Büyükada Davası

Büyükada Davası

Son dakika Büyükada Davası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyükada Davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyükada Davası haber sayfamızda...

Büyükada Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40 buyukada davasi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Büyükada davasında karar!
Son dakika... Büyükada davasında karar!Gelen son dakika haberine göre, Büyükada'da yapılan toplantıya ilişkin 11 sanık hakkında açılan davada, bir sanık 6 yıl 3 ay, 3 sanık da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
3.07.2020Gündem
Büyükada davasında karar çıkması bekleniyor
Büyükada davasında karar çıkması bekleniyorKamuoyunda “Büyükada davası” olarak bilinen Uluslararası Af Örgütü Onursal Başkanı ve eski Direktörü Taner Kılıç’ın da aralarında olduğu 6 sanığın “Silahlı terör örgütüne üye olma” ve “Silahlı terör örgütüne yardım etme” suçlarından yargılandığı davada yarın karar verilmesi bekleniyor.
2.07.2020Gündem
Büyükada davası karar için ertelendi
Büyükada davası karar için ertelendiBüyükada’da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “silahlı terör örgütüne yardım etme” suçlarından yargılandığı dava karar için ertelendi.
20.02.2020Gündem
Büyükada davası avukatları savunmalarını tamamlamaları için ertelendi
Büyükada davası avukatları savunmalarını tamamlamaları için ertelendiBüyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın "Silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Silahlı terör örgütüne yardım etme" suçlarından yargılandığı dava, sanık avukatlarının savunmalarını tamamlamadığı gerekçesiyle ertelendi. Duruşmada, savcının mütalaasına karşı sanıklar savunmalarını yaptı.
19.02.2020Gündem
Büyükada'daki toplantıya ilişkin davada savcı mütalaasını açıkladı
Büyükada'daki toplantıya ilişkin davada savcı mütalaasını açıkladıBüyükada'da yapılan toplantıya ilişkin Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç'ın da aralarında olduğu 11 sanığın yargılandığı davada, mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezaları istedi.
27.11.2019Gündem
Son dakika... Büyükada davası sanığı Taner Kılıç tahliye edildi!
Son dakika... Büyükada davası sanığı Taner Kılıç tahliye edildi!Büyükada davası kapsamında tutuklu bulunan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Onursal Başkanı Taner Kılıç’ın tahliyesine karar verildi.
15.08.2018Gündem
Büyükada davasında flaş gelişme! Yeniden tutuklandı...
Büyükada davasında flaş gelişme! Yeniden tutuklandı...Büyükada'da yapılan  toplantıya ilişkin dün görülen davada tahliyesine karar verilen Taner Kılıç,  cumhuriyet savcısının itirazı üzerine yeniden tutuklandı.
1.02.2018Gündem
‘Büyükada davası’na tedbir kararı kaldırıldı
‘Büyükada davası’na tedbir kararı kaldırıldı Büyükada’da yapılan toplantıya ilişkin biri tutuklu 11 sanığın “terör örgütüne üye olma” ve “terör örgütüne yardım etme” suçlarından 15’er yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
22.11.2017Siyaset
Büyükada Davası'nın ikinci duruşması başladı
Büyükada Davası'nın ikinci duruşması başladıBüyükada’da 5 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenen toplantıya ilişkin 11 sanık hakkında açılan davanın ikinci duruşması başladı. Bugünkü duruşmada, aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç’ın da bulunduğu 3 sanığın ifadesinin alınması bekleniyor. Büyükada’da 5 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenen toplantıya ilişkin haklarında dava açılana 11 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam ediliyor. İstanbul 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, yoklama yapılmasının ardından, geçen celse dinlenmeyen sanıkların ifadelerinin alınması bekleniyor. Duruşma öncesi, Uluslararası Af Örgütü temsilcileri ve insan hakları platformları ile üyelerinin bulunduğu bir grup İstanbul Adalet Sarayı’nın karşısındaki meydanda “Hak Savunucuları için Adalet” yazılı bir pankart açarak basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan İnsan Hakları Ortak Platformu Genel Koordinatörü Feray Salman, açılan davanın hak savunucularına karşı haksız bir dava olduğunu ve bir an önce kapatılması gerektiğini belirtti. Salman, “Hak savunucularının itibarları iade edilmelidir. Bugünkü duruşmada, ilk duruşmada dinlenmeyen iki hak savunucusu ile 9 Haziran 2017 tarihinden bu yana İzmir Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç mahkeme heyeti tarafından dinlenecek. Yargılanan diğer arkadaşlarımız gibi, Taner'in de 20 yılı aşkındır sürdürdüğü insan hakları savunuculuğu çalışmalarının tanığıyız. Somut delil olmaksızın terör örgütü üyeliği ile suçlanması ve 5 ayı aşkındır tutuklu bulunması adaletsizdir ve hukuk dışıdır” dedi. Grup, duruşmayı izlemek üzere adliyeye girdi. İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, 5 Temmuz 2017 tarihinde Büyükada’da düzenlenen gizli toplantıya ilişkin hazırlanan iddianamede, İsveç vatandaşı Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, İlknur Üstün, M
11.09.2019Haberler
İbrahim Kalın'dan flaş açıklamalar
İbrahim Kalın'dan flaş açıklamalarCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kalın Rusya'nın PYD'yi Astana'daki toplantıya davet edilmesi ile ilgili "Kabul etmemiz asla mümkün değildir. PYD ve YPG'li olmayan Kürtlerin davet edilmesinde sorun görmüyoruz ama PYD/YPG terör örgütüdür. Orada fiili durum yaratarak kendine alan yaratarak bir noktaya gelmiş terör örgütüne Astana gibi platformda yer verilmesini kabul etmeyiz. Arkadaşlarımızın da müdahalesi ile sorun büyük oranda çözüldü. Bundan sonra da bu tür girişimleri memnuniyetle karşılamamızın mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum." dedi.
1.11.2017Siyaset
Dün tahliye oldular bugün ülkelerine uçtular
Dün tahliye oldular bugün ülkelerine uçtularBüyükada davasında tutuklu bulunan ve dün duruşmada tahliye edilen Alman Bilişim Uzmanı Peter Steudtner ve İsveçli Ali Gharayi ülkelerine döndü.
11.09.2019Haberler
Büyükada davasında tahliye olan 8 kişi cezaevinden ayrıldı
Büyükada davasında tahliye olan 8 kişi cezaevinden ayrıldıBüyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin tutuklu yargılanan 8 sanık, gece saatlerinde Silivri Cezaevinden çıktı. Dışarıda yakınları ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılanan 8 sanık daha sonra araçlarına binerek ayrıldı.
11.09.2019Haberler
Büyükada davasında tahliye olan 8 kişi cezaevinden ayrıldı
Büyükada davasında tahliye olan 8 kişi cezaevinden ayrıldıBüyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin  tutuklu yargılanan 8 sanık, gece saatlerinde Silivri Cezaevinden çıktı. Dışarıda yakınları ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılanan 8 sanık daha sonra araçlarına binerek ayrıldı.
26.10.2017Gündem
Büyükada davasında tahliye olan 8 kişi cezaevinden ayrıldı
Büyükada davasında tahliye olan 8 kişi cezaevinden ayrıldıBüyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin  tutuklu yargılanan 8 sanık, gece saatlerinde Silivri Cezaevinden çıktı. Dışarıda yakınları ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılanan 8 sanık daha sonra araçlarına binerek ayrıldı.
26.10.2017Gündem
Büyükada'daki toplantıya ilişkin davada karar
Büyükada'daki toplantıya ilişkin davada kararBüyükada'da yapılan toplantıya ilişkin yabancı  uyrukluların da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada,  tutuklu sanıkların tümünün tahliyesine karar verildi.
25.10.2017Gündem
"Büyükada" davası başladı
"Büyükada" davası başladıBüyükada'da yapılan toplantıya ilişkin aralarında  yabancı uyrukluların da bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın "silahlı terör örgütüne  üye olma" ve "silahlı terör örgütüne yardım etme" suçlarından 15'er yıla kadar  hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
25.10.2017Gündem
Son dakika! Manukyan’ın olağanüstü mirası! Şimdi kimin olacak?
Son dakika! Manukyan’ın olağanüstü mirası! Şimdi kimin olacak?Genelev patroniçesi ve vergi rekortmeni Matild Manukyan’ın milyonlarca liralık servetinin tek mirasçısı 80 yaşındaki Kerope Çilingir’in ölümünün ardından şimdi gözler müthiş mirasın kime kalacağında. Mahkeme dava konusu olan mal varlığına tedbir koymuştu.
10.08.2020Gündem
Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı
Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandıGezi Parkı olaylarına ilişkin davada dün beraat kararıyla birlikte tahliye olan ve hakkında başka soruşturmadan gözaltı kararı verilen Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.
19.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi hayvanseverleri sevindirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi hayvanseverleri sevindirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın, dün Yenikapı mitingindeki konuşmasında Adalar'daki atları faytonların boyunduruklarından kurtarıp özgürlüklerine kavuşturmak için bir çalışma yaptıklarını duyurması, hayvanseverleri sevindirdi.
18.06.2018Gündem
Son dakika: Türkiye rest çekti! Artık o dönem bitti...
Son dakika: Türkiye rest çekti! Artık o dönem bitti...Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB ile ilişkilerle ilgili şunları söyledi: "AB 2018'de Türkiye’ye saygı duymayı öğrenir, eşit olarak görür, değerlendirmelerini AB'ye tam üyelik çerçevesinde yapar ise ilişkilerimiz daha sağlıklı yürür. Patronluk taslama dönemi bitti. AB'ye vize serbestisi konusunda 65 kriterde sorun yok ama geri kalanları için çalışmalarımız sürüyor. Türkiye’de 4 bakan bir araya geldik bir plan hazırladık. Cumhurbaşkanına ve Başbakan arz edip, son talimatlarıyla bunu AB ile paylaşacağız" şeklinde konuştu. 6 Ocak'ta Almanya'ya giderek mevkidaşı Sigmar Gabriel'le görüşecek olan Çavuşoğlu, İran'daki olaylarla ilgili ise Netanyahu ve Trump'ın gösterileri desteklediklerini belirtip,"İran'ı eleştiren çifte standarttan uzak olmalı. Yönetim değişecekse seçimle değişmeli" ifadesini kullandı.
3.01.2018Siyaset
MHP lideri Bahçeli’den Mescid’i Aksa açıklaması
MHP lideri Bahçeli’den Mescid’i Aksa açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı işgal girişimine ilişkin " İİT Zirvesi dönem başkanı Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan sayesinde Türkiye tavrını göstermiş, tarafını aleni bir şekilde ilan etmiştir. Uluslararası toplum Kudüs'teki suikastı durdurmalıdır. Kıblesizlere kıblemizi çiğnetemeyiz" ifadelerini kullandı.
25.07.2017Siyaset
ABD'deki tanınmış isimlere FETÖ soruşturması
ABD'deki tanınmış isimlere FETÖ soruşturmasıTürkiye'den  bir grup avukatın, FETÖ'yle iltisaklı oldukları veya yardım ettikleri iddiasıyla  senatör Schummer, savcı Bharara, OFAC Başkanı Cohen, Wilson Center Ortadoğu  Programı Direktörü Henry Barkey, Türk Amerikan Birliği Başkanı Taban, Michael  Rubin ve Graham E. Fuller'in de aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında suç  duyurusunda bulunması üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma  başlatıldı
15.04.2017Gündem
Boşanma operasyonu!
Boşanma operasyonu!Sarp Levendoğlu’nun ihanetiyle evliliğini bitirme kararı alan Birce Akalay, sessiz sedasız boşanmak için kolları sıvadı. Basına görüntü vermek istemeyen ikilinin boşanma davası Adalar Adliyesi’nde görülecek.
15.01.2017Cadde
2O16'nın ilk yarısında yaprak dökümü!
2O16'nın ilk yarısında yaprak dökümü!Yılın ilk altı ayında, sinema, televizyon, tiyatro, müzik ve edebiyat dünyasının önemli isimleri hayata veda etti.
4.07.2016Cadde
Tapu iptal davasına rağmen Patrikhane süreçten umutlu
Tapu iptal davasına rağmen Patrikhane süreçten umutluAzınlık gayrimenkullerinin iadesinin yarattığı sevinç, endişeye dönüştü. Patrikhane’nin 4 yıl önce kavuştuğu Göksu’daki 98 dönüm arazi ile Ümit Tepesi için ‘tapu iptal’ davası açıldı. Bartholomeos, bütün yaşananlara rağmen umudunu koruyor
19.04.2016Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Büyükada Davasıtahliyebüyükadadavacezaevi

Büyükada Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.