Büyük Göç

Büyük Göç

Son dakika Büyük göç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyük göç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyük göç haber sayfamızda...

Büyük Göç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.135 buyuk goc haberi bulunmuştur.
Son dakika: Erdoğan'dan çok net mesaj: Suriye'de gereken adımları atacağız
Son dakika: Erdoğan'dan çok net mesaj: Suriye'de gereken adımları atacağızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. Polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız" dedi. Öte yandan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının isminin değiştiğini açıkladı.
11.10.2021Siyaset
Son dakika... Mersin'de toplu açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika... Mersin'de toplu açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kendi alanında en son ve en güvenli teknoloji ile inşa edilen Türkiye'nin ilk nükleer santralinin ilk ünitesini inşallah 2023'ün mayısına yetiştireceğiz. Bu projemizi 2023 hedeflerimizin önemli sembollerinden biri olarak görüyoruz." dedi.
17.09.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunluluktur
Son dakika: Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunlulukturGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da ‘Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sel ve orman yangınlarına ilişkin "Siyasi parti ayrımı gözetmeden yardım çalışmalarında yer alan tüm belediyelerimize şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 'Gençlerimizin sesine kulak veceğiz' diyen Erdoğan, "Gençlerimizi karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil edeceğiz" dedi. Erdoğan, değişen şartlara ve yükselen toplumsal taleplere göre politika belirlemenin, buna göre adım atmanın belediyeler için tercihten öte zorunluluk olduğunu ifade ederek, "Nasıl Türkiye, dünkü Türkiye değilse şehirlerimizi de artık yeni bir anlayışla geliştirmeli, belki bir kısmını yıkıp yeniden inşa etmeli, büyüme alanlarını tekrar değerlendirmeliyiz." sözlerine yer verdi.
24.08.2021Siyaset
Sınırda 5 katmanlı güvenlik önlemi! İran sınırında göçe karşı hangi önlemler alındı?
Sınırda 5 katmanlı güvenlik önlemi! İran sınırında göçe karşı hangi önlemler alındı?Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran hududundaki tedbirlere yönelik yerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Basın mensuplarının da yer aldığı incelemelere ilişkin Milliyet gazetesi yazarı Zafer Şahin, CNN TÜRK'ten Kaan Temeltaş'a önemli açıklamalarda bulundu.
16.08.2021Haberler
Sınırda 5 katmanlı güvenlik önlemi! İran sınırında göçe karşı hangi önlemler alındı?
Sınırda 5 katmanlı güvenlik önlemi! İran sınırında göçe karşı hangi önlemler alındı?Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran hududundaki tedbirlere yönelik yerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Basın mensuplarının da yer aldığı incelemelere ilişkin Milliyet gazetesi yazarı Zafer Şahin, CNN TÜRK'ten Kaan Temeltaş'a önemli açıklamalarda bulundu.
16.08.2021Gündem
Büyük Göç oyuncuları kimler? Büyük Göç filmi konusu nedir?
Büyük Göç oyuncuları kimler? Büyük Göç filmi konusu nedir?Büyük Göç filmi Kanal D ekranlarında bu akşam yayınlanacak. Aksiyon, macera ve tarihi bir türde olan yapımın oyuncu kadrosunda yer alan isimler merak ediliyor. Peki Büyük Göç filmi oyuncuları kimler?
30.07.2021Cadde
İçi içine sığmıyor
İçi içine sığmıyorPandeminin de etkisiyle tüm zamanların en kalabalık günlerini yaşadı. Bayramda ilgi daha da arttı. Tatilcilerinden dünyaca ünlü starlara kimlerin yolu düşmüyor ki? Eski sakinlerine Bodrum’un sırrını, dünü ve bugününü sorduk
25.07.2021Pazar
'Sığınsınlar ama bizim ülke olmaz'
'Sığınsınlar ama bizim ülke olmaz'Ipsos tarafından Dünya Mülteci Günü’ne özel gerçekleştirilen küresel araştırmaya göre mültecilere karşı tutumlarda kamuoyunda karışık bir resim çiziliyor.
20.06.2021Gündem
Boğazlar Sorunu Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır Ve Nasıl Çözülmüştür?
Boğazlar Sorunu Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır Ve Nasıl Çözülmüştür?Türk tarihinde gerçekleşmiş olan pek çok olay bulunmaktadır. Bunlardan birisi de boğazlar sorunudur. Tarih meraklıları boğazlar sorunu hakkında pek çok araştırma yapmaktadır. Peki, tarihimizin önemli olaylarından olan boğazlar sorunu nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır ve nasıl çözülmüştür? Sizlere boğazlar sorunu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
16.06.2021Eğitim
“Vazgeçebilme gücümü keşfettim”
“Vazgeçebilme gücümü keşfettim”Müzisyen Jehan Barbur, son teklisi “Olanlar Oldu”ya klip çektiği Bodrum’da geçen pandemi günlerini “Yüklerimi attım. Huzursuzluğu seçmemenin yollarını öğrendim. Sıkıldığım bir sürü şeyden vazgeçebilme gücümü keşfettim” diye anlatıyor
16.05.2021Pazar
İstanbul Havalimanı iki yılda 81 milyon yolcuya hizmet verdi
İstanbul Havalimanı iki yılda 81 milyon yolcuya hizmet verdiİki yıl önce hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı, bu zamana kadar yaklaşık 81 milyon 33 bin 340 yolcuya hizmet verdi.
7.04.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı'na üç ödül birden
İstanbul Havalimanı'na üç ödül birdenİstanbul Havalimanı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin (TÜHİD) düzenlediği "19. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri" kapsamında üç farklı kategoride ödüle layık görüldü. Ödüller hakkında açıklama yapan İGA Havalimanı İşletmesi Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül, "Bu güzel projenin hak ettiği iletişim çalışmalarını yenilikçi proje ve etkinliklerimizle sürdürmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
12.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki: Zihinsel tedaviye ihtiyacı var!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki: Zihinsel tedaviye ihtiyacı var!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Eğip bükmeden açıkça söylüyorum. Türkiye sınırlarının dibinde bir terör devleti kurulmasına asla izin vermeyeceğiz." dedi. Macron'u sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Macron'un İslam ve müslümanlarla ile derdi nedir? Macron'un zihinsel tedaviye ihtiyacı var!" dedi.
24.10.2020Siyaset
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop: Göç, iç siyasetin popülist söylemlerine malzeme edilmemelidir
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop: Göç, iç siyasetin popülist söylemlerine malzeme edilmemelidirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, bazı ülkelerin göç meselesine sadece güvenlik ve çıkar penceresinden bakarak olayın insani, vicdani boyutunu görmezden geldiğini belirterek, "Bu durum, toplum içinde yabancı düşmanlığı, göçmen karşıtlığı gibi mültecilerin karşılaştığı sorunları körüklemektedir. Göç, iç siyasetin popülist söylemlerine bu şekilde malzeme edilmemelidir." dedi.
19.08.2020Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecekCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, başta Libya ve Doğu Akdeniz olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler, Türkiye'nin dış politika hamleleri ve atılan adımların yansımalarına ilişkin AA'nın sorularını yanıtladı.
8.07.2020Siyaset
Jüri başkanı Ceylan oldu
Jüri başkanı Ceylan olduBu yıl 14-21 Haziran tarihleri arasında ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nın 7 kişilik jüri başkanlığını Nuri Bilge Ceylan üstleniyor...
Uluslararası Göç Filmleri Festivali, dünyanın ‘birbirine’ empatiyle bakmasını sağlayacak
Uluslararası Göç Filmleri Festivali, dünyanın ‘birbirine’ empatiyle bakmasını sağlayacakİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 14-21 Haziran tarihleri arasında online gerçekleştirilecek “Uluslararası Göç Filmleri Festivali”’nin tanıtım toplantısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yine online olarak düzenlendi.
29.05.2020Kültür Sanat
‘Yüzen mezar’la ölüme yolculuk!
‘Yüzen mezar’la ölüme yolculuk!Çerkeslerin anayurtlarından koparılıp bilinmeze doğru sürülüşlerine ilişkin arşivlerde çarpıcı belgeler yer alırken, yaşanan vahşetin izleri de anlatılan hikâyelerle kuşaktan kuşağa aktarılıyor... Tanıkların anıları da dramın büyüklüğüne ışık tutuyor. Kıyıların ölü ve can çekişen insanlarla dolu olduğunu vurgulayan Abramov Yakov, “Yaşananları anlatmaya sözcüklerin gücü yetmez” diyor...
23.05.2020Gündem
THYden film gibi tahliye operasyonu
THYden film gibi tahliye operasyonuTHY koronavirüs yüzünden bulundukları ülkede mahsur kalan 25 bin vatandaşı Türkiye’ye taşıyacak. Tahliye operasyonu 59 ülkeyi kapsıyor. 195 seferle vatandaşların ailesine kavuşacağını anlatan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Ramazanda sevdikleriyle buluşacaklar” dedi
21.04.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı tam kapasitede ilk yılını tamamladı
İstanbul Havalimanı tam kapasitede ilk yılını tamamladıDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı'nın, tam kapasiteye geçişinin 1'inci yıl dönümünü kutladı.
6.04.2020Ekonomi
İGA CEO’su tarih verdi! 18 Haziran’da başlıyor
İGA CEO’su tarih verdi! 18 Haziran’da başlıyorAtatürk Havalimanı’ndan gerçekleşen büyük göçün ardından tam kapasite ile hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı birinci hizmet yılını tamamladı. İGA CEO’su Kadri Samsunlu, "Hâlihazırda 3. pist çalışmalarımız sürüyor. Operasyonel olarak önemli avantajlar sağlayacak bu yeni pistimizi 18 Haziran’da hizmete almayı planlıyoruz." dedi.
6.04.2020Ekonomi
Yüz binlerce Iraklı Türkiye sınırında
Yüz binlerce Iraklı Türkiye sınırındaIrak’ta Saddam Hüseyin’in saldırısından kaçan yüz binlerce mülteci, 1991 yılının nisan ayında Türkiye sınırına dayandı. Suriye krizinde olduğu gibi Türkiye bu insanlık dramında da yalnız bırakıldı. 2 Nisan 1991’de Milli Güvenlik Konseyi, BM’yi göreve çağırdı...
2.04.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu Financial Times'a yazdı: Gördüğümüz tablo AB için utanç kaynağı
Bakan Çavuşoğlu Financial Times'a yazdı: Gördüğümüz tablo AB için utanç kaynağıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin  (AB) göç dalgasını ciddiye alması ve göç konusunda sağlanan mutabakata uyması  için Türkiye'nin yaptığı çağrıları görmezden geldiğini ve durumun İdlib kaynaklı  son göç dalgasıyla son derece tehlikeli bir aşamaya ulaştığını belirterek, "Bunun  akabinde gördüğümüz tablo, AB için bir utanç kaynağı, insanlığın vicdanında ise  bir lekedir." ifadesini kullandı.
22.03.2020Siyaset
İstanbul Havalimanı'nda 3'üncü pist 18 Haziran'da açılacak
İstanbul Havalimanı'nda 3'üncü pist 18 Haziran'da açılacakİstanbul Havalimanı'nda 3'üncü pist, 18 Haziran'da açılacak. Fransa'da pist için yaklaşma simülatör eğitimleri alan hava trafiğini yöneten kontrolörlere göre 3'üncü pistin faaliyete geçmesiyle uçak taksi sürelerinin kısalmasıyla gecikmeler azalacak ve kapasite artacak.
15.02.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin 82’nci ili gibi hizmet veriyor
İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin 82’nci ili gibi hizmet veriyorİstanbul Havalimanı ağırladığı yolcu sayısı, tüketim rakamları, mağazaları ve bir şehirde olması gereken tüm kurumların bulunmasıyla Türkiye'nin adeta 82.ili gibi hizmet veriyor. Günlük ortalama 200 bin yolcu ve 1200 uçak ağırlayan İstanbul Havalimanı otel, sağlık merkezleri, eczaneler de dahil birçok kuruluşun yer almasıyla orta büyüklükteki bir kentten farksız olmasıyla da dikkat çekiyor.
12.02.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

istanbulhavalimanıerdoğansınırgüvenlik

Büyük Göç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.