Hastalık

Hastalık

Son dakika hastalık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hastalık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hastalık haber sayfamızda...

Hastalık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.019 hastalık haberi bulunmuştur.
Kafa naklini resmen duyurdular! Ameliyat tarihi açıklandı, şoke edici detaylar
Kafa naklini resmen duyurdular! Ameliyat tarihi açıklandı, şoke edici detaylar Bilim insanları kafa nakli için tarih verdi. Buna göre felçli veya hastalığı olan kişilerin kafaları kadavralara yapay zeka yardımıyla nakledilecek.
23.05.2024 Dünya
Sabahları belirginleşen baş ağrısına dikkat! ‘Görme kaybı ve körlüğe neden oluyor’
Sabahları belirginleşen baş ağrısına dikkat! ‘Görme kaybı ve körlüğe neden oluyor’ Halk arasında ‘göz tansiyonu’ olarak bilinen glokom dünyada en önemli görme kaybı ve körlük nedenleri arasında 2. sırada yer alan bir hastalık. Ülkemizde yaklaşık her 13 kişiden 1’ine görme sinirinin ilerleyici hasarıyla seyreden glokom tanısı konuyor. Glokom yenidoğan döneminden itibaren her yaşta görülse de genellikle 40 yaşındaki kişilerde ortaya çıkıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Nezih Özdemir, sinsi ilerlese de glokomun bazen çeşitli yakınmalara da neden olabildiği uyarısında bulunuyor.
22.05.2024 Genel Sağlık
Tedavisi yok, 200 bin kişide bir görülüyor! 'Hayalim beyin cerrahı olmaktı'
Tedavisi yok, 200 bin kişide bir görülüyor! 'Hayalim beyin cerrahı olmaktı' Osmaniye'de yaşayan Mümine-Mine kardeşler ve kuzenleri Muhammed Kayra Kalkan ender görülen Mukopolisakkaridoz (MPS) hastalığı ile hayat mücadelesi veriyor. Baba Mehmet Kalkan yaşadıklarını anlattı.
20.05.2024 Gündem
Sağlık sorunları nedeniyle eski haline döndü!
Sağlık sorunları nedeniyle eski haline döndü! Bülent Serttaş, önceki gece Maslak'ta bir mekanda sahne aldı. Spor yaparak 18 kilo veren 59 yaşındaki şarkıcı, geçirdiği hastalık nedeniyle yeniden kilo aldığını açıkladı.
20.05.2024 Cadde
Bakan Yumaklı açıkladı: Bal üreticilerine yeni destek
Bakan Yumaklı açıkladı: Bal üreticilerine yeni destek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yakında açıklayacakları yeni destekleme modelinde gezginci arıcılar ile genç ve kadın arıcılara kovan başı ilave destekleme vereceklerini duyurdu.
20.05.2024 Ekonomi
Uzmanlar uyardı! ‘Evi evcil hayvanlarla doldurmak da bir hastalık’
Uzmanlar uyardı! ‘Evi evcil hayvanlarla doldurmak da bir hastalık’ Kişilerin kedi, köpek gibi evcil veya çiftlik hayvanlarını bakamayacağı, ilgilenemeyeceği şekilde biriktirmesine ‘Nuh Sendromu’ denildiğini dile getiren uzmanlar, ‘Nuh Sendromu’nun genellikle kişinin kendine özgü bir kimlik geliştirmekte zorlanması ve toplumda kabul görmek için çaba sarf etmesiyle ilişkilendirildiğini söylüyor. Uzman Klinik Psikolog Uluğ Çağrı Beyaz, “Nuh Sendromu” hakkında bilgi vererek, tedavisi için hangi yöntemlerin kullanılabileceğini anlattı.
19.05.2024 Genel Sağlık
Tarlada kafasını vurdu, 5 yılda boynuzu çıktı! Doktorlar nasıl böyle yaşadığına inanamıyor
Tarlada kafasını vurdu, 5 yılda boynuzu çıktı! Doktorlar nasıl böyle yaşadığına inanamıyor Uzun yıllardır çiftçilik yapıyordı, yine bir gün tarlada çalışırken kafasını bir yere çarptı. İşte ne olduysa da o saatten sonra oldu. Çarptığı noktada bir çıkıntı hissediyordu, ilk başlarda önemsemedi hatta 5 yıl bu şekilde bekledi. Ancak en sonunda kafasında oluşan boynuz yüzünden çektiklerine dayanamadı. İşte doktorları bile şaşkına çeviren 10 cm'lik boynuzun ardındaki gerçek.
19.05.2024 Yaşam
Kolon kanseri için uyarı
Kolon kanseri için uyarı Kolon ve rektum tümöründe tedavi yöntemleri Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ve Memorial Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği cerrahi günleri toplantısında tartışıldı.
19.05.2024 Gündem
‘Aşı yaptırmamak boğmacaya itiyor’
‘Aşı yaptırmamak boğmacaya itiyor’  Artan aşı karşıtlığının, çocukları ve bebekleri boğmaca hastalığının pençesine sürüklediği açıklandı.
19.05.2024 Gündem
Prostat tedavisinde güncel teknoloji: Thulium Lazer
Prostat tedavisinde güncel teknoloji: Thulium Lazer Prostat ameliyatını en basit şekli ile portakal ile anlatabiliriz. Portakalın kabuğunu kapsül, meyvesini de prostat dokusu düşünün. Lazer kullanılarak meyvenin kabuktan ayrılması da prostat ameliyatıdır.
18.05.2024 Pazar
Sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verilmişti! Nihal Candan kilo alırsa cezaevine dönecek mi?
Sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verilmişti! Nihal Candan kilo alırsa cezaevine dönecek mi? Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından haklarında soruşturma başlatılan sosyal medya fenomeni Nihal Candan, kasım ayında tutuklanmıştı. Candan, anoreksiya hastalığına yakalanması sonucu nisan ayının sonunda tahliye edilmişti. Candan'ın sadece 5.5 ay hapis yatması, "Bir insan zayıflayınca cezaevinden çıkabiliyor mu?" sorusunu akıllara getirdi. Hukukçu Yurdal Kılıçer, CNN Türk'e konuşarak Candan'ın durumunu değerlendirdi.
18.05.2024 Cadde
1000 gün sonra tahliye sevinci
1000 gün sonra tahliye sevinci Cezaları kaldırılan emekli orgeneraller Çetin Doğan, Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak ve Erol Özkasnak dün tahliye oldu. Yargıtay’ın onama karının ardından Ağustos 2021’de cezaevine giren emekli generaller çıkışta yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı...
18.05.2024 Gündem
Çiftçiye kredi desteği! Erdoğan: Ziraat Bankası kredi limitlerini artırdı
Çiftçiye kredi desteği! Erdoğan: Ziraat Bankası kredi limitlerini artırdı Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Muhalefetin ezbere olan 'tarım bitti' tezinin ne kadar içi boş ve gerçek dışı olduğunu rakamlarla ispat ettik.' dedi. Erdoğan, Ziraat Bankası'nın çiftçiye verilecek olan yeni kredi desteğinin ayrıntılarını da paylaştı.
17.05.2024 Gündem
28 Şubat davası sanıklarına af! Bakan Tunç: Cumhurbaşkanımız af yetkisini kullandı
28 Şubat davası sanıklarına af! Bakan Tunç: Cumhurbaşkanımız af yetkisini kullandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cezalarını kaldırdığı, 28 Şubat davası hükümlüsü eski generallerin de aralarında bulunduğu 14 hükümlüye ilişkin, "Cumhurbaşkanımız af yetkisini kullandı, bugün tahliyeler gerçekleşir" dedi.
17.05.2024 Gündem
Yüzde 99'undan dışkı çıkıyor! Eve girdiğinizde asla peşinizi bırakmıyor
Yüzde 99'undan dışkı çıkıyor! Eve girdiğinizde asla peşinizi bırakmıyor Ayakkabıyla eve girmek son dönemde modernizmin getirilerinden biri de olsa aslında sağlıksız ve tehlikeli sonuçlar verebilecek yanlışlardan biri. Modern tıbba göre, eve birkaç saniyeliğine bile olsa ayakkabıyla girmek mikropları da içeri taşıyor! Detaylar haberimizde.
17.05.2024 Genel Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 28 Şubat Davası sanıkları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedildi. Resmi Gazete'de yer alan bir diğer önemli gelişme ise Dışişleri Bakanlığı'na yapılan atamalar oldu.
17.05.2024 Haberler
Pankreas kanserine yakalanan Tanyeli'den samimi açıklamalar! 'Beni hasta ettiler'
Pankreas kanserine yakalanan Tanyeli'den samimi açıklamalar! 'Beni hasta ettiler' Pınar Kerimoğlu’nun YouTube kanalının bu haftaki konuğu Tanyeli oldu. Uzun zamandır kanser hastalığı ile mücadele eden başarılı oryantal, samimi itiraflarda bulundu. Ünlü isim, hastalık süreci ile ilgili de bilgi verdi.
17.05.2024 Cadde
18 yaş altı BES sektörün dinamosu
18 yaş altı BES sektörün dinamosu Tasarruflarını BES’te değerlendiren vatandaşların sayısı 9 milyonu aştı. 1 milyon 160 binden fazla katılımcıya ulaşan 18 yaş altı BES ise sektörün dinamosu olmaya devam ediyor. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “18 yaş altı BES ülkemizde tasarruf bilincinin gelişmesinde çok önemli bir rol üstleniyor” dedi.
17.05.2024 Sigorta
Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı! 28 Şubat hükümlüsü 7 eski komutana af
Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı! 28 Şubat hükümlüsü 7 eski komutana af 28 Şubat davası hükümlüsü eski komutanlara sürekli hastalık ve kocama hali nedeniyle af getirildi. Hükümlüler 1000 günden fazla bir süredir cezaevindeydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan Cezanın Kaldırılması ile İlgili Kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.
17.05.2024 Gündem
100 kez doktora gitti, kimse inanmadı! 'Panik' değil, ciğerdenmiş: 'Her şeyi terk ettim'
100 kez doktora gitti, kimse inanmadı! 'Panik' değil, ciğerdenmiş: 'Her şeyi terk ettim' Şimdilerde 23 yaşında olan genç kızın hikâyesi 5 yıl önce başladı. Yaşadığı nefes darlığı atakları yüzünden hayat kalitesi düşmüştü, derdini kimseye anlatamadı. Onlarca kez doktora gitti ancak yine hiçbir sonuç alamadı. Sonunda o gün geldi çattı, bakın genç kıza hangi teşhis konuldu.
17.05.2024 Genel Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 28 Şubat Davası sanıkları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedildi. Resmi Gazete'de yer alan bir diğer önemli gelişme ise Dışişleri Bakanlığı'na yapılan atamalar oldu.
17.05.2024 Gündem
Bilim tarlasında atılan tohumlar filiz verdi
Bilim tarlasında atılan tohumlar filiz verdi Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, dünya genelinde büyük problem olan tahıl üretimini artırmak için soğuk ve hastalıklara dirençli tohum ıslahı çalışmaları yürütüyor. Tarımsal Ar-Ge merkezinde yapılan çalışmada yaklaşık 4 bin çeşit tohum üzerinde çalışma yapılıyor.
16.05.2024 Ekonomi
Her hastalıkta parmağı var! İlk belirtisi kaşıntı: Candida'yı bitiren güç bu vitaminde saklı
Her hastalıkta parmağı var! İlk belirtisi kaşıntı: Candida'yı bitiren güç bu vitaminde saklı Vücutta yaşayan mantar türü candida, sağlıklı bakteri dengesinin bozulması sonucunda oluşan bir enfeksiyondur. Özellikle ağız, bağırsak ve vajinayı etkileyen bu mantar çeşidi hayatı etkileyecek derecede zorlaştırabilir. Dr. Eric Berg, candida mantarından korunmanın yollarını anlattı.
14.05.2024 Genel Sağlık
Bu yıl 13’üncü kez yuvasına gelmişti! Yaren Leylek’ten üzen haber
Bu yıl 13’üncü kez yuvasına gelmişti! Yaren Leylek’ten üzen haber Bursa’da yaşayan balıkçı Adem Yılmaz (68) ile dostluğu filme konu olan ve 'Eskikarağaç Leylek Köyü'ne bu yıl 13'üncü kez gelen Yaren leylek ile eşi Nazlı, 4 yavrusundan 2’sini kaybetti.
13.05.2024 Haberler
Bu yıl 13’üncü kez yuvasına gelmişti! Yaren Leylek’ten üzen haber
Bu yıl 13’üncü kez yuvasına gelmişti! Yaren Leylek’ten üzen haber Bursa’da yaşayan balıkçı Adem Yılmaz (68) ile dostluğu filme konu olan ve 'Eskikarağaç Leylek Köyü'ne bu yıl 13'üncü kez gelen Yaren leylek ile eşi Nazlı, 4 yavrusundan 2’sini kaybetti.
13.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hastalık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.