Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Son dakika Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı haber sayfamızda...

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.673 çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı haberi bulunmuştur.
5 yılda 1.3 milyon hayvan kısırlaştırıldı
5 yılda 1.3 milyon hayvan kısırlaştırıldı Kamuoyunun ve siyasetin gündeminde yer alan sahipsiz sokak hayvanları konusunda TBMM Dilekçe Komisyonu’na da yoğun başvuru dikkat çekiyor. Vatandaştan gelen talep ve şikayet içeren başvuruları ilgili bakanlıklar ve kurumlarla paylaşan komisyona gönderilen yanıtlarda güncel çalışmalar ve atılabilecek adımlara ilişkin dikkat çeken tespit ve öneriler yer aldı.
28.05.2024 Gündem
Yaz öncesi gündem yine fahiş fiyatlarla girilen plajlar: KIYIDA özgürlüğe sivil destek
Yaz öncesi gündem yine fahiş fiyatlarla girilen plajlar: KIYIDA özgürlüğe sivil destek Çevre Bakanlığı’nın “Denizler Halkındır” projesi ile el attığı kıyılardaki işgale karşı tepkiler, Kıyı Hareketleri Dayanışma Ağı’nı (KIYIDA) doğurdu. KIYIDA çatısı altında buluşan gönüllüler, sahillerin özgürleştirilmesini savunuyor.
23.05.2024 Gündem
Lüks otellerin kaçak komşuları için son 6 ay!
Lüks otellerin kaçak komşuları için son 6 ay! Antalya'da yıkımı 2021 yılından bu yana yılan hikayesine dönen lüks otellere komşu 'bedava tatilin adresi' olarak tanımlanan çardaklar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 'Sahilleri halka açacağız, kaçak yapılar yıkılacak' açıklamasıyla yeniden gündem oldu. Aksu Belediyesi, kasım ayında çardakları yıkıp, yeni bir proje ile sahilden uzakta tek tip yapı sistemine geçmeyi planlıyor.
22.05.2024 Ekonomi
Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu: Kamu binalarında yüzde 40 tasarruf sağlandı
Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu: Kamu binalarında yüzde 40 tasarruf sağlandı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, KADEV Projesi kapsamında 565 kamu binasının 318’inin enerji verimliliğine kavuşturulduğunu vurgulayarak, “Bu sayede, yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağladık. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları, ülke politikası olarak devam ettireceğiz” dedi.
20.05.2024 Ekonomi
Kentte hava kalitesi düştü! Araçlar çamurla kaplandı
Kentte hava kalitesi düştü! Araçlar çamurla kaplandı Edirne’nin Keşan ilçesinde toz taşınımı nedeniyle hava kalitesi düştü, yağmurun yağması ile de araçların üzerinde çamurla kaplandı.
19.05.2024 Gündem
Bakanlık harekete geçti! Bolu'da fay hattı tespit çalışmaları başladı
Bakanlık harekete geçti! Bolu'da fay hattı tespit çalışmaları başladı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekipleri Bolu'da Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın tespiti için çalışmalara başladı.
17.05.2024 Gündem
Kamuda yeni dönem! Tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de yayımlandı
Kamuda yeni dönem! Tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgede, kamu kaynaklarının maksadına uygun azami tasarruf prensiplerine riayet edilerek kullanılması her kamu kurum ve kuruluşu ile görevlisi için bir görev ve aynı zamanda bir mecburiyet olduğu belirtildi.
17.05.2024 Ekonomi
'Yeşil Vatan' için yeni önlem! Haritalar hazır
'Yeşil Vatan' için yeni önlem! Haritalar hazır Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından orman yangını tehlikesine karşı önceden önlem alınmasını sağlayan Orman Yangınları Meteorolojik Erken Uyarı Sistemi (MEUS) geliştirildi.
12.05.2024 Gündem
Meteoroloji tüm yurt için alarm verdi! Sıcaklıklar düşüyor: 2 gün sürecek
Meteoroloji tüm yurt için alarm verdi! Sıcaklıklar düşüyor: 2 gün sürecek Meteoroloji yeni haritayı paylaştı. Ülke geneli için sağanak, gök gürültülü sağanak, toz taşınımı alarmı verildi. Bugün akşam 18.00 itibarıyla başlayacak ve Pazar günü sabah saatlerinde son bulacak olan hadiselerle ilgili yetkililer uyarıda bulundu. Öte yandan yarın İstanbul dahil 11 kent için sarı alarm verildi. 16 derecelere düşecek olan sıcaklıkla birlikte montlar yeniden giyilecek. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
9.05.2024 Haberler
Meteoroloji tüm yurt için alarm verdi! Sıcaklıklar düşüyor: 2 gün sürecek
Meteoroloji tüm yurt için alarm verdi! Sıcaklıklar düşüyor: 2 gün sürecek Meteoroloji yeni haritayı paylaştı. Ülke geneli için sağanak, gök gürültülü sağanak, toz taşınımı alarmı verildi. Bugün akşam 18.00 itibarıyla başlayacak ve Pazar günü sabah saatlerinde son bulacak olan hadiselerle ilgili yetkililer uyarıda bulundu. Öte yandan yarın İstanbul dahil 11 kent için sarı alarm verildi. 16 derecelere düşecek olan sıcaklıkla birlikte montlar yeniden giyilecek. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
9.05.2024 Gündem
Yeni çalışma: Ekonomiye atık yağ dopingi yolda
Yeni çalışma: Ekonomiye atık yağ dopingi yolda Toplanılan bitkisel atık yağ ve bundan üretilen biyodizelin ekonomik büyüklüğü 78 milyon dolar. Evlerde biriken en az 5 litre atık yağın toplanması ve vatandaşın litrede 14-18 lira civarı kazanç elde etmesine yönelik bir çalışma var.
9.05.2024 Ekonomi
‘Kurbanlık sayısı yeterli’
‘Kurbanlık sayısı yeterli’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Kurbanla ilgili hiçbir sıkıntı olmayacak” dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın!
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın görüşmesinin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı. İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.
7.05.2024 Gündem
Depremzede Sözer ailesi yeni evine kavuştu! Bakan Özhaseki: Söz verdik, sözümüzü tuttuk
Depremzede Sözer ailesi yeni evine kavuştu! Bakan Özhaseki: Söz verdik, sözümüzü tuttuk Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, depremzede ailelere yuvalarını teslim etmeye devam ediyor. Depremin birinci yıl dönümünde Hatay’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen törende, evlerinin anahtarını Bakan Mehmet Özhaseki’nin elinden alan Emin Sözer, “Devlet hiçbir zaman vatandaşını unutmaz. Cumhurbaşkanımıza ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza çok teşekkür ederim.” dedi. Bakan Mehmet Özhaseki, “Söz verdik, sözümüzü tuttuk. Evlerimizin yapımına hızla başladık. Tamamladığımız evlerimizi teslim ettik. Vatandaşlarımızı sağlam ve güvenli yuvalarına yerleştirdik.” ifadelerini kullandı.
6.05.2024 Ekonomi
670 bin köpek sokaklarda
670 bin köpek sokaklarda Popülasyonlarıyla birlikte yol açtıkları can kayıpları ve kazalar da tırmanışta olan sahipsiz sokak köpeklerine karşı önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, Meclis’i dilekçe yağmuruna tuttu.
5.05.2024 Gündem
460 bin kişi başvurmuştu kuralar yarın çekilecek
460 bin kişi başvurmuştu kuralar yarın çekilecek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde, İstanbul’da evi olmayanları ev sahibi yapmak amacıyla Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları işbirliği ile hayata geçirilen yaklaşık 13 bin konutluk ‘Yenişehir Evleri Arnavutköy’ projesinde kura çekim tarihi netleşti.
3.05.2024 Ekonomi
Emlak Konut ve THY iş birliği ile hayata geçirilen 'Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi'nde kuralar çekiliyor
Emlak Konut ve THY iş birliği ile hayata geçirilen 'Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi'nde kuralar çekiliyor Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde, konut hamlesi kapsamında İstanbul’da evi olmayanları ev sahibi yapmak amacıyla Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları iş birliği ile hayata geçirilen ve büyük ilgi gören ‘Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi’nin ilk iki etabının kuraları çekiliyor.
2.05.2024 Ekonomi
“Sene sonuna kadar 200 bin konut teslim edeceğiz”
“Sene sonuna kadar 200 bin konut teslim edeceğiz” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Sene sonuna kadar 200 bin konutun teslimatını yapacağız. Her ay 10-15 bin gibi bir sayıda da evlerimizi teslim etmeye devam edeceğiz” dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Gaziantep’te depremin izleri siliniyor
Gaziantep’te depremin izleri siliniyor Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, deprem bölgesindeki tüm illerde olduğu gibi Gaziantep’te de bir yıl gibi kısa bir sürede yapımını tamamladığı afet konutlarını hak sahiplerine teslim etmeye devam ediyor.
29.04.2024 Ekonomi
Depremde evleri yıkılan Gaziantepli Sezer ailesi yeni yuvalarına kavuştu
Depremde evleri yıkılan Gaziantepli Sezer ailesi yeni yuvalarına kavuştu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından asrın felaketinin izleri silinmeye devam ediyor.
27.04.2024 Gündem
İstanbul’da etkili olan toz salınımında en kalitesiz hava Göztepe’de
İstanbul’da etkili olan toz salınımında en kalitesiz hava Göztepe’de Afrika üzerinden gelen çöl tozları İstanbul’da bazı bölgelerde etkili olan toz salınımı hava kalitesini olumsuz yönde etkiledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının verilerine göre kent genelinde hava kirliliğinin en fazla olduğu yer Göztepe oldu.
25.04.2024 Haberler
Üç kent için uyarı geldi! ‘30 Nisan'a kadar temizlenmeyecek’
Üç kent için uyarı geldi! ‘30 Nisan'a kadar temizlenmeyecek’ Çevre Mühendisleri Odası yönetim kurulu, 3 kent için çöl tozu uyarısında bulundu. Yetkililer çöl tozunun en geç 2 gün içerisinde yağış ile atmosferden temizleneceğini belirtti ancak 30 Nisan'a kadar bölgede yağış beklenmediğinin de altını çizdi.
25.04.2024 Gündem
İstanbul'da havanın en kalitesiz olduğu yer açıklandı!
İstanbul'da havanın en kalitesiz olduğu yer açıklandı! Afrika üzerinden gelen çöl tozları İstanbul’da bazı bölgelerde etkili olan toz salınımı hava kalitesini olumsuz yönde etkiledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının verilerine göre kent genelinde hava kirliliğinin en fazla olduğu yer Göztepe oldu.
25.04.2024 Gündem
Sahra çölünden gelen toz bulutu Yunanistan'ı turuncuya boyadı; Türkiye'nin hava kalitesini bozdu
Sahra çölünden gelen toz bulutu Yunanistan'ı turuncuya boyadı; Türkiye'nin hava kalitesini bozdu Kuzey Afrika'dan gelen toz bulutları güney Yunanistan'ın üzerindeki gökyüzünün turuncu renk almasına neden oldu. Türkiye'de ise birçok kentte toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinde düşme ve hava kalitesinde azalma yaşanıyor.
25.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.