Buzağı

Buzağı

Son dakika Buzağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Buzağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Buzağı haber sayfamızda...

Buzağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 676 buzagi haberi bulunmuştur.
Gören şaştı kaldı! 'İlk kez böyle bir durumla karşılaştık'
Gören şaştı kaldı! 'İlk kez böyle bir durumla karşılaştık'Sivas'ın Şarkışla ilçesinde doğan buzağı görenlerin dikkatini çekiyor. Köyde hayvancılıkla uğraşan Ömer Bayır isimli vatandaş böyle bir durumla ilk kez karşılaştıklarını söyledi.
15.05.2021Gündem
Buzağılarını hafif ticari araçla yaylaya çıkardı
Buzağılarını hafif ticari araçla yaylaya çıkardıRize’nin Ardeşen ilçesinde Mehmet Yıldız, kamyonet bulamayınca 2 buzağısını hafif ticari aracın arka koltuğuna bindirerek yaylaya çıkardı. Yıldız, “Kamyonet bulamayınca mecbur kaldım. Birlikte yolculuk yaptık” dedi.
5.05.2021Gündem
Bakan açıkladı! Bugün hesaplara yatırılıyor
Bakan açıkladı! Bugün hesaplara yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "1 milyar 468 milyon 535 bin 735 liralık hayvancılık destek ödemesini bugün saat 17.00 itibarıyla besicilerimizin hesabına yatırıyoruz." ifadesini kullandı.
22.04.2021Ekonomi
Bakanı Pakdemirli, terör mağduru annenin talebini yerine getirdi
Bakanı Pakdemirli, terör mağduru annenin talebini yerine getirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, terör örgütü PKK tarafından çocuğu dağa kaçırılan Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ailenin inek ve buzağı talebini yerine getirdi.
15.04.2021Siyaset
Çiftlik hayvanları ve özellikleri
Çiftlik hayvanları ve özellikleriÖzel bir iklim koşulu gerekmeden, her iklimde ve mekanda yaşayabilen çiftlik hayvanları farklı özelliklere sahip hayvan dostlarımız. Kiminin sütü kiminin yumurtası kiminin de etinden faydalandığımız çiftlik hayvanlarının bazı ortak özellikleri varmış.
15.03.2021Doğa ve Çocuk
Bakan Pakdemirli'den ödeme açıklaması
Bakan Pakdemirli'den ödeme açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020'nin ekim, kasım ayları için 243 bin 128 üreticiye, 1 milyon 550 bin 719 ton çiğ süt için 424 milyon 194 bin lira ödeme yapacaklarını açıkladı.
12.03.2021Ekonomi
Buzağı Nedir? Neyin Yavrusuna Buzağı Denir?
Buzağı Nedir? Neyin Yavrusuna Buzağı Denir?Etrafımızda insanlar için yaratılmış ve onlara bir takım görevler verilmiş olan hayvanlar bulunmaktadır. Bu hayvanlar gerek gıdaları, gerek giysileri, gerek işlevleri bakımından insanlara hizmet etmektedir. Uzun zamanlardan bu yana da üreyerek günümüze kadar gelmişlerdir. Çok sevimli olan bu hayvan yavruları büyümekte ve insanlara faydası olmaktadır. Bu yavru hayvanlardan bir tanesi de buzağılardır. Buzağı hangi hayvanın yavrusudur? Neyle beslenirler ve nasıl büyürler? İşte minik buzağılar hakkında tüm detaylar.
11.03.2021Eğitim
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Dana Nedir? Dana İle Boğa Arasındaki Fark Nedir?
Dana Nedir? Dana İle Boğa Arasındaki Fark Nedir?Büyükbaş hayvanların isimleri cinslerine ve yaşlarına göre belirlenir. Bu isimler bazen çoğu kişi tarafından karıştırılabilmektedir. Dana, düve, inek, tosun, öküz hangi büyükbaş hayvanlara verilen isimlerdir. Dana nedir? Dana ile boğa arasındaki fark nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.03.2021Eğitim
Saç çıksın diye kafasını buzağısına yalattı
Saç çıksın diye kafasını buzağısına yalattıTRABZON'da Ali Suiçmez'in saç ektirenlere tavsiyede bulunup, başında saç çıkması için ahırdaki buzağısına başını yalattığı görüntüler sosyal medyada ilgi gördü. Takipçilerin 'Karadeniz usullü saç çıkartma' yorumu yaptığı görüntüler tebessüm ettirdi.
7.03.2021Yaşam
Son dakika: 'Torba kanun teklifi' Komisyon'da kabul edildi
Son dakika: 'Torba kanun teklifi' Komisyon'da kabul edildiTBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda, mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi, nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmeleri, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ'nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
3.03.2021Ekonomi
Düve Nedir? Düve Ne Zaman Süt Vermeye Başlar?
Düve Nedir? Düve Ne Zaman Süt Vermeye Başlar?Düve ve diğer büyük baş hayvanları birçok bireyin ortak merak konusu olmaktadır. Bu durumun asıl nedeni hangi hayvanın etinin ve sütünün iyi olacağı hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafında Düve nedir? Düve ne zaman süt vermeye başlar? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.
1.03.2021Eğitim
Ameliyat olan çocuğu ve buzağısına aynı odada bakıyor
Ameliyat olan çocuğu ve buzağısına aynı odada bakıyorHakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Hikmet Dilce'nin, 5 yaşındaki oğlu Asaf yumurtalıklarından, 1 aylık buzağısı ise ön ayaklarından ameliyat oldu. Van'da ameliyatları gerçekleşen Asaf da buzağı da aynı gün taburcu oldu.
1.03.2021Yaşam
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" Meclis Başkanlığı'na sunuldu
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" Meclis Başkanlığı'na sunulduMobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti alt yapılarının yaygınlaştırılmasını teşvik edecek düzenleme yapılacak. İhalesi 15 Mart 2020'den sonra yapılmış ancak uygulama sözleşmesi imzalanmamış yap-işlet-devret projelerine ilişkin, özel bütçeli kuruluşun yanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da borç üstlenim anlaşmasında taraf olacak.
1.03.2021Ekonomi
Bayram ailesi üşümemesi için evde baktıkları buzağı "Fındık"ı biberonla besliyor
Bayram ailesi üşümemesi için evde baktıkları buzağı "Fındık"ı biberonla besliyorDiyarbakır'ın Çermik ilçesinin kırsal Konuksever Mahallesine bağlı Karintarla mezrasında yaşayan Bayram ailesi, "Fındık" ismini koydukları buzağının bakımını üşümemesi için evlerinde yapıyor.
27.02.2021Yaşam
‘3 günlük yas ilan edilsin’
‘3 günlük yas ilan edilsin’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
16.02.2021Siyaset
İnternetten aldı, ölünce savcılığa koştu
İnternetten aldı, ölünce savcılığa koştuOlay Kars'ın Arpaçay ilçesinde yaşandı. Son dakika haberine göre; Mesut Aktaş isimli vatandaş internetten görüştüğü besiciden 9 buzağı satın aldı. Tanesini 2 bin liraya aldığı buzağılardan 4'ünün öldüğü 2'sinin de hastalık nedeniyle tedaviyle alındığını belirten Aktaş, dolandırıldığını öne sürerek Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu
11.02.2021Haberler
Son dakika haberi: İnternetten aldı, ölünce savcılığa koştu
Son dakika haberi: İnternetten aldı, ölünce savcılığa koştuOlay Kars'ın Arpaçay ilçesinde yaşandı. Son dakika haberine göre; Mesut Aktaş isimli vatandaş internetten görüştüğü besiciden 9 buzağı satın aldı. Tanesini 2 bin liraya aldığı buzağılardan 4'ünün öldüğü 2'sinin de hastalık nedeniyle tedaviyle alındığını belirten Aktaş, dolandırıldığını öne sürerek Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu
11.02.2021Gündem
Kadife ve buzağı güvenilir ellerde
Kadife ve buzağı güvenilir ellerdeMuğla’nın Marmaris ilçesinde rögara düşen 3 aylık sıpa, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kurtarıldı, Geçici Hayvan Bakımevi’nde ameliyat edildi
6.02.2021Ege
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTaha suresi, Kur’ an-ı Kerim’in 20. suresidir. Sure toplam 135 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
Hud Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hud Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHud Suresi, ismini Ad Kavmi’ne gönderilen Hz. Hud’dan almaktadır. Bu peygamberin ismi surenin 50. ve 60. Ayetlerinde geçmektedir. Bu sure, Mekke’de nazil olan sureler arasında sayılmakta ve 123 ayetten meydana gelmektedir. Ancak; 12, 17 ve 114 numaraları ayetleri Medine döneminde indirilmiştir. Kur’an-ı Kerim’in 11. Suresi olan Hud’dan önce Yunus Suresi’nin, sonra ise Yusuf Suresi’nin indirildiğine inanılmaktadır. Hz. Muhammed’in bu sure hakkında “Beni Hud Suresi ihtiyarlattı” dediği bilinmektedir. Hud Suresi’nin içeriği, Yunus Suresi’nin devamı olarak kabul edilmektedir.
5.02.2021Sureler
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021Sureler
Türkiye'de sayılı kişiler arasında! Babasından aldığı harçlıkla başladı...
Türkiye'de sayılı kişiler arasında! Babasından aldığı harçlıkla başladı...Erzincan’da 12 yaşındaki ilköğretim 6. sınıf öğrencisi, babasının verdiği harçlıkları biriktirerek 3 buzağı aldı. Pandemi sürecinde babasının yanında çiftçiliğe atılan kıza, Tercan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince ziyarette bulunuldu.
2.01.2021Haberler
Türkiye'de sayılı kişiler arasında! Babasından aldığı harçlıkla başladı...
Türkiye'de sayılı kişiler arasında! Babasından aldığı harçlıkla başladı...Erzincan’da 12 yaşındaki ilköğretim 6. sınıf öğrencisi, babasının verdiği harçlıkları biriktirerek 3 buzağı aldı. Pandemi sürecinde babasının yanında çiftçiliğe atılan kıza, Tercan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince ziyarette bulunuldu.
2.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

buzağınedirdesteködemekars

Buzağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.