Can Ataklı

Can Ataklı

Türk gazeteci, haber sunucusu.İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler'den mezun olan Ataklı, Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde başladı. Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV,Star, Star TV ve Business Channel'da köşe yazarı, yayın koordinatörü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak çalıştı. Star Medya Grubu'nun bünyesinde yer aldığı 2003-2004 yılları arasında Star TV'de ana haber ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı. 19 Temmuz 2013'te, köşesinde yazdığı "Veda" yazısıyla Vatan Gazetesi'nden ayrılmıştır. Aynı zamanda çeşitli televizyon kanallarında program yapmaktadır. Aynı yıl Ses Dergisi'nde köşe yazmaktadır.Ayşe Savaşçı ile yaptığı evlilikten iki kızı bulunmaktadır. Daha sonra Ayşe Savaşçı'dan boşanmış ve Temmuz 2012'de TGRT Haber eski spikeri Seyran Savaş'la evlenmiştir. Peri adında bir kızı olmuştur.Rol aldığı filmler ve diziler Son (2002) Rolü: Aykan AylarAteşten Koltuk (2008) Rolü: Müsteşar Sinan

Can Ataklı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 171 can atakli haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktı
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktıGelen son dakika haberine göre; Gazeteci Can Ataklı EBA Tv’deki başörtülü öğretmenlerle ilgili söylediği sözler nedeniyle hakim karşısına çıktı. Savunma yapan Ataklı sözlerinde hakaret kastı olmadığını söyledi.
13.01.2021Gündem
AK Parti'li Sarıeroğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'nun 'Sözde Cumhurbaşkanı' ifadesine tepki
AK Parti'li Sarıeroğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'nun 'Sözde Cumhurbaşkanı' ifadesine tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "Sözde cumhurbaşkanı" ifadesine tepki göstererek "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına 'sözde' demek gerçekten millet iradesine saygısızlıktır, millet iradesini yok saymaktır ve hala bu milleti anlamamaktır." dedi.
11.01.2021Siyaset
Akşener: ABD'de umarım milli irade hayata geçer
Akşener: ABD'de umarım milli irade hayata geçerİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) umarım milli irade, seçmen iradesi, hayata geçer ve bu karışıklıklar son bulur. Ama tabii ki, demokrasinin hep altını çizen bir ülkede böyle bir durumun yaşanması da enteresan" dedi.
7.01.2021Siyaset
AK Parti’den 81 ilde suç duyurusu
AK Parti’den 81 ilde suç duyurusuAK Parti, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP’li eski bakan Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde teşkilatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Genel Merkez’den yapılan açıklamada “Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz” denildi.
7.01.2021Siyaset
AK Parti'den Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu
AK Parti'den Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusuAK Parti, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve Fikri Sağlar için savcılıklara giderek 81 ilde suç duyurusunda bulundu.Siyasette ''darbe iması'' ve ''başörtülü hakim'' tartışması devam ederken, AK Parti 3 isimle ilgili suç duyurusu için harekete geçti. AK Parti'nin, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski CHP milletvekili Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.
6.01.2021Siyaset
Son dakika! Niğde AK Parti teşkilatından 3 isme suç duyurusu
Son dakika! Niğde AK Parti teşkilatından 3 isme suç duyurusuGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Niğde İl Başkanlığı, Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve CHP eski Milletvekili Fikri Sağlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
6.01.2021Siyaset
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan üç isim hakkında suç duyurusu
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan üç isim hakkında suç duyurusuAK Parti İstanbul İl Başkanlığı eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, gazeteci Can Ataklı ve eski CHP milletvekili Fikri Sağlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
6.01.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık'tan Can Ataklı ve İlker Başbuğ'un açıklamalarına tepki
AK Parti'li Çalık'tan Can Ataklı ve İlker Başbuğ'un açıklamalarına tepkiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı'nın açıklamalarına tepki göstererek, "Burunlarının dibindeki 15 Temmuz halk destanını göremeyenler darbe hastalığına tutulmuşlar. Bilsinler ki demokrasi dışı söylemler ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür." ifadesini kullandı.
6.01.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti'den 3 isme suç duyurusu!
Son dakika... AK Parti'den 3 isme suç duyurusu!AK Parti, 81 ilde İlker Başbuğ, Fikri Sağlar ve Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunacak.
6.01.2021Siyaset
‘Darbeyle tehdit edenlerin demokrasi söylemi trajikomik’
‘Darbeyle tehdit edenlerin demokrasi söylemi trajikomik’Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve gazeti Can Ataklı’nın açıklamalarına tepki gösterdi. “Erdoğan seçimle gitmez” başlığıyla YouTube’da bir video paylaşan gazeteci Ataklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimle iktidardan gitmeyeceğini iddia ederek, “Erdoğan’ın gitmesi için, çok büyük bir halk öfkesinin doğması gerekir, büyük bir doğal afet olması gerekir” ifadelerini kullandı.
5.01.2021Siyaset
Son dakika... Can Ataklı'ya Cumhurbaşkanına hakaretten 4 yıl 8 ay hapsi istendi
Son dakika... Can Ataklı'ya Cumhurbaşkanına hakaretten 4 yıl 8 ay hapsi istendiGazeteci Can Ataklı hakkında bir televizyon programında deprem vergileri üzerine kullandığı ifadeleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Ataklı hakkında 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.
26.08.2020Gündem
RTÜK'ten Halk TV ve Tele 1'e uygulanan müeyyidelerle ilgili açıklama
RTÜK'ten Halk TV ve Tele 1'e uygulanan müeyyidelerle ilgili açıklamaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yayın ilkelerinin ihlal edilmesi sebebiyle Halk TV ve Tele 1'e uygulanan 5 gün yayın durdurma müeyyidelerine ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, alınan kararların içeriğini paylaştı.
4.07.2020Gündem
Son dakika: Can Ataklı hakkında iddianame hazırlandı
Son dakika: Can Ataklı hakkında iddianame hazırlandıGazeteci Can Ataklı hakkında EBA TV’de eğitim veren başörtülü öğretmene yönelik sözleri nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Ataklı’nın ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.
9.05.2020Gündem
RTÜK, 'Tele 1' hakkında inceleme başlattı
RTÜK, 'Tele 1' hakkında inceleme başlattıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Can Ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık." ifadesini kullandı.
25.03.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Can Ataklı hakkında suç duyurusu
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Can Ataklı hakkında suç duyurusuMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), gazeteci Can Ataklı hakkında başörtülü öğretmene yönelik ifadeleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
25.03.2020Gündem
Eğitim-Bir-Sen'den gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusu
Eğitim-Bir-Sen'den gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusuEğitimciler Birliği Sendikası'nca (Eğitim-Bir-Sen) televizyon programında, EBA TV'de ders anlatan başörtülü öğretmen hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.
24.03.2020Gündem
Can Ataklı hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı
Can Ataklı hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlatıldıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bir televizyon programındaki ifadeleri nedeniyle gazeteci Can Ataklı hakkında ''Cumhurbaşkanına hakaret'' suçundan soruşturma başlattı.
26.02.2020Gündem
'İttifak tüzüğe aykırı' iddialarına MHP'den yanıt geldi
'İttifak tüzüğe aykırı' iddialarına MHP'den yanıt geldiMHP'nin tüzüğünde bulunan bir maddeye göre, 'partinin yerel seçimlerde başka bir partiyle ittifakın söz konusu olmayacağı' iddialarına MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan yanıt geldi.
3.12.2018Siyaset
İşte Tansu Çiller'in referandum kararı
İşte Tansu Çiller'in referandum kararıMHP'li Meral Akşener, eski Başbakan Tansu Çiller'in referandumda "evet" diyeceğini açıkladı.
11.04.2017Siyaset
Canlı yayında DAEŞ tartışması
Canlı yayında DAEŞ tartışmasıHabertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunumuyla ekrana gelen Türkiye'nin Nabzı programına konuk olan Can Ataklı ile Muhsin Kızılkaya arasında sert bir tartışma yaşandı.DAEŞ İDDİASI ORTAMI GERDİTartışma; Can Ataklı'nın terör örgütü DAEŞ'in Türkiye'de düzenlediği saldırıları örnek göstererek Türkiye'nin DAEŞ'e destek olduğu iddiasını ortaya atmasıyla başladı. Can Ataklı'nın konuyla ilgili söylediklerine sert tepki gösteren Muhsin Kızılkaya, DAEŞ'in Avrupa'da düzenlediği saldırıları örnek gösterdi, DAEŞ'in Paris'te onlarca insanı katlettiğini söyledi.
11.09.2019Televizyon
Canlı yayında DAEŞ tartışması
Canlı yayında DAEŞ tartışmasıHabertürk canlı yayınında yaşanan sert tartışmaya, sunucu Didem Arslan Yılmaz müdahale etmek zorunda kaldı.
11.10.2016Gündem
CHP Milletvekili Adayları Listesi
CHP Milletvekili Adayları ListesiCHP milletvekili adayları kim? 7 Haziran seçimleri için belirlenen milletvekili adayları listesi güncel olarak haberimizde. Tüm illerin CHP milletvekili adayları listesi için haberimize tıklayabilirsiniz.
20.05.2015Gündem
CHP milletvekili adayları belirlendi! İşte il il kesinleşmiş aday listesi
CHP milletvekili adayları belirlendi! İşte il il kesinleşmiş aday listesiCHP milletvekili adayları belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu'na verilen CHP milletvekili aday listesi tüm detaylarıyla hebirimizde. Kim nereden milletvekili adayı oldu? merak edenler için; İşte il il CHP milletvekili aday listesi ve ayrıntıları...
11.04.2015Gündem
67 vekille yollar ayrıldı
67 vekille yollar ayrıldıCHP’de, Umut Oran, Faruk Loğoğlu, Rıza Türmen, Sinan Aygün, Atilla Kart, Kamer Genç, Hüseyin Aygün’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda isme listede yer verilmedi, kadın aday sayısı ise 103...
7.04.2015Gündem
Gazetecilikten parlamentoya
Gazetecilikten parlamentoyaPartilerin listelerinde gazeteci vekil adayları belli oldu. 17 gazeteci Ak Parti’den milletvekili adayı oldu.
7.04.2015Gündem

Benzer Haber Etiketleri

can ataklıak partiRTÜKTELE 1CHP

Can Ataklı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.