Buzdağı

Buzdağı

Son dakika buzdağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan buzdağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan buzdağı haber sayfamızda...

Buzdağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 124 buzdagi haberi bulunmuştur.
Bir ilk... Bilim insanları parlayan balıklar tespit etti!
Bir ilk... Bilim insanları parlayan balıklar tespit etti!Bilim insanları Kuzey Kutup Bölgesi’nde ilk kez "parlayan" balık tespit etti. Grönland açıklarındaki buzlu sularda yaşayan canlıları inceleyen Amerikan Doğa Tarihi Müzesi araştırmacıları, salyangozbalıklarının kırmızı ve yeşil ışıklar saçtığını gördü.
22.03.2021Dünya
Son dakika haberi: Tehlike bitti sanmışlardı... Felaket çok yakın!
Son dakika haberi: Tehlike bitti sanmışlardı... Felaket çok yakın!İnsanlığın sonunu getirebilecek felaketler zincirinin ilk halkasını tetiklemesinden korkuluyordu... Ve korkulan oldu. Uzmanların uyarı üstüne uyarı yapmasının ardından 'canavar'la ilgili son açıklama en yetkili isimden geldi. Avrupa Uzay Ajansı tarafından sağlanan görüntüler ve İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin uçuşları tarafından edinilen bilgiler incelendi ve insanları büyük bir tehlikenin beklediği açıklandı.
7.02.2021Dünya
Bir parça daha koptu
Bir parça daha koptuDünyanın en büyük buzdağı olan A68A’dan dev bir parça daha koptu. İngiltere hükümeti, Güney Atlantik’te Güney Georgia Adası’na doğru sürüklenen buzdağına geçen ay bir araştırma ekibi göndermişti. Ama İngiliz Antarktik Araştırma Kurumu’na ait geminin bölgeye ulaşıncaya kadar inceleyecek bir şey kalmayacağından endişe ediliyor.
30.01.2021Dünya
Dünyanın en büyük buzdağından dev bir parça daha koptu
Dünyanın en büyük buzdağından dev bir parça daha koptuA68A Temmuz 2017'de Larsen C Kıta Sahanlığı'ndan koptuğunda 5 bin 800 kilometre kare büyüklüğündeydi. Güney Atlantik'te sürüklenen buzdağının geçen hafta yapılan ölçümlerinde 2 bin 450 kilometre kareye indiği görüldü.
29.01.2021Dünya
Son dakika | Canavar hızla yaklaşıyor! Büyük kırılma felaketi...
Son dakika | Canavar hızla yaklaşıyor! Büyük kırılma felaketi...İnsanlığın sonunu getirebilecek felaketler zincirinin ilk halkasını tetiklemesinden korkuluyordu... Ve korkulan oldu. Uzmanların uyarı üstüne uyarı yapmasının ardından 'canavar'la ilgili son açıklama en yetkili isimden geldi. Üstelik, yeni uydu görüntülerine göre hala büyük bir tehdit oluşturan canavarın yanında "yavrusu" olarak adlandırılan altı parça daha var. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
22.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Canavar yavruları ile geliyor! Tehdit oluşturuyor...
Son dakika haberleri: Canavar yavruları ile geliyor! Tehdit oluşturuyor...İnsanlığın sonunu getirebilecek felaketler zincirinin ilk halkasını tetiklemesinden korkuluyordu... Ve korkulan oldu. Uzmanların uyarı üstüne uyarı yapmasının ardından 'canavar' bir kez daha görüntülendi. Yeni uydu görüntülerine göre hala büyük bir tehdit oluşturuyor. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
8.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Korkulan oldu! Hızla ilerlerken görüntülendi...
Son Dakika Haberi: Korkulan oldu! Hızla ilerlerken görüntülendi...İnsanlığın sonunu getirebilecek felaketler zincirinin ilk halkasını tetiklemesinden korkuluyordu... Ve korkulan oldu! Uzmanların uyarı üstüne uyarı yapmasının ardından 'canavar' hızla ilerlerken Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) tarafından görüntülendi. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
26.12.2020Dünya
Antarktika'dan dev dev buzdağı koptu
Antarktika'dan dev dev buzdağı koptuAntarktika'dan 2017 yılında kopan ve Atlantik Okyanusunun güneyinde sürüklenen A68a adlı buzdağı, Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) tarafından görüntülendi. Buzdağının, Güney Georgia Adasına yaklaştığı ifade edildi.
25.12.2020Tatil
Felaket yaklaşıyor! Artık an meselesi...
Felaket yaklaşıyor! Artık an meselesi...Antarktika'dan 2017 yılında kopan ve Atlantik Okyanusunun güneyinde sürüklenen A68a adlı buzdağı, Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) tarafından görüntülendi. Buzdağının, Güney Georgia Adasına yaklaştığı ifade edildi.
24.12.2020Dünya
Antarktika'dan kopan buzdağı böyle görüntülendi
Antarktika'dan kopan buzdağı böyle görüntülendiAntarktika'dan 2017 yılında kopan ve Atlantik Okyanusu'nun güneyinde sürüklenen A68a adlı buzdağı, İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) tarafından görüntülendi. Buzdağının, Güney Georgia Adası'na yaklaştığı ifade edildi.Antarktika'dan 2017 yılında kopan ve Atlantik Okyanusu'nun güneyinde sürüklenen A68a adlı buzdağı, RAF tarafından görüntülendi. 4200 kilometrekare büyüklüğündeki dev buzdağının Güney Georgia Adası'na yaklaştığı ve adayla çarpışma rotasında olduğu ifade edildi. A68a buzdağı, dünyada kayıtlı en büyük buzdağı olma özelliğini taşıyor ve Güney Georgia Adası'yla neredeyse aynı büyüklükte olduğu ifade ediliyor.
24.12.2020Haberler
Son Dakika... Parçalandı! İstanbul'dan büyüktü, şimdi Rize'den küçük...
Son Dakika... Parçalandı! İstanbul'dan büyüktü, şimdi Rize'den küçük...İnsanlığın sonu getirebilecek felaketler zincirinin ilk halkasını tetiklemesinden korkuluyordu, adım adım izlenen devden bir parça daha koptu. 29 Kasım-17 Aralık arasında çekilen fotoğraflar yayınlanırken, tehlikenin nereye yöneleceği belirsizliğini koruyor.
22.12.2020Dünya
An meselesi! Dünya alarma geçti...
An meselesi! Dünya alarma geçti...Koronavirüs salgınıyla ilgili iyi haberler gelirken insanlığı çok daha ciddi bir tehdit bekliyor. Tüm yaşamı sona erdirebilecek bir felaketi engellemek için İngiltere Hükümeti, Güney Atlantik'te üç yıldır sürüklenen ve İngiltere'ye ait Güney Georgia adasına çarpmak üzere olan dev buzdağına keşif ekibi gönderiyor.
16.12.2020Dünya
En büyükler
En büyüklerRekor kıran yüzükHindistan’da Harish Bansal’ın (25) tasarladığı üzerinde 12 bin 638 adet pırlanta bulunan yüzük “Dünyada en fazla pırlantaya sahip yüzük” olarak rekor kırdı...
6.12.2020Dünya
Penguenlerin buzdağı keyfi
Penguenlerin buzdağı keyfiAntarktika’daki Lemaire Boğazı yakınlarında çekilen fotoğrafta, yüzen bir buzdağının üzerinde bir grup ‘Çember Sakallı’ penguen yürürken görülüyor...
2.12.2020Dünya
Ecevit’in Meclis’te 8 iyi insan arayışı
Ecevit’in Meclis’te 8 iyi insan arayışıCHP-MSP hükümetin yıkılması sonrası AP, MSP, MHP ve CGP 31 Mart 1975’te koalisyon hükümeti kurdu. “Milliyetçi Cephe” ismiyle anılan bu hükümet Meclis’te 218 hayır oyuna karşı 222 evetle kıl payı güvenoyu aldı... Ecevit 15 Nisan 1975 tarihli grup konuşmasında çirkin pazarlıkların yapıldığı iddialarının gölgesinde kalan yeni hükümete “Bu hükümeti gereğinde düşürebilmek için kumar borcu olmayan sekiz insan lazım” sözleriyle yüklendi...
15.04.2020Gündem
Airbus üretimi CryoSat-2, 10 yaşında
Airbus üretimi CryoSat-2, 10 yaşındaAirbus üretimi CryoSat-2 son 10 yılda dünyanın değişen buz örtüsü ve kalınlığı hakkında zengin bir bilgi sağladı ve oşinografi, hidroloji ve jeodezi için değerli bir veri kaynağı olduğunu göstererek beklentileri aşan çok sayıda önemli sonuçlar verdi.
14.04.2020Populer Bilim
NASA'dan uyarı: Buzdağı kopacak
NASA'dan uyarı: Buzdağı kopacakNASA'dan bilimadamları, Antarktika'da çok büyük bir buzdağı kopmasının yaşanacağını belirtti.
25.02.2019Populer Bilim
Eriyen buzdağı posta pulunda
Eriyen buzdağı posta pulundaKanada’nın Newfoundland Adası’nda 2017’de çekilen “eriyen buzul” fotoğrafı, ülkede uluslararası posta puluna basıldı.
17.01.2019Dünya
Dikdörtgen buz dağı
Dikdörtgen buz dağı“IceBridge Operasyonu” adı altında Antarktika’da keşifler gerçekleştiren NASA, 16 Ekim’den bu yana çeşitli paylaşımlarla Twitter’da takipçilerini bilgilendiriyor.
23.10.2018Dünya
‘Kalbim bir süre servis dışı’
‘Kalbim bir süre servis dışı’Bu sıralar kendisini tanımaya çalıştığı için hayatına kimseyi almadığını söyleyen İrem Derici, “Yıprandım, çok yoruldum ve kabahat kesinlikle bende... Kalbim geçici bir süre servis dışı” şeklinde konuştu.
1.10.2018Cadde
Bir yanı Amerika bir yanı Avrupa
Bir yanı Amerika bir yanı AvrupaKuzey Amerika ile Avrupa kıtalarını birbirinden ayıran İzlanda’daki Silfra Çatlağı’na dalan 3’ü doktor, biri akademisyen 4 Türk, iki kıta arasındaki sularda dalmanın ayrıcalığını yaşadı. Türk ekibi, yerkürenin tek bir kıtadan nasıl 7 kıtaya dönüştüğünü su altında gözlemledi.
4.09.2018Gündem
Hafızalara kazınmıştı! Aslında milyonlarca kişiye yalan söylemişler
Hafızalara kazınmıştı! Aslında milyonlarca kişiye yalan söylemişlerTitanik, unutulmayacak ve hafızalara kazınan filmlerin arasında yer alıyor. Ama pek çok sahne bilgisayar efektleri sayesinde aslında gözümüzü fena kandırıyor! İşte herkes tarafından oldukça beğenilen o film ve dizilerin setlerinden görüntüler...
28.05.2018Teknoloji
"Ultra Maraton bir yarış değil, yaşama biçimi"
"Ultra Maraton bir yarış değil, yaşama biçimi"Türkiye’de düzenlenen ilk “Ultra Maraton” olma özelliğine sahip “Likya Yolu Ultra Maratonu” 1 Ekim tarihinde sonra erdi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da zorlu mücadelelere sahne olan Likya Yolu Ultra Maratonu yerli ve yabancı toplam 297 sporcunun katıldığı Fethiye Ölüdeniz’den başlayan maraton Antalya Çıralı’da bitti. Ultra Maratonculuğun zorluklarını ve etkilerini türkiye'yi uluslararası ultra maraton yarışlarında temsil eden ilk kadın sporcu Bakiye Duran ile konuştuk.
4.10.2017Tatil
Manhattan’ın üç katı büyüklüğünde  buzdağı koptu
Manhattan’ın üç katı büyüklüğünde buzdağı koptuAntarktika’nın güneybatısından Manhattan’ın üç katı büyüklüğüne denk gelen 114.2 kilometrekare büyüklüğünde bir buzdağının koptuğunu açıkladı.
27.09.2017Dünya
Nobel ödüllü liderin 5 şüpheli iddiası
Nobel ödüllü liderin 5 şüpheli iddiası400 binden fazla Müslüman’ın ülkede kaçmasına neden olan Arakan kriziyle ilgili konuşan Nobel ödüllü Myanmar lideri Aung San Suu Kyi’nin konuşmasında gerçeklerle uyuşmayan pek çok iddia vardı.
19.09.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

buzdağıAntarktikaGüney Georgia AdasıA68auydu

Buzdağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.