Berlin Duvarı

Berlin Duvarı

Son dakika Berlin duvarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Berlin duvarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Berlin duvarı haber sayfamızda...

Berlin Duvarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 457 berlin duvari haberi bulunmuştur.
Son dakika: Rusya için casusluk yapmakla suçlanan subayın eşi konuştu: 'Geçinemiyorduk'
Son dakika: Rusya için casusluk yapmakla suçlanan subayın eşi konuştu: 'Geçinemiyorduk'Roma'nın kenar mahallelerinden Spinaceto'da bir otoparkta gizli bir buluşma, ilaç kutularının içine saklanmış gizli askeri belgeler ve nakit para, suçüstü yakalanan bir İtalyan subay, sınır dışı edilen iki Rus diplomat...İtalyan donanmasında görevli bir subayın Rusya'ya gizli belge sattığı iddiasıyla önceki gün gözaltına alınmasıyla ortaya çıkan casusluk hikayesinin detayları bugünkü İtalyan gazetelerinde yer aldı.
1.04.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınız
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınızGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Birtakım devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan'ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan yine Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede." ifadelerini kullandı. Arap Birliği'nin Türkiye bildirisine tepki gösteren Çelik, "Geçtiğimiz günlerdeki Arap Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yayınladığı bildiriyi doğru bulmuyoruz." şeklinde konuştu.
9.03.2021Siyaset
Graffiti Nedir, Nasıl Yapılır? Kısaca Graffitinin Tarihçesi
Graffiti Nedir, Nasıl Yapılır? Kısaca Graffitinin TarihçesiDünya üzerinde birçok spor ve sanat türü bulunmaktadır. Bu sanatlardan en bilinene ve daha çok asiliği yansıtanı ise grafiti olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafında grafiti hakkında sorular bulunmaktadır. Bu soruların başında Grafiti nedir, nasıl yapılır? Kısaca grafitinin tarihçesi nedir? Soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.02.2021Eğitim
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladı
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Gara, Kandil ve Suriye koridorunun geçiş alanıdır. Terör örgütünün bütün akademileri buradadır" dedi. Soylu, Gara'ya giden HDP'li milletvekilini açıkladı. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı.
21.02.2021Gündem
Şansal Büyüka: "Fenerbahçe parayı bastı, İrfan Can’ı kaptı"
Şansal Büyüka: "Fenerbahçe parayı bastı, İrfan Can’ı kaptı"Milliyet Gazetesinin duayen yazarı Şansal Büyüka bugünkü 'Dobra dobra' köşesinde İrfan Can transferine değindi. "İrfan Can’ın, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında büyük heyecan yaratan transfer süreci sırasında Galatasaray hep, “İrfan Can bizi istiyor” dedi. Doğru olabilir. Ancak dünyanın bir gerçeği var; parayı veren düdüğü çalıyor. Fenerbahçe de parayı bastı, İrfan Can’ı kaptı"
2.02.2021Fenerbahçe
Yazar, yalancı casus
Yazar, yalancı casus“Ian Fleming’in şatafatlı, abartılı 007 James Bond serisinden sonra bizi hayatın acı gerçekleriyle (casus gerçekleri olsalar da) karşı karşıya getiren John le Carré, Soğuk Savaş’ın öncüsü ve üstadıdır. Gözümün önüne hep “Tinker, Tailor, Soldier, Spy”da parti konuğu olarak barda otururkenki haliyle gelecek...”
15.12.2020Kültür Sanat
Avrupa'da Türklerin en çok yaşadığı kent Berlin
Avrupa'da Türklerin en çok yaşadığı kent BerlinBerlin, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki düzlük ve kumluk alanda kurulan, dünya tarihinde ve siyasetinde önemli olaylara tanıklık etmiş bir şehir. Birleşik Almanya'nın başkenti olan kent aynı zamanda Avrupa Birliği sınırları içinde Türklerin en çok yaşadığı kent olma özelliği taşıyor.
3.12.2020Tatil
"Grafiti zaman içinde daha fazla resimleşti"
"Grafiti zaman içinde daha fazla resimleşti"Geçtiğimiz yaz Beykoz'daki petrol tankerlerine yaptıkları ve uzaydan da görülebilen grafitileriyle dikkat çeken Hasan Alveroğlu (Chek Sparow) ve Muhammed Soydaş (Caseclassico), bu işin sanat kısmının yanı sıra genç kuşaklara öğretilmesi için de çalışıyor. Başakşehir Belediyesi ile birlikte bugüne 500 gence grafiti eğitimi veren ikili hem bu ilçenin hem de farklı yerlerdeki duvarlarda sanatlarını konuşturmaya devam ediyor. Son yıllarda hiphop kültürünün popülerlik kazanmasıyla doğru orantılı biçimde Türkiye'de de yaygınlık kazanan ve geniş kitleler tarafından da ilgi görmeye başlayan grafitiyi uzun süredir bu işle uğraşan iki isme sordum. Türkiye'de grafitinin serüveninden bugün geldiği noktaya kadar pek çok şeyi Başakşehir'de çalışmalarını gerçekleştirdikleri duvarın yanı başında bir nevi olay mahallinde konuştuk.
23.11.2020Kültür Sanat
Tarihin tanığı Berlin Duvarı
Tarihin tanığı Berlin DuvarıBerlin Duvarı yıkılalı 31 yıl oldu. 9 Kasım 1989 tarihinde kentliler tarafından yıkılan Berlin Duvarı, 27 yıl boyunca şehri ikiye ayırmıştı. Ayakta kaldığı süre boyunca özellikle kentin doğusundan batısına kaçmaya çalışan pek çok insanın hayatına mâl olan Berlin Duvarı bugün şehrin turistik noktalarından biri.
9.11.2020Tatil
“Bu sergide bir senfoni oluşturmaya çalıştım”
“Bu sergide bir senfoni oluşturmaya çalıştım”Arnavutluk, dağlık coğrafyası ve Türkiye ile olan kültürel bağları ile bilinen bir Batı Balkan ülkesi. Elli yılı aşkın süre devam eden kapalı yönetimin ardından Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla yeniden dünyaya açılan Arnavutluk, bugünlerde Avrupa Birliği ile tam üyelik için müzakere aşamasında. İkinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından Enver Hoca ile kurulan sosyalist rejim ve yaratılan yeni dünya, sanatta da yansımasını bulmuş 1990 yılına kadar da etkisini sürdürmüştür. Pera Müzesi'nde Temmuz ayından bu yana ziyarete açık olan "Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik" sergisinin küratörü Artan Shabani ile bir araya geldik. 2013-2018 yılları arasında Arnavutluk Ulusal Galerisi'nin de müdürlüğünü üstlenen Artan Şabani ile özel koleksiyonunun yanı sıra çok sayıda eseri barındıran sergi ve Arnavutluk toplumcu gerçekçiliğine dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Sergi Pera Müzesi'nde 15 Kasım'a kadar ziyarete açık.
19.10.2020Kültür Sanat
Başkanlar, 500 gününü anlattı
Başkanlar, 500 gününü anlattıKonak’ta Başkan Abdül Batur muhalefet partili üyelere, Çiğli’de Utku Gümrükçü belediye personeline, Menemen’de Başkan Aksoy da basına 500 günlük hizmet raporlarını sundu
17.10.2020Ege
Bosna Savaşı kısaca özeti: Tarihi, sonuçları, önemi, nedenleri ve sonuçları
Bosna Savaşı kısaca özeti: Tarihi, sonuçları, önemi, nedenleri ve sonuçlarıTarih boyunca savaşlar daha çok geleneksel yöntemlerle yapılırken teknolojinin gelişmesi savaşlarında yapılma şeklinde değişiklikler olmuştur. Özellikle son yüzyılda savaşlar seyrini değiştirmiş daha çok soğuk savaş tarzında savaşlar yapılmaya başlanmıştır. Ancak çok eski bir tarih olmadığı halde dünyanın en kanlı savaşlarından bir tanesini şahitlik eden Bosna savaşı ise binlerce insanın katledilmesine neden olmuştur. Bosna Savaşı'nın detaylarını öğrenmek isteyenler için Bosna Savaşı ile ilgili detaylara yer verdik.
22.07.2020Gündem
Son dakika... Putin'in kaderi çiziliyor, dünya anbean izliyor!
Son dakika... Putin'in kaderi çiziliyor, dünya anbean izliyor!Rusya'da bugünden itibaren yeni bir Çar'ın ortaya çıkmasının önü açılıyor, Berlin Duvarı'nın yıkılışını bizzat Almanya'da izleyen Putin'in siyasi kariyeri için dönüm noktası yaşanıyor. BBC'den Eva Ontiveros, "Hiç kimse geleceği göremez ancak Vladimir Putin, planlayabilir" diyor.
25.06.2020Dünya
Son dakika... Putin'in kaderi çiziliyor, dünya anbean izliyor!
Son dakika... Putin'in kaderi çiziliyor, dünya anbean izliyor!Rusya'da bugünden itibaren yeni bir Çar'ın ortaya çıkmasının önü açılıyor, Berlin Duvarı'nın yıkılışını bizzat Almanya'da izleyen Putin'in siyasi kariyeri için dönüm noktası yaşanıyor. BBC'den Eva Ontiveros, "Hiç kimse geleceği göremez ancak Vladimir Putin, planlayabilir" diyor.
25.06.2020Dünya
Mehmetçik barış için Saraybosna’da
Mehmetçik barış için Saraybosna’da1990’lı yılların ilk yarısında Sovyetler Birliği’nin dağılmasının, Demirperde’nin yıkılmasının ardından Yugoslavya toprakları bir ateş topuna dönecekti. Türkiye de, 29 Nisan 1994’te BM’den gelen istek üzerine Bosna’ya asker göndermeyi kabul edecekti...
29.04.2020Gündem
Berlin sokaklarında corona virüs grafitileri
Berlin sokaklarında corona virüs grafitileriAlmanya'nın başkenti Berlin, grafitileriyle dünya genelinde üne sahip bir şehir. Özellikle Soğuk Savaş'ın simgesi Berlin Duvarı, günümüzde sokak sanatçılarının uğrak yerlerinden biri. Dünyanın kasıp kavuran corona virüs salgını sürecinde gelişmeler karşısında harekete geçen sokak sanatçıları duygularını duvarlara yansıttı.
28.04.2020Tatil
Diğerleri ise düşündüğünü düşünür…
Diğerleri ise düşündüğünü düşünür…İnsanlık tarihinde önemli dönüm noktaları vardır...
19.03.2020Kıbrıs
Bir ilçenin korkulu rüyası! Yanından geçmeye korkuyorlar
Bir ilçenin korkulu rüyası! Yanından geçmeye korkuyorlarManisa'nın Şehzadeler ilçesinde, her gün yüzlerce kişinin yanından geçtiği 7 metre yüksekliğinde, 200 metre uzunluğunda olan atıl durumdaki bir fabrikaya ait bahçe duvarı, tehlike yaratıyor. Barbaros Mahalle Muhtarı Siyami Alak ve bölgede yaşayanlar, üzücü bir olay yaşanmadan yetkililerden önlem alınması istedi.
27.02.2020Gündem
Türkiye’de gelecek var
Türkiye’de gelecek varMilliyet Gazetesi ve İzmir Ticaret Odası Buluşması, Türkiye’nin ekonomi gündemine ve gelecekteki planlarına ışık tuttu. Ekonomideki iyileşmeye dikkat çekilen etkinlikte, Türkiye’nin yatırım için bir merkez olmayı sürdüreceği vurgulandı.
27.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İdlib açıklaması: 54 hedef imha edildi
Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İdlib açıklaması: 54 hedef imha edildiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti MYK sonrası yaptığı açıklamada, İdlib'deki saldırılara ilişkin 'Rusya resmi olarak bilgilendirildi, 54 hedef imha edildi.' şeklinde konuştu.
4.02.2020Siyaset
Berlin Duvarı
Berlin DuvarıKıbrıs sorunu ve müzakere aşamasında Ulaş Barış’ın heyecanıyla beklenen gün 25 Kasım Berlin görüşmeleri geldi geçti...
28.11.2019Kıbrıs
Üretim ve güven Türkiye’yi uçurur
Üretim ve güven Türkiye’yi uçururAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Milliyet Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen zirvede, Türk ekonomisinin potansiyeli ve inovasyon fırsatları ele alındı. Zirvede söz alan konuşmacılar, “Üretim ve güven, Türkiye’yi uçurur” mesajında birleşti
14.11.2019Ekonomi
ATSO ve Milliyet'ten Ekonomi ve İnovasyon Zirvesi
ATSO ve Milliyet'ten Ekonomi ve İnovasyon ZirvesiAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Milliyet Gazetesi işbirliğiyle 'Ekonomi ve İnovasyon Zirvesi' düzenlendi. Zirvede, ekonomi ve güncel gelişmelerin yanı sıra, teknoloji ve inovasyon konuları ele alındı.
12.11.2019Ekonomi
Alman filmleri İzmir’de
Alman filmleri İzmir’deGoethe-Institut ve German Films’in beraber düzenledikleri Kino 2019: Alman Filmleri Türkiye’de başlıklı film gösterimleri bu yıl İzmirli sinemaseverlerle 12-16 Kasım tarihleri arasında buluşacak. Beşinci kez düzenlenen program bir kez daha Alman sinemasının güncel ve bol ödüllü örneklerini İzmir’e getirecek.
12.11.2019Gündem
Dünya izliyor! Tarihi anlar...
Dünya izliyor! Tarihi anlar...Almanya Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yılını kutluyor, uluslararası haber ajansları peş peşe fotoğraflar servis ediyor.
9.11.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AlmanyaBerlinBerlin DuvarıRusyaAK Parti

Berlin Duvarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.