Calışma Bakanlığı

Calışma Bakanlığı

Son dakika Calışma bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Calışma bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Calışma bakanlığı haber sayfamızda...

Calışma Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.990 calışma bakanlığı haberi bulunmuştur.
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları açıklandı
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları açıklandıABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 13 Temmuz ile biten haftada 243 bine yükselerek piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.
18.07.2024Uzmanpara
Emekliler dikkat: KYK yurtlarında ücretsiz tatil başladı
Emekliler dikkat: KYK yurtlarında ücretsiz tatil başladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının “Emekliler Yılı” ilan edilmesinin ardından, emeklilere özel tanınan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında yaz aylarında ücretsiz kalma uygulamasından faydalanan emekliler, Antalya'da tatile başladı. SGK İl Müdürü Ali Duru, emeklilerin dörtte birinin Antalya'da tatil yapmak istediğini kaydetti.
18.07.2024Ekonomi
Çalışma Bakanlığı'ndan yerel yönetimlerdeki işten çıkarmalara ilişkin açıklama
Çalışma Bakanlığı'ndan yerel yönetimlerdeki işten çıkarmalara ilişkin açıklamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından yerel yönetimlerdeki işten çıkarmalarla ilgili 136 ihbar ya da şikayetin bakanlığa ulaştığını bildirdi.
13.07.2024Ekonomi
ABD'de üretici enflasyonu beklentileri aştı
ABD'de üretici enflasyonu beklentileri aştıABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), haziranda aylık bazda yüzde 0,2 ve yıllık bazda yüzde 2,6 artışla beklentilerin üzerinde gerçekleşti.
12.07.2024Uzmanpara
ABD'de üretici enflasyonu belli oldu
ABD'de üretici enflasyonu belli olduABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), haziranda aylık bazda yüzde 0,2 ve yıllık bazda yüzde 2,6 artışla beklentilerin üzerinde gerçekleşti.
12.07.2024Ekonomi
ABD'de enflasyon belli oldu
ABD'de enflasyon belli olduABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), haziranda aylık bazda yüzde 0,1 azalırken, yıllık bazda yüzde 3 artışla piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti.
11.07.2024Ekonomi
3 çocuklu aileler için yeni çalışma: 17 bin TL'lik destek masada!
3 çocuklu aileler için yeni çalışma: 17 bin TL'lik destek masada!AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısında nüfus artışındaki yavaşlamaya karşı bir dizi tedbir konuşuldu. Bunların arasında doğum parasının güncellenmesi, üç çocuklu ailelere 17 bin TL bakım desteğinin yer aldığı belirtiliyor.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan: Türkiye, Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir
Bakan Işıkhan: Türkiye, Filistin halkının yanında olmaya devam edecektirÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Türkiye, bölgesel çatışma ve savaşlarda kalıcı barışın tesis edilmesinde rol oynamaya devam etmektedir" dedi.
4.07.2024Haberler
Bakan Işıkhan: Türkiye, Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir
Bakan Işıkhan: Türkiye, Filistin halkının yanında olmaya devam edecektirÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Türkiye, bölgesel çatışma ve savaşlarda kalıcı barışın tesis edilmesinde rol oynamaya devam etmektedir" dedi.
4.07.2024Gündem
Memur ve emekli zammı için son viraj! İşte enflasyon tahminlerine göre konuşulan zam oranları
Memur ve emekli zammı için son viraj! İşte enflasyon tahminlerine göre konuşulan zam oranlarıMilyonlarca memur ve emeklinin yeni dönem zamlı maaşlarının belli olmasına sayılı günler kaldı. 3 Temmuz’da TÜİK haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak. Merkez Bankası anketine göre haziran ayı enflasyon tahmini belli oldu. Peki maaşlara ne kadar enflasyon farkı verilecek. Refah payı olacak mı? İşte kulislerde refah payı için konuşulan üç farklı formül...
24.06.2024Ekonomi
ABD'de ÜFE beklentilerin altında kaldı
ABD'de ÜFE beklentilerin altında kaldıABD'de üretici fiyatlarında artış hızı beklentilerin ve bir önceki ayın altında kaldı.
13.06.2024Uzmanpara
ABD'de enflasyon rakamları belli oldu
ABD'de enflasyon rakamları belli olduABD'de bu akşam açıklanacak faiz kararı öncesi son veri olan tüketici enflasyonu beklentilerin altında açıklandı.
12.06.2024Uzmanpara
ABD'de enflasyon beklentilerin altında geldi
ABD'de enflasyon beklentilerin altında geldiABD'de bu akşam açıklanacak faiz kararı öncesi son veri olan tüketici enflasyonu beklentilerin altında açıklandı.
12.06.2024Ekonomi
Fed faiz kararı öncesi altın fiyatları hareketlendi! İşte nedeni
Fed faiz kararı öncesi altın fiyatları hareketlendi! İşte nedeniYatırımcıların gözü kulağı bugün saat 21.00’de açıklanacak olan ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararında olacak. Kritik faiz kararı öncesi piyasaları hareketlendiren veri açıklandı. Saat 15.30'dan sonra altın fiyatları yükselişe geçti. Peki piyasadaki sert hareketin nedeni ne? İşte detaylar...
12.06.2024Uzmanpara
Japonya'da reel ücretler geriledi
Japonya'da reel ücretler gerilediJaponya'da enflasyona göre düzeltilmiş reel ücretler Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre geriledi, ancak düşüş hızını yavaşlattı.
5.06.2024Uzmanpara
'Enflasyon düşmeye devam edecek'
'Enflasyon düşmeye devam edecek'Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, enflasyonun düşmeye devam edeceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.
16.05.2024Uzmanpara
ABD enflasyonu belli oldu
ABD enflasyonu belli olduABD'de Nisan ayında tüketici enflasyonu aylık bazda piyasa beklentilerinin altında gelirken, yıllık bazda piyasa beklentilerine paralel açıklandı.
15.05.2024Ekonomi
Japonya'da tüketici harcamaları 13 aydır düşüyor
Japonya'da tüketici harcamaları 13 aydır düşüyorJaponya'da tüketici harcamaları Mart ayında üst üste 13. ayda da düşerek merkez bankasının faiz artırımı için bir ön koşul olan reel ücret artışını güçlendirmek isteyen politika yapıcılar için zorluk yarattı.
10.05.2024Uzmanpara
Japonya'da reel ücretler düştü
Japonya'da reel ücretler düştüJaponya Çalışma Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre Japonya'da enflasyona göre düzeltilmiş reel ücretler Mart ayında bir önceki yıla göre %2,5 düşerek iki yıl üst üste gerilemiş oldu.
9.05.2024Uzmanpara
Bakan Mehmet Özhaseki açıkladı: Deprem bölgesini yeniden ihya ediyoruz
Bakan Mehmet Özhaseki açıkladı: Deprem bölgesini yeniden ihya ediyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TRT ekranlarında deprem bölgelerindeki çalışmalardan bahsetti. Bakan Özhaseki '4 kırmızı çizgimiz var' diyerek madde madde anlattı.
8.05.2024Gündem
Konuşan ölüyor! Havacılık devini ifşa eden eski çalışanlar peş peşe hayatını kaybetti
Konuşan ölüyor! Havacılık devini ifşa eden eski çalışanlar peş peşe hayatını kaybettiSık sık yaşadığı teknik sorunlarla gündeme gelen ABD'li havacılık devi Boeing'i ifşa eden eski çalışanlar peş peşe yaşamını yitirdi. Uçağın yapımındaki skandallarla ilgili davada ifade verecek ismin şüpheli intiharından sonra, bir diğer eski çalışan aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
4.05.2024Dünya
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İzmir'de bir şirketteki grev kararının, Türk çalışanların işine son verilip yerlerine yabancı işçilerin istihdam edilmesi nedeniyle alındığı iddiasını yalanladı.
3.05.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan 1 Mayıs'ta işçilerle bir araya geldi
Bakan Işıkhan 1 Mayıs'ta işçilerle bir araya geldiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 Mayıs'ta Ankara Sincan'da işçilerle bir araya geldi.
1.05.2024Gündem
ABD'de enflasyon hızlandı
ABD'de enflasyon hızlandıYıllık enflasyonun Mart ayında yükselmesi ve temel fiyat baskılarının inatçı bir şekilde güçlü kalmaya devam etmesi, Fed'in bu yıl faiz oranlarını ne kadar düşürebileceğine dair soru işaretlerini arttırdı.
10.04.2024Ekonomi
ABD'de enflasyon hızlandı
ABD'de enflasyon hızlandıYıllık enflasyonun Mart ayında yükselmesi ve temel fiyat baskılarının inatçı bir şekilde güçlü kalmaya devam etmesi, Fed'in bu yıl faiz oranlarını ne kadar düşürebileceğine dair soru işaretlerini arttırdı.
10.04.2024Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Calışma Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.