Beyan

Beyan

Son dakika Beyan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beyan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beyan haber sayfamızda...

Beyan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.325 beyan haberi bulunmuştur.
Bakan Nebati: Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruz
Bakan Nebati: Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gelişen koşullara göre devreye aldığımız uygulamalar sayesinde üretimde, büyümede, ihracatta ve istihdamda Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruz" dedi.
11.08.2022Siyaset
Teğabun Suresi Okunuşu ve Anlamı - Teğabun Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Teğabun Suresi Okunuşu ve Anlamı - Teğabun Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiEvrenin ve kainatın oluşmasıyla ilgili düşünceler insanlığın var olmasından beri sürmektedir. Bu düşünceler Kuran-ı Kerimde de yer bulmakla beraber Teğabun suresi ile insanlığı yaratılış hikmetine ve insanlara bahşedilen özellikler ile ilgili düşünmeye davet etmektedir. Kuran-ı Kerim'in 64. suresi olan Teğabun Suresi toplamda 18 ayetten oluşur. Okuması faziletli surelerdendir. Medine döneminde inmiştir. Teğabun Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
EYT SON DURUM NEDİR?  Emeklilikte yaşa takılanlar yasası ne zaman çıkacak?
EYT SON DURUM NEDİR? Emeklilikte yaşa takılanlar yasası ne zaman çıkacak?Emeklilikte yaşa takılanlar yıllardır EYT yasasının çıkmasını istiyor. Konuyla ilgili en büyük adım bu yıl geldi. Formüller masada dururken hükümetten de olumlu açıklamalar geliyor. Binlerce kişi son durumu merak ederek "EYT yasası çıkacak mı? Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda son durum nedir?" diye soruyor.
11.08.2022Bilgi Rehberi
Zilzal Suresi Okunuşu ve Anlamı: Zilzal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali ve Fazileti
Zilzal Suresi Okunuşu ve Anlamı: Zilzal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali ve FaziletiKur'an-ı Kerim'in 99. suresi olan Zilzal Suresi toplamda 8 ayetten oluşur. Adını 1. ayetinin son kelimesinden alınan Zilzal Suresinin Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Zelzele Suresi veya Türkçeye yerleşmiş ismiyle Zilzal Suresi ismini içinde geçen zelzele isminden almaktadır. Türkçe deprem, sarsıntı anlamlarına gelmektedir. Surede yeniden dirilen insanların iyiliklerine ve kötülüklerine göre mükafatlandırılacağı ele alınmaktadır. Zilzal Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, diyanet meali ve fazileti ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
EYT'de kritik görüşme! Detaylar ortaya çıktı
EYT'de kritik görüşme! Detaylar ortaya çıktıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Platformu üyeleri ile bir araya geldi. Peki görüşmede neler konuşuldu? EYT ne zaman çözüme kavuşacak? EYT Platformu Üyesi Mehmet Ali Çelik detayları milliyet.com.tr'ye açıkladı.
11.08.2022Ekonomi
Ehliyet Yenileme 2022: Ehliyet Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?
Ehliyet Yenileme 2022: Ehliyet Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?Yeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadar yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veYa telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2022 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
11.08.2022Gündem
Şeyma Subaşı organize saldırıyı affetmedi! 'Hapis cezası gerektiren bir suç'
Şeyma Subaşı organize saldırıyı affetmedi! 'Hapis cezası gerektiren bir suç'Özel hayatıyla magazin gündeminden düşmeyen fenomen Şeyma Subaşı, son dönemde kendi fotoğraflarının altına hakaret içerikli yorumlar yapıp, montajlı fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan şahısları şikayet etti. Subaşı'na ağır hakaretler yağdıran sosyal medya hesaplarının beş kadın kullanıcı tarafından yönetildiği ortaya çıktı. İşte detaylar...
11.08.2022Cadde
‘Bu listede yer almalıyız’
‘Bu listede yer almalıyız’Sekretaryasını EGEV’in yaptığı İzmir Başkanlar Kurulu’ndan İzmir Tarihi Çarşı’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almasına tam destek geldi
10.08.2022Ege
Varlık Barışı'nda yeni dönem uygulaması
Varlık Barışı'nda yeni dönem uygulamasıGelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık getirdi. Buna göre gerçek ve tüzel kişiler, kurumlar vergisi kanununa eklenen ilgili hükümlere paralel olarak yurt dışı ve yurt içi varlık barışı uygulamasından 31 Mart 2023'e kadar yararlanabilecekler. Bu varlıklara ilişkin olarak vergi dairelerine herhangi bir beyanda bulunulmayacak.
9.08.2022Ekonomi
Bekara ev vermedi 5 bin TL ceza yedi
Bekara ev vermedi 5 bin TL ceza yediYazlık kiralamak isteyen Y.K. isimli gencin ‘Bekara ev yok’ cevabını alması üzerine başvurduğu Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, emsal nitelikte bir karara imza attı; ev sahibine ayrımcılık yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle 5 bin lira para cezası verdi.
9.08.2022Gündem
Yunan unsurları göçmenleri coplarla yaraladı, elleri kelepçeli can salına bindirdi
Yunan unsurları göçmenleri coplarla yaraladı, elleri kelepçeli can salına bindirdiMuğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk Kara sularına geri itilen 3 kaçak göçmen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı. Kaçak göçmenlerin Yunan unsurları tarafından darbedildiği ve vücutlarının çeşitli yerlerinde zedelenme olduğu belirtildi.
8.08.2022Gündem
Tesbih Duası: Tesbih Nasıl Çekilir? Namaz Sonrası Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı
Tesbih Duası: Tesbih Nasıl Çekilir? Namaz Sonrası Tesbih Duası Okunuşu ve AnlamıTesbih nasıl çekilir? Tesbih çekilirken ne söylenir? Tesbih çekilirken hangi dualar okunur? Tesbih çekmenin önemi nedir? Namazdan sonra tesbih çekmek terk edilebilir mi? Tesbih çekmenin faziletleri nelerdir? Namaz dışında hangi dualar tesbihte çekilir? Günlük tesbihatlar nelerdir? Tesbih çekmek ve tesbih nasıl çekilir yapılması gerektiği faziletlerinin neler olduğu konusundaki tüm bilgileri sizler için derledik.
8.08.2022Dini Bilgiler
'Bekara ev yok' diyen şimdi yandı
'Bekara ev yok' diyen şimdi yandıÜç kuzeniyle birlikte tatil beldesindeki yazlığı kiralamak isteyen genç, mülk sahibinin 'Bekara ev yok' cevabıyla sarsıldı. Yaşadıklarına üzülen genç, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'na (TİHEK) başvurdu.
8.08.2022Ekonomi
Dünyada ne oluyor?
Dünyada ne oluyor?Tayvan’da yaşanan son gelişmeler, dünyanın farklı bölgelerinde devam etmekte olan gerilim ve çatışmaların hatırlanmasına neden oldu.
7.08.2022Dünya
İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturuldu
İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturulduİkna yoluyla teslim olan ve Batman’da ailesiyle buluşturulan PKK'lı kadın terörist, terör örgütünün iç yüzünü anlattı.
7.08.2022Gündem
Milyonluk miras kavgası! 'Bakıcısıydı, kandırarak evlendi'
Milyonluk miras kavgası! 'Bakıcısıydı, kandırarak evlendi'Antalya'da koronavirüsten hayatını kaybeden eşi Petro Motsar’dan kalan mirasın, getir-götür işlerini yapan kişi tarafından 2,5 milyon dolarlık senet imzalattırıp veya imza taklidi yapılarak borçlu gösterildiğini iddia eden Larysa Motsar’a, üvey oğlundan cevap geldi.
5.08.2022Gündem
AÖL Giriş Ekranı 2022: AÖL Giriş Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? AÖL Şifre Değiştirme
AÖL Giriş Ekranı 2022: AÖL Giriş Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? AÖL Şifre DeğiştirmeAçık Öğretim Lisesi ya da kısaca AÖL herhangi bir sebeple örgün öğretimini yarıda bırakmak zorunda olan kişiler için geliştirilmiş modelidir. Söz konusu sistem sayesinde öğrenimini tamamlayamayan kişiler uzaktan eğitim ile liseyi bitirme imkanına sahip olurlar. Ancak AÖL sistemine giriş yapabilmek için öğrencilerin şifreye sahip olması gerekir. Sisteme e-Devlet bilgileri ile de giriş yapılabilmektedir. AÖL giriş şifremi unuttum ne yapabilirim? AÖL şifre değiştirme ve AÖL giriş ekranı ile ilgili detaylı bilgilere erişmek için içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.08.2022Eğitim
‘Startup’lara ADIM ADIM yol haritası
‘Startup’lara ADIM ADIM yol haritasıTürkiye’de ekonominin yükselen yıldızı startup’lar... Startup’ların sayısı giderek artarken başarı şanslarını artırmak için dikkat etmeleri gereken noktalar bulunuyor.
2022 En Güzel ve Özlü Resimli Sözler: Güzel Sözler Anlamlı, Kısa, Derin ve Etkileyici Sözler
2022 En Güzel ve Özlü Resimli Sözler: Güzel Sözler Anlamlı, Kısa, Derin ve Etkileyici SözlerSevdiklerimize duygularımızı en güzel şekilde ifade edebileceğimiz yöntemlerden birisi de hiç şüphesiz sözler. Kısa olmalarına karşın derin anlamlar içeren sözler sayesinde karşınızdaki kişilere ifade edemediğiniz duyguları en güzel sözler aracılığı ile açıklayabilirsiniz. Eşe, sevgiliye dosta, arkadaşa gönderebileceğiniz birbirinden güzel özlü sözler bulunur. Sosyal medya mecralarında paylaşabileceğiniz yazılı ve resimli sözler ile anlık duygularınızı ifade edebilirsiniz. Sevgiliye, arkadaşa gönderebileceğiniz En güzel, anlamlı, manalı, etkileyici, romantik, duygusal kısa ve uzun özlü sözler ile ilgili detaylı bilgiler için size özel hazırladığımız ‘Güzel Sözler 2022’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.08.2022Gündem
En mutlu eden proje Engelsiz Yaşam Köyü
En mutlu eden proje Engelsiz Yaşam KöyüGörevinde 23 yılı geride bırakan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, projelerini anlattı, “Enerjimi hiç kaybetmedim. Konak’ta yapılacak o kadar çok iş var ki” dedi
2.08.2022Ege
Sting’in demokrasi uyarısı!
Sting’in demokrasi uyarısı!Uzun bir sürenin ardından ünlü müzisyen Sting de, Ukrayna-Rusya arasında yaşanan savaşa dair fikirlerini beyan eden sanatçılar kervanına katıldı.
İstanbul'da yasa dışı organ nakli operasyonu
İstanbul'da yasa dışı organ nakli operasyonuİstanbul'da yasa dışı organ nakli yapmak isteyen Bulgaristan vatandaşı 2 kadın, özel hastanenin polis ile iş birliği yapması sonucu suçüstü yakalandı.
30.07.2022Gündem
Beşiktaş'tan Valerien Ismael açıklaması
Beşiktaş'tan Valerien Ismael açıklamasıSüper Lig ekibi Beşiktaş, teknik direktör Valerien Ismael ile yolların ayrılacağı haberlerini yalanladı.
29.07.2022Beşiktaş
Ezgi Mola'ya bir suç duyurusu daha
Ezgi Mola'ya bir suç duyurusu dahaBatman'ın Beşiri ilçesinde intihar eden İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği suçlaması ile yargılanıp, para cezası alan oyuncu Ezgi Mola hakkında bir suç duyurusu daha yapıldı. Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, savcılığa verdiği dilekçesinde; açılan davada uzlaştırma görüşmelerinde talep edilen para miktarı ile diğer diyalogları açıklayan Ezgi Mola'nın 'gizli kalması gereken bilgilerin açıklanmasını ihlal' suçunu işlediğini belirterek, 5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını istedi.
29.07.2022Gündem
ABD'nin PKK/YPG'ye taziyesi! Bahçeli: Bu ancak düşmanın teşebbüs edeceği bir utanmazlıktır
ABD'nin PKK/YPG'ye taziyesi! Bahçeli: Bu ancak düşmanın teşebbüs edeceği bir utanmazlıktırMHP lideri Devlet Bahçeli, ABD'nin PKK/YPG'li teröristler için yayınladığı taziyeye çok sert tepki gösterdi. Bahçeli'nin gündeminde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun otomobil satışlarıyla ilgili sözleri de vardı.
28.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Beyan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.