 5B uydusunu teslim aldı.
21.11.2021Teknoloji
İran Basra Körfezi'nde bir gemiye el koydu
İran Basra Körfezi'nde bir gemiye el koyduResmi televizyon, Parsiyan ilçesindeki geminin 150 bin litre kaçak mazot taşıdığını ve 11 yabancının gözaltına alındığını bildirdi.
20.11.2021Dünya
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgası
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgasıUlaştırma ve iletişim sektörlerinde gelecek yıl ve 2023'te hayata geçirilecek projeler hem hayatı kolaylaştıracak hem de yerli ve milli sistemlerle Türkiye'yi uluslararası arenada daha fazla söz sahibi yapacak.
17.11.2021Ekonomi
İran'da 6.3 ve 6'lık depremler
İran'da 6.3 ve 6'lık depremlerÜlkenin güneyini sarsan depremlerin merkez üssü, liman kenti Bender Abbas'a yaklaşık 60 kilometre mesafede. Basra Körfezi'nin karşısındaki Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman da sallandı.
14.11.2021Haberler
Son dakika... Deprem dağları yıktı, şok görüntüler yayılıyor!
Son dakika... Deprem dağları yıktı, şok görüntüler yayılıyor!İran'ın güneyini sarsan depremlerin merkez üssü, liman kenti Bender Abbas'a yaklaşık 60 kilometre mesafede. Basra Körfezi'nin karşısındaki Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman da sallandı. Deprem anını gösteren görüntüler ise infial yarattı, dağların yıkıldığı anlar tüyler ürpertici.
14.11.2021Dünya
Son dakika... Savaş oyunu! Dünya kilitlendi
Son dakika... Savaş oyunu! Dünya kilitlendiSon dakika haberlere göre jetler, helikopterler, savaş gemileri ve SİHA'lar sahne aldı, 1 milyon kilometrekareyi aşan alan kapatıldı. Füzelerin ateşlendiği noktada en ufak bir sürtüşmenin sıcak çatışmaya dönüşme riski var, ABD'yi hedef alan savaş oyununun süresi ise belirsiz.
8.11.2021Dünya
Son dakika... 'Çatışma'nın görüntüleri ortaya çıktı!
Son dakika... 'Çatışma'nın görüntüleri ortaya çıktı!Helikopterden bir gemiye inen askerlerle başlayan video kaydı, daha sonra Amerikan savaş gemisine nişan alındığı anlarla devam ediyor. İran ve ABD'nin kapışmasında yeni bir sayfa açılırken, Pentagon'un kısa süre önce yayınladığı fotoğraflar gözden kaçacak gibi değil.
4.11.2021Dünya
İran: ABD Umman Denizi'nde bir petrol tankerine el koymaya çalıştı
İran: ABD Umman Denizi'nde bir petrol tankerine el koymaya çalıştıTahran, ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolünü taşıyan bir tankere el koymaya çalıştığını ancak bu girişimin başarısız olduğunu açıkladı. ABD Savunma Bakanlığı bu iddiayı reddetti.
4.11.2021Dünya
ABD 6. Filo’ya bağlı gemi İstanbul’a geldi
ABD 6. Filo’ya bağlı gemi İstanbul’a geldiAkdeniz’de konuşlu ABD’nin 6. Filosunun komuta kontrol gemisi USS Mount Whitney İstanbul’a demirledi.
3.11.2021Gündem
Haaretz: İsrail ABD'ye İran istihbaratı verdi
Haaretz: İsrail ABD'ye İran istihbaratı verdiİsrail yönetiminin ABD'nin yeni yaptırımlar uygulama kararından önce İran'ın insansız hava aracı (İHA) programından sorumlu kişiler hakkında Washington'a "kapsamlı" istihbarat verdiği bildirildi.
31.10.2021Dünya
Kuveyt petrol rafinerisinde büyük yangın!
Kuveyt petrol rafinerisinde büyük yangın!Devlete ait petrol şirketi, Kuveyt'teki büyük bir petrol rafinerisinde yangın çıktığını ve bazı işçilerin dumandan etkilendiğini bildirdi.
18.10.2021Dünya
Mezopotamya neresi, hangi illerden oluşur? İşte Mezopotamya tarihi
Mezopotamya neresi, hangi illerden oluşur? İşte Mezopotamya tarihiMezopotamya günümüzde Irak, kuzeydoğu Suriye, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve güneybatı İran topraklarından oluşmaktadır. Tarihte birçok medeniyetin beşiği olan Mezopotamya hangi illerden oluşur? İşte Mezopotamya'nın tarihi.
14.10.2021Gündem
Maskeli kadınlar adası Keşm
Maskeli kadınlar adası KeşmKeşm adası Basra Körfezi ile Hürmüz Boğazı'nın kesiştiği noktada bulunan İran'a ait bir ada. Basra Körfezi'nin en büyük adası olan Keşm, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Büyük Kanyonu andıran yapılara da ev sahipliği yapıyor. Ancak Keşm adası asıl şöhretini bölgede yaşayan maskeli kadınlara borçlu. Yüz bini aşkın insanın yaşadığı adadaki kadınlar ilk gençlik yıllarından itibaren yerel kültürün bir parçası olarak maske takmaya başlıyor. Yaşları ilerledikçe de bu maskelerin boyutu büyüyor.
9.10.2021Tatil
ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattı
ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattıİran devlet televizyonu, Devrim Muhafızlarına ait sürat teknelerinin Basra Körfezi'nde bir ABD gemisine müdahale ettiğini bildirdi. Bir ABD Donanması sözcüsü ise, bu tip bir karşılaşmadan haberdar olmadığını söyledi.
7.10.2021Haberler
Son dakika... ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattı...
Son dakika... ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattı...İran devlet televizyonu, Devrim Muhafızlarına ait sürat teknelerinin Basra Körfezi'nde bir ABD gemisine müdahale ettiğini bildirdi. Bir ABD Donanması sözcüsü ise, bu tip bir karşılaşmadan haberdar olmadığını söyledi.
7.10.2021Dünya
Körfezin zengin ada ülkesi Bahreyn
Körfezin zengin ada ülkesi BahreynBahreyn ya da resmi adıyla Bahreyn Krallığı, Basra Körfezi'nde bulunan tek ada ülkesidir. Güneydoğusunda Katar, batısında da Suudi Arabistan'ın bulunduğu Bahreyn, Arapçada "iki denizin arasında" anlamına gelmektedir. Bir ada ülkesi olmakla birlikte Bahreyn, 1986 yılında inşa edilen Kral Fahd Köprüsü ile komşusu Suudi Arabistan'a bağlanmakta. Basra Körfezi'nin zengin yer altı kaynaklarından üzerine düşen payı alan Bahreyn, özellikle son yıllarda dikkat çekici bir ekonomik büyüme yakalamıştır. Petrol yataklarının bulunduğu bu küçük ada ülkesi, geçmişte Osmanlıların bir üssü konumundaydı.
6.10.2021Tatil
Ceylan Balığı (İspanyol Uskumrusu) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Ceylan Balığı (İspanyol Uskumrusu) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Denizlerde yaşayan pek çok balık çeşidi bulunmaktadır. Bu balıkların her birinin deniz ekosistemine birtakım faydaları olmaktadır. Ceylan balığı ( İspanyol uskumrusu ) da bu balık çeşitlerinden biri olarak ele alınmaktadır. Uskumrugiller ailesine ait olan bu balıkların eti lezzetli olarak bilinmektedir. Peki, ceylan balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.
23.09.2021Evcil Hayvan
İran'dan Suudi Arabistan açıklaması
İran'dan Suudi Arabistan açıklamasıİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Tahran ile Riyad arasındaki ilişkileri düzeltmek için yapılan görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini belirterek, "Fars (Basra) Körfezi'nin güvenliği konusundaki görüşmelerde çok ciddi ilerlemeler kaydedildi." dedi.
23.09.2021Dünya
Rusya'dan dünyaya 'Afganistan' çağrısı
Rusya'dan dünyaya 'Afganistan' çağrısıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan’da yaşanan olaylar sonucu oluşan mülteci sorununu çözmek için ilgili bütün ülkelerin imkanlarını kullanması gerektiğini söyledi.
11.09.2021Dünya
İran, Rusya ve Çin'den ortak tatbikat
İran, Rusya ve Çin'den ortak tatbikatRusya, İran ve Çin'in Basra Körfezi'nde ortak askeri tatbikat düzenleyeceği bildirildi.
23.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Basra Körfezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.