Bildirge

Bildirge

Son dakika bildirge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bildirge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bildirge haber sayfamızda...

Bildirge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 298 bildirge haberi bulunmuştur.
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladıGelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.
11.06.2021Dünya
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladıGelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.
11.06.2021Uzmanpara
Beştepe’de acil toplantı
Beştepe’de acil toplantıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi’nde görülen müsilaj sorununun çözümü için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) oluşturduğu akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.
11.06.2021Gündem
G7 Zirvesi başlıyor
G7 Zirvesi başlıyorG7 ülkelerinin liderleri, Kovid-19 salgınının başlamasından bu yana ilk kez bugün bir araya gelecek.
11.06.2021Dünya
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyorG7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.
8.06.2021Dünya
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyorG7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.
8.06.2021Uzmanpara
Tek imza İzmir’den
Tek imza İzmir’denİzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası kültür kurumlarının öncülüğünde ve Birleşmiş Milletler’in onayıyla düzenlenen Kültür2030 kampanyasına imza attı
26.04.2021Ege
Rubrik Nedir, Nasıl Oluşturulur? Rubrik Neden Yapılır?
Rubrik Nedir, Nasıl Oluşturulur? Rubrik Neden Yapılır?Rubrik öğrenci performansının çeşitli ölçütlerle değerlendirildiği sisteme verilen isimdir. Ölçek olarak tanımlanan rubrik, öğrencinin performansının verilere dayalı şekilde öğrenilmesidir. Öğrenciyi puanlamak yerine, öğrenciyi ileri taşıyan durumları görmek amaçlanır. Rubrik nedir, rubrik nasıl oluşturulur, rubrik neden yapılır gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.
31.03.2021Eğitim
Dünya Tiyatro Günü bugün! Atatürk'ün Sanat ile ilgili sözleri! Dünya Tiyatro Günü mesajları 2021
Dünya Tiyatro Günü bugün! Atatürk'ün Sanat ile ilgili sözleri! Dünya Tiyatro Günü mesajları 2021Dünya Tiyatro Günü bugün kutlanıyor. Dünya Tiyatro Günü kutlama mesajları ve sözleri yoğun ilgi görüyor. Aynı zamanda okul çağında olanlar ise Dünya Tiyatro Günü ile ilgili şiirleri araştırıyor. Haberimizin içeriğinde Atatürk'ün sanat ve sanatçı ile ilgili sözleri ve Dünya Tiyatro Günü mesajları bulunuyor. Peki Dünya Tiyatro Günü tarihi önemi nedir? İşte Dünya Tiyatro Günü hakkında bilinmesi gerekenler ve merak edilenler...
27.03.2021Gündem
Fas İsrail ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı
Fas İsrail ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladıFas, özel sektörde çalışan Faslı ve İsrailli iş adamları arasında ekonomik ve ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla stratejik ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu.
23.03.2021Ekonomi
Yaşanabilir kentsel dönüşümün ilkeleri
Yaşanabilir kentsel dönüşümün ilkeleriCHP, kentsel dönüşüm konusunda temel ilkeleri belirleyen 10 maddelik bildirge hazırladı. Kentsel dönüşümün merkezi ve yerel yönetim iş birliğiyle ele alınması gerektiği vurgulandı.
15.03.2021Siyaset
Almanya: Fas ile ilişkilerimizin bozulması için sebep yok
Almanya: Fas ile ilişkilerimizin bozulması için sebep yokAlmanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christofer Burger, Fas ile diplomatik ilişkilerinin bozulması için bir sebebin bulunmadığını söyledi.
3.03.2021Dünya
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildi
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün pek çok alandaki öncü ve yenilikçi tavrını "sürdürülebilirlik" alanında da sergilediğini belirterek, "Bankacılık sektörünün sürdürülebilir finans alanında inisiyatifi ele aldığını, gerek risk yönetimi gerekse kaynak tahsisi anlamında pek çok iyi uygulama örneği sergilediğini görüyoruz." dedi.
23.02.2021Uzmanpara
Fas ile İsrail eğitim alanında iş birliğini artırma konusunda anlaştı
Fas ile İsrail eğitim alanında iş birliğini artırma konusunda anlaştıFas ile İsrail'in, öğrenci değişim programlarının hazırlanması ve karşılıklı kültürel gezi turlarının düzenlenmesi konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.
11.02.2021Dünya
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...ABD'nin yeni lideri, ülkenin yakın tarihinde görevindeki ilk günlerinde en çok karara imza atan Başkan oldu. Biden'ın hedefinde Trump döneminin tartışmalı politikaları ve koronavirüs vardı.
28.01.2021Dünya
İsrail'in Rabat Büyükelçiliği resmen çalışmalarına başladı
İsrail'in Rabat Büyükelçiliği resmen çalışmalarına başladıİsrail Dışişleri Bakanlığı, iki ülke arasında yapılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasının ardından Fas'a geçici diplomatik misyon şefi olarak atanan eski Kahire Büyükelçisi David Govrin'in başkent Rabat'a ulaştığını duyurdu.
26.01.2021Dünya
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) sözleşmesini imzaladı
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) sözleşmesini imzaladıAksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarına bir halka daha ekleyerek Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles-WEPs) sözleşmesini imzaladı.
23.01.2021Sigorta
İsrail ile Fas arasında ilk ekonomik anlaşma imzalandı
İsrail ile Fas arasında ilk ekonomik anlaşma imzalandıİsrail ile Fas arasında yatırım ve finansman alanında ilk ekonomik anlaşmanın imzalandığı açıklandı.
29.12.2020Dünya
Faslı avukatlar İsrail ile normalleşme kararlarının iptali için dava açtı
Faslı avukatlar İsrail ile normalleşme kararlarının iptali için dava açtıAvukatlar yaptığı açıklamada, hükümetin Siyonist oluşumla politik, diplomatik, ekonomik ve turizmde normalleşme öngören kararların tümümün iptal edilmesi talebiyle Yargıtaya başvurduklarını kaydetti.
29.12.2020Dünya
Yeni anlaşmalar yolda...
Yeni anlaşmalar yolda...İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, başka Arap ve İslam ülkelerinin beklenenden daha kısa sürede ülkesiyle normalleşme sürecine gireceğini iddia etti.
26.12.2020Dünya
ABD, Fas'ın egemenliğini tanıdığı Batı Sahra'da konsolosluk açıyor
ABD, Fas'ın egemenliğini tanıdığı Batı Sahra'da konsolosluk açıyorABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Batı Sahra'da konsolosluk açma sürecini başlattığını duyurdu.
24.12.2020Dünya
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, ABD'nin Batı Sahra'da Fas'ın egemenliğini tanımasına yönelik yaptığı açıklamada, "Washington'ın bu kararı uluslararası hukuka aykırıdır" dedi.
11.12.2020Dünya
Tunus ve Yemen'den, Fas ile İsrail arasındaki anlaşmaya kınama
Tunus ve Yemen'den, Fas ile İsrail arasındaki anlaşmaya kınamaTunus'un eski Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, "Bir Tunus vatandaşı ve Mağripli olarak Fas yönetiminin, yerleşimi ilhak ve Filistinlilerin haklarına dair her türlü ihlalin arttığı bir dönemde İsrail ile normalleşmesini kınıyorum." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Dünya
İsrail’le normalleşme kervanına katılan 6. Arap ülkesi Fas
İsrail’le normalleşme kervanına katılan 6. Arap ülkesi Fasİsrail'le ilk normalleşme adımını Mart 1979'da Mısır attı, onu 1994'te Ürdün takip etti.
11.12.2020Dünya
Son dakika... Trump duyurdu!  Fas ve İsrail anlaşmaya vardı
Son dakika... Trump duyurdu! Fas ve İsrail anlaşmaya vardıGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Trump, Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurdu. Fas Kralı 6. Muhammed, İsrail'le ilişkilerin en kısa zamanda kurulacağını açıklarken, Filistin halkının haklarını savunmaktan geri kalmayacağını söyledi. İsrail Başbakanı Netanyahu "Fas ve İsrail arasında güçlü ilişkiler var” ifadelerini kullanırken, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bu anlaşmanın 'Filistin davası pahasına' yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Hamas ise anlaşmayı 'siyasi bir hata' olarak niteledi.
11.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İsrailfasABDnormalleşmeG7

Bildirge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.