Boru Hattı

Boru Hattı

Son dakika Boru Hattı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Boru Hattı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Boru Hattı haber sayfamızda...

Boru Hattı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.598 boru hattı haberi bulunmuştur.
İş ararken iğneyle kuyu kazıyorlar
İş ararken iğneyle kuyu kazıyorlar Türkiye, zengin bir tarihe sahip ancak bu tarihi adeta iğneyle kazıyarak ortaya çıkaran arkeologlar, iş ararken de büyük mücadele veriyorlar. Üni-Veri araştırmasına göre mezunların yüzde 21,9’unun iş bulma süresi bir yılı geçiyor. Yüzde 62,4’ü başlangıçta 3 bin TL’nin altında maaş alıyor
8.12.2021Eğitim
Dünyada ikinci ülke Türkiye oldu!
Dünyada ikinci ülke Türkiye oldu!İgdaş yerli robotuyla milyonlarca dolar tasarruf sağlayacak
30.11.2021Vitrin
Su için seferberlik önerisi
Su için seferberlik önerisiTBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu Başkanı Veysel Eroğlu, Meclis Başkanlığı’na sunacakları 730 sayfalık komisyon raporunda su seferberliği önerisinde bulunduklarını açıkladı.
30.11.2021Vitrin
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel pay piyasaları enflasyon endişeleriyle karışık bir seyir izlerken, gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
20.11.2021Uzmanpara
Bakan Muş, "Türkiye-Irak İş, Yatırım ve Müteahhitlik Forumu"nda konuştu
Bakan Muş, "Türkiye-Irak İş, Yatırım ve Müteahhitlik Forumu"nda konuştuTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Ovaköy-Fişhabur ve Derecik-Mergesur hudut kapılarının en kısa sürede açılmasını; bu sayede Türk nakliyecilerinin Irak'ın her bölgesine taşımacılık yapabilmesini arzu ediyoruz." dedi.
19.11.2021Ekonomi
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacak
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacakAnkara ile işbirliğini derinleştirmek için kararlılık vurgusu yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Donfried, F-35 ve F-16 savaş uçaklarında devam eden sürecin çözüme ulaşacağından emin olduğunu söyledi.
19.11.2021Dünya
Piyasada gözler Merkez’e çevrildi
Piyasada gözler Merkez’e çevrildiKüresel pay piyasaları dünya genelinde artan enflasyon baskılarıyla satış ağırlıklı bir seyir izlerken, bugün gözler yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına çevrildi.
18.11.2021Uzmanpara
Kanada’da sel dehşeti
Kanada’da sel dehşetiGeçen yaz rekor düzeyde sıcaklıkların yaşandığı Kuzeybatı Pasifik bölgesi, bu kez de aşırı yağış ve fırtınaya teslim oldu.
18.11.2021Dünya
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandı
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandıAvrupa borsaları, işlem gününü İngiltere hariç yükselişle tamamladı. Kapanışta gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,14 artışla 489,95 puana çıktı.
17.11.2021Ekonomi
Avrupa'da gaz fiyatları 100 euronun üzerine çıktı
Avrupa'da gaz fiyatları 100 euronun üzerine çıktıAvrupa piyasasında vadeli kontratlarda doğal gaz fiyatları megavatsaat başına 100 euronun üzerine çıktı. Almanya'nın Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı projesini ruhsatlandırma sürecini dün geçici olarak askıya aldığını açıklamasıyla kıtada gaz fiyatlarındaki artış yüzde 23'ü buldu.
17.11.2021Uzmanpara
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyor
Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyorKüresel pay piyasalarında, ABD'de artan enflasyon baskılarının ABD Merkez Bankası'nı (Fed) beklenenden önce sıkı para politikasına zorlayabileceği endişeleri devam ederken, bugün İngiltere ve Euro Bölgesi'nde enflasyon verileri ile Fed yetkililerinin konuşmaları yatırımcıların odağında bulunuyor.
17.11.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandıAvrupa borsaları, işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,17 artarak 489,27 puana, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,34 değer kazanarak 7.152,6 puana ve Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,61 yükselerek 16.247,86 puana çıktı.
16.11.2021Ekonomi
Sakarya Gaz Sahası'ndaki deniz altı boru hattı döşeme işini Saipem yapacak
Sakarya Gaz Sahası'ndaki deniz altı boru hattı döşeme işini Saipem yapacakKaradeniz'de bulunan Sakarya Gaz Sahası'ndaki gazın karaya taşınmasını sağlayacak deniz altı boru hattı döşeme işini İtalyan petrol sahası hizmetleri şirketi Saipem üstlendi.
16.11.2021Ekonomi
Avrupa'da gaz fiyatları yükseldi
Avrupa'da gaz fiyatları yükseldiAlmanya'nın Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı'nın ruhsatlandırma sürecini geçici olarak askıya almasının ardından Avrupa piyasasında vadeli kontratlarda gaz fiyatları yaklaşık yüzde 10 arttı.
16.11.2021Uzmanpara
Almanya, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı'nın ruhsatlandırma sürecini askıya aldı
Almanya, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı'nın ruhsatlandırma sürecini askıya aldıAlmanya'nın enerji piyasası düzenleyici kurumu (Bundesnetzagentur-BNetzA) Rusya'dan Avrupa'ya uzanan Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı'nın ruhsatlandırma sürecini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.
16.11.2021Ekonomi
Lukaşenko'dan Avrupa'nın tehdidine karşı "gaz akışını kesebiliriz" uyarısı
Lukaşenko'dan Avrupa'nın tehdidine karşı "gaz akışını kesebiliriz" uyarısıBelarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Batı'nın Belarus’a yaptırım uygulamadan önce, Belarus üzerinden Avrupa’ya giden doğal gaz sevkiyatını “düşünmesi” gerektiğini belirterek, "Avrupa'yı ısıtıyoruz, hala sınırı kapatacakları konusunda bizi tehdit ediyorlar. Peki ya doğal gazı kesersek ne olur?" dedi.
11.11.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklaması
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki yılın ortalarında Karadeniz'in tabanına doğal gaz için boru serip ilk kaynağı vuracağız. Şu ana kadar gerekli boruların yüzde 50'den fazlasınının üretimi tamamlandı." dedi. Dönmez, "Yerli doğal gazda hedef belli, 2023'te gazın ilk fazını sisteme vereceğiz" ifadelerini kullandı.
5.11.2021Ekonomi
Rusya enerji krizine neden olmakla suçlanıyor
Rusya enerji krizine neden olmakla suçlanıyorRekor seviyelerde artan enerji fiyatları Avrupa ekonomilerini ve vatandaşlarını derinden etkilemeye devam ederken, Rusya söz konusu krizin baş sorumlularından olmakla suçlanıyor.
5.11.2021Uzmanpara
ABD'den 'korsan' avı! 10 milyon dolar ödül...
ABD'den 'korsan' avı! 10 milyon dolar ödül...ABD Dışişleri Bakanlığı, mayıs ayında ABD'nin doğu yakasına yakıt tedariki yapan petrol boru hattı şirketi Colonial Pipeline'a siber saldırı düzenleyen korsanların bulunması için 10 milyon dolar ödül koydu.
5.11.2021Ekonomi
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyor
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyorKaradeniz'de keşfedilen doğal gazın çıkarılacağı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Filyos Limanı'nda, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) tahsis edilen 1 milyon dönümlük alanda, yüzlerce kamyon ve personel ile rafine ve boru hatları için çalışması yapıyor. Kıyı Lojistik Merkezi Müdürü Özgür Erden "Karada yapılan her şeyi su altında iş makineleriyle yapıyoruz. Deniz tabanında su altı robotlarıyla çalışıyoruz" dedi.
1.11.2021Ekonomi
Rusya'dan Avrupa'nın en fakir ülkelerinden Moldova'ya tehdit!
Rusya'dan Avrupa'nın en fakir ülkelerinden Moldova'ya tehdit!Ülkesi bir doğal gaz kriziyle karşı karşıya ama Nicu Popescu, geleceğe iyimser bakıyor.
27.10.2021Dünya
Rosneft ve BP doğal gaz için harekete geçti
Rosneft ve BP doğal gaz için harekete geçtiRus petrol şirketi Rosneft ile İngiliz enerji şirketi BP'nin Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatı konusunu ele aldıkları ifade edildi.
14.10.2021Uzmanpara
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!Avrupa Birliği ile Rusya arasında zaman zaman yaşanan siyasi gerilimlere, bir de enerji krizi eklendi. Rusya, Avrupa’da yaşanan enerji krizinin “şüphelisi” olarak gösterilirken, Moskova iddiaları reddediyor.
14.10.2021Dünya
Gazprom'un Avrupa'ya gaz sevkiyatı geriledi
Gazprom'un Avrupa'ya gaz sevkiyatı gerilediRus enerji şirketi Gazprom'un Belarus üzerinden Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatı 10 günde yüzde 70 azalarak 4 Ekim itibarıyla günlük 33,3 milyon metreküpe geriledi.
6.10.2021Uzmanpara
Gazprom Kuzey Akım 2 boru hattının ilk hattını gazla doldurmaya başladı
Gazprom Kuzey Akım 2 boru hattının ilk hattını gazla doldurmaya başladıRus enerji şirketi Gazprom'un, Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattının ilk hattını gazla doldurmaya başladığı bildirildi.
4.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Boru Hattı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.