Camiler

Camiler

Son dakika camiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan camiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan camiler haber sayfamızda...

Camiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.617 camiler haberi bulunmuştur.
Mübarek cuma namazı nasıl kılınır kaç rekat? Cuma namazı adım adım kılınışı...
Mübarek cuma namazı nasıl kılınır kaç rekat? Cuma namazı adım adım kılınışı...Cuma namazı kılınışı araştırma konusu olmaya devam ediyor. Haftada bir gün camide cemaat ile eda edilen cuma namazının kılınışı hakkında bilgiler zaman zaman unutulabiliyor. Bilgilerini tazelemek ve farz ibadeti layığıyla yerine getirmek isteyen müslümanlar Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır sorusuna yanıt arıyor. Peki Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır?
3.12.2021Gündem
Türkiye’ye daha sık bekleriz
Türkiye’ye daha sık beklerizGuy Ritchie’nin yönettiği ve Jason Statham’ın başrolünde oynadığı, Antalya’da çekilen “Operation Fortune: Ruse de guerre” Ocak 2022’de vizyona girmek için gün sayarken, yakın zamanda Türkiye’de çekilmiş filmlerden bazılarını hatırlayalım
28.11.2021Kültür Sanat
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladı
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında gençlerle bir araya geldi. Çanakkale Köprüsü'nün dünyada bir numara olduğunu belirten Erdoğan, "Hayal dediklerini elhamdülillah biz gerçeğe dönüştürdük." açıklamasında bulundu.
14.11.2021Siyaset
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisi
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021Siyaset
Edirne'nin "altın üçgeni" daha da değerlenecek
Edirne'nin "altın üçgeni" daha da değerlenecekOsmanlı'nın eski payitahtlarından Edirne'de "altın üçgen" olarak anılan bölge, müzelerle kültürel anlamda da zenginleştiriliyor.
26.10.2021Gündem
Bakan Soylu'dan tepki: Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?
Bakan Soylu'dan tepki: Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da açılan Hafıza Odası sergisine tepki göstererek, "Hafıza Odası'ymış. Bedirhan bebek burada ölmedi mi? Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı? Bütün Diyarbakır'ın sevdiği Gaffar Okkan hafıza odanda var mı, Dürümlü köyünün katliamı var mı, Tanışlı köyünün katliamı var mı, henüz 3-4 aylık kundaktaki bebeklerin katliamları var mı, Hakkari'de karşı karşıya kalınan katliamlar hafıza odanda var mı?" diye sordu.
24.10.2021Siyaset
Süleyman Soylu'dan 2023 çıkışı! 'Sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak'
Süleyman Soylu'dan 2023 çıkışı! 'Sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu, buradan size söylüyorum. 2023'te Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki AK Parti ve Cumhur İttifakı ile sizi öyle bir hezimete uğratacağız, göreceksiniz ki bir daha sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak" dedi.
24.10.2021Siyaset
Hollanda’da skandal uygulama
Hollanda’da skandal uygulamaHollanda’da bazı belediyelerin, terörle mücadele gerekçesiyle Müslümanlara ait kurumlar hakkında gizlice araştırmalar yaptırdığı ortaya çıktı.
18.10.2021Dünya
‘Ekonomik sorunlar nedeniyle gidiyorlar!’
‘Ekonomik sorunlar nedeniyle gidiyorlar!’Taliban’ın Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, insanların güvenlik ve siyasi değil ekonomik nedenlerle Afganistan’ı terk ettiklerini savundu
17.10.2021Dünya
‘Çarpık yapılaşma camiyi de etkiliyor’
‘Çarpık yapılaşma camiyi de etkiliyor’Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Cami Planlama ve Tasarımı Kılavuzu” tanıtım toplantısında, camilerin geleceğine dair en önemli adımı attıklarını belirtti.
8.10.2021Siyaset
'Cami Planlama ve Tasarım Kılavuzu'nun tanıtımı yapıldı
'Cami Planlama ve Tasarım Kılavuzu'nun tanıtımı yapıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, uzun bir çalışmanın sonucunda 'Cami Planlama ve Tasarım Kılavuzu' hazırladıklarını belirterek, "Bu kılavuz; camilerin planlanması, projelendirilmesi, inşası, ibadete açıldıktan sonra kullanımı, bakım-onarımı ve yönetilmesi aşamalarını kapsayacak şekilde hazırlandı ve ilgili kurumlarla iş birliği halinde ülkemizde cami yapımı konusunun belirli standartlara kavuşturulmasını hedeflemektedir" dedi.
7.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, din görevlilerinin haftasını tebrik etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, din görevlilerinin haftasını tebrik ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birliğin, dirliğin, Müslümanlığın nişanesi olan camilere sahip çıkmanın, onları ihya ve imar etmenin temel görevlerinden olduğunu belirterek "Camileri imar etmenin yolu ise buraları tekrar eğitimin, dayanışmanın, paylaşmanın, ilim ve irfanın merkezleri haline getirmekle olacaktır." ifadesini kullandı.
1.10.2021Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İtibar suikastı yapılmaya çalışıldığını görüyoruz
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İtibar suikastı yapılmaya çalışıldığını görüyoruzDiyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, "Görsel, yazılı ve sosyal medya organlarında zaman zaman bunu özellikle ifade etmeliyim ki, başkanlığımızla ilgili asılsız, iftira dolu, art niyetli olduğu aşikar haberlere ve paylaşımlara da şahit oluyoruz. Bu milletin değerlerine yabancı çevrelerce üretilen yanlış bilgi ve mesnetsiz yorumlar üzerinden bir algı yönetimi ve itibar suikastı yapılmaya çalışıldığını da maalesef görüyoruz. Bilinmelidir ki bu gibi durumlar, milletimizin geleceğine yönelik yapacağımız hizmetlerden bizleri asla alıkoyamayacaktır" dedi.
1.10.2021Gündem
1 Ekim Cuma hutbesi Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yayımlandı! 1 Ekim Cuma hutbesi konusu ve içeriği...
1 Ekim Cuma hutbesi Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yayımlandı! 1 Ekim Cuma hutbesi konusu ve içeriği...1 Ekim Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Her hafta Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Cuma hutbesinin bu haftaki konusu Mümin Camiye Vefalıdır olarak duyuruldu. 1-7 Ekim tarihinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası olması münasebetiyle camilere verilen değerin önemine dikkat ediliyor. İşte 1 Ekim Cuma hutbesi konusu ve içeriği...
1.10.2021Gündem
Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortada
Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortadaCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 'Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır' dedi.
20.09.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortada
Son dakika: Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortadaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 'Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır' dedi.
20.09.2021Siyaset
Ercan Güven: "Pjanic, uçaktan kurtulan biri kadar şanslı"
Ercan Güven: "Pjanic, uçaktan kurtulan biri kadar şanslı"Milliyet Gazetesi yazarı Ercan Güven, "Pjanic'in Tuzla'sında" başlıklı yazısında, Beşiktaş'ın Boşnak yıldızının çocukluk yıllarında ailesiyle birlikte yaşadığı travmayı köşesinde kaleme aldı. İşte o yazı...
12.09.2021Beşiktaş
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran şiir! Gençlerle buluştu
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran şiir! Gençlerle buluştuSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş “Yedi Güzel Adam Müzesi”nde gerçekleştirilen “Gençlerle Şiir Gecesi” programına katıldı. Erdoğan, seslendirdiği Erdem Beyazıt'ın "Sana, Bana, Vatanıma ve Ülkemin İnsanlarına Dair" şiirini dinlerken duygusal anlar yaşadı
11.09.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bosna Hersek'te önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bosna Hersek'te önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bosna Hersek'te, Vakıflar Genel Müdürlüğünce restore edilen Başçarşı Camisi'nin açılışını yaptı.
27.08.2021Siyaset
'Türkiye yeni bir şahlanış içinde'
'Türkiye yeni bir şahlanış içinde'Türkiye’nin doğuya ve batıya ait ne varsa hepsini kucaklayan büyük medeniyet mirasının bugünkü vârisi olduğunu belirten Erdoğan, “Türkiye yeni bir şahlanış içindedir. Bu atılımı gençlerimizle birlikte zafere ulaştırmakta kararlıyız” dedi.
27.08.2021Siyaset
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yeni bir şahlanış içinde
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yeni bir şahlanış içindeGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 950. yılı dolayısıyla düzenlenen Malazgirt Fetih Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Malazgirt’ten başlayıp İznik’e ve Konya’ya, ardından Söğüt’ten başlayıp Bursa, Edirne ve İstanbul'a, bir asır önce de Ankara’ya kadar uzanan bu uzun yürüyüşün her anı bizim için ibretlerle doludur. Türkiye, doğuya ve batıya ait ne varsa hepsini de kucaklayan, kuşatan, bağrına basan bir büyük medeniyet mirasının bugünkü varisi olarak yeni bir şahlanış içindedir.' dedi.
26.08.2021Siyaset
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, 'Oltu Köprülü Kavşak ve bağlantı yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023'e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç tutarı 6.8 milyar lirayı buluyor.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirirken, ' O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız' açıklamasını yaptı.
17.07.2021Siyaset
Fransa’da "ayrılıkçılık"  tasarısı yeniden görüşülüyor
Fransa’da "ayrılıkçılık" tasarısı yeniden görüşülüyorFransa'da önce "İslamcı ayrılıkçılıkla mücadele" olarak duyurulan, tepkiler üzerine "Cumhuriyet Yasalarına Saygıyı Güçlendiren Prensipler" olarak değiştirilen yasa tasarısı, Senato’da yapılan değişikliklerin ardından Ulusal Meclis’te yeniden ele alınıyor.
28.06.2021Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da Cami ve İslam Kültür Merkezinin temel atma törenine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da Cami ve İslam Kültür Merkezinin temel atma törenine katıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Karadağ ziyareti kapsamında, ülkenin kuzeyindeki Bjelo Polje'de Akova Merkez Camisi ve İslam Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.
20.06.2021Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da temel atma töreninde konuştu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da temel atma töreninde konuştuDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Karadağ ziyareti kapsamında, ülkenin kuzeyindeki Bjelo Polje'de Akova Merkez Camisi ve İslam Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.
20.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Camiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.