Charlie Hebdo

Charlie Hebdo

Son dakika Charlie Hebdo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Charlie Hebdo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Charlie Hebdo haber sayfamızda...

Charlie Hebdo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 512 charlie hebdo haberi bulunmuştur.
Charlie Hebdo yöneticileri hakkında 4 yıl hapis istemi
Charlie Hebdo yöneticileri hakkında 4 yıl hapis istemiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Charlie Hebdo dergisinin 28 Ekim 2020 tarihindeki kapağında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli görsele ilişkin soruşturma tamamlandı.
27.03.2021Siyaset
Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianame
Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianameGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo dergisinin kapağındaki hakaret içerikli görsele ilişkin, derginin yöneticileri Alice Petit, Gerard Biard, Julin Serignac ve Laurent Sourisseau hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.
26.03.2021Gündem
Charlie Hebdo’dan bir skandal daha
Charlie Hebdo’dan bir skandal dahaFransız hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun, Kraliçe 2. Elizabeth ve Sussex Düşesi Meghan Markle’ı, ABD’de polisin boynuna bastırarak yaşamına son verdiği siyah vatandaş George Floyd’a benzeterek çizmesi sansasyon yarattı.
15.03.2021Dünya
Fransa İçişleri Bakanı: İzlenmesini istediğim 18 camiden 9'u kapatıldı
Fransa İçişleri Bakanı: İzlenmesini istediğim 18 camiden 9'u kapatıldıFransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, izlenmesini talep ettiği 18 ibadet yerinden 9'unun kapatıldığını açıkladı.
15.01.2021Dünya
Charlie Hebdo davasında 14 zanlıya ceza yağdı
Charlie Hebdo davasında 14 zanlıya ceza yağdıFransa’nın başkenti Paris'te Ocak 2015 tarihinde meydana gelen ve Charlie Hebdo dergisinin ofisinin ve bir süpermarketin hedef alındığı terör saldırısının davası sonuçlandı.
16.12.2020Dünya
Pakistan'da Macron öfkesi dinmiyor
Pakistan'da Macron öfkesi dinmiyorFransa lideri Macron'un İslam karşıtı açıklamalarını protesto eden göstericilerle polis çatıştı, çok sayıda yaralı var. Göstericiler, Fransa Büyükelçisi’nin ülkeden kovulmasını ve Paris yönetimiyle tüm bağların koparılmasını istiyor.
16.11.2020Dünya
Pakistan'da Macron protesto edildi
Pakistan'da Macron protesto edildiFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam ve Hazreti Muhammed karşıtı açıklamalarını protesto eden yüzlerce kişi sokağa döküldü.
15.11.2020Dünya
Son dakika... Almanya'da Fransız Charlie Hebdo dergisine karşı yapılacak protesto yasaklandı
Son dakika... Almanya'da Fransız Charlie Hebdo dergisine karşı yapılacak protesto yasaklandıAlmanya'nın Frankfurt kentinde Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli yayınları nedeniyle Fransız Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla 7 Kasım Cumartesi günü yapılması planlanan gösterinin yasaklandığı belirtildi.
4.11.2020Dünya
Son dakika... O makale Fransa'da rahatsızlık yarattı! Yayından kaldırıldı...
Son dakika... O makale Fransa'da rahatsızlık yarattı! Yayından kaldırıldı...Gelen son dakika haberine göre, dünyanın en ünlü politika dergilerinden Politico Europe'da, Fransa'daki İslam karşıtı, “köktenci sekülerizmi” eleştiren akademisyen Farhad Khosrokhavar'ın yazısı yayından kaldırıldı. Khosrokhavar yazısında çarpıcı tespitlerde bulunmuştu.
3.11.2020Dünya
Çok sert tepki: Bu bir terörist faaliyettir!
Çok sert tepki: Bu bir terörist faaliyettir!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yayımlamasına tepki göstererek, "Bu açıkça insanların kutsalına bir saldırıdır, bunu da şiddetle kınıyoruz. Bu aynı zamanda terörün mizah halidir. Terörün mizaha dönüşmüş şeklidir. Bu bir terörist faaliyettir, insanları rahatsız eden, tahrik eden, insanları aşağılayan." dedi.
2.11.2020Siyaset
Edremit buluşması
Edremit buluşmasıBünyesinde 300’ü aşkın gazeteci, televizyoncu, yazar barındıran Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu’nun (UGTF) ekim ayı yönetim kurulu toplantısı Edremit’te gerçekleşti.
2.11.2020Ege
‘Geri adım’ memnun etmedi!
‘Geri adım’ memnun etmedi!Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, tepkiler ve boykot çağrıları sonrası adeta geri adım atması, birçok ülkede yeterli bulunmadı. Macron’un özür dilemesi isteniyor
2.11.2020Dünya
New York'ta Macron'un İslam karşıtlığı protesto edildi!
New York'ta Macron'un İslam karşıtlığı protesto edildi!ABD'nin New York şehrinde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı sözleri ve Charlie Hebdo dergisinin yayınladığı Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürler protesto edildi.
1.11.2020Dünya
Irak'ta Macron'un İslam karşıtı açıklamaları protesto edildi
Irak'ta Macron'un İslam karşıtı açıklamaları protesto edildiIrak'ın Halepçe kentinde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı tutumu ve Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunması protesto edildi.
30.10.2020Dünya
Son dakika...Londra'da Macron protestoları!
Son dakika...Londra'da Macron protestoları!Son dakika haberlere göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı sözleri ve Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri Londra'da protesto edildi.
30.10.2020Dünya
Rusya'dan flaş Charlie Hebdo açıklaması
Rusya'dan flaş Charlie Hebdo açıklaması Fransa'da yayınlanan Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed 'e yönelik hakaret içerikli karikatürle ilgili Rusya'dan da açıklamada geldi. Kremlin sözcüsü Peskov, "Rusya'nın kısmen Müslüman bir ülke olduğunu unutmayalım. Bizim ülkemizde böyle bir yayın asla yayınlanamaz" dedi.
29.10.2020Dünya
Son  dakika...Fransa sokakları Türklerin sloganlarıyla inledi!
Son dakika...Fransa sokakları Türklerin sloganlarıyla inledi!Son dakika haberlere göre, Fransız ürünlerine uygulanan boykot ve Charlie Hebdo karikatürlerine duyulan öfke patlaması dalga dalga yayılıyor, Fransa sokakları ise gece yarısı Türklerin sloganlarıyla inledi.
29.10.2020Dünya
Charlie Hebdo için hukuki süreç başladı
Charlie Hebdo için hukuki süreç başladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatı aracılığıyla Fransız dergisi Charlie Hebdo’nun yöneticileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
29.10.2020Siyaset
‘Bizim şeref meselemiz’
‘Bizim şeref meselemiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Charlie Hebdo’ya sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Peygamber efendimize yapılan saldırılara samimiyetle karşı durmak bizim şeref meselemizdir” dedi
29.10.2020Siyaset
İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın mektubu ile seslendi! 'İtham ediyorum'
İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın mektubu ile seslendi! 'İtham ediyorum'İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fransız yazar Emile Zola'nın 122 yıl önce zamanın Fransa Cumhurbaşkanı'na yazdığı, Fransa'nın 'özgürlük, eşitlik ve kardeşlik söylemindeki çifte standardı ortaya koyan 'İtham ediyorum' başlıklı mektubunun günümüze uyarlanmış versiyonunu paylaştı.
28.10.2020Siyaset
İşte Charlie Hebdo'nun kirli geçmişi!
İşte Charlie Hebdo'nun kirli geçmişi!Fransa'da Arap ve Müslüman Dünyası Çalışmaları Enstitüsü (IREMAM) Araştırma Direktörü siyaset bilimci François Burgat, Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürler yayımlayarak ülkede kamplaşmalar ve şiddet olaylarına, birçok uluslararası krize neden olan Charlie Hebdo dergisinin kirli geçmişini ve çelişkilerini ortaya koydu.
28.10.2020Dünya
Son dakika... Fransız Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına çağrılarak kınandı!
Son dakika... Fransız Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına çağrılarak kınandı!Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, Charlie Hebdo dergisindeki karikatürle ilgili Dışişleri Bakanlığına çağrılarak şiddetle kınandı.
28.10.2020Dünya
Son dakika... Fransız Charlie Hebdo dergisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı!
Son dakika... Fransız Charlie Hebdo dergisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Fransız Charlie Hebdo dergisi yeni bir skandala daha imza attı. Daha önce Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürle alçakça saldıran dergi, şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Derginin kapağında yer alan hakaret içerikli görsel, Türkiye'nin sert tepkisine neden oldu. İletişim Başkanlığı'ndan skandal üzerine açıklama yapıldı. Açıklamada, 'Söz konusu karikatür karşısında gereken hukuki ve diplomatik adımların atılacağından Milletimizin şüphesi olmasın. Bu seviyesiz, kötü niyetli ve hakaretamiz adımlar karşısında mücadelemiz, aklıselim ancak kararlı bir şekilde sonuna kadar devam edecektir' denildi.
28.10.2020Dünya
Son dakika... Bakan Akar'dan Charlie Hebdo tepkisi: Terörün mizah hali
Son dakika... Bakan Akar'dan Charlie Hebdo tepkisi: Terörün mizah haliGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo'daki yayına ilişkin, "Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir." ifadelerini kullandı.
28.10.2020Siyaset
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki: Utanç vesikası!
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki: Utanç vesikası!Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivilleri hedef alan saldırılarını sert bir dille lanetledi.
28.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Charlie HebdofransaprotestoEmmanuel Macronerdoğan

Charlie Hebdo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.