Belize

Belize

Son dakika Belize haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Belize gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Belize haber sayfamızda...

Belize

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 244 belize haberi bulunmuştur.
Karayipler'de yetişkinlere özel ada
Karayipler'de yetişkinlere özel adaKarayipler ülkesi Belize'de, sadece yetişkinlerin girebileceği bir ada bulunuyor. Adaya girmek için tek şart 21 yaşından büyük olmak. Bunun dışında adada başkalarını rahatsız etmeden istediğiniz her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Ada pandemi döneminde de turistlerin ilgi odağı olmayı başardı. Bunda en önemli etken ise adanın sınırlı sayıda ziyaretçi ağırlaması ve bu yüzden de nispeten daha güvenli olması.
7.04.2021Tatil
Aşı yaptıranlara açık olan ülkeler
Aşı yaptıranlara açık olan ülkelerKoronavirüs salgını devam ederken bir yandan da ülkeler aşı kampanyalarını sürdürüyorlar. Aşıların eşit dağıtımı konusunda sorunlar devam ederken bir yandan da seyahat etmek isteyenleri de yakından ilgilendiren haberler gelmeye devam ediyor. Bazı ülkeler, aşı yaptıran ziyaretçileri, bunu belgeyle kanıtlamaları koşuluyla karantinaya tabi tutmadan kabul etmeye başladı.
5.04.2021Tatil
Kuzey Amerika Haritası (Fiziki & Siyasi): Kuzey Amerika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Kuzey Amerika Haritası (Fiziki & Siyasi): Kuzey Amerika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Kuzey Amerika, kuzey yarım kürede bulunan bir kıtadır. Kuzey Amerika’nın kuzeyinde Arktik Okyanusu, doğusunda Atlas Okyanusu, güneyinde Karayip Denizi ve kuzeybatısı ise Büyük Okyanus ile çevrili olan kıtadır. Kuzey kıtasının alanı 24.230.000 km²’dır. 2001 yılında yapılan nüfus sayımı ile 454.225.000'dir. Asya ve Afrika Kıtasından sonra üçüncü büyük kıtadır ve nüfus olarak da Asya Kıtası, Afrika Kıtası ve Avrupa Kıtasından sonra en kalabalık dördüncü kıta olmaktadır. İşte, Kuzey Amerika kıtası hakkında bilinmesi gerekenler.
14.09.2020Haritalar
Trump, 900 milyar dolarlık koronavirüs yardım paketini 'israf' diyerek imzalamadı
Trump, 900 milyar dolarlık koronavirüs yardım paketini 'israf' diyerek imzalamadıABD Başkanı Donald Trump, onayına sunulan 900 milyar dolarlık koronavirüs teşvik paketi için "utanç verici" yorumunu yaptı ve 'israf' olarak niteledi.
23.12.2020Dünya
32 yıl önce hazine buldu, yerini söylemediği için 5 yıldır hapiste!
32 yıl önce hazine buldu, yerini söylemediği için 5 yıldır hapiste!Eski hazine avcısı, 19. yüzyıldan kalma gemi enkazından bulduğu altınların yerini yetkililere söylemediği için 5 yıldır hapis yatıyor.
21.12.2020Dünya
Son dakika... 3 yılda 7 bin 312 yabancı Türkiye vatandaşı oldu!
Son dakika... 3 yılda 7 bin 312 yabancı Türkiye vatandaşı oldu!Yabancı sermayeye yönelik vatandaşlık vermek gibi cazip imkanlar sunan Türkiye’de, son 3 yılda 7 bin 312 yabancı, 1 milyar 880 milyon dolarlık taşınmaz yatırımı yaparak Türkiye vatandaşlığı kazandı.
22.11.2020Ekonomi
Karayipler'de yıllar sonra ortaya çıkan gizemli keşif
Karayipler'de yıllar sonra ortaya çıkan gizemli keşifDünyanın en ünlü denizcilerinden Jacques Cousteau'nun torunu dedesinin ilk dalışı yaptığı Karayipler'in ada ülkesi Belize'deki Büyük Mavi Çukur'da gizemli bir keşfe imza attı. Dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak kabul edilen Belize'deki bu doğa harikasında çok konuşulacak keşif onlarca metre derinde gerçekleşti. Torun Cousteau, kayıp bir medeniyetin izlerine rastladı!
14.11.2020Tatil
Türkiye'den Eta Kasırgası nedeniyle geçmiş olsun mesajı
Türkiye'den Eta Kasırgası nedeniyle geçmiş olsun mesajıDışişleri Bakanlığı, Orta Amerika bölgesinde meydana gelen Eta Kasırgası nedeniyle yaptığı açıklamada "Dost bölge ülkelerine ve halklarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.
6.11.2020Gündem
B Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? B Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
B Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? B Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünya haritasında B harfi ile başlayan birçok ülke ve şehir bulunuyor. Türkiye'de ise ismi B ile başlayan toplam 10 şehir bulunmaktadır. B harfi ile başlayan Türkiye illeri hangileri, ülkeler ve başkentleri nelerdir? Sizler için derledik.
13.09.2020Eğitim
Guatemala Hakkında Bilgiler; Guatemala Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat  Farkı
Guatemala Hakkında Bilgiler; Guatemala Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıGuatemala ülkesi, Orta Amerika'nın Kıstas bölgesinde yer almakta olan bir ülkedir. Guatemala ülkesi günümüzde oldukça merak edilen ve tatil amacı ile ziyaret edilmesi istenen bir ülke olmaktadır. İşte, Guatemala hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
5.09.2020Tatil
Belize Hakkında Bilgiler; Belize Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Belize Hakkında Bilgiler; Belize Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı1973 yılına kadar İngiliz Honduras'ı olarak bilinen Belize, Orta Amerika ülkesidir. Bayrağında insan resmi bulunan tek ülke konumundaki Belize 1981 yılından bağımsızlığını kazanmıştır. Belize nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresidir, resmi dili ne, bayrağının anlamı nedir sorularına yanıtları derledik.
4.09.2020Tatil
Nana kasırgaya dönüşüyor
Nana kasırgaya dönüşüyorTropik Nana fırtınası, Orta Amerika ülkesi Belize'ye doğru ilerlerken kasırgaya dönüşüyor.
3.09.2020Dünya
Nana tropikal fırtınası Orta Amerika'yı vuracak!
Nana tropikal fırtınası Orta Amerika'yı vuracak!Omar tropikal fırtınası, ABD'nin Doğu Kıyısı açıklarında etkisini gösterirken, Nana fırtınasının Orta Amerika kıyılarına yaklaştığı bildirildi.
2.09.2020Dünya
Polonya'dan 63 ülkeye uçuş yasağı
Polonya'dan 63 ülkeye uçuş yasağıPolonya, korona virüs önlemleri kapsamında aralarında İspanya, Belçika, Malta, Romanya ve Arnavutluk'un da bulunduğu 63 ülkeden yapılacak uçuşlara yasak getirdi.
25.08.2020Dünya
Kuzey Amerika Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Kuzey Amerika Ülkeleri
Kuzey Amerika Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Kuzey Amerika ÜlkeleriAmerika kıtası Kuzey Amerika ve Güney Amerika olarak ikiye ayrılmaktadır. Panama kıstağı üzerinden ayrılan bu kıtalar farklı ülkeleri barındırmaktadır. Peki, Kuzey Amerika kıtası ülkeleri hangileridir? Başkent isimleri ile birlikte Kuzey Amerika ülkeleri hakkında bilgileri sizler için derledik.
18.07.2020Eğitim
DSÖ ve 37 ülke Covid-19'a karşı mücadelede "ortak erişim havuzu" girişimi başlattı
DSÖ ve 37 ülke Covid-19'a karşı mücadelede "ortak erişim havuzu" girişimi başlattıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve 37 ülke yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelede aşı, test, tedavi ve diğer sağlık teknolojilerinin tüm dünyanın erişimine açık olmasını sağlayacak "Kovid-19 Teknoloji Erişim Havuzu'nun (C-TAP)" kurulması için girişim başlattı.
29.05.2020Dünya
Doktor diplomasisi! Tam 22 ülkeye yolladılar
Doktor diplomasisi! Tam 22 ülkeye yolladılarSon olarak Güney Afrika’yı da dahil ederek, salgının başından bu yana 22 ülkeye doktorlarını yollayan Küba, adeta tüm dünyada “doktor diplomasisi” yürütüyor.
28.04.2020Dünya
Son dakika - Canlı Blog | Corona virüsü depremi: Prens pozitif çıktı!
Son dakika - Canlı Blog | Corona virüsü depremi: Prens pozitif çıktı!Son dakika haberlere göre, corona virüste ölenlerin sayısının 3 bin 405'e yükseldiği İtalya, dünyada can kaybının en yüksek olduğu ülke haline geldi. Dünya genelinde vaka sayısı 244 bine ulaşırken 1003 kişi hayatını kaybetti. Monaco Prensi Albert corona virüse yakalandı. BM'den ise korkutan açıklama geldi. İtalya'da ise can kaybı 3 bin 405'e yükseldi. İşte corona virüs ile ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler...
20.03.2020Dünya
Dünya genelinde 513 bin 244 "ultra zengin" var
Dünya genelinde 513 bin 244 "ultra zengin" varDünya genelinde 30 milyon dolar ve üzeri servete sahip ultra zenginlerin sayısının geçen yıl yüzde 6 artışla, 513 bin 244’e yükseldiği bildirildi.
5.03.2020Ekonomi
Dünya genelinde 513 bin 244 "ultra zengin" var
Dünya genelinde 513 bin 244 "ultra zengin" varDünya genelinde 30 milyon dolar ve üzeri servete sahip ultra zenginlerin sayısının geçen yıl yüzde 6 artışla, 513 bin 244’e yükseldiği bildirildi.
4.03.2020Ekonomi
Küba açıklarında 7.7 büyüklüğünde deprem
Küba açıklarında 7.7 büyüklüğünde depremKüba açıklarında 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
28.01.2020Haberler
ABD'den Maduro'ya kötü haber! Guaido için yeni adım...
ABD'den Maduro'ya kötü haber! Guaido için yeni adım...Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesini baskı altına alan politik çıkmazın sona ermesi için ABD ile doğrudan görüşmelere başlama zamanının geldiğini açıklamasından sonra ABD'den cevap geldi. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin, Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'ya destek için yeni adımlar atacağını belirterek Maduro'ya olumsuz cevap vermiş oldu.
20.01.2020Dünya
Belize'de yetişkinlere özel ada
Belize'de yetişkinlere özel adaOrta Amerika ülkesi Belize'de, sadece yetişkinlerin girebileceği bir ada bulunuyor. Adaya girmek için tek şart 21 yaşından büyük olmak. Bunun dışında adada başkalarını rahatsız etmeden istediğiniz her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahipsiniz.
13.01.2020Tatil
Vizesiz ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler
Vizesiz ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkelerYurt dışı seyahati yapmak isteyen milyonlarca vatandaş vize ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Peki vize nedir, her ülke için vize gerekli midir? Vizesiz gidilebilen ülkeler hangileridir? İşte Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler...
24.10.2019Gündem
Bir yılda 2 bin 611 yabancı yatırımcı Türk vatandaşı oldu
Bir yılda 2 bin 611 yabancı yatırımcı Türk vatandaşı olduİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin değiştirilmesinden bu yana geçen bir yılda 2 bin 611 yabancı yatırımcı, Türk vatandaşı oldu.
26.09.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BelizeABDcoronatürkiyekoronavirüs

Belize ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.