Batı Afrika

Batı Afrika

Son dakika Batı Afrika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Batı Afrika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Batı Afrika haber sayfamızda...

Batı Afrika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.096 batı afrika haberi bulunmuştur.
Avrupa’da ‘Lassa’ hastalığı paniği
Avrupa’da ‘Lassa’ hastalığı paniği Afrika’nın batısındaki Nijerya’da salgına neden olan Lassa hastalığının Fransa’da görülmesiyle Avrupa alarma geçti.
10.05.2024 Dünya
Halı Sektörü Afrika’da büyümeyi hedefliyor
Halı Sektörü Afrika’da büyümeyi hedefliyor Ticaret Bakanlığı'nın desteği ile Batı Afrika'da yeni pazar arayışlarını sürdüren Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği'nin Sektörel Ticaret Heyeti, Moritanya'daki temaslarının ardından Senegal'e geçti. Senegal’in başkenti Dakar’da Senegalli halı ithalatçılarıyla bir araya gelerek B2B görüşmelerini gerçekleştiren ve yerinde pazar araştırması da yapan GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan başkanlığındaki heyet, buradaki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.
29.04.2024 Ekonomi
AB'ye ulaşmak isterken Atlantik Okyanusu'nda sürüklenen göçmenlerin cesetleri Brezilya'da bulundu
AB'ye ulaşmak isterken Atlantik Okyanusu'nda sürüklenen göçmenlerin cesetleri Brezilya'da bulundu Brezilya'nın Amazon bölgesi açıklarında Batı Afrika'dan geldiği sanılan bir teknedeki dokuz göçmen törenle defnedildi.
26.04.2024 Dünya
Kakao virüsüne karşı yeni yol
Kakao virüsüne karşı yeni yol Dünya genelinde çikolatalardaki kakaonun yüzde 60’ı Batı Afrika ülkeleri Fildişi Sahili ve Gana’daki kakao ağaçlarından elde ediliyor.
26.04.2024 Dünya
Numan Kurtulmuş: Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi kazan kazan çerçevesine oturtuyoruz
Numan Kurtulmuş: Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi kazan kazan çerçevesine oturtuyoruz TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Biz Afrika ülkeleriyle ve halklarıyla ilişkimizi kazan kazan üzerine oturtuyoruz. Her alanda müşterek projeler geliştirerek ülkelerin karşılıklı menfaatlerini sağlayacak şekilde geliştirmek istiyoruz" dedi.
25.04.2024 Gündem
'Gelin' 12 damat 63 yaşında! Polis müdahalesine skandal savunma: Reenkarnasyon geçirdi, 300 yıldır yaşıyor
'Gelin' 12 damat 63 yaşında! Polis müdahalesine skandal savunma: Reenkarnasyon geçirdi, 300 yıldır yaşıyor Rahip olduğu öne sürülen şahıs kendisini 6 yaşında eş olarak seçtiği çocukla düğün yaptı. Dünyada infial yaratan olaya polis müdahale edince skandalın perde arkası da ortaya çıktı.
4.04.2024 Dünya
Nijerya'da haftalar önce kaçırılan 130'dan fazla öğrenci kurtarıldı
Nijerya'da haftalar önce kaçırılan 130'dan fazla öğrenci kurtarıldı Kaduna eyaletindeki bir okuldan kaçırılan 130'dan fazla çocuk ve okul çalışanı için yüz binlerce dolar fidye isteniyordu.
26.03.2024 Dünya
Ucuz ve temiz elektrik arayışı
Ucuz ve temiz elektrik arayışı İnsanlık on binlerce yıl boyunca elektriksiz yaşadı ama elektriği icat ettiğinden bu yana da onsuz yapamaz oldu. Aslında elektrik için icat demek doğru olmaz, daha çok binlerce yıl süren bir keşiftir. Birçok bilim adamının katkısı vardır. Elektrik enerjisi günlük hayatta ilk defa kullanılmaya başlandığı 1878’den beri vazgeçilmez olmuştur. Modern yaşamın temel unsurlarından biri haline gelmiştir.
19.03.2024 Ekonomi
Afrika’da ekolojik şehir kuruyor
Afrika’da ekolojik şehir kuruyor Hollywood aktörü Idris Elba, babasının doğduğu Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de eko-şehir kurmayı planlıyor.
18.03.2024 Dünya
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
11.03.2024 Milliyet Executive
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Abidjan’daki üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Abidjan’daki üniversite öğrencileriyle bir araya geldi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nin Abidjan şehrindeki Felix Houphouet-Boigny Üniversitesi’nde düzenlenen “Kriz Zamanlarında Gençlik Çalışmalarının Rolü” konulu İslam İşbirliği Gençlik Forumu programında üniversitedeki gençlere hitap etti.
6.03.2024 Haberler
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Abidjan’daki üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Abidjan’daki üniversite öğrencileriyle bir araya geldi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nin Abidjan şehrindeki Felix Houphouet-Boigny Üniversitesi’nde düzenlenen “Kriz Zamanlarında Gençlik Çalışmalarının Rolü” konulu İslam İşbirliği Gençlik Forumu programında üniversitedeki gençlere hitap etti.
6.03.2024 Gündem
Haritada var, gerçekte yok! Tüm sonuçlar 0'ı gösteriyor: Ankara da listede!
Haritada var, gerçekte yok! Tüm sonuçlar 0'ı gösteriyor: Ankara da listede! Dünya haritasını tam anlamıyla bildiğinizi sanıyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Adına 'Null Adası' denilen gizemli yer kafaları karıştırmış durumda. Hatta haritada var olup gerçekte olmayan bu noktadan bir tane de Ankara da bulunuyor!
5.03.2024 Yaşam
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Fildişi Sahili’ne resmi ziyaret
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Fildişi Sahili’ne resmi ziyaret Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili’ne resmi ziyarette bulundu. Ulusal Meclis Başkanı Adama Bictogo ile ortak basın toplantısı düzenleyten Kurtulmuş, “Türkiye olarak bildiğiniz gibi son yıllarda Afrika açılımını gerçekleştiriyoruz. Afrikalı dostlarımızla, ‘Elinizi uzatın hep beraber ayağa kalkalım’ diyerek Afrika’nın uyanışına katkıda bulunmaya gayret ediyoruz” dedi.
4.03.2024 Gündem
Füze testinde fiyasko! İngiliz savunma bakanı canını zor kurtardı
Füze testinde fiyasko! İngiliz savunma bakanı canını zor kurtardı İngiliz Kraliyet Donanması, Trident nükleer füzelerinin üst üste iki ateşlendiği sırada arıza verdiğini ve yanlış konumlara fırlatıldığını duyurdu. Yerel medya füzelerin İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps'ında içinde bulunduğu geminin hemen yanında düştüğünü yazdı.
21.02.2024 Dünya
Afrika'dan tüm dünyaya yayılan mucize! Doğal güneş koruyucu, egzamayı bitiriyor
Afrika'dan tüm dünyaya yayılan mucize! Doğal güneş koruyucu, egzamayı bitiriyor Batı Afrika topraklarından tüm dünyaya yayılan mucizevi olarak nitelendirilen 'Shea yağı' bugün kullandığımız çoğu kozmetik ürünün içinde var. Faydaları saymakla bitmeyen 'Shea yağı' hücre hasarını önlerken, egzamaya savaş açıyor. İşte Shea yağının faydaları!
16.02.2024 Cilt Bakımı
Boşanmayı kutluyorlar! 'Utanca ve acıya yer yok'
Boşanmayı kutluyorlar! 'Utanca ve acıya yer yok'  Boşanma kararı dünyanın pek çok noktasında kadınlar için travmatik bir süreç olmaya devam ederken, Batı Afrika ülkesi Moritanya'da bu döneme farklı bir perspektiften bakılıyor. Boşanmış kadınlar için kutlamalar düzenleniyor ve şiirler yazılıyor. Öte yandan, erkekler içinse durum alışılagelmişten çok farklı.
30.01.2024 Dünya
AB’ye kaçak göç 2023’te yüzde 17 artarak 380 bine çıktı
AB’ye kaçak göç 2023’te yüzde 17 artarak 380 bine çıktı Frontex raporuna göre Orta Akdeniz rotasında düzensiz sınır geçişlerinde 2022'ye oranla yüzde 50 artış görülürken buradan gelen kaçak göçmenlerin sayısı 158 bini buldu.
17.01.2024 Dünya
Dünyanın en büyük 14. elmasını buldu! Şimdi ahırda yaşıyor, sebebi çok başka
Dünyanın en büyük 14. elmasını buldu! Şimdi ahırda yaşıyor, sebebi çok başka Sabah şafak sökmeden uyanıyor, kaynatılmış muzla kahvaltılarını ettikten sonra elmas bulmak için kazıya gidiyorlardı. Her gün hayallerini süsleyen zenginlik, ikisinin kapısını çaldığında hiçbir şey bekledikleri gibi gitmedi. Dünyanın en büyük 14. elmasını bulan bu iki Afrikalı gence ne olmuştu?
6.01.2024 Yaşam
Mali Hakkında Bilgiler; Mali Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Mali Hakkında Bilgiler; Mali Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Mali, Afrika kıtasının doğusunda yer almaktadır. Resmi adı Mali Cumhuriyetidir. Yüz ölçümü 1.240.000 kilometrekare olan Mali, Afrika'nın en büyük 7. ülkesidir. Uzun yıllar boyunca Fransa'nın kolonisi olan Mali, 22 Eylül 1960 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Mali'nin başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Senegal Hakkında Bilgiler; Senegal Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Senegal Hakkında Bilgiler; Senegal Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Senegal, Afrika kıtasında yer almaktadır. Resmi adı Senegal Cumhuriyetidir.1895 yılında Fransa'nın kolonisi olan Senegal, 4 Nisan 1960 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Senegal bayrağının anlamı ne, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Nijer Hakkında Bilgiler; Nijer Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Nijer Hakkında Bilgiler; Nijer Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Nijer veya resmî adıyla Nijer Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir parlamenter cumhuriyet ülkesidir. Sizler için Nijer ülkesi ile ilgili Nijer ülkesi nerededir? Nijer ülkesi nüfusu nasıldır? Nijer ülkesi şehirleri nelerdir? Nijer ülkesinin başkenti neresidir? Nijer ülkesinin para birimi nedir? Nijer ülkesinin dili nedir? Nijer ülkesinin iklimi nasıldır? Gibi bilgileri detaylı bir şekilde araştırdık ve sizler için derledik.
3.01.2024 Tatil
Liberya Hakkında Bilgiler; Liberya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Liberya Hakkında Bilgiler; Liberya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Liberya resmi adı ile Liberya Cumhuriyeti pek çok kişi tarafından merak edilen bir ülkedir. Köleleştirilmiş Afrika asıllı Amerikalıların özgür çocukları tarafından kurulmuş olan Liberya ülkesi Afrika ülkelerinden birisidir. Peki Liberya bayrağı anlamı, 2024 nüfusu, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Sizlere Liberya ülkesi hakkında merak edilen bilgileri detaylıca inceledik.
3.01.2024 Tatil
Moritanya Hakkında Bilgiler; Moritanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Moritanya Hakkında Bilgiler; Moritanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Moritanya, Afrika Kıtasının Batı Bölgesinde ye alan bir ülkedir. Dünyanın en büyük 29. Ülkesi olan Moritanya ülkesini tanımanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Onun için Moritanya nerededir? Hangi kıtada yer alır, gibi bilgileri sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
60 kilodan zayıfların koca bulamadığı yer! Korkunç menü: 2 kilo darı ve deve sütü
60 kilodan zayıfların koca bulamadığı yer! Korkunç menü: 2 kilo darı ve deve sütü 5 yaşından itibaren tüm beslenme alışkanlıklarına müdahale ediliyor, normal bir insanın tam 8 katı kadar yemek yiyorlar. Üstelik bunu yapmadıklarında korkunç işkencelere maruz kalıyorlar. Afrika ülkesi Moritanya'da kız çocuklarına dayatılan bir geleneğin ardında yatan sebep ise 'yok artık' dedirtecek türden.
3.01.2024 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Batı Afrika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.