Berlin Film Festivali

Berlin Film Festivali

Son dakika Berlin Film Festivali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Berlin Film Festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Berlin Film Festivali haber sayfamızda...

Berlin Film Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.224 berlin film festivali haberi bulunmuştur.
Altın Ayı Radu Jude’a
Altın Ayı Radu Jude’aÇevrimiçi düzenlenen yarışmaları sonuçlanan 71. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı’yı Rumen yönetmen Radu Jude’un yönettiği ‘Bad Luck Banging and Loony Porn’ kazandı. Ferit Karahan’ın yönettiği ‘Okul Tıraşı’ ise FIPRESCI Ödülü aldı...
Jude’dan Kovid sonrası dünya
Jude’dan Kovid sonrası dünya71. Berlin Film Festivali ana yarışmasında bulunan Radu Jude imzalı ‘Bad Luck Banging or Loony Porn’ filmi, Kovid sonrası dünyada gündelik hayata yer veren bir Romanya portresi sunarken Ferit Karahan’ın ‘Okul Tıraşı’ da yatılı okulda yaşananlar üzerinden bir Türkiye resmi
Berlin, ekranların önünde başlıyor!
Berlin, ekranların önünde başlıyor!71. Berlin Film Festivali, artistik direktörü Carlo Chatrian’a göre çekilen kişisel filmlerin öne çıkacağı bir program sunacak. Bugün çevrimiçi olarak başlayacak festival, 5 Mart’a kadar devam edecek
Berlin Festivali’nde  yer alacak
Berlin Festivali’nde yer alacakMelih Selçuk, Uluslararası Berlin Film Festivali’nin ‘Acting Studio’ bölümüne davet aldı.
17.02.2021Cadde
Zor yılın merak  edilen isimleri
Zor yılın merak edilen isimleriBerlin Film Festivali, 71. yılında pandemi sonrası birçok festival gibi çevrimiçi düzenlenecek. Yaz aylarındaki fiziksel gösterimden önce 1-5 Mart’ta çevrimiçi bölümünü sunacak festivalde Altın Ayı için yarışacak 15 film, dün festivalin artistik direktörü Carlo Chatrian tarafından zamanın ruhuna uygun olarak boş bir salonda açıklandı.
12.02.2021Kültür Sanat
Altın Ayılı yönetmenler jüride
Altın Ayılı yönetmenler jüride71. Berlin Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma jürisinde Adina Pintilie, Nadav Lapid, Mohammad Rasoulof, Jasmila Zbanic, Gianfranco Rosi ve Ildikó Enyedi yer alacak.
Duygusal Filmler: İzleyenleri Ağlatan Ve Hüzünlendiren En Duygusal Filmler
Duygusal Filmler: İzleyenleri Ağlatan Ve Hüzünlendiren En Duygusal Filmlerİzleyenleri ağlatan ve hüzünlendiren en duygusal filmler hangileridir? Duygusal filmler içerisinde hangilerini izlemek gerekir. Hangi duygusal filmlerle başlamak gerekir? Puanı en yüksek duygusal filmler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Ustaoğlu’nun filmi Berlinale Ortak Yapım Marketi’nde
Ustaoğlu’nun filmi Berlinale Ortak Yapım Marketi’ndeYeşim Ustaoğlu’nun yeni filmi “Artakalan”, 71. Berlin Film Festivali kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleşecek Ortak Yapım Marketi’ne seçilen filmlerden biri oldu.
18.01.2021Kültür Sanat
2020’nin kültür sanat karnesi
2020’nin kültür sanat karnesiTarih kitaplarındaki sayfaların çoğunu kaplayacak 2020’de kültür sanatın karnesi de pek iyi değildi... Kültür sanat dünyası önemli kayıplar verdi; müzeler kapandı, sanat alanında üretenler işsiz kaldı... İşte geride bıraktığımız 2020’de kültür sanatın payına düşenler...
31.12.2020Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali 2021'in üç ayına yayılacak
İstanbul Film Festivali 2021'in üç ayına yayılacakİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin yılın ilk üç ayına yayılacak dopdolu çevrimiçi gösterim programı 1 Ocak 2021 Cuma günü, festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’ta başlıyor.
25.12.2020Kültür Sanat
71. Berlin Film Festivali çevrimiçi
71. Berlin Film Festivali çevrimiçiVariety’nin haberine göre 11-21 Şubat 2021 tarihleri arasında fiziksel olarak gerçekleşmesi planlanan 71. Berlin Film Festivali, pandemi sebebiyle mart ayında online olarak düzenlenecek.
18.12.2020Kültür Sanat
Önel ve Çupur’a  Berlin’den destek
Önel ve Çupur’a Berlin’den destekMelisa Önel’in “Aniden” ve Ahmet Necdet Çupur’un “Les enfants terrible” filmleri, bu yıl Berlin Film Festivali’nin Dünya Sinema Fonu’ndan prodüksiyon desteğine seçildi.
13.12.2020Kültür Sanat
Ezel Akay kimdir? Ezel Akay kaç yaşında, nereli? Ezel Akay filmleri...
Ezel Akay kimdir? Ezel Akay kaç yaşında, nereli? Ezel Akay filmleri...Neredesin Firuze filmi ile beğenilen Ezel Akay, diğer adıyla Ezop, bir yönetmendir. Sektöre girmeden önce reklam metin yazarlığı, oyunculuk gibi işlerle ilgilendi. Peki, Ezel Akay evli mi, eşi kim?
4.12.2020Cadde
Time 2020’nin en iyi 10 filmini seçti
Time 2020’nin en iyi 10 filmini seçtiTime, yıl sonunun gelmesiyle 2020’nin en iyi 10 filmini derlediği listeyi okurlarıyla buluşturdu.
Berlinale’den daha az filmle fiziksel gösterim planı
Berlinale’den daha az filmle fiziksel gösterim planıAralarında Berlin ve Rotterdam film festivallerinin direktörlerinin de olduğu sohbette, festivallerin koronavirüs dönemleri planları paylaşıldı. Berlin yöneticisi daha az film seçeceğini, Rotterdam ise festivali aylar boyunca devam ettireceğini açıkladı
23.11.2020Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali’nden 8 seçki
İstanbul Film Festivali’nden 8 seçki9 - 20 Ekim tarihlerinde Ulusal Belgesel Yarışması, Uluslararası Yarışma ve Filmekimi Galaları bölümlerinde 40 filmi izleyiciyle buluşturacak 39. İstanbul Film Festivali’nin programından sekiz film seçtik
28.09.2020Kültür Sanat
Magazin Haberleri Bülteni (1 Eylül 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (1 Eylül 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
1.09.2020Magazin
Berlin Film Festivali cinsiyet ayrımını kaldırdı! Türk sanatçılardan destek...
Berlin Film Festivali cinsiyet ayrımını kaldırdı! Türk sanatçılardan destek...Berlin Film Festivali, oyuncu ödüllerindeki cinsiyet ayrımını kaldırdı. Türk sanatçılar da alınan bu kararı destekledi.
1.09.2020Cadde
Cinsiyetsiz ödüle ünlü desteği
Cinsiyetsiz ödüle ünlü desteğiBerlin Film Festivali, oyuncu ödüllerindeki cinsiyet ayrımını kaldırdı. Türk sanatçılar da alınan bu kararı destekledi
1.09.2020Cadde
Dünya sinemasından ödüllü filmler ilk kez Ankara’da
Dünya sinemasından ödüllü filmler ilk kez Ankara’daDünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile düzenlediği 31. Ankara Uluslararası Film Festivali, 3-11 Eylül 2020 tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda sinemaseverlerle buluşuyor.
31.08.2020Kültür Sanat
Berlinale ödüllerinde cinsiyet ayrımı kaldırıldı
Berlinale ödüllerinde cinsiyet ayrımı kaldırıldıBerlin Film Festivali yönetimi dün yaptığı açıklamada festivali 2021 yılında fiziksel olarak düzenleneceği duyuruldu.
26.08.2020Kültür Sanat
Keltek’e Berlin’den destek
Keltek’e Berlin’den destek“Koloni”, “Meteorlar” ve “Gulyabani” filmleriyle birçok ödül kazanan belgesel sinemacı Gürcan Keltek’in “Yeni Şafak Solarken”i, bu yıl Berlin Film Festivali’nin Dünya Sinema Fonu’ndan prodüksiyon desteği alacak yapımlar arasına seçildi.
23.07.2020Kültür Sanat
Çağdaş Macar Sineması İstanbul Modern'de
Çağdaş Macar Sineması İstanbul Modern'deCovid-19 salgını sebebiyle programlarına ara veren İstanbul Modern Sinema, kontrollü sosyal hayat sürecinde kapılarını yeniden açıyor. Salgın sebebiyle ara verilen “Ildikó Enyedi Hakkında Her Şey” adlı program 16-19 Temmuz tarihleri arasında kaldığı yerden devam ediyor
14.07.2020Kültür Sanat
‘Kız Kardeşler’e Sofya’dan ödül
‘Kız Kardeşler’e Sofya’dan ödülBulgaristan’da bu yıl 24. kez düzenlenen Sofya Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.
11.07.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

filmberlinfestivalcaddesinema

Berlin Film Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.