Cari İşlemler

Cari İşlemler

Son dakika cari işlemler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cari işlemler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cari işlemler haber sayfamızda...

Cari İşlemler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.199 cari islemler haberi bulunmuştur.
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminlerinin revize edildiğini açıkladı.
29.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle yüksek oranda gerçekleşeceğini gösteriyor." dedi. Öte yandan Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yılına ilişkin enflasyon öngörülerini de açıkladı. TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız yoğunlukla devam ediyor. Eylül ayı gibi pilot uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
29.07.2021Ekonomi
‘Dünya Türkler gibi tüketseydi’
‘Dünya Türkler gibi tüketseydi’TBMM İklim Araştırma Komisyonu’nda konuşan Prof. Yeldan, “Dünya Türkler gibi tüketim yapsaydı gezegenimizin kaynakları bir sene içinde tükenirdi” dedi
23.07.2021Gündem
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandı
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, enflasyonun kısa dönemde arz ve talep yönlü çeşitli unsurların etkisiyle oynak bir seyir izlemesinin beklendiği aktarılarak, "Enflasyonda kısa vadede görülebilecek oynaklıkların ana eğilime yansımaları para politikası duruşu açısından yakından izlenecektir." ifadeleri kullanıldı.
19.07.2021Ekonomi
PPK Toplantı Özeti yayımlandı
PPK Toplantı Özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, enflasyonun kısa dönemde arz ve talep yönlü çeşitli unsurların etkisiyle oynak bir seyir izlemesinin beklendiği aktarılarak, "Enflasyonda kısa vadede görülebilecek oynaklıkların ana eğilime yansımaları para politikası duruşu açısından yakından izlenecektir." ifadeleri kullanıldı.
19.07.2021Uzmanpara
Ekonomistler Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi:
Ekonomistler Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi:Ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini sabit tuttuğu karar metninde, enflasyon patikasında önemli düşüş sağlanana kadar sıkı duruşu sürdürme taahhüdünü yinelendiğini belirterek, faiz indirimlerine ilişkin beklentilerin yılın son çeyreğine ötelendiğini kaydetti.
14.07.2021Ekonomi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdiEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini sabit tuttuğu karar metninde, enflasyon patikasında önemli düşüş sağlanana kadar sıkı duruşu sürdürme taahhüdünü yinelendiğini belirterek, faiz indirimlerine ilişkin beklentilerin yılın son çeyreğine ötelendiğini kaydetti.
14.07.2021Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
14.07.2021Haberler
Merkez Bankası faizi sabit tuttu
Merkez Bankası faizi sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
14.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
14.07.2021Ekonomi
Son dakika Temmuz ayı 2021 Faiz kararı ne olur, ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası Faiz kararı toplantısı saat kaçta?
Son dakika Temmuz ayı 2021 Faiz kararı ne olur, ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası Faiz kararı toplantısı saat kaçta?Piyasaların doğrudan etkileneceği Temmuz ayı faiz kararı toplantısı bugün yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı ne olur? Büyük merakla beklenen faiz kararı toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte ekonomi haberlerini yakından takip eden vatandaşlar için faiz kararı tahminleri ve Merkez Bankası faiz kararı toplantısının zamanı...
14.07.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması: Öncü göstergeler çok olumlu
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması: Öncü göstergeler çok olumluGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, "Bu yılki büyümeye ilişkin öncü göstergeler çok olumlu geldi, Türkiye ekonomisi yıl sonunda yüzde 7 civarında bir büyüme gösterebilir." açıklamasında bulundu.
13.07.2021Ekonomi
ABD borsaları rekor kırmaya devam etti
ABD borsaları rekor kırmaya devam ettiKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarıyla artan belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki delta varyantına karşın ABD borsaları rekor kırmaya devam ederken, gelecek hafta gözler Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları, Japonya ve Türkiye'de merkez bankalarının faiz kararları ile Çin'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
10.07.2021Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,08 değer kazanarak 1.374,08 puana yükseldi.
9.07.2021Uzmanpara
Dolar kaç lira?
Dolar kaç lira?Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 8,69 seviyelerinde işlem görüyor.
9.07.2021Uzmanpara
Ödemeler dengesi verileri açıklandı
Ödemeler dengesi verileri açıklandıTürkiye'nin cari işlemler hesabı, mayıs ayında 3 milyar 81 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 31 milyar 858 milyon dolar oldu.
9.07.2021Uzmanpara
TCMB'nin temmuz ayı 'Piyasa Katılımcıları Anketi' yayımlandı
TCMB'nin temmuz ayı 'Piyasa Katılımcıları Anketi' yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 15,64 oldu.
9.07.2021Ekonomi
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandı
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 15,64 oldu.
9.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Cari işlemler verisi açıklandı
Son dakika: Cari işlemler verisi açıklandıTürkiye'nin cari işlemler hesabı, mayıs ayında 3 milyar 81 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 31 milyar 858 milyon dolar oldu.
9.07.2021Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,11 artışla 1.374,44 puandan başladı.
9.07.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalar merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin tedirginliklerle negatif bir seyir izliyor.
9.07.2021Uzmanpara
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,27 değer kaybederek günü 1.372,98 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 17,60 puan azalırken, toplam işlem hacmi 10,8 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
8.07.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın temmuz ayında faizleri düşürüp düşürmeyeceği merak konusu olmuş durumda... Nasıl bir yol izleneceği etraflıca tartışılırken "Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?" sorularına cevap aranmaya başlandı.
7.07.2021Ekonomi
Piyasalar enflasyon verisine odaklandı
Piyasalar enflasyon verisine odaklandıKüresel piyasalar bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba yayımlanacak toplantı tutanaklarını beklerken, yurt içinde bugün açıklanacak enflasyon verisi takip edilecek.
5.07.2021Uzmanpara
ABD borsaları rekorlarla pozitif ayrıştı
ABD borsaları rekorlarla pozitif ayrıştıKüresel piyasalarda, ABD iş gücü piyasasına ilişkin verilerinin yakından takip edildiği haftada karışık gelen verilerle ABD borsaları rekor kırarak dünyanın geri kalanından pozitif ayrışırken, gelecek hafta gözler ABD Merkez Bankası (Fed) Fed Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) toplantı tutanaklarına çevrildi.
3.07.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

merkez bankasıpiyasafaizborsaveri

Cari İşlemler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.