Gündem AK Parti İstanbul mitingine rekor katılım! 1 milyon 700 bin kişi

AK Parti İstanbul mitingine rekor katılım! 1 milyon 700 bin kişi

07.05.2023 - 18:18 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesi vatandaşlarla en büyük buluşmasını İstanbul'da gerçekleşti. Büyük İstanbul Mitingine yoğun katılım dikkat çekti.

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen "Büyük İstanbul Mitingi"nde, AK Parti'nin İstanbul seçmeni seçime 1 hafta kala "Türkiye Sana Emanet" diyerek buluştu. Atatürk Havalimanı, Yenikapı Etkinlik Alanı'nın 2 katı, Maltepe Etkinlik Alanı'nın ise 5 katı büyüklüğünde kalabalığı ağırladı.

Haberin Devamı

SEMBOL ALANDA MİTİNG

Miting, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında, darbeye karşı verilen demokrasi mücadelesinin sembol mekanlarından olması nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşti.

Büyük İstanbul Mitingi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yollar bir başka zengin, gelemiyorlar ve İstanbul bugün haykırıyor. Resmi rakamı getirdiler, resmi rakam 1 milyon 700 bin. Benim milletim 14 Mayıs’ta bunlara gereken cevabı sandıklarda verecektir. Bu terör örgütleriyle beraber gezen, dolaşan Kılıçdaroğlu’na biz vatanı böldürtmeyeceğiz" dedi.

AK Parti İstanbul mitingine rekor katılım 1 milyon 700 bin kişi

ALANDA ÖNLEMLER

Miting için giriş noktalarında güvenlik önlemleri alındı. Vatandaşlar miting alanlarına polisin güvenlik noktalarındaki üst aramasının ardından içeriye alındı.

VATANDAŞLAR ALANA AKIN ETTİ

Öte yandan mitinge gitmek isteyen yüz binlerce vatandaş Atatürk Havalimanı'na doğru yola çıktı. Çok sayıda vatandaş hem şahsi araçlarıyla hem minibüslerle hem de toplu taşıma araçlarıyla miting alanına doğru ilerledi.

ERDOĞAN KATILAN KİŞİ SAYISINI AÇIKLADI

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz İstanbul'u candan, yürekten seviyoruz. Buradan Cumhurbaşkanlığına yürüdük ama bu yürüyüşü sizinle birlikte yaptık. Tekrar sizinle bu yollarda yürüyoruz. Bu ne muhteşem bir İstanbul. Bugün İstanbul 14 Mayıs'ta birilerini emekliye sevk edecek. Resmi rakam 1 milyon 700 bin alanda katılım var. İstanbul yapar mı? İstanbul sandıkları patlatır mı? Bu şehrin her bir insanını ayrı ayrı selamlıyorum. Biz de doğumdan bu yana İstanbul'u aşkla sevdik. İstanbul, burası ortasından deniz geçen şehirdik. Burası tarih boyunca insanlığın göz bebeği olarak kalan şehirdir. Burası camileriyle medeniyetimizin şahikası şehir. Burası kökenine, inancına hiçbir farklılığına bakmadan kucaklayıp, bağrına basan şehir.İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde bizlerle birlikte olduğunuz için her birinize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Haberin Devamı

AK Parti İstanbul mitingine rekor katılım 1 milyon 700 bin kişi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Büyük İstanbul Mitingi”nde katıldı. Erdoğan, mitinge resmi katılım rakamının 1 milyon 700 bin olduğunu söyledi. Miting alanı dron ile havadan görüntülendi. Görüntülerde, vatandaşların alanı doldurduğu ve dev Türk bayağı açtığı görüldü.

AK Parti İstanbul mitingine rekor katılım 1 milyon 700 bin kişi

BAKAN SOYLU: SİYASİ TARİHİMİZİN EN BÜYÜK MİTİNGİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti tarafından düzenlenen Büyük İstanbul Mitingi’nde vatandaşları selamladı. Kürsüde alanı dolduranlara hitap eden Soylu, “Siyasi tarihimizin tüm siyasi tarihimizin şu anda en büyük mitingini gerçekleştiriyoruz. Size bu yakışır. Saf saf dizildiniz. Hep birlikte dizildik. Hak için adalet için, dünyaya hak sözünü haykırmak için dizildik. Doğru adama, doğru zamanda verdiğiniz destek sayesinde 21 yılda bu ülkede büyük devrimlerin, büyük değişimlerin altında imza atıldı. Hepinizin sayesinde. Korkmadınız, ürkmediniz, sinmediniz, çekinmediniz. Bugün Türkiye karşı karşıya kaldığı bütün badirelere rağmen istikametine devam ediyor. Eğitimde, ulaşımda, enerjide, güvenlikte, sağlıkta, bilişimde alt yapısını tamamladı. Türkiye’yi dünyanın standartlarına getirdi. Gezi olaylarına rağmen, 17-25 Aralık darbesine rağmen, 6-8 Ekim’de bu ülkenin güneydoğusunu yıkıp yıkmalarına rağmen, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimine rağmen, bin 300 kilometrelik mesafede terör koridoru kurmak istemelerine rağmen, dünyanın en büyük salgını ile karşı karşıya kalmamıza rağmen, Ukrayna Rusya savaşına rağmen, dünyanın en büyük göç dalgasına karşı karşı kalmamıza rağmen siz Tayyip Erdoğan’ı terk etmediniz. Siz Tayyip Erdoğan’ı yedirmediniz bunlara. Resimiz gemiyi karaya oturtmadı, selametle çıkardı istikamete gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı
1/25

2/25

3/25

4/25

5/25

6/25

7/25

8/25

9/25

10/25

11/25

12/25

13/25

14/25

15/25

16/25

17/25

18/25

19/25

20/25

21/25

22/25

23/25

24/25

25/25

Çocukluğu döneminde okullarda kutlanan Yerli Malı Haftalarını hatırlatan Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan Türkiyesinde yerli malları haftasını TEKNOFEST’te kutluyoruz. İHA’yla, SİHA’yla, Akıncı’yla, Kızılelma ile, ATAK helikopterlerimizle, Altay tanklarımızla kutluyoruz. Siz büyük devrimlerin altına imza attınız. Onun için çıldırıyorlar, saldırıyorlar. Onun için Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini hazmedemiyorlar. Allah’ın izni ile 14 Mayıs’ta reisimiz Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu millet de Kemal’e bay bay diyecek” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Terörle mücadelede kat edilen mesafeyi anlatan Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade ile terörü sildik süpürdük mü. Doğu ile batıyı birbiri ile kardeş yaptık mı. Bu ülkede ‘ben dindarım’ diyen diyebildi mi. ‘Kürdüm aleviyim’’ diyen diyebildi mi. 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak. Tayyip Erdoğan’ın yüzünü kara çıkarmamak için gece gündüz çalıştım. Sellerden teröre her yere koştum. Size bir tek şey söylüyorum. İstanbul Tayyip Erdoğan size emanettir” diye konuştu.

KURTULMUŞ: DÖNÜM NOKTASI

Haberin Devamı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Büyük İstanbul mitinginde konuştu. Kurtulmuş, "14 Mayıs 2023 seçimine gidiyoruz, 1 hafta sonra 14 Mayıs Türkiye'nin siyasi tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. " ifadelerini kullandı.