Birinci Dünya Savaşı

Birinci Dünya Savaşı

Son dakika birinci dünya savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan birinci dünya savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan birinci dünya savaşı haber sayfamızda...

Birinci Dünya Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.327 birinci dünya savaşı haberi bulunmuştur.
Biden seçim yasalarını değiştirmek için Kongre'yi zorluyor
Biden seçim yasalarını değiştirmek için Kongre'yi zorluyorSeçim yasalarında reform yapmak isteyen ABD Başkanı Joe Biden, Senato'daki çoğunluk kuralının değiştirilmesi çağrısında bulundu.
12.01.2022Dünya
Bir kahraman gördüm sanki
Bir kahraman gördüm sankiAsghar Farhadi, İran’ın Oscar temsilcisi olan filmi “A Hero/Kahraman”da o çok sevilen, karakterlerini sürekli yeni engellerle sınayan, katmanlı hikâyelerine geri dönüyor
Estonya Hakkında Bilgiler; Estonya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Estonya Hakkında Bilgiler; Estonya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde bulunan ülkelerden birisi de Estonya'dır. Rusya ve Letonya ülkelerine komşu olan Estonya pek çok kişi tarafından bilinmeyen ülkelerden birisidir. Bu sebeple birçok kişi tarafından da merak edilmektedir. Peki Estonya bayrağı anlamı, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Sizlere Estonya ülkesi hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.
6.01.2022Tatil
Bulgaristan Hakkında Bilgiler; Bulgaristan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat  Farkı
Bulgaristan Hakkında Bilgiler; Bulgaristan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıYeşil doğasının yanı sıra, zengin geçmişiyle Bulgaristan Avrupa'nın en büyük 16. ülkesidir. Ekonomik fiyatları nedeniyle, Türkiye'den turist alan Bulgaristan, Balkan ülkesidir. Bulgaristan nerede, başkenti neresi, nüfusu kaç kişi, hangi para birimi kullanılır, konuşulan diller neler, bayrağı ne renk gibi sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
5.01.2022Tatil
Can dostum olmadan asla
Can dostum olmadan asla“The Electrical Life of Louis Wain” vizyona girmiş ve Wain’in meşhur kedi resimleri yeniden gündeme gelmişken sinemanın “hayvansever filmleri”ni hatırlamaya ne dersiniz?
Yıllar geçse de  fantastik türün  ‘efendisi’
Yıllar geçse de fantastik türün ‘efendisi’Dünya sinemasının baş yapıtları arasında yer alan “Yüzüklerin Efendisi” serisi 20 yılı geride bırakırken hayranlarının gönüllerindeki yerini tüm görkemiyle koruyor. Serinin dizi versiyonunun yayını için hazırlık yapıldığını öğrenirken, “Yüzüklerin Efendisi”nde dünden bugüne bir yolculuğa çıktık
2.01.2022Dünya
Kedilerin fısıldadığı adam
Kedilerin fısıldadığı adamÖzgün kedi resimleriyle tanınmış Louis Wain’in ilginç hayat hikâyesini anlatan “Louis Wain’in Renkli Dünyası”nda, sanatçıya Benedict Cumberbatch hayat veriyor.
31.12.2021Kültür Sanat
İstihbarat dünyasını sarsan yasak aşk skandalı! Karısını ihbar eden de var, idrar çalan da...
İstihbarat dünyasını sarsan yasak aşk skandalı! Karısını ihbar eden de var, idrar çalan da...İstihbarat servislerinin adının son karıştığı skandalda İsrail gizli servisi Mossad başrolde! Mossad’ın eski şefi Yossi Cohen’in 2018 yılı sonlarında gizli aşk yaşamaya başladığı kadın ile kocasına, devlet sırlarını anlattığı öne sürüldü. Şaşırtıcı ancak istihbarat dünyasını sarsan bu skandal ilk değil...
30.12.2021Dünya
Bir asrı devirdi! Ağırlamadığı efsane kalmadı... İşte otobanların babası
Bir asrı devirdi! Ağırlamadığı efsane kalmadı... İşte otobanların babasıDünyanın ilk otoyolu olarak kabul edilen AVUS, 100 yıldır hizmet vermeye devam ediyor. 9 kilometrelik otoyol, Rudolf Caracciola'dan Michael Schumacher'e yüzlerce pilota tarihinde yer verdi.
28.12.2021Otomobil
Binlerce kadını böyle öldürdü! Pudradan saate her yere sızan katil: Radyum
Binlerce kadını böyle öldürdü! Pudradan saate her yere sızan katil: Radyum1900'lü yılların başında ABD’de yüzlerce kadın onun yüzünden hayatını kaybetti. Sağ kalanlar ise ömrü boyunca çok ciddi hastalıklarla mücadele etti. Üstelik bunun sebebi, masum gibi görünen bir ölümcül maddenin hayatın her alanına girmesiydi.
27.12.2021Dünya
‘Suyun İzi’nde Ruhi Su var
‘Suyun İzi’nde Ruhi Su varRuhi Su Dostlar Korosu, 43 yıl aradan sonra sanatçının anısına bir armağan niteliğindeki “Suyun İzi” albümünü kaydetti. Albümde Ruhi Su repertuvarından sevilen eserler ve diğer dillerde çok sesli halk müziği parçaları yer alıyor
19.12.2021Kültür Sanat
‘Lozan kalıcı bir çözüm değil’
‘Lozan kalıcı bir çözüm değil’Meclis Başkanı Mustafa Şentop, ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün Lozan Barış Anlaşması ile Türkiye'ye 100 yıl kazandırdıklarını söylediğini belirterek “’Lozan’la meseleleri halletmiş, kapatmış, nihayete erdirmiş, hesabı görmüşüz’ demiyor. Bu şu demek; geçici bir çözüm bulduk” ifadelerini kullandı.
18.12.2021Gündem
Kilis nerede, hangi bölgede? Kilis il mi, ilçe mi? İşte, Kilis'in haritadaki konumu
Kilis nerede, hangi bölgede? Kilis il mi, ilçe mi? İşte, Kilis'in haritadaki konumuKilis, MasterChef yarışması ile yeniden dikkatleri çekti. Ekran başındaki izleyiciler 'Kilis nerede, il mi?' sorularını yöneltiyor. Kilis, Güneydoğu Anadolu'da yer alan ildir. Peki, Kilis ne zaman il oldu?
9.12.2021Gündem
MSB'den ilk Türk hava zaferi anısına anlamlı paylaşım
MSB'den ilk Türk hava zaferi anısına anlamlı paylaşımMilli Savunma Bakanlığı, Birinci Dünya Savaşı sırasında bir Fransız savaş uçağını düşürerek ilk Türk hava zaferinin kazanılmasını sağlayan Pilot Üsteğmen Mehmet Ali Bey ve Rasıt Teğmen Bey anısına bir paylaşım yaptı.
2.12.2021 Gündem
‘100 öncü kadın’ arasında bir Türk
‘100 öncü kadın’ arasında bir Türk‘Dünyanın 100 öncü kadını’ listesinde bir Türk kadını da yer aldı. Kadın hareketinin öncü isimlerinden avukat Nazan Moroğlu, ‘Bu duyguyu sözlerle anlatabilmek kolay değil’ dedi
21.11.2021Gündem
Usta ellerdeyken tarihe karışan aletler koleksiyon oldu
Usta ellerdeyken tarihe karışan aletler koleksiyon olduKayseri'de yaşayan İbrahim Nevşehirli, eski ustaların maharetle kullanıp eşyalara şekil verdiği çekiç, örs, testere, tornavida, kumpas, balta, el matkabı ve şakul gibi yaklaşık 2 bin marangoz aletiyle koleksiyon oluşturdu.
19.11.2021Haberler
Sezai Karakoç'un vefatı yasa boğdu... 'Bu medeniyetin gelecek umudunu var eden biriydi'
Sezai Karakoç'un vefatı yasa boğdu... 'Bu medeniyetin gelecek umudunu var eden biriydi'Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un vefatı toplumun her kesiminde üzüntüyle karşılandı.
16.11.2021Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgesel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgeselÇanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası’ndaki Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle 32 saat süren mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Troya Müzesi'nde yapıldı.
14.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgesel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgeselÇanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası’ndaki Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle 32 saat süren mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Troya Müzesi'nde yapıldı.
14.11.2021Gündem
Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yılı
Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yılıTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve önderi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık yaşamında milletinin ve vatanının bağımsızlığı için girdiği her mücadeleyi askeri ve siyasi dehasıyla zaferle taçlandırarak, adını Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazdırdı.
10.11.2021Gündem
'Bugünlere nasıl geldik belgeli açıklayacağım'
'Bugünlere nasıl geldik belgeli açıklayacağım'Alp Armutlu’nun, Atatürk’ün Anadolu’da kat ettiği 10 bin kilometrelik yolu takip ederek yazdığı ‘Umudun Yolu’ adlı kitapta sürece ilişkin çok bilinmeyen detaylar yer alıyor... Armutlu, suikast girişiminin ardından Atatürk’ün Nutuk’u yazmaya karar verdiğini, gerekçesini de İnönü’ye “Milletime hesap vermeye karar verdim...” diyerek açıkladığını söyledi...
10.11.2021Gündem
Milyonlarca kişiyi kaskatı kesen gizemli uyku hastalığı!
Milyonlarca kişiyi kaskatı kesen gizemli uyku hastalığı!Milyonlarca insan dünyanın en ilginç salgınlarından birine yakalandı. İnsanlar hareket edemedikleri için heykele dönerek hayatlarını kaybettiler. Bu gizemli hastalığın sebebi neden bulunamadı? Hastalık ilk olarak nereden bulaştı? İşte, insanları heykele çeviren uyku hastalığı…
9.11.2021Gündem
‘Sarıkamış Karadeniz’de kaybedildi’
‘Sarıkamış Karadeniz’de kaybedildi’Birinci Dünya Savaşı’na katılan Osmanlı İmparatorluğu’nun doğusunda açılan Kafkas Cephesi’ne askeri ikmal yapmak için çıktıkları Karadeniz yolculuğunda Rusların batırdığı Bezm-i Alem, Bahr-i Ahmer ve Mithat Paşa gemilerinin mürettebatı anılıyor.
9.11.2021Gündem
Bakan Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi Azerbaycan'da
Bakan Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi Azerbaycan'daMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakü'de yaptığı konuşmada "Kin ve nefret üzerine bir gelecek inşa edilemeyeceğini artık herkesin bilmesi lazım. Ermenistan, düşmanlığı bırakıp geleceğe bakmalıdır. Biz bu anlayışla ve üzerimize düşen tarihi sorumluluk gereği bölgemizde barış, huzur ve istikrar için gayret sarf etmeye devam edeceğiz" dedi. Akar, daha sonra Suşa'ya geçti ve Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından kabul edildi.
8.11.2021Siyaset
Ailesi gözü gibi baktı! 106 yıllık emanet Türkiye'ye teslim edildi
Ailesi gözü gibi baktı! 106 yıllık emanet Türkiye'ye teslim edildiFilistinli Alul ailesi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Filistin'de görev yapan bir Osmanlı askerinin bez parçasına sararak bıraktığı emaneti Türkiye'nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer'e teslim etti.
4.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Birinci Dünya Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.