Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar Oyunları

Son dakika bilgisayar oyunları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bilgisayar oyunları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bilgisayar oyunları haber sayfamızda...

Bilgisayar Oyunları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.157 bilgisayar oyunları haberi bulunmuştur.
Kripto para bağımlıları! 'Neyim var neyim yok, hepsi gitti'
Kripto para bağımlıları! 'Neyim var neyim yok, hepsi gitti'Kolay para kazanmanın cazibesi gençleri kimi zaman riskli yatırımlara sürükleyebiliyor. Z Kuşağı'na en cazip gelen yatırımlar ise gerek fiyat dalgalanmalarına müsait yapıları gerekse merkezi olmayan doğalarıyla kripto para ve NFT'ler (non-fungible token). Ancak bu gibi dijital yatırımlar regüle edilmiyor, dolayısıyla da bu dünyada yatırımcıyı koruyacak tedbirler çok sınırlı.
18.05.2022Ekonomi
Orduların savaş simülasyonu içeren bilgisayar oyunlarıyla ilişkisi güçleniyor
Orduların savaş simülasyonu içeren bilgisayar oyunlarıyla ilişkisi güçleniyorUkrayna'ya gitmeyi düşünen yabancı ülke vatandaşları, gerçek savaş ortamının "Call of Duty" oyunu ile alakası olmadığı konusunda uyarılıyor. Her ne kadar son yıllarda oyunlar işin içine dahil olsa da, gerçek savaşlarda yaşanan korku, sanal ortamdan çok farklı.
4.05.2022Dünya
Metaverse tetikleyecek! Yemek yemiyor, duş almıyorlar
Metaverse tetikleyecek! Yemek yemiyor, duş almıyorlarGünümüzde çocuk, yetişkin demeden 2 milyarı aşkın kişi bilgisayar oyunlarıyla zaman geçiriyor. Bu rakamın 2023 yılında 3 milyara çıkması beklenirken, oyunların ise Metaverse bağlantılı versiyonlara dönüşeceği öngörülüyor. Uzmanlara göre, bu daha büyük bir tehlike demek!
28.03.2022Gündem
Fuat Oktay: Otomatikleştirelim, çok daha hızlı hizmet alın
Fuat Oktay: Otomatikleştirelim, çok daha hızlı hizmet alınCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Ankara Gençlik ve e-Spor Festivali' kapsamında düzenlenen e-Spor söyleşilerine katıldı. Oktay, "İnsan unsuru gerekli olmayan yerlerden insanı çıkaralım, bazı kısımları otomatikleştirelim ve sizler aldığınız hizmeti çok daha hızlı alın" dedi.
27.03.2022Siyaset
OĞLUM OYUNCULARI VE KONUSU! Oğlum dizisi hangi gün, uyarlama mı?
OĞLUM OYUNCULARI VE KONUSU! Oğlum dizisi hangi gün, uyarlama mı?Oğlum dizisi her hafta çarşamba akşamı yeni bölümleri ile sevenleri ile buluşuyor. Başrollerini ise songül Öden, Nihal Yalçın, Canan Ergüder ve Timur Acar gibi isimler paylaşıyor. İki annenin hikayesinin anlatıldığı Oğlum dizisi uyarlama mı?
16.03.2022Cadde
OĞLUM OYUNCULARI - ROLLERİ | Oğlum dizisi hangi gün, uyarlama mı, hangi kanalda? İşte, oyuncu kadrosu
OĞLUM OYUNCULARI - ROLLERİ | Oğlum dizisi hangi gün, uyarlama mı, hangi kanalda? İşte, oyuncu kadrosuOğlum dizisi yeni bölümleri ile ekrana damga vurmaya hazırlanıyor. Dizide iki anne ve evladının hikayesi anlatılırken başrollerde ise Songül Öden, Nihal Yalçın ve Canan Ergüder yer alıyor. Dizi her hafta çarşamba akşamları dizi severlerin karşısına çıkıyor. Peki, Oğlum dizisi oyuncu kadrosunda kimler var, konusu nedir?
16.02.2022Cadde
OĞLUM OYUNCULARI TÜMÜ || Oğlum dizisi konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var, nerede çekiliyor?
OĞLUM OYUNCULARI TÜMÜ || Oğlum dizisi konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var, nerede çekiliyor? Oğlum dizisi yayın hayatına başladı. Show TV ekranlarında yayınlanan Oğlum dizisinin oyuncu kadrosunda birçok isim yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise Gökçen Usta gerçekleştiriyor. Ay yapım imzalı dizi ile ilgili detaylar haberde yer alıyor. Peki Oğlum oyuncuları kimler, konusu nedir?
13.02.2022Cadde
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
2.03.2022Gündem
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa 3 ay yasak...Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
18.01.2022Haberler
İğne korkusundan aşı yaptırmadı, hayatını kaybetti!
İğne korkusundan aşı yaptırmadı, hayatını kaybetti!İğne fobisi olduğu için aşı yaptırmaktan kaçınan bilgisayar oyunları geliştiricisi, Kovid'e yakalanınca hayatını kaybetti.
12.01.2022Dünya
'Türkiye'de durum böyle olmadı' dedi ve açıkladı: Beklenmedik hareket!
'Türkiye'de durum böyle olmadı' dedi ve açıkladı: Beklenmedik hareket!Pandemi döneminde evlerimiz ofis ve okul olurken, alışveriş şekli ve tüketimlerimiz de farklılaştı. "Tüm dünya tasarrufa yönelirken Türkiye'de durum böyle olmadı" diyen Doç. Dr. Serpil Kahraman'a göre salgın bittiğinde de pek çok şey değişmeyecek.
1.01.2022Ekonomi
Ulti Ne Demek, Türkçesi Nedir? Oyunlarda Ulti Atmak Ne Demek?
Ulti Ne Demek, Türkçesi Nedir? Oyunlarda Ulti Atmak Ne Demek?Birçok farklı bilgisayar oyunu üzerinden ulti kelimesi ön plana çıkar. Aynı zamanda bu durumun ulti atmak kelime grubu üzerinden de yaygın olarak kullanılır. Peki ulti ne demek, Türkçesi nedir? Oyunlarda ulti atmak ne demek tüm detayları ile derledik.
5.11.2021Sözlük
Düşük Sistem Gereksinimli Bilgisayar Oyunları Hangileridir?
Düşük Sistem Gereksinimli Bilgisayar Oyunları Hangileridir?Eski bilgisayarlara sahip kişiler yeni oyunlarda kötü deneyimler yaşamaktadır. Yeni oyunlar özellikle grafik kalitesi yüzünden üst düzeye sahip oldukları için eski sistemler ile uyum sağlamamaktadır. Bu nedenle düşük sistem gereksinimi olan oyunlar sıklıkla merak edilmektedir. Peki düşük sistem gereksinimi olan bilgisayar oyunları hangileridir? Sizlere düşük sistem gereksinimlerine sahip oyunları detaylıca derledik.
4.11.2021Oyun
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!Facebook ile yeni bir dünya yaratan Mark Zuckerberg, eleştiriler altında sosyal medya imparatorluğunu büyütüyor. Öyle ki Facebook, Instagram, WhatsApp derken zincire “Meta” halkasını da ekledi! “Metaverse” adlı sanal evreni kurmak için kolları sıvayan 37 yaşındaki Zuckerberg, tepkilere rağmen hayatı dönüştürüyor!
31.10.2021Dünya
Dünya Video Oyunları Günü: Türkiye’nin de içinde bulunduğu 5 popüler oyun
Dünya Video Oyunları Günü: Türkiye’nin de içinde bulunduğu 5 popüler oyunHer yılın 8 Temmuz ve 12 Eylül tarihlerinde iki farklı günde kutlanan Dünya Video Oyunları günü, aslında bu oyunların geliştirilmesinde yer alan bilgi ve becerileri hatta bunları oynamak için gereken yetenekleri takdir etmek bir oluşturulmuş bir gün olarak tanımlanıyor.
12.09.2021Teknoloji
Oyun seni çağırıyor
Oyun seni çağırıyorÜniversitelerde Dijital Oyun Tasarımı bölümleri açılıyor, gençler henüz öğrenciyken kendi şirketini kuruyor, ABD’de Top 10’da Türk oyunları listelerden inmiyor... Son yılların en hızlı büyüyen dijital oyun sektöründe çok büyük oynuyoruz. Ama nasıl? Oyunun kahramanları anlatıyor
29.08.2021Pazar
Sanal Ne Demek? Sanal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Sanal Ne Demek? Sanal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Teknolojinin her geçen zaman daha güçlü hale gelmesi ile beraber, farklı alanlar için sanal kelimesi yaygın şekilde kullanılmaktadır. Peki, sanal ne demek? Sanal TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.
3.08.2021Sözlük
Tam kapanmada ruh sağlığına dikkat!
Tam kapanmada ruh sağlığına dikkat!Tam kapanmada umutsuzluk, karamsarlık, tükenmişlik gibi hislerin artabileceği uyarısında bulunan Psikiyatrist Dr. Güçyetmez, “Gerekirse uzman yardımı alın, hobilerinize, sanata, spora vakit ayırın” tavsiyesinde bulundu.
6.05.2021Gündem
Misket Eş Anlamlısı Nedir? Misket Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler
Misket Eş Anlamlısı Nedir? Misket Kelimesinin Eş Anlamı Olan SözcüklerSarı, mavi, yeşil ve kırmızı gibi birçok farklı renkte üretilen, yuvarlak cisimlere misket denir. Camdan üretilen misketlerin küçük, orta ve büyük çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda Ankara'nın geleneksel halk oyunlarından birinin adı da miskettir. Misket ile eş anlamlı olan kelimeleri örnek cümlelerle derledik.
1.05.2021Eğitim
Bilye Eş Anlamlısı Nedir? Bilye Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Bilye Eş Anlamlısı Nedir? Bilye Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerGenellikle camdan imal edilen yuvarlak cisimlere bilye denir. Bilyelerin kemikten ve plastikten yapılmış çeşitleri de mevcuttur. Farklı renklerde ve desenlerde üretilen bilyeler özellikle doksanlı yıllarda popüler olmuştur. Arapça kökenli bir kelime olan bilyenim sözlük anlamı, yuvarlak ve sert cisimdir. Bilye ile eş anlamlı olan kelimeleri örnek cümlelerle listeledik.
Bilgisayara Nasıl Oyun Yüklenir? Bilgisayara Oyun Yükleme Yöntemleri...
Bilgisayara Nasıl Oyun Yüklenir? Bilgisayara Oyun Yükleme Yöntemleri...Çocuklar ve gençler için günümüzde en büyük eğlence bilgisayar oyunlarıdır. Bilgisayar oyunlarının nasıl yüklendiği ise merak ediliyor. Bilgisayara nasıl oyun yüklenir? Bilgisayara oyun yükleme yöntemleri. Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
29.04.2021Eğitim
“Kovid’le birlikte  danışanlarda  dramatik artış var”
“Kovid’le birlikte danışanlarda dramatik artış var”Ipsos’un araştırmasına göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 61’i akıl ve ruh sağlığının geçtiğimiz yıla göre daha kötüye gittiğini söylüyor. Bu, araştırmada yer alan 30 ülke arasındaki en yüksek oran. Sonuçların bize neler söylediğini, akıl ve ruh sağlığımızı nasıl iyileştirebileceğimizi gönüllü online terapi hizmeti sunan Gönüllü Psikolog girişiminin uzmanlarına sorduk
25.04.2021Pazar
16. kattan düşen 11 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
16. kattan düşen 11 yaşındaki çocuk hayatını kaybettiİstanbul Beylikdüzü'nde 16 katlı apartmanın son katından düşen 11 yaşındaki Ömer Güzel isimli çocuk, hayatını kaybetti.
11.03.2021Haberler
Beylikdüzü'nde acı olay... 16'ncı kattan düştü
Beylikdüzü'nde acı olay... 16'ncı kattan düştüBeylikdüzü'nde 16 katlı apartmanın son katından düşen 11 yaşındaki Ömer Güzel isimli çocuk, hayatını kaybetti.
11.03.2021Gündem
Bora Altıntaş: En zor hareketi 1 yılda öğrenmiştim
Bora Altıntaş: En zor hareketi 1 yılda öğrenmiştimTürkiye'nin BMX'teki genç ve yükselen yıldızı Bora Altıntaş, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu. Red Bull sporcusu Altıntaş, her hareketin bir zorluğu olduğunu belirterek, "En zor öğrendiğim hareketi 1 yılda öğrenmiştim ama bunu kapıdan yaptığım rampada denedim. Düzgün rampalarda 3-4 ayda öğrenilebilir" dedi.
11.02.2021Motor Sporları

Benzer Haber Etiketleri

Bilgisayar Oyunları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.