Bülent Eczacıbaşı

Bülent Eczacıbaşı

İlaç, yapı malzemeleri ve tüketim ürünleri gibi çeşitli alanlarda yatırımları bulunan Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.Bülent Eczacıbaşı, İstanbul Alman Lisesi'ni bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Londra Üniversitesi'nde sürdürdü ve ABD'de Massachusetts Institute of Technology'den kimya mühendisliği dalında master derecesi aldı.Çalışma yaşamına 1974 yılında Eczacıbaşı Holding'de başlayan Bülent Eczacıbaşı, topluluğun çeşitli kuruluşlarında yönetim görevlerinde bulundu. 1991-93 yıllarında TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1997-2001 yıllarında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı, 1993-97 yıllarında ise TESEV (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı) Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2000-2008 yıllarında İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.Halen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Bülent Eczacıbaşı, TÜSİAD'ın Onursal Başkanı, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası'nın Onursal Başkanı ve İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni bünyesinde bulunduran İstanbul Modern Sanat Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Başkanı, İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupa Sanayicileri Yuvarlak Masası (ERT-European Round Table of Industrialists) üyesidir.Eczacıbaşı ayrıca, TESEV Yüksek Danışma Kurulu'nda, Harvard Kennedy School Danışma Kurulu'nda ve Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'nda yer almaktadır.Bülent Eczacıbaşı evli ve iki çocuk sahibidir.1,7 milyar dolarlık şahsi serveti ile Türkiye'nin 13. zenginidir

Bülent Eczacıbaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.209 bulent eczacibasi haberi bulunmuştur.
Sami Kohen’in ardından... Eşi benzeri zor bulunur isimdi
Sami Kohen’in ardından... Eşi benzeri zor bulunur isimdiTürk basınını ilk kez dış haberlerle tanıştıran, 93 yaşında hayata veda eden Milliyet’in duayen yazarı Sami Kohen’in ardından siyasilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ve kurum taziye mesajı yayımladı
20.10.2021Gündem
Eczacıbaşı Tıp Ödülü aşı mucitlerine
Eczacıbaşı Tıp Ödülü aşı mucitlerineEczacıbaşı Topluluğu’nun 1959 yılında tıp ve eczacılık bilimlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri 62. yılında da sahiplerini buldu.
9.09.2021Gündem
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusuMuğla'nın Bodrum ilçesinde villasının yanındaki villa şantiyesini bastığı iddia edilen iş insanı Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında şantiye yöneticileri, ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada ise, ‘’Kamu mülkiyeti olan bir araziden Bülent Eczacıbaşı geçerken, ruhsatsız bir inşaatın görevlilerince kendisinin engellendiği’’ ileri sürüldü.
4.09.2021Haberler
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu Muğla'nın Bodrum ilçesinde villasının yanındaki villa şantiyesini bastığı iddia edilen iş insanı Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında şantiye yöneticileri, ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada ise, ‘’Kamu mülkiyeti olan bir araziden Bülent Eczacıbaşı geçerken, ruhsatsız bir inşaatın görevlilerince kendisinin engellendiği’’ ileri sürüldü.
4.09.2021Gündem
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu Muğla'nın Bodrum ilçesinde villasının yanındaki villa şantiyesini bastığı iddia edilen iş insanı Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında şantiye yöneticileri, ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada ise, ‘’Kamu mülkiyeti olan bir araziden Bülent Eczacıbaşı geçerken, ruhsatsız bir inşaatın görevlilerince kendisinin engellendiği’’ ileri sürüldü.
4.09.2021Gündem
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladı
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreni ve konseri, 18 Ağustos Çarşamba akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.
18.08.2021Kültür Sanat
Sevimli dostlar
Sevimli dostlarEczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, usta fotoğrafçı yönüyle de biliniyor.
9.03.2021Cadde
Terfi etti!
Terfi etti!Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczabaşı’nın bu aralar mutluluğuna diyecek yok...
20.02.2021Cadde
Bülent Eczacıbaşı dede oldu
Bülent Eczacıbaşı dede olduEczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı’nın torun sevinci...
18.02.2021Cadde
24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi
24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda 14 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen, çevrimiçi programıysa 28 Aralık'a kadar uzatılan 24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi.
29.12.2020Kültür Sanat
YGA Zirvesi’ne rekor katılım
YGA Zirvesi’ne rekor katılımÇift kanatlı girişimcilik ekosistemi YGA’nın bu yıl 20’ncisini düzenlediği YGA Zirvesi ilk kez dijitale taşındı. Zirvenin, Türkiye’de kapalı platformdaki en çok katılımın yaşandığı etkinlik olduğu ve 11 bin 401 farklı ekrandan izlendiği açıklandı.
19.12.2020Gündem
48. İstanbul Müzik Festlivali'nde bu haftanın konserleri
48. İstanbul Müzik Festlivali'nde bu haftanın konserleriİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanan Açılış Konseri: Tekfen Filarmoni Orkestrası & Emre Engin konseri ile başladı.
21.09.2020Kültür Sanat
'İnsanın olmadığı fotoğrafta hikaye yoktur'
'İnsanın olmadığı fotoğrafta hikaye yoktur'Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’yla dünyanın dört bir yanından çektiği 189 fotoğrafını bir araya getiren “Yoldan” kitabını konuştuk.
6.09.2020Pazar
Talat Halman Ödülleri verildi
Talat Halman Ödülleri verildiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2014 yılında yaşamını kaybeden Talât Sait Halman anısına başlatılan Talât Sait Halman Çeviri Ödülü, Salon İKSV’de düzenlenen bir törenle önceki akşam sahiplerine verildi.
26.02.2020Kültür Sanat
Sabah sporu
Sabah sporu Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Hanım, Emirgan sahilinde objektiflere takıldı.
25.02.2020Cadde
Oya - Bülent Eczacıbaşı yürüyüşte
Oya - Bülent Eczacıbaşı yürüyüşteEczaacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczacıbaşı, önceki gün Emirgan sahilinde objektiflere takıldı.
24.02.2020Cadde
Eczacıbaşı’nın  objektifinden
Eczacıbaşı’nın objektifindenMerhum iş insanı ve fotoğraf sanatçısı amcası Şakir Eczacıbaşı gibi fotoğraf merakıyla tanınan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, eşi Oya Hanım’la soluğu Mısır’da aldı.
6.02.2020Cadde
Beethoven’ın Aydınlık Dünyası
Beethoven’ın Aydınlık Dünyası“Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla 2-25 Haziran tarihleri arasında bu yıl 48’incisi düzenlenecek festivalde, büyük bestecinin ikonik eserlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verilecek...
48. İstanbul Müzik Festivali'nde Beethoven'a övgü
48. İstanbul Müzik Festivali'nde Beethoven'a övgü48. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı. 2-25 Haziran tarihleri arasından İstanbul'un farklı mekanlarında toplam 29 konseri sanatseverlerle buluşturacak olan 48. İstanbul Müzik Festivali'nde 250. doğum yıldönümü kutlanan Beethoven teması ön plana çıkıyor. Staatskapelle Dresden'den Alexei Bolodin'e pek çok önemli orkestra ve ismi ağırlayacak olan 48. İstanbul Müzik Festivali'nin programı şöyle...
Yedinci Kıta’nın odağında bir bienal
Yedinci Kıta’nın odağında bir bienalİnsanlığın sebep olduğu dev plastik atığından meydana gelen adaya, Yedinci Kıta’ya odaklanan 16’ncı İstanbul Bienali geride bıraktığımız pazar günü sona erdi.
14.11.2019Gündem
Sanat ile ‘Yedinci  Kıta’ya yolculuk
Sanat ile ‘Yedinci Kıta’ya yolculuk16. İstanbul Bienali 14 Eylül’de kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanıyor. Bülent Eczacıbaşı, ‘Bizleri gündelik hayatımızdaki tercihleri sorgulamaya ve dünyamızın geleceği için kendi adımıza neler yapabileceğimizi düşünmeye davet ediyor’ dedi.
11.09.2019Gündem
Yatırıma devam
Yatırıma devamEczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Bozüyük’te açılan üretim tesisinin teknoloji ve insan emeğini kapsadığını ve yeni yatırım planları olduğunu söyledi.
9.09.2019Ekonomi
Müzik dolu günler
Müzik dolu günlerİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47
13.06.2019Cadde
Müzik Festivali başladı
Müzik Festivali başladı47. İstanbul Müzik Festivali, Lütfi Kırdar’da düzenlenen açılış töreni ve ardından gerçekleşen konserle başladı. Festival 30 Haziran’a kadar sürecek
13.06.2019Gündem
Veliahttan mutlu haber!
Veliahttan mutlu haber!Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Bülent Eczacıbaşı’nın oğlu Emre, iş hayatındaki başarılarıyla dikkat çekiyor.
11.06.2019Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Bülent EczacıbaşıİKSVcaddemagazinşantiye

Bülent Eczacıbaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.