Hastalık

Hastalık

Son dakika hastalık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hastalık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hastalık haber sayfamızda...

Hastalık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.532 hastalık haberi bulunmuştur.
Şiddetin psikolojik etkileriyle mücadele
Şiddetin psikolojik etkileriyle mücadeleKadına yönelik şiddet, kadınların yaşam hakkını, vücut bütünlüğünü, sosyal ve kamusal alandaki varlığını tehdit etmesinin yanı sıra mağdurların ruhsal açıdan da yaralanmalarına yol açıyor... Türkiye Psikiyatri Derneği Kadın Ruh Sağlığı Çalışma Birimi üyesi Doç. Dr. Münevver Hacıoğlu Yıldırım, şiddete maruz kalmanın duygusal ve psikolojik etkilerini ve baş etme yollarını anlattı...
30.11.2023Gündem
Evladı gözünün önünde eriyor: Her gün o ilacın resimlerine bakıyoruz
Evladı gözünün önünde eriyor: Her gün o ilacın resimlerine bakıyoruzHelin Fırat ve Cem Fırat çifti, tek çocukları 19 aylık Berfin Ada Fırat'a SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulduktan 3 ay sonra 6 Şubat depremiyle bir kez daha yıkıldı. Hastalıkla mücadele ederken eşyalarını, evlerini ve kızlarının kumbaralarını enkazın altında bırakıp İzmir'e yerleştiklerini anlatan Helin Fırat, Berfin Ada'yı kaybetmekten çok korktuklarını belirtti.
29.11.2023Haberler
Evladı gözünün önünde eriyor: Her gün o ilacın resimlerine bakıyoruz
Evladı gözünün önünde eriyor: Her gün o ilacın resimlerine bakıyoruzHelin Fırat ve Cem Fırat çifti, tek çocukları 19 aylık Berfin Ada Fırat'a SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulduktan 3 ay sonra 6 Şubat depremiyle bir kez daha yıkıldı. Hastalıkla mücadele ederken eşyalarını, evlerini ve kızlarının kumbaralarını enkazın altında bırakıp İzmir'e yerleştiklerini anlatan Helin Fırat, Berfin Ada'yı kaybetmekten çok korktuklarını belirtti.
29.11.2023Gündem
Gazze'de hastanelerde neler yaşanıyor?
Gazze'de hastanelerde neler yaşanıyor?İsrail, Gazze'deki saldırılarını sürdürürken, bölgedeki hastaneler ve sağlık tesisleri son günlerde yoğun çatışmalara maruz kaldı.
29.11.2023Dünya
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan zeytinyağı uyarısı
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan zeytinyağı uyarısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Zeytinyağı, en fazla taklit ve tağşiş uygulanan gıdalardan biridir. Denetimler sonucu sahtekarlık yapan firmalar ifşa edilmeli ve gerekirse kapatılmalıdır” dedi.
28.11.2023Ekonomi
Mağdurlara ücretsiz adli destek hizmeti
Mağdurlara ücretsiz adli destek hizmetiTürkiye Barolar Birliği (TBB) ile Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi iş birliğinde, Türkiye’de şiddet gören kadınların önemli sorunlarından biri olan “adalete erişim” için dün önemli bir adım atıldı. Kadınların ücretsiz adli yardıma ulaşmalarını sağlamak için AB ve TBB tarafından, kadınların adli hizmetlere erişiminin desteklenmesi için hibe anlaşması imzalandı.
28.11.2023Gündem
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’deki durumu açıkladı: ‘Zatürre arttı ama salgın yok’
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’deki durumu açıkladı: ‘Zatürre arttı ama salgın yok’Çin’de çocuklar arasında zatürre salgını yaşanırken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Türkiye’de salgın boyutunda olmasa da zatürre vakalarında artış görülüyor” dedi.
28.11.2023Gündem
MasterChef Alican'ın hastalığı nedir? Herediter Anjiyoödem belirtileri ve tedavisi...
MasterChef Alican'ın hastalığı nedir? Herediter Anjiyoödem belirtileri ve tedavisi...MasterChef All Star yarışmasında Alican Sabunsoy ile gündeme gelen ve genetik bir hastalık olduğu bilinen Herediter Anjiyoödem belirtileri, tanısı ve tedavisi gibi ayrıntılar araştırılıyor. Hastalık nedeniyle ani ataklar meydana geliyor. Peki, Herediter Anjiyoödem nedir?
27.11.2023Bilgi Rehberi
Nagihan Karadere: O kupayı alırsam Türkiye turu yapacağım
Nagihan Karadere: O kupayı alırsam Türkiye turu yapacağımMilli atlet Nagihan Karadere, Milliyet.com.tr Youtube kanalında yayınlanan ‘’Ünlü sohbetleri’’ isimli programa katıldı ve samimi açıklamalarda bulundu. Başarılı isim, hem hastalık sürecini anlattı hem de Survivor ile ilgili konuştu. 4. kez Survivor'a gitmeye hazırlanan Karadere, yine çok iddialı…
27.11.2023Gündem
Mustafa Rahman Tohma'dan evlilik cevabı: Seren böyle istiyor, ben de ona saygı duyuyorum!
Mustafa Rahman Tohma'dan evlilik cevabı: Seren böyle istiyor, ben de ona saygı duyuyorum!Geçtiğimiz nisan ayında kendisini aldattığını ima ettiği Mustafa Rahman Tohma'dan ayrılan Seren Serengil, ayrılığa uzun süre dayanamamış ve günler sonra sevgilisine geri dönmüştü. Aşkları tam gaz devam eden ikiliden Tohma, sosyal medya hesabından "Seren'le evlenin" diyen bir takipçisine verdiği cevapla adından söz ettirdi.
28.11.2023Cadde
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısı
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısıÇin’de birçok şehirde çok sayıda çocuğun zatürre şüphesi ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırılması üzerine okulların kapatıldığı bildirildi.
27.11.2023Dünya
Bir yıldır yediği her şeyi kusuyordu! Antalya'ya gelen Kırımlı boksör sağlığına kavuştu
Bir yıldır yediği her şeyi kusuyordu! Antalya'ya gelen Kırımlı boksör sağlığına kavuştuKırım’da bir yıldır yediği her şeyi kusan, şiddetli karın ağrılarıyla kıvranan boksör Memet Mamadov (20), şifayı kendisi gibi bir boksör olan Antalya'daki Genel Cerrah Doç. Dr. Tuğrul Çakır'ın elinden buldu.
26.11.2023Gündem
Üç hastalığa karşı tek aşı
Üç hastalığa karşı tek aşıİlaç şirketleri, Kovid-19, grip ve RSV hastalıkları tek doz da yapılabilmesi için çalışmalara hız verdi. Tek randevuda 3 hastalığa karşı aşılanmak için Pfizer ile BioNTech ve Moderna çalışmalarını tamamlamak üzere...
25.11.2023Sağlık
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladıkSon zamanlarda aşı reddinin arttığını belirten uzmanlar, sayıların yükselmesi durumunda bulaşıcı hastalıklarda salgın tehlikesi oluşabileceğini dikkat çekerek, "Giderek hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık” dedi.
23.11.2023Haberler
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık Son zamanlarda aşı reddinin arttığını belirten uzmanlar, sayıların yükselmesi durumunda bulaşıcı hastalıklarda salgın tehlikesi oluşabileceğini dikkat çekerek, "Giderek hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık” dedi.
23.11.2023Gündem
Biri 24 diğeri 18 yaşında! SMA'lı kardeşler ilk kez uzun süre dışarıda vakit geçirdi
Biri 24 diğeri 18 yaşında! SMA'lı kardeşler ilk kez uzun süre dışarıda vakit geçirdiAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören SMA Tip-2 hastası kardeşler Zeliha Nur (24) ile Efe Samet Aslan (18), yeni alınan cihaz sayesinde ilk kez uzun süre dışarıda vakit geçirdi.
23.11.2023Gündem
Hikâye Erfelek’te başladı, orada bitti
Hikâye Erfelek’te başladı, orada bittiKocaeli’nde eşi tarafından vurularak öldürülen Kezban Göksu’nun yıllardır adeta hapis hayatı yaşadığı ortaya çıktı. Annesini korumak isterken babası tarafından yaralanan oğlu da yaşamını yitirdi.
23.11.2023Gündem
'Kurtlar Vadisi'nin Cerrahpaşalı Hüseyin'i Engin Duru kalp krizi geçirdi
'Kurtlar Vadisi'nin Cerrahpaşalı Hüseyin'i Engin Duru kalp krizi geçirdiÜnlü oyuncu Engin Duru kalp krizi geçirdi. Haberi veren es sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, Duru için dua isteyerek; "Oyuncumuz maalesef entübe edildi" dedi.
23.11.2023Cadde
Gizli tehlike!
Gizli tehlike!Sunucu ve yazar Metin Uca’nın hayatını kaybetmesine neden olan “şah damarı tıkanıklığı hastalığı”nı erken dönemde fark etmek, belirti vermemesi nedeniyle her zaman mümkün olmuyor.
21.11.2023Gündem
Habercisi öksürük! Akciğer kanserinin nedenleri arasında tütün ilk sırada yer alıyor
Habercisi öksürük! Akciğer kanserinin nedenleri arasında tütün ilk sırada yer alıyorAkciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz çoğalmasıyla ortaya çıkıyor. Dünya Sağlık Örgütünün raporuna göre tüm dünyada en sık görülen ve en sık ölüme neden olan hastalık akciğer kanseri. Prof. Dr. Ümmügül Üyetürk, akciğer kanseri hakkında merak edilenleri anlattı.
20.11.2023Genel Sağlık
Gece kaşıntılarına dikkat! Temas ile bulaşıyor, vaka sayısı her geçen gün artıyor
Gece kaşıntılarına dikkat! Temas ile bulaşıyor, vaka sayısı her geçen gün artıyorTemas yoluyla bulaşan ve vaka sayısı hızla artan uyuz hastalığı ile ilgili açıklama yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Tosun uyardı. Eğer sizde de bu belirtiler varsa dikkat!
20.11.2023Gündem
Daha anne karnında depreme yakalanıp, babasını kaybetti! Minik kalbini durdurup ameliyat ettiler
Daha anne karnında depreme yakalanıp, babasını kaybetti! Minik kalbini durdurup ameliyat ettilerKahramanmaraş merkezli depremlere hamileyken yakalanan annenin Adıyaman’da dünyaya getirdiği bebek, kalbindeki ciddi doğumsal rahatsızlık nedeniyle İstanbul’a nakledildi. Depremden önce 3’üncü çocuğunun olacağını öğrenen babanın depremde yaşamını yitirdiği öğrenilirken, kardeşleri Adıyaman’da konteynerda bekleyen bebeğe Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi sahip çıktı.
20.11.2023Gündem
Kendine taktışı serum sonu oldu! Hemşirenin sır ölümünden sonra flaş uyarı
Kendine taktışı serum sonu oldu! Hemşirenin sır ölümünden sonra flaş uyarıSivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. İlhan Çetin, evinde kendisine taktığı serum sonucu hayatını kaybeden hemşire Hilmi Tunahan Tosun'un (32) ölümü sonrası uyarılarda bulundu.
19.11.2023Gündem
Genetik tanılı tüp bebek
Genetik tanılı tüp bebekAnne adayının yaşı 38’den ileri ise, daha önce düşük yapmış kadınlarda düşüklerden gönderilen örnekte genetik bozukluk varsa, anne veya baba adayında genetik bozukluk öyküsü varsa genetik tanılı tüp bebek yöntemine başvurulabilir.
18.11.2023Pazar
Şans eseri ölümden döndü! Mide ağrısı sandı...
Şans eseri ölümden döndü! Mide ağrısı sandı...Arkadaşlarıyla oturduğu sırada midesinde ağrı hisseden 41 yaşındaki Mustafa Turan acile kaldırıldı ve gerçek hiç tahmin etmedikleri gibi çıktı. Turan, mide ağrısı sandı aort damarında yırtık çıktı. Hemen ameliyata alınan 41 yaşındaki Mustafa Turan acildeki doktorların dikkati sayesinde kurtuldu.
18.11.2023Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Hastalık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.