Cari İşlemler

Cari İşlemler

Son dakika cari işlemler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cari işlemler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cari işlemler haber sayfamızda...

Cari İşlemler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.412 cari işlemler haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan büyüme ve enflasyon mesajı
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan büyüme ve enflasyon mesajıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu yılın üçüncü enflasyon raporunun tanıtımı amacıyla bilgilendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu büyüme ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.
28.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit tuttu.
21.07.2022Haberler
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit tuttu.
21.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tuttu.
21.07.2022Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit tuttu.
21.07.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten enflasyonla mücadelede enerji ve gıda fiyatları açıklaması
İTO Başkanı Avdagiç’ten enflasyonla mücadelede enerji ve gıda fiyatları açıklamasıİTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Üretici fiyatlarındaki en yüksek artışın yüzde 370’e yakın bir oranla enerji girdilerinde yaşanması dikkat çekici. Yeni 5 yıllık Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı ile yenilenebilir enerji kaynaklarının payını artırmalıyız. Yıllık tüketici enflasyonunun 23,4 puanlık bölümü gıda fiyatlarındaki artıştan geliyor. Tarımsal potansiyeli büyük bir ülke için bu oranda yüksek gıda fiyat artışını olağan göremeyiz” dedi.
8.07.2022Ekonomi
Cari işlemler açığı belli oldu
Cari işlemler açığı belli olduCari işlemler açığı mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 3 milyar 151 milyon dolar artarak 6 milyar 468 milyon dolar olarak gerçekleşti.
8.07.2022Uzmanpara
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, açıklanan ihracat rakamlarını değerlendirdi.
2.07.2022Ekonomi
ENFLASYON 2022 HAZİRAN KAÇ OLDU? Yeni enflasyon oranı 2022 Haziran belirlendi mi?
ENFLASYON 2022 HAZİRAN KAÇ OLDU? Yeni enflasyon oranı 2022 Haziran belirlendi mi?Bugün yeni ayın ilk günü olduğundan dolayı akıllara enflasyon oranı ile ilgili sorular geldi. 2022 Yılının Haziran ayı sona erdikten sonra 'enflasyon kaç' sorusu yoğun ilgi görmeye başladı. Milyonlarca vatandaş Haziran 2022 enflasyon oranı açıklandıktan sonra emekliye ve memura yapılacak olan zammı konuşuyor. Peki Haziran 2022 enflasyon oranı açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Enflasyon oranı beklentisi nedir?
1.07.2022Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplantı özetinde para politikasında sürdürülebilir fiyat istikrarı hedefi doğrultusunda finansal istikrara yönelik riskleri de gözeten liralaşma odaklı bir yaklaşımın sergilenmeye devam edileceği belirtildi.
30.06.2022Uzmanpara
‘Cari fazla ile büyüme rotası’
‘Cari fazla ile büyüme rotası’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ekonomiyi yüksek faiz - yüksek enflasyon kısır döngüsünden kurtarıp cari fazlayla büyüme rotasına sokma gayretindeyiz” dedi.
30.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, iş insanlarını yerlileştirme ve millileştirme hamlesine destek vermeye çağırdı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, iş insanlarını yerlileştirme ve millileştirme hamlesine destek vermeye çağırdıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, salgın döneminde iş insanlarının her birinin yerlileşmenin avantajlarını görerek zorlukları fırsata çevirecek potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Sizleri ara malında yerlileştirme ve millileştirme hamlesine destek vermeye, üretimde yerli girdinin öncüleri olmaya davet ediyorum” dedi.
29.06.2022Ekonomi
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğiz
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde dün İsveç ve Finlandiya ile varılan mutabakat, terörle mücadelede konusunda tüm ülkelere örnek olacak bir iş birliği adımıdır. Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
29.06.2022Siyaset
AÇIKLANDI! Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararı belli oldu! İşte Merkez Bankası faiz kararı...
AÇIKLANDI! Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararı belli oldu! İşte Merkez Bankası faiz kararı...Merkez Bankası Haziran ayı PPK toplantısı faiz kararı belli oldu. Piyasaların ve yatırımcının gözü Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararına çevrilmişti. Yıl başından bu yana Politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tutan Merkez Bankası Haziran ayında da faiz kararında herhangi bir değişikliğe gitmedi. İşte Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararı...
23.06.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 14'te sabit bıraktı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada dikkat çeken ifadelere yer verildi.
23.06.2022Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (PPK), yılın altıncı toplantısında faiz değişikliğine gitmedi. Yüzde 14 olan politika faizi sabit bırakıldı.
23.06.2022Uzmanpara
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 14'te sabit bıraktı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada dikkat çeken ifadelere yer verildi.
23.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 yılı Mayıs ayında ihracatın yıllık 242,6 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, azalan dış finansman ihtiyacı ile birlikte enflasyon üzerindeki kur baskılarının düşeceğini söyledi.
23.06.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" dedi.
23.06.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası açıklama geldi! Fiyat istikrarı vurgusu
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası açıklama geldi! Fiyat istikrarı vurgusuEkonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY başkanlığında, Hazine ve Maliye Bakanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Tarım ve Orman Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Ticaret Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ile ilgili kurumların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, "Son dönemde küresel ölçekte gıda tedarik zincirlerinde yaşanan aksamalar ve yüksek fiyat artışları kaynaklı sorunlar da dikkate alınarak, yurt içinde stratejik tarım ürünleri başta olmak üzere arz güvenliğinin ve fiyat istikrarının sağlanmasına ilişkin tedbirler ve gerçekleştirilecek ilave çalışmalar değerlendirilmiştir." ifadeleri yer aldı.
21.06.2022Ekonomi
Cari açık nisanda 2.7 milyar dolar
Cari açık nisanda 2.7 milyar dolarNisanda cari işlemler açığı, geçen yılın aynı ayına göre 1.2 milyar dolar artarak 2.7 milyar dolar oldu. Bunun sonucunda 12 aylık cari işlemler açığı 25.7 milyar dolara yükseldi. Merkez Bankası, bu gelişmede, ödemeler dengesi tanımlı dış ticaret açığının 2.7 milyar dolar artarak 4.4 milyar dolara yükselmesinin etkili olduğunu bildirdi.
14.06.2022Ekonomi
Cari işlemler açığı belli oldu
Cari işlemler açığı belli olduCari işlemler açığı nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 1 milyar 222 milyon dolar artarak 2 milyar 737 milyon dolar olarak gerçekleşti.
13.06.2022Uzmanpara
Cari açık belli oldu
Cari açık belli olduCari işlemler açığı, Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 1 milyar 222 milyon dolar artarak 2 milyar 737 milyon dolar olarak gerçekleşti.
13.06.2022Ekonomi
TCMB: “Makroihtiyati politika ek tedbirlerle uygulanacak”
TCMB: “Makroihtiyati politika ek tedbirlerle uygulanacak”Merkez Bankası PPK toplantı özetinde makroihtiyati politika setinin ilave tedbirlerle kararlılıkla uygulanmaya devam edeceğini belirtildi.
2.06.2022Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde makroihtiyati politika setinin ilave tedbirlerle kararlılıkla uygulanmaya devam edileceği belirtildi.
2.06.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Cari İşlemler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.