Arşiv

Arşiv

Son dakika arşiv haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arşiv gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arşiv haber sayfamızda...

Arşiv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.389 arsiv haberi bulunmuştur.
ABD'den Çin'e uluslararası tecrit uyarısı
ABD'den Çin'e uluslararası tecrit uyarısıABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Çin'in, yeni tip koronavirüs salgınına neden olan virüsün kökenleri hakkında "gerçek" bir soruşturmaya izin vermediği takdirde uluslararası izolasyonla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.
21.06.2021Dünya
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alacakİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere 1309 sözleşmeli personel alacak.
19.06.2021Gündem
Mask Müzesi’nin gururu
Mask Müzesi’nin gururuKonak Belediyesi Necdet Alpar Mask Müzesi, Müze Özendirme Yarışması’nın Koleksiyon ve Arşiv Müzeleri kategorisinde ödül aldı.
18.06.2021Ege
KOBİ’leri buluta çıkarıyor
KOBİ’leri buluta çıkarıyorBulut tabanlı ön muhasebe programları hem e-ticaret yapan hem de geleneksel işletmelere faturadan stok takibine ve tahsilata kadar pek çok iş sürecine her yerden erişme imkanı sunuyor. Bunun yanında maliyetleri de ciddi oranda düşürmeleri dönüşümü hızlandırıyor.
15.06.2021Kobi
KEP kullanmak için sekiz neden
KEP kullanmak için sekiz nedenHer türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını, gönderildiği biçimde koruyan, iletildiğini delillerle ispatlayan ve gönderilen içeriğin değişmemesini ve güvende kalmasını sağlayan KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sistemi, iş yaşamının daha güvenli ve sağlıklı işleyişi açısından önemini gün geçtikçe artırıyor.
15.06.2021Kobi
İŞKUR üzerinden Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru nasıl yapılır? Şartlar neler?
İŞKUR üzerinden Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru nasıl yapılır? Şartlar neler?Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 225 sürekli işçi alacak. Başvurular bugün başladı 18 Haziran'da sona eriyor. 14 il için alım yapılırken bu ilana başvurmak isteyenler "Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru nasıl yapılır? Şartlar neler?" diye soruyor.
14.06.2021Gündem
Tarihi Yarımada'nın altında botla keşif! Üstü kadar altı da gizemli
Tarihi Yarımada'nın altında botla keşif! Üstü kadar altı da gizemliTopkapı Sarayı, Ayasofya Camii ve Aya İrini Kilisesi gibi önemli yapıların bulunduğu Tarihi Yarımada'nın altındaki gizemli yapılar, bir bölümü botla yapılan yolcukla görüntülendi
13.06.2021Gündem
Kayıp 'sultan mektupları'nda dikkat çeken iddia! ABD başkanları...
Kayıp 'sultan mektupları'nda dikkat çeken iddia! ABD başkanları...Sultan Abdülaziz ve Sultan Abdülhamit döneminde ABD başkanlarına yazılan ve cevap olarak gelen mektupların kayıp olduğu iddiası öne sürüldü. İddialara göre, iktisat tarihçisi Prof. Dr. Ömer Lütfi Barkan 1979’da mektupları Başbakanlık Osmanlı Arşivleri’nden zimmetli olarak aldı. Ancak kısa süre sonra hayatını kaybedince iade edilmeyen mektuplar, kayıplara karıştı.
13.06.2021Gündem
Cannes’ın 10 yıldız filmi
Cannes’ın 10 yıldız filmiCannes Film Festivali seçkisi, yılın sanat sineması takviminin habercisi. Hem salonlara dönme ümidini somutlaştıran hem de gelecek sezonun hazırlığı olan festivalin programından 10 filmi mercek altına aldık
13.06.2021Kültür Sanat
Tiyatrolar dijitalde yalnız kalmadı
Tiyatrolar dijitalde yalnız kalmadıSalgın sebebiyle alınan önlemler kapsamında pek çok sanat etkinliği gibi dünyada ve Türkiye’deki tiyatrolar, geçtiğimiz yıldan beri izleyiciye kapalı. 18 aydır sahneye oyun koyamayan tiyatroların çoğu çözümü dijitalde buldu.
13.06.2021Kültür Sanat
İletişim Başkanlığı, Kudüs'ü dijital gösterimle anlatacak
İletişim Başkanlığı, Kudüs'ü dijital gösterimle anlatacakCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, "360 Kültür Sanat" projesi kapsamında hazırlanan "Kudüs Dijital Gösterimi", 14 Haziran'da Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda açılacak.
12.06.2021Siyaset
Rıza Bey Apartmanı'nın bilirkişi raporu ihmalleri gözler önüne serdi
Rıza Bey Apartmanı'nın bilirkişi raporu ihmalleri gözler önüne serdiİzmir’de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremde, 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu, İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Raporda, "Binanın projelendirmedeki eksiklikler, malzeme özelliklerindeki yetersizlikler, uygulama ve işçilik hataları, yapım denetimindeki yetersizlik nedeniyle yıkılmış olduğu görüşüne varılmıştır. Ayrıca yapının daha önce deprem nedeni ile hasar aldığı, bu hasardan sonra projesiz, izinsiz ve kontrolsüz bir tamirat işlemi geçirdiği tespit edildiğinden, bu işlemin de yapının tamamen yıkılmasında etkisi olabileceği değerlendirilmektedir" denildi.
11.06.2021Gündem
19 yıl sonra yurda dönen çini eserler restorasyona alınacak
19 yıl sonra yurda dönen çini eserler restorasyona alınacakYasa dışı yollarla Türkiye'den çıkarılan ve 19 yıl sonra yurda dönen Adana Ulu Cami çinileri ile Konya kökenli çini pano, restorasyonun ardından sergilenecek. Hollanda'daki bir müzayede evinde satışa sunulan ve Türkiye kökenli olduğu belirlenerek Ankara Etnografya Müzesine 9 Haziran'da teslim edilen çiniler, gelecek hafta Ankara Bölge Restorasyon Laboratuvarında restorasyona alınacak.
11.06.2021Kültür Sanat
Arşiv Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Arşivlemek Ne Demektir?
Arşiv Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Arşivlemek Ne Demektir?Arşiv sözcüğü günümüzde çok sık rastlanan sözcük türleri arasındadır. Arşiv sözcüğünün belirlenen anlamları kişilerce araştırılan bir bilgidir. Arşiv sözcüğünün TDK sözlük anlamları internet üzerinde sorgulanabiliyor. Arama motorlarında arşiv sözcüğünün anlamları kişilerce sıklıkla aranabiliyor. Arşiv ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Arşivlemek ne demektir? Arşiv kelimesiyle ilgili tüm merak edilen bilgileri sizler için derledik.
10.06.2021Eğitim
E-Defter Nedir, Kimlere Zorunludur? E-Defterin Avantajları Nelerdir?
E-Defter Nedir, Kimlere Zorunludur? E-Defterin Avantajları Nelerdir?E-dönüşüm uygulamaları her geçen gün gelişme göstererek iş hayatının zorunlu bir parçası haline gelmeye başlamıştır. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte uygun şartları sağlayan firmalar e-defter mükellefi olarak kabul edilmektedir. E-defter nedir, kimlere zorunludur? E-defterin avantajları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Dünyaya kız çocuk getirmek
Dünyaya kız çocuk getirmekABD yapımı “Shirley” ile Mısır’dan gelen “Benim Bedenim”de geçen ve kız çocuk doğurmanın zorluğunu konu alan cümleler, Uçan Süpürge’de gösterilen bu iki filmi birbirleriyle konuşturuyor
Türkiye’nin müzik antropoloğuydu
Türkiye’nin müzik antropoloğuyduTürkiye’nin müzik mozaiği Kalan Müzik’in kurucusu Hasan Saltık hayatını kaybetti. Saltık, 30 yıldır yaptığı araştırma, keşif ve kayıtlarla binlerce eseri müzikal belleğimize kazandırmıştı
Bekçi alımı 2021 ne zaman, başladı mı? Çarşı ve Mahalle Bekçiliği başvuru şartları neler, nasıl yapılır?
Bekçi alımı 2021 ne zaman, başladı mı? Çarşı ve Mahalle Bekçiliği başvuru şartları neler, nasıl yapılır? Bekçi alımları başladı mı sorusuna yanıt aranıyor. Polis Akademisi 2021 bekçi alımı son dakika haberleri gündemde. Binlerce bekçi adayı, alımların yapılacağı tarihi merak ediyor. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği şartları neler, başvurular başladı mı sorularına yanıt aranıyor. Peki, bu yıl bekçi alımı olacak mı?
3.06.2021Gündem
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi, komisyonda kabul edildi
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi, komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
2.06.2021Siyaset
Eserleriniz çalıntı mı?
Eserleriniz çalıntı mı?Küresel kriminal polis teşkilatı Interpol, çalınan sanat ve kültür varlıklarının belirlenmesine ve izlenmesine yardımcı olmak amacıyla yeni bir uygulama üretti.
Bayrak Müzesi’ne dijital erişim!
Bayrak Müzesi’ne dijital erişim!Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Dokuz Eylül Üniversitesi Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi açık arşiv sistemini erişime açtı.
31.05.2021Ege
Tapusu tesadüfen bulundu, Çardaklı Hamamı restore edilebilecek
Tapusu tesadüfen bulundu, Çardaklı Hamamı restore edilebilecekİstanbul'un Osmanlı döneminden kalma en eski eserlerinden olan Çardaklı Hamamı'nın tesadüfen bulunan tapusu sayesinde hissedarlarına ulaşıldı.
31.05.2021Haberler
Tarihi hamamın hissedarları bulundu
Tarihi hamamın hissedarları bulunduİstanbul’un Osmanlı döneminden kalma en eski eserlerinden olan ve Kapı Ağası Hüseyin Bey tarafından 1503’de inşa ettirilen Çardaklı Hamamı’nın kapısına 1970’lerin başında kilit vuruldu.
31.05.2021Gündem
'Çin koronavirüsü laboratuvarda üretti, izlerini gizledi'
'Çin koronavirüsü laboratuvarda üretti, izlerini gizledi'İngiliz Profesör Angus Dalgleish ve Norveçli bilim adamı Dr. Birger Sorensen'in kaleme aldıkları çalışmada, Çin'in yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) Vuhan'daki bir laboratuvarda ürettiği ve izlerini "tersine mühendislik" yaparak gizlediği öne sürüldü.
30.05.2021Dünya
Yarasalarda görülen koronavirüslerin soy ağacında yeni bir dala rastlandı
Yarasalarda görülen koronavirüslerin soy ağacında yeni bir dala rastlandıÇin'de yapılan bir araştırmada, yarasalarda görülen koronavirüslerin soy ağacında yeni bir dal bulundu. DSÖ heyetinden Rus uzman Vladimir Dedkov, Vuhan'daki gıda pazarında salgının yayılması için tüm koşulların olduğunu ancak bunun virüsün oradan kaynaklandığı anlamına gelmediğini söylemişti.
25.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDizmirÇinkoronavirüsege

Arşiv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.