Batarya

Batarya

Son dakika Batarya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Batarya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Batarya haber sayfamızda...

Batarya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.616 batarya haberi bulunmuştur.
Kontrolmatik net kârını %143 artırdı
Kontrolmatik net kârını %143 artırdıEnerji, proses endüstrisi, ulaşım ve madencilik sektörlerinde projeye özel uçtan uca dijital çözümler sunan Kontrolmatik Teknoloji, ilk çeyrekte konsolide net dönem karını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 143 artırarak 43.2 milyon TL net kar elde etti.
24.05.2022Ekonomi
Efsane devam ediyor
Efsane devam ediyorTroya Müzesi, uzaktan bakıldığında topraktaki bir yarıktan yükselen dev bir buluntu gibi görünür. Troya Antik Kenti’nin yanı başındaki bu genç fakat dünya çapında büyük ilgi gören müze, içinde Troya’nın katmanları arasında bulunan 10 ayrı kentin buluntularını saklıyor. Bir Troya aşığı olan Müze Müdürü Rıdvan Gölcük’ün deyimi ile İlyada Destanı ile başlayan, Troya kazıları ile süren efsane şimdi genç ve güçlü Troya Müzesi ile devam ediyor.
23.05.2022Arkeoloji
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleriKimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
19.05.2022Eğitim
Kimya Teknoloji Merkezi için imzalar atıldı
Kimya Teknoloji Merkezi için imzalar atıldıTürkiye ihracatının lokomotif sektörlerinden kimya alanında test ve analiz ihtiyacını yerli ve milli imkanlarla karşılayacak ve yeni nesil bir ekosistemi oluşturacak Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) için imzalar atıldı.
14.05.2022Ekonomi
yeedi vac hybrid incelemesi
yeedi vac hybrid incelemesiEvlerin artık vazgeçilmezi olan robot süpürgelerin geldiği son noktayı gösteren yepyeni bir ürünü sizlerle tanıştıracağız. İşte yeedi markasının geliştirdiği yeedi vac hybrid’in dikkatimizi çeken tüm özellikleri...
12.05.2022Teknoloji
Yeedi vac hybrid incelemesi
Yeedi vac hybrid incelemesiEvlerin artık vazgeçilmezi olan robot süpürgelerin geldiği son noktayı gösteren yepyeni bir ürünü sizlerle tanıştıracağız. İşte yeedi markasının geliştirdiği yeedi vac hybrid’in dikkatimizi çeken tüm özellikleri...
12.05.2022Teknoloji
Kafede simit yedi, çay içti lavabo bataryasını çalıp gitti
Kafede simit yedi, çay içti lavabo bataryasını çalıp gittiAdana’da kafeye giren bir kişi çay içip, simit yedikten sonra girdiği lavabonun bataryasını çalıp kaçınca, iş yeri sahibi hırsızın fotoğraflarını kafeye asıp onu teşhir etti.
12.05.2022Haberler
İlk çeyrek geliri 152.1 milyar lira
İlk çeyrek geliri 152.1 milyar liraKoç Holding, 2022 yılının ilk çeyreğinde konsolide bazda toplam 152.1 milyar TL gelir elde ettiğini açıkladı. 2022 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, şunları söyledi:
11.05.2022Ekonomi
'Onları katillerin kucağına atmayız'
'Onları katillerin kucağına atmayız'MÜSİAD’ın kuruluş yıl dönümü törenine katılan Erdoğan, “Suriyeli sığınmacılara kapımız açık, onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin kucağına atmayız” dedi.
10.05.2022Siyaset
Tineco Floor One S3 incelemesi
Tineco Floor One S3 incelemesiBu videomuzda Türkiye’de adını yakında daha çok duyacağımız yepyeni bir elektrikli süpürgeyi sizlerle tanıştıracağız. Tineco tarafından geliştirilen Floor One S3, süpürmeyi de silmeyi de bir arada yapabilen çok yönlü ve kullanışlı bir ürün. Şimdi isterseniz bu ürünün öne çıkan özelliklerine bakalım, deneyimlerimizi paylaşalım.
5.05.2022Teknoloji
TSK'nın yeni gücü: HANÇER ve DİNÇER! Orta Doğu ülkelerinden büyük talep var
TSK'nın yeni gücü: HANÇER ve DİNÇER! Orta Doğu ülkelerinden büyük talep varTürk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin ve caydırıcı gücünü artıracak, özellikle meskun mahal operasyonlarında personelin güvenli bir şekilde mücadelesini destekleyecek insansız kara araçları HANÇER ve DİNÇER özellikleri ile kendine hayran bırakıyor.
4.05.2022Ekonomi
Türk Silahlı Kuvvetlerine yeni güç: HANÇER ve DİNÇER
Türk Silahlı Kuvvetlerine yeni güç: HANÇER ve DİNÇERTürk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin ve caydırıcı gücünü artıracak, özellikle meskun mahal operasyonlarında personelin güvenli bir şekilde mücadelesini destekleyecek insansız kara araçları HANÇER ve DİNÇER özellikleri ile kendine hayran bırakıyor.
4.05.2022Haberler
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
1500 TL - 2000 TL Arası En İyi Telefon Modelleri ve Özellikleri 2022
1500 TL - 2000 TL Arası En İyi Telefon Modelleri ve Özellikleri 2022Hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte her geçen gün yeni telefon modelleri piyasaya sürülüyor. Ancak piyasaya sürülen bazı telefonların fiyatları 20 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Fiyatlar arttıkça ihtiyaç duyulan cep telefonlarına sahip olmak da bir o kadar zor oluyor. Genellikle bütçe dostu ve hem de kişinin beklentilerini karşılayacak telefonlar tercih ediliyor. Model ve özelliklerine göre piyasada 1500 – 2000 TL arasından bütçe dostu ve beklentileri karşılayabilecek akıllı cep telefonları bulunuyor. 1500 TL - 2000 TL Arası Akıllı Telefonlar 2022 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Teknoloji
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
BAYRAM MESAJLARI (RESİMLİ) /EN GÜZEL RAMAZAN BAYRAMI SÖZLERİ (ÖZEL) || SEVGİLİYE, arkadaşa, kurumsal, komik Ramazan Bayramı mesajları
BAYRAM MESAJLARI (RESİMLİ) /EN GÜZEL RAMAZAN BAYRAMI SÖZLERİ (ÖZEL) || SEVGİLİYE, arkadaşa, kurumsal, komik Ramazan Bayramı mesajlarıBayram mesajları ile ilgili araştırmalar başladı. Ramazan Bayramı'nın ilk günü 2 Mayıs tarihinde kutlanıyor. Bayramı yakınlarından ayrı geçirecekler olanlar en güzel, yeni, anlamlı ve resimli bayram mesajlarını araştırıyorlar. İşte arkadaşa, sevgiliye, büyüklere bayram mesajları ile sözleri 2022...
2.05.2022Gündem
POCO X4 Pro 5G ve POCO M4 Pro incelemesi
POCO X4 Pro 5G ve POCO M4 Pro incelemesiUzun zamandır heyecanla beklenen POCO ailesinin iki yeni bomba telefonunun öne çıkan özelliklerine yakından bakıyoruz. İşte karşınızda POCO X4 Pro 5G ve POCO M4 Pro…
30.04.2022Teknoloji
Ankara’da cep telefonu bataryasının patlama anı güvenlik kameralarına yansıdı
Ankara’da cep telefonu bataryasının patlama anı güvenlik kameralarına yansıdıAnkara’nın Polatlı ilçesinde tamir için bırakılan cep telefonunun bataryası patladı. Alev topuna dönen cep telefonunun patlama anı anbean kameralara yansıdı.
27.04.2022Haberler
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için çalışıyoruz
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için çalışıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için ekiplerin büyük bir gayretle sahada çalıştıklarını belirterek, “Yavuz’un göreve başlamasıyla böylece 3 gemimiz de aynı anda Karadeniz’de çalışmaya başladı" dedi.
22.04.2022Ekonomi
Ünlü markalara ait kaçak telefonları piyasaya süreceklerdi! İstanbul'da eş zamanlı operasyon
Ünlü markalara ait kaçak telefonları piyasaya süreceklerdi! İstanbul'da eş zamanlı operasyonYasadışı yollarla temin ettikleri dünyaca ünlü markalara ait kaçak cep telefonlarını, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde piyasaya sürme hazırlığında bulunan 4 şüpheli, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Operasyonlarda; 380 akıllı telefon ile 3 bin akıllı cep telefonuna ait batarya ele geçirildi. Şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.
18.04.2022Gündem
Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu
Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonuYasadışı yollarla temin ettikleri dünyaca ünlü markalara ait kaçak cep telefonlarını, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde piyasaya sürme hazırlığında bulunan 4 şüpheli şahıs, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Operasyonlarda; 380 adet akıllı cep telefonu ile 3 bin adet cep telefonuna ait batarya ele geçirildi.
18.04.2022Haberler
E-Transit banttan indi
E-Transit banttan indiBatarya montajı dahil Türkiye’de üretilen ilk tam elektrikli ticari araç E-Transit, Ford Otosan Kocaeli fabrikasında banttan indirildi.
8.04.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilk elektrikli ticari aracı hattan indirildi
Türkiye'nin ilk elektrikli ticari aracı hattan indirildiTürkiye'nin ilk elektrikli ticari aracı E-Transit Kocaeli'de hattan indirildi. Programa katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye otomotiv sektöründeki tecrübesi ve gelişen Ar-Ge ekosistemi ile önümüzdeki dönemde Avrupa’nın elektrikli araç üssü olacaktır. Tüm dünya Türkiye’nin muharebe konseptlerini değiştiren SİHA’larını konuşuyor. Türkiye, otomobil üretiminin yüzde 80’ini başta Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediyor" dedi. Ford Otosan, Ford'un Avrupa’daki ilk elektrikli ticari aracı Ford E-Transit’i, Kocaeli fabrikalarında hattan indirdi.
7.04.2022Ekonomi
CEO’ya rehber: Enerji faturası nasıl düşer?
CEO’ya rehber: Enerji faturası nasıl düşer?Enerji krizine yeşil çözüm mümkün. Fiyat avantajı, yerlileşme, ihracat; yenilenebilir enerjiyi teşvik ediyor. Küçük çaplı bir rüzgâr santrali yaklaşık 4, güneş enerjisi santrali ise kendini 3 yılda amorti edebiliyor

Benzer Haber Etiketleri

Batarya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.