Calışma Bakanlığı

Calışma Bakanlığı

Son dakika Calışma bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Calışma bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Calışma bakanlığı haber sayfamızda...

Calışma Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.089 calışma bakanlığı haberi bulunmuştur.
'Enflasyon düşmeye devam edecek'
'Enflasyon düşmeye devam edecek' Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, enflasyonun düşmeye devam edeceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.
16.05.2024 Uzmanpara
ABD enflasyonu belli oldu
ABD enflasyonu belli oldu ABD'de Nisan ayında tüketici enflasyonu aylık bazda piyasa beklentilerinin altında gelirken, yıllık bazda piyasa beklentilerine paralel açıklandı.
15.05.2024 Ekonomi
Japonya'da tüketici harcamaları 13 aydır düşüyor
Japonya'da tüketici harcamaları 13 aydır düşüyor Japonya'da tüketici harcamaları Mart ayında üst üste 13. ayda da düşerek merkez bankasının faiz artırımı için bir ön koşul olan reel ücret artışını güçlendirmek isteyen politika yapıcılar için zorluk yarattı.
10.05.2024 Uzmanpara
Japonya'da reel ücretler düştü
Japonya'da reel ücretler düştü Japonya Çalışma Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre Japonya'da enflasyona göre düzeltilmiş reel ücretler Mart ayında bir önceki yıla göre %2,5 düşerek iki yıl üst üste gerilemiş oldu.
9.05.2024 Uzmanpara
Bakan Mehmet Özhaseki açıkladı: Deprem bölgesini yeniden ihya ediyoruz
Bakan Mehmet Özhaseki açıkladı: Deprem bölgesini yeniden ihya ediyoruz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TRT ekranlarında deprem bölgelerindeki çalışmalardan bahsetti. Bakan Özhaseki '4 kırmızı çizgimiz var' diyerek madde madde anlattı.
8.05.2024 Gündem
Konuşan ölüyor! Havacılık devini ifşa eden eski çalışanlar peş peşe hayatını kaybetti
Konuşan ölüyor! Havacılık devini ifşa eden eski çalışanlar peş peşe hayatını kaybetti Sık sık yaşadığı teknik sorunlarla gündeme gelen ABD'li havacılık devi Boeing'i ifşa eden eski çalışanlar peş peşe yaşamını yitirdi. Uçağın yapımındaki skandallarla ilgili davada ifade verecek ismin şüpheli intiharından sonra, bir diğer eski çalışan aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
4.05.2024 Dünya
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İzmir'de bir şirketteki grev kararının, Türk çalışanların işine son verilip yerlerine yabancı işçilerin istihdam edilmesi nedeniyle alındığı iddiasını yalanladı.
3.05.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan 1 Mayıs'ta işçilerle bir araya geldi
Bakan Işıkhan 1 Mayıs'ta işçilerle bir araya geldi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 Mayıs'ta Ankara Sincan'da işçilerle bir araya geldi.
1.05.2024 Gündem
ABD'de enflasyon hızlandı
ABD'de enflasyon hızlandı Yıllık enflasyonun Mart ayında yükselmesi ve temel fiyat baskılarının inatçı bir şekilde güçlü kalmaya devam etmesi, Fed'in bu yıl faiz oranlarını ne kadar düşürebileceğine dair soru işaretlerini arttırdı.
10.04.2024 Ekonomi
ABD'de enflasyon hızlandı
ABD'de enflasyon hızlandı Yıllık enflasyonun Mart ayında yükselmesi ve temel fiyat baskılarının inatçı bir şekilde güçlü kalmaya devam etmesi, Fed'in bu yıl faiz oranlarını ne kadar düşürebileceğine dair soru işaretlerini arttırdı.
10.04.2024 Uzmanpara
ABD'de üretici fiyatları arttı
ABD'de üretici fiyatları arttı ABD'de üretici fiyatlarında enerji ve gıda fiyatlarındaki artışın etkisiyle piyasa beklentilerinin üzerinde yukarı hareket yaşandı.
14.03.2024 Uzmanpara
Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor?
Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor? Dolar/TL haftanın üçüncü işlem gününe 32.04’ün üzerinde başladı.
13.03.2024 Uzmanpara
Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?
Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Son haftalarda rekor üstüne rekor kıran altın fiyatlarında yön geçtiğimiz gün değişti. ABD’de enflasyon rakamları sonrası piyasalar hareketlendi. İşte detaylar...
13.03.2024 Uzmanpara
ABD’de enflasyon rakamları açıklandı
ABD’de enflasyon rakamları açıklandı ABD’de şubat ayında enflasyon yıllık bazda beklentilerin üzerinde gerçekleşti.
12.03.2024 Uzmanpara
Emeklilikte iki büyük reform: Esnaf ve ev hanımlarına erken emeklilik fırsatı!
Emeklilikte iki büyük reform: Esnaf ve ev hanımlarına erken emeklilik fırsatı! Geçtiğimiz yıl hükümet tarafından kamuoyuna duyurulan esnafa erken emeklilik ve ev hanımlarına emeklilik düzenlemesi merakla bekleniyor. Peki emeklilikte reform niteliği taşıyan iki büyük düzenleme bu yıl hayata geçer mi? Erken emeklilikte şartlar neler, ev hanımlarına emeklilikte devlet desteği ne kadar olacak? İşte detaylar...
28.02.2024 Ekonomi
Fed toplantı tutanakları yayınlandı
Fed toplantı tutanakları yayınlandı ABD Merkez Bankası (Fed) tutanakları politika yapıcıların faizleri çok erken düşürme konusunda endişeleri olduğunu gösterdi.
22.02.2024 Uzmanpara
Hükümet çalışma süreleri için düğmeye bastı! Mesai saatleri kısalıyor
Hükümet çalışma süreleri için düğmeye bastı! Mesai saatleri kısalıyor İş mevzuatının sadeleştirilmesi için hükümet yeni bir çalışma yürütüyor. Gündemdeki başlıklar arasında ise mesai saatlerinin düşürülmesi de var. Peki Türkiye’de çalışma hayatına ilişkin nasıl bir düzenleme yapılacak, mesai saatleri ne kadar düşürülecek? Çalışma saatleri kısalırsa maaşlar düşer mi? İşte detaylar...
20.02.2024 Ekonomi
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! "Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli"
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! "Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli" Türkiye siyasetinin deneyimli ismi, CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, Hafta Sonu'nda merak edilenleri Hakan Çelik'e yanıtlıyor. Türkiye afet yönetimine dair hangi dersleri çıkarmalı? Yerel seçim yaklaşırken partiler yola nasıl devam edecek? Muhalefet ve iktidar kritik konularda uzlaşma zemini sağlayabilecek mi?
17.02.2024 Haberler
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli Türkiye, afet yönetimine dair hangi dersleri çıkarmalı? Yerel seçim yaklaşırken partiler yola nasıl devam edecek? Muhalefet ve iktidar kritik konularda uzlaşma zemini sağlayabilecek mi? Türkiye siyasetinin deneyimli ismi, CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, Hafta Sonu'nda merak edilenleri Hakan Çelik'e yanıtladı.
17.02.2024 Gündem
ABD enflasyonu belli oldu
ABD enflasyonu belli oldu ABD'de Ocak ayında tüketici enflasyon aylık ve yıllık bazda piyasa beklentilerinin üzerinde geldi.
13.02.2024 Ekonomi
ABD'de enflasyon beklentileri aştı
ABD'de enflasyon beklentileri aştı ABD'de ocak ayında enflasyon aylık ve yıllık bazda piyasa beklentilerinin üzerinde geldi.
13.02.2024 Uzmanpara
Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı
 Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada deprem bölgesinde kısa çalışma ödeneği çerçevesinde yaklaşık 110 bin vatandaşa 1 milyar lira ödeme yapıldığı belirtildi.
6.02.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: Geliri de, refahı da tüm çalışanlarımıza harcayacağız
Bakan Işıkhan: Geliri de, refahı da tüm çalışanlarımıza harcayacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Enflasyon dizginlendikçe biz elde ettiğimiz geliri de, refahı da tüm vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza harcayacağız” dedi.
24.01.2024 Ekonomi
Çalışma Bakanlığı, 62 sözleşmeli personel alacak
Çalışma Bakanlığı, 62 sözleşmeli personel alacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 62 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu.
24.01.2024 Ekonomi
SSK-Bağ-Kur emekli zammı yüzde 49,25 oldu! 'Bu başlangıç oldu, yeni adımlar gelecek'
SSK-Bağ-Kur emekli zammı yüzde 49,25 oldu! 'Bu başlangıç oldu, yeni adımlar gelecek' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağkur emeklilerini yakından ilgilendiren maaş zammıyla ilgili orandaki değişikliği açıkladı. Bakan Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışlarını yüzde 49,25'e yükseltiyoruz." dedi. Uzman isimler yüzde 49,25'lik zam oranını değerlendirdi.
23.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Calışma Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.