Cıa

Cıa

Son dakika CIA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CIA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CIA haber sayfamızda...

Cıa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.535 cıa haberi bulunmuştur.
Enver Altaylı'nın CIA ajanlarına gönderdiği e-postalar gerekçeli kararda
Enver Altaylı'nın CIA ajanlarına gönderdiği e-postalar gerekçeli karardaEski istihbaratçı Enver Altaylı'ya, 'casusluk' ve 'terör örgütü üyeliği' suçlarından verilen hapis cezasının gerekçeli kararında, sanığın ABD'li istihbaratçılara yazdığı elektronik postalar yer aldı. İngilizce yazılan e-postalarda, devletin gizli kalması gereken bilgilerini muhataplarına aktardığı belirtilen Altaylı'nın, "Saygıdeğer büyüklerim Ruzi Nazar ve Duane Clarridge'e (ruhları şad olsun) karşı taşıdığım ahlaki sorumluluğun bilinciyle biricik dostlarımı mevcut durumun ihtiva ettiği büyük tehlikeler konusunda uyarmayı borç bilirim" ifadesi dikkat çekti.
29.11.2021Gündem
'Gizemli hastalık' için CIA'den şok tehdit! 'Bedelini ödersiniz'
'Gizemli hastalık' için CIA'den şok tehdit! 'Bedelini ödersiniz'İlk kez Küba'nın başkenti Havana'da görülmeye başlanan ve ABD'li diplomat ve istihbarat görevlilerinde açıklanamayan semptomlara yol açan gizemli hastalık için, CIA devreye girdi. Washington Post, ABD'nin istihbarat liderinin Moskova'yı işaret ederek 'bedelini ödersiniz' dediğini yazdı.
25.11.2021Dünya
Son dakika... Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci ismi ile fotoğrafı çıktı
Son dakika... Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci ismi ile fotoğrafı çıktıAnkara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'FETÖ/PYD üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, örgütün Fetullah Gülen'den sonra gelen 2'nci ismi firari Mustafa Özcan, eski CIA ajanı Ruzi Nazar, bazı yabancı istihbaratçılar ve Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Alman Yeşiller Partisi milletvekili Claudia Roth ile çekilmiş fotoğrafı bilirkişi raporunda yer aldı.
23.11.2021Gündem
Ünlü yönetmenden istihbarata suçlama
Ünlü yönetmenden istihbarata suçlamaABD Başkanı John F. Kennedy suikastını anlatan belgesel çeken yönetmen Oliver Stone, bu siyasi cinayetin CIA tarafından örtbas edildiği iddiasının gerçek olduğunu öne sürdü
20.11.2021Dünya
ABD istihbaratından ‘uzaylı’ itirafı!
ABD istihbaratından ‘uzaylı’ itirafı!ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü şefi Haines, Pentagon’un gözlemlediği gizemli nesneler ile ABD ordusuna ait uçaklar arasında açıklanamayan karşılaşmalar olduğunu kabul etti.
13.11.2021Dünya
Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri ile CIA Direktörü Moskova’da görüştü
Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri ile CIA Direktörü Moskova’da görüştüRusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev ile ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns’un Moskova’da bir araya geldikleri bildirildi.
2.11.2021Dünya
Kennedy suikastında ‘derin devlet’in izi
Kennedy suikastında ‘derin devlet’in iziJohn F. Kennedy suikastına dair belgelerin gizliliğinin kaldırılmasının ABD Başkanı Joe Biden tarafından geciktirilmesinin ardından, olayda tetiği çektiği bildirilen Lee Harvey Oswald’i CIA’in keskin nişancı olarak eğittiği iddia edildi
31.10.2021Dünya
Gizli belgeler ortaya çıktı! Resmen hayal kırıklığı...
Gizli belgeler ortaya çıktı! Resmen hayal kırıklığı...Gelen son dakika haberine göre; ABD hükûmetine bağlı istihbarat teşkilatlarının, Afganistan'dan çekilme konusunda kapsamlı raporlar üretmesine rağmen Taliban'ın hızla iktidara gelişini öngöremediği belirtildi.
28.10.2021Dünya
Pakistan ABD'ye hava sahasının açılacağı haberlerini yalanladı
Pakistan ABD'ye hava sahasının açılacağı haberlerini yalanladıPakistan Dışişleri Bakanlığı, Washington ile ABD'nin Afganistan operasyonları için Pakistan'ın hava sahasını kullanmasına yönelik bir anlaşmanın bulunmadığını bildirdi.
23.10.2021Dünya
Hipersonik füze tartışması!
Hipersonik füze tartışması!Çin’in hipersonik füze denemesi yaptığına yönelik haber, ABD’de büyük şaşkınlık ve endişeyle karşılandı. Çin haberi yalanlasa da, önümüzdeki dönem yeni bir silahlanma yarışına gebe...
19.10.2021Dünya
Rekabet kızışıyor! Tek işleri Çin'i izlemek olacak
Rekabet kızışıyor! Tek işleri Çin'i izlemek olacakABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, CIA'nın organizasyon yapısında değişiklikler yaptıklarını ve bu değişiklikler kapsamında sadece Çin'in faaliyetlerine odaklanacak "Çin Misyon Merkezi"ni kurduklarını duyurdu.
7.10.2021Dünya
CIA'in yurt dışındaki onlarca muhbirinin ele geçirildiği ortaya çıktı
CIA'in yurt dışındaki onlarca muhbirinin ele geçirildiği ortaya çıktıNYT, istihbarata karşı koyma yetkililerinin, CIA'nın yurt dışı istasyonlarına yolladığı bir bilgi notuna ulaştı. Haberde son birkaç yılda öldürülen ve tutuklanan yabancı muhbir tespit ettikleri belirtildiği iddia edildi.
6.10.2021Dünya
Bir notla her şey ortaya çıktı! 4 ülkede avlanmışlar...
Bir notla her şey ortaya çıktı! 4 ülkede avlanmışlar...ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), başta Rusya, Çin, İran ve Pakistan olmak üzere yurt dışındaki onlarca muhbirinin son yıllarda yakalandığı, öldürüldüğü veya ikili çalıştırıldığı ortaya çıktı.
5.10.2021Dünya
Daniel Craig’in Bond’una epik final
Daniel Craig’in Bond’una epik finalDaniel Craig’in son kez James Bond’u canlandırdığı “No Time to Die / Ölmek İçin Zaman Yok”, sinema salonlarında hasret kalınan, epik, başarılı bir macera filmi
ABD basınında bomba iddia! Assange'ı kaçırmayı planlamışlar
ABD basınında bomba iddia! Assange'ı kaçırmayı planlamışlarABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), 2017'de Londra'da Ekvador Büyükelçiliğinee sığınan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ı kaçırma veya suikast düzenleme planlarını Beyaz Saray'a sunduğu öne sürüldü.
28.09.2021Dünya
CIA'in Assange'a suikast planı ortaya çıktı!
CIA'in Assange'a suikast planı ortaya çıktı!ABD'nin, WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ı kaçırmak veya ortadan kaldırmak istediğine dair bazı iddialar ortaya atıldı.
27.09.2021Dünya
CIA'de deprem! Görevden alındı
CIA'de deprem! Görevden alındıHavana Sendromu'nun Avrupa'ya sıçraması üzerine gerekli adımları atmayan Viyana istasyon şefi koltuğunu kaybetti. Washington Post gazetesi, Viyana'da ortaya çıkan vakaların diğer tüm şehirlerden fazla olduğunu bildiriyor.
24.09.2021Dünya
ABD’de herkes birbirini suçluyor
ABD’de herkes birbirini suçluyorABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Kenneth McKenzie, Afganistan’ın başkenti Kabil’de gerçekleştirilen ve aynı aileden 7’si çocuk 10 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı, alınan acil istihbarat üzerine gerçekleştirdiklerini iddia ederken, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ise saldırıdan hemen önce siviller  konusunda orduyu uyardığını öne sürdü.
20.09.2021Dünya
İtiraf etmişlerdi... ABD'de ordu ile istihbarat arasında gerilim!
İtiraf etmişlerdi... ABD'de ordu ile istihbarat arasında gerilim!ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Kenneth McKenzie, aynı aileden 7'si çocuk 10 sivilin hayatını kaybettiği Afganistan'ın başkenti Kabil'deki saldırıyı alınan acil istihbarat üzerine gerçekleştirdiklerini iddia ederken, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ise saldırıdan hemen önce saldırı alanında sivillerin bulunduğu konusunda orduyu uyardıklarını ileri sürdü.
18.09.2021Dünya
Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...
Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...Etkisi her geçen gün artan sosyal medyanın yarattığı bağımlılığa dikkat çeken uzmanlar, "Pek çok ünlünün, 'influencer’ın, fenomenin sıklıkla gittikleri restoranlardan kullandıkları kağıt mendil markalarına kadar hayatlarını teşhir ettiklerini görüyoruz. Bu diğer insanların da benzer paylaşımlar yapmalarını ve belki de tek tip insan modelinin bize sunulmasına yol açıyor" diyor. Nomofobi, siberkondri, netlessfobi gibi kaygı durumlarının günümüzde hızla arttığını söyleyen uzmanlar, Şu an için bir rahatsızlık tanısı olarak paylaşılmıyor ama 5-10 yıl içinde bu saydığımız terimleri rahatsızlık kategorisinde konumlandıracağız" uyarısında bulunuyor.
14.10.2021Gündem
Efsane cazcı CIA ajanı çıktı! Gizli operasyonlar için kullanılmış
Efsane cazcı CIA ajanı çıktı! Gizli operasyonlar için kullanılmışEfsanevi caz müzisyeni Louis Armstrong’un, ABD’nin Afrika’daki halkla ilişkiler çalışmalarında yer alırken, aslında CIA tarafından gizli operasyonlar için kullanıldığı öne sürüldü
14.09.2021Dünya
Hataların getirdiği başarısızlık
Hataların getirdiği başarısızlıkABD’de 11 Eylül saldırılarının 20’nci yıl dönümünde, başta 2001’deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenlendi
12.09.2021Dünya
Ruslar tuzağa düştü! Olağanüstü 'savaş suçu' operasyonu filmleri aratmadı
Ruslar tuzağa düştü! Olağanüstü 'savaş suçu' operasyonu filmleri aratmadıGüvenlik güçleri, Belarus'un başkenti Minsk'in dışında, göl kıyısındaki Sovyet döneminden kalma tatil beldesinin sakinliğini sabahın erken saatlerinde bozarak, 32 Rus paralı askerini inanılmaz bir operasyonla tutukladı
8.09.2021Dünya
CIA üssü de uçmuş!
CIA üssü de uçmuş!Amerika’nın, DAEŞ tarafından Kabil Havaalanı’na düzenlenen saldırının hemen ardından giriştiği imha harekâtı çerçevesinde CIA üssünü de havaya uçurduğu belirtildi
29.08.2021Dünya
Görevimiz Tehlike: Yansımalar filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?
Görevimiz Tehlike: Yansımalar filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?Bu akşam TRT1'de ekrana gelecek olan "Görevimiz Tehlike: Yansımalar" filmi hakkında bilgi almak isteyen izleyiciler yabancı sinema "Görevimiz Tehlike: Yansımalar" konusu nedir, oyuncuları kimler aramasında bulunuyor. İşte film hakkında merak edilenler...
28.08.2021TV Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Cıa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.