Patrick Hahn

Patrick Hahn

Son dakika Patrick Hahn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Patrick Hahn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Patrick Hahn haber sayfamızda...

Patrick Hahn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20 patrick hahn haberi bulunmuştur.
Borusan Sanat konser etkinlikleri devam ediyor
Borusan Sanat konser etkinlikleri devam ediyorBorusan Sanat, bu hafta dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserleri ileMayıs ayına veda ediyor. Borusan Klasik’te 27 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’da yayınlanacak konserde, Patrick Hahn yönetimindeki BİFO, Ligeti ve Brahms eserlerinden oluşan programla yayında olacak; 30 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da borusansanat.tv’de Venezuelalı şef Domingo Hindoyan yönetiminde BİFO müzikseverlerle buluşacak.
26.05.2021Kültür Sanat
Patrick Hahn: Türkiye'de müziğe olan yüksek ilgi beni çok mutlu ediyor
Patrick Hahn: Türkiye'de müziğe olan yüksek ilgi beni çok mutlu ediyorPatrick Hahn geçtiğimiz günlerde 2021-2022 sezonundan itibaren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Sanat Danışmanı ve Daimi Konuk Şefi oldu. Geride bıraktığımız sezon boyunca BİFO'nun sekiz konserini yöneten 25 yaşındaki orkestra şefi halihazırda dünya genelinde de bu görevi üstlenen en genç isimlerden biri olma özelliği taşıyor. İlk olarak geçtiğimiz yaz Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşen tek yüz yüze konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı yöneten Patrick Hahn, Wuppertal Opera ve Senfoni Orkestrası'nın direktörlüğünü de üstlenen en genç isim olarak tarihe geçti. Tıpkı halefi Sascha Goetzel gibi Avusturyalı bir sanatçı olan Hahn, müzikal yolculuğuna çok genç yaşlarda korolarda başlamış. Müzikal tutkusunu asla kaybetmediğini ifade eden Patrick Hahn ile hem bu yolculuğu hem de BİFO ile önümüzdeki sezonda neler yapacakları üzerine konuştuk.
11.05.2021Kültür Sanat
Joost Lijbaart, Borusan Müzik Evi’nde
Joost Lijbaart, Borusan Müzik Evi’ndeBorusan Sanat, bu hafta da dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserleri ile izleyicilerine dopdolu bir program hazırladı. 8 Mayıs Cumartesi günü saat 19.30’da borusansanat.tv’de Evrim Demirel Trio’nun Borusan Müzik Evi için kaydettiği “Stanpolites” başlıklı projesi yayında olacak. Ayrıca; 9 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da BİFO’nun Ekim ayında daimi konuk şefi olacak Patrick Hahn yönetimindeki konseri, BİFO ile Başyapıtlar-II müzikseverlerle buluşacak.
Patrick Hahn BİFO’nun daimi konuk şefi oldu
Patrick Hahn BİFO’nun daimi konuk şefi olduBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın 8’den fazla konserinde konuk şef olarak görev alan Patrick Hahn, 2021-2022 sezonundan itibaren BİFO sanat danışmanı ve daimi konuk şefi olacak. 25 yaşındaki Hahn, geçen yıl Wuppertal Opera ve Senfoni Orkestrası’nın genel müzik direktörü olarak atandı.
27.04.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Sanat, dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserlerine devam ediyor. 15 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te Patrick Hahn’ın yönetiminde BİFO’nun vereceği canlı radyo konserinin yanı sıra; 18 Nisan Pazar günü borusansanat.tv’de BİFO ve Borusan Quartet’ten oluşan iki ayrı konser dinleyiciler ile buluşacak.
13.04.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat baharı karşılıyor
Borusan Sanat baharı karşılıyorBorusan Klasik yayınladığı iki canlı radyo konserleri ve dopdolu programıyla Nisan ayına merhaba diyor. 31 Mart Çarşamba günü saat 16.00’da Borusan Klasik’in konuğu olan Borusan Quartet’in yanı sıra; 1 Nisan Perşembe günü borusansanat.tv’de Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetimindeki BİFO dinleyicileri ile buluşacak.
30.03.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat baharı karşılıyor
Borusan Sanat baharı karşılıyorBorusan Klasik, bahar mevsimini dijital platformlar üzerinden sunduğu konserler ile karşılıyor. BİFO’nun dünyaca ünlü Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetiminde 4 Mart Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te canlı yayınlanacak konserin yanı sıra, 7 Mart Pazar günü borusansanat.tv’de Gabor Káli’nin yönettiği, “Baharı Karşılama” başlığını taşıyan konser izleyicileri ile buluşacak.
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu hafta Borusan Sanat, klasik müzik dünyasının önemli eserlerini dinleyicilerine ulaştırmaya devam ediyor! 24 Şubat saat 16.00’da canlı yayında Borusan Klasik’in konuğu olan Borusan Quartet’in yanı sıra, 28 Şubat Pazar günü saat 11.30’da BİFO, Patrick Hahn’ın yönettiği, “Günün Işığı” başlığını taşıyan konserde üç farklı yüzyıldan, üç usta bestecinin yapıtlarından oluşan bir program sunuyor.
23.02.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu hafta "Kahramanın Yolculuğu"
Borusan Sanat'ta bu hafta "Kahramanın Yolculuğu"Borusan Sanat, bu hafta da müzikseverlere dopdolu bir program hazırladı. 18 Şubat Perşembe saat 14.00’te Borusan Klasik’te Stanislav Kochanovsky yönetimiyle canlı yayınlanacak radyo konserinin yanı sıra, 21 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de Patrick Hahn’ın yönettiği, “Kahramanın Yolculuğu” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.
16.02.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'tan 14 Şubat'a özel aşk hikâyesi
Borusan Sanat'tan 14 Şubat'a özel aşk hikâyesiBorusan Sanat, dijital platformlar üzerinden dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. BİFO’nun dünyaca ünlü Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetiminde vereceği konser 11 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te canlı yayınlanacak. 14 Şubat Pazar günü saat 11.30’da Borusan Quartet, brousansanat.tv’de dinleyenlerine Milonga’nın büyülü dünyasıyla; Anadolu manzaralarından şehre uzanan bir aşk hikâyesini seslendirecek.
Borusan Sanat’ta  bayrak değişimi
Borusan Sanat’ta bayrak değişimi2006’dan bu yana Borusan Sanat Genel Müdürü olarak görev yapan Ahmet Etem Erenli’nin Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Koordinatörlüğü’ne gelmesiyle birlikte yöneticilik koltuğunu Aydın Dorsay devraldı. Borusan Sanat Müdürü olarak yola devam eden Dorsay, Milliyet’e konuştu
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Klasik’te canlı konser yayınları devam ediyor. 28 Ocak Perşembe saat 14.00’te Patrick Hahn yönetiminde Borusan Klasik’te yayınlanacak olan konserin yanı sıra, 30 Ocak Cumartesi günü saat 19.00’da borusansanat.tv'de Güç Başar Gülle’nin "REVERSE PERSPECTIVE" konseri izleyicilerle buluşacak.
26.01.2021Kültür Sanat
BİFO'dan Aralık ayının ilk konseri
BİFO'dan Aralık ayının ilk konseriRadyonun gücü, dinleyicileri klasik müzik etrafında birleştirmeye devam ediyor! Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 3 Aralık Perşembe günü saat 14.00’teki canlı konser yayınında üç farklı yüzyıldan, üç usta bestecinin yapıtlarından oluşan bir program sunuyor. Daha önce 19.00 olarak açıklanan konser saati, alınan yeni sağlık tedbirleri göz önünde bulundurularak değişti. Konserin Ives, Wagner ve Mozart’ın yapıtlarından oluşan programında, senfonik ve koral repertuvarın yanı sıra operaları da başarılı bir biçimde yöneten genç şef Patrick Hahn şeflik kürsüsünde olacak.
BİFO Kasım ayının son konseriyle müzikseverlerin karşısında
BİFO Kasım ayının son konseriyle müzikseverlerin karşısındaBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) konserleri devam ediyor. Kasım ayının son konserinde dünyaca ünlü Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetimindeki BİFO, Pärt ve Beethoven’dan oluşan bir programla Borusan Klasik radyoda canlı yayında olacak.
24.11.2020Kültür Sanat
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsiz
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsizBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2020-2021 konser sezonuna 15 Ekim Perşembe akşamı 19.00’da Borusan Klasik radyodan canlı yayınlanacak Açılış Konseri’yle başlıyor. Borusan Sanat bu sezon da toplulukları ve birbirinden başarılı konuk solistleriyle beraber, hız kesmeden; çevrimiçi ve canlı yayınlarla izleyicilerine ulaşmaya devam edecek.
13.10.2020Kültür Sanat
BİFO ve Borusan Quartet İstanbul Müzik Festivali'nde
BİFO ve Borusan Quartet İstanbul Müzik Festivali'ndeBu yıl çevrimiçi ortamda gerçekleşecek İstanbul Müzik Festivali’ni yüksek katkıda bulunan kurum olarak destekleyen Borusan Sanat, festival kapsamında BİFO ve Borusan Quartet konserleriyle ekranlarda olacak. Borusan Klasik radyosu ise, eylül ayındaki hafta sonu kuşaklarını festivale ayıracak.
10.09.2020Kültür Sanat
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandı
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival, 18 Eylül’de online.iksv.org adresinde ve İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak Açılış Konseri ile başlıyor.
48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında BİFO sahnede
48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında BİFO sahnede18 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında dijital ortamda hayata geçecek 48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, festivalin dijital programına ek olarak, izleyicilerin de katılımıyla gerçekleşecek bir konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) müzikseverlerle buluşuyor. Şef Patrick Hahn yönetimindeki topluluğun sahnede günümüzün yıldızı yükselen piyanisti Vikingur Ólafsson’a eşlik edeceği konser, 19 Ağustos Çarşamba saat 19.00’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.
Son dakika... Dünya Sağlık Örgütü: Kanıt yok!
Son dakika... Dünya Sağlık Örgütü: Kanıt yok!Son dakika haberlere göre, iyileşen Covid-19 hastalarında antikor geliştiği ve bu hastaların bir daha corona virüse yakalanmayacağına dair kanıt olmadığını duyurdu. Çin'de 10 gün üst üste, Güney Kore'de ise peş peşe iki gün corona virüsten can kaybı gerçekleşmedi. ABD'de ise ilk kez evde uygulanabilecek bir test kiti onaylandı.
25.04.2020Dünya
Mönchengladbach zirveyi zorluyor!
Mönchengladbach zirveyi zorluyor!Bundesliga'nın 10. haftasında zirve mücadelesi içinde bulunan 2 ekip Borussia Mönchengladbach ile Hoffenheim Borussia Park'ta kozlarını paylaştı. Maçın galibi 3-1'lik skor ile M'Gladbach kazanırken, galibiyeti getiren goller Andre Hahn ve Patrick Herrmann(2)'den geldi. Hoffenheim'in golünü ise Anthony Modeste kaydetti.
3.11.2014Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Borusan SanatBİFOPatrick HahnBorusan İstanbul Filarmoni OrkestrasıBorusan Quartet

Patrick Hahn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.