Cıa

Cıa

Son dakika CIA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CIA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CIA haber sayfamızda...

Cıa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.484 cia haberi bulunmuştur.
Dedesi, Castro’yu öldürmek istemiş
Dedesi, Castro’yu öldürmek istemişAktör Aidan Turner ile gizlice evlenen ABD’li oyuncu Caitlin Fitzgerald’ın dedesinin Küba lideri Castro’yu öldürmek istediği ortaya çıktı. CIA yöneticilerinden olan dede Fitzgerald, suikast planında Castro’ya tüberküloz ile enfekte edilen dalış tüpü vermeyi planlamış.
7.04.2021Dünya
Son dakika haberi: CIA'i alarma geçirmişti... 'Canavar' Moskova'da!
Son dakika haberi: CIA'i alarma geçirmişti... 'Canavar' Moskova'da!Hızı saatte 500 kilometreye ulaşabilen 300 tonluk devasa araç, bugün bile tüm dünyada merak uyandırıyor. Son dakika haberine göre, Soğuk Savaş sırasında ortaya çıkan CIA'in paniklemesine neden olan Rusların 'canavar'ı, Rusya Savunma Bakanlığı'nın harekete geçmesiyle yeniden gündemde.
25.03.2021Dünya
Senatodan onay alan Burns, CIA'in yeni direktörü oldu
Senatodan onay alan Burns, CIA'in yeni direktörü olduABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns'e onay verdi.
18.03.2021Dünya
Gizemli olay! Kaşıkçı raporundaki 3 isim buharlaştı
Gizemli olay! Kaşıkçı raporundaki 3 isim buharlaştıSon dakika haberlere göre CIA'in Cemal Kaşıkçı raporu dünyada büyük ses getirmiş ve ABD 76 Suudi yetkiliye yaptırım ilan etmişti. Cinayetten sorumlu tutulan Veliaht Prens'in yaptırım listesinde bulunmaması üzerine ABD medyası Biden yönetimini hedef almıştı. Ortaya çıkan yeni gelişme ise oldukça dikkat çekici. ABD medyasının son iddiası tüm dengeleri alt üst edecek.
1.03.2021Dünya
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...Son dakika haberlere göre CIA'in Cemal Kaşıkçı raporu dünyada ilk haber oldu, ABD 76 Suudi yetkiliye yaptırım ilan etti. Cinayetten sorumlu tutulan Veliaht Prens'in yaptırım listesinde bulunmaması üzerine ABD medyası Biden yönetimini hedef aldı. BBC ise, söz konusu raporun yeni bir dönemi başlatabileceğini bildiriyor.
27.02.2021Dünya
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...Trump döneminde kamuoyuna açıklanmayan CIA'in Cemal Kaşıkçı raporunun saatler içinde dünya ile paylaşılması bekleniyor. Başkan Biden gece yarısı Suudi Kralı Selman'ı aradı, Amerikan medyası raporun doğrudan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı hedef aldığını yazıyor. Korkunç cinayetteki kilit isim ise, Veliaht Prens'in kardeşi ve dönemin Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman.
26.02.2021Dünya
Biden'ın kilit adamı Çin ve Rusya'yı hedef aldı
Biden'ın kilit adamı Çin ve Rusya'yı hedef aldıABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns, Senatodaki adaylık oturumunda, ABD'nin istihbarat açısından en önemli rakiplerinin önce Çin, ardından Rusya olduğunu söyledi.
24.02.2021Dünya
Kennedy suikastı için yeni iddialar
Kennedy suikastı için yeni iddialarİki üst düzey istihbaratçının yazdığı kitapta, ABD Başkanı John F. Kennedy’yi öldüren Oswald’ın KGB ajanı olduğu iddia edildi. Kitapta, ABD’li tetikçi Oswald’a Kennedy suikastının talimatının dönemin Sovyetler lideri Kruşçev tarafından verildiği öne sürüldü.
24.02.2021Dünya
Son dakika: Dünyayı şoka sokan iddia! Buzul felaketinin sebebi...
Son dakika: Dünyayı şoka sokan iddia! Buzul felaketinin sebebi...Son dakika haberlere göre, Hindistan'daki sel felaketini CIA'in Himalayalar'daki casus cihazları mı tetikledi? Köy sakinleri 50'den fazla insanın yaşamını yitirmesine neden olan felaketin, bu cihazların patlamasıyla oluştuğuna neredeyse emin. Bilim insanları ise farklı bir görüşü savunuyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.02.2021Dünya
CIA ajanının ‘gizlediği’ madalyalar satıldı
CIA ajanının ‘gizlediği’ madalyalar satıldı2017’de ölen Jim Fees, ABD’nin istihbarat servisi CIA’in önde gelen ajanlarından biriydi. 1977’de Mısır’ın başkenti Kahire’de CIA’in istasyon şefiydi.
21.02.2021Dünya
CIA’dan uyarı: Fazla konuşmayın
CIA’dan uyarı: Fazla konuşmayınABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA), kurum içinde yaşanan istihbarat skandallarının ardından eski çalışanlarına bir e-posta göndererek “yabancı hükümetlere çalışmamaları” konusunda uyardığı belirtildi.
29.01.2021Dünya
Unutulmaz Filmler: Geçmişten Bugüne En Çok İzlenen Unutulmaz Filmler
Unutulmaz Filmler: Geçmişten Bugüne En Çok İzlenen Unutulmaz FilmlerUnutulmaz filmler nelerdir? Geçmişten bugüne en çok izlenen unutulmaz filmler, hangi filmler kült listesine girmiştir, unutulmaz filmler ve içerikleri nelerdir? Siz de tatil zamanlarınızı kült filmleri izlemek için ayırmak istiyor ve hangi filmi izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız merak edilen tüm detayları derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Biden-Harris kabinesi: Hangi dönemin sonu?
Biden-Harris kabinesi: Hangi dönemin sonu?ABD’nin yeni yönetimi, özellikle Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile birlikte kadınların siyasette tepe noktalara taşınmasıyla farklı bir dönemi işaret ediyor...
24.01.2021Dünya
Son dakika... CIA Direktörü Haspel görevinden ayrıldı!
Son dakika... CIA Direktörü Haspel görevinden ayrıldı!ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel, Donald Trump’ın başkanlığının son gününde görevinden ayrıldığını duyurdu.
19.01.2021Dünya
Son dakika: CIA'in milyonlarca belgesi yayınlandı! UFO...
Son dakika: CIA'in milyonlarca belgesi yayınlandı! UFO...Felaketleriyle akıllara kazınan 2020'de özellikle Minnesota ve ABD genelinde gökyüzünde tanımlanamayan cisimlerin görülmesinde önemli bir artış oldu. Bu durum, 2020'de Dünya dışından varlıkların geleceğine dair komplo teorilerine sebep olmuştu. Son dakika haberine göre, Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü'nün (CIA) UFO'larla ilgili kamuya açık milyonlarca belgesi indirilebilir bir formatta erişime açıldı.
14.01.2021Dünya
CIA, elindeki tüm UFO belgelerini kamuya açtığını açıkladı
CIA, elindeki tüm UFO belgelerini kamuya açtığını açıkladıAmerikan Merkezi Haberalma Örgütü'nün (CIA) UFO'larla ilgili kamuya açık milyonlarca belgesi indirilebilir bir formatta erişime açıldı.
13.01.2021Dünya
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya var
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya varABD'li istihbarat ve güvenlik birimleri, ABD Enerji Departmanı ve ülkenin nükleer silah deposunu yöneten Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi stratejik kurumlar dışında, Microsoft'a da erişilmesini sağlayan Solarwind siber saldırısının istihbarat toplama amaçlı olduğunu ve arkasında Rusya'nın olduğunu düşündüklerini söylediler.
5.01.2021Dünya
ABD'den uzaylı itirafı geldi! 'Tedbirsizlik olur...'
ABD'den uzaylı itirafı geldi! 'Tedbirsizlik olur...'ABD'de Barack Obama başkanlığı döneminde CIA Direktörü olan John Brennan, katıldığı bir radyo programında UFO'larla ilgili gelen bir soruya, "İnsanlığın evrendeki tek yaşam formu olduğunu düşünmesi tedbirsizlik olur" yanıtını verdi.
22.12.2020Dünya
ABD'de yargıç, CIA'den Kaşıkçı açıklaması istedi
ABD'de yargıç, CIA'den Kaşıkçı açıklaması istediABD’de federal yargıç, ABD’deki istihbarat teşkilatlarının, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesiyle ilgili raporu kamudan niye gizlediğini açıklamasını istedi.
10.12.2020Dünya
Eski CIA Direktöründen İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesine tepki
Eski CIA Direktöründen İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesine tepkiEski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan, İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden bilim insanı Muhsin Fahrizade’nin suikast sonucu öldürülmesini "uluslararası hukuka aykırı ağır bir suç" olarak nitelendirdi.
27.11.2020Dünya
Kim'in yeğeni CIA korumasında
Kim'in yeğeni CIA korumasındaABD'den Kuzey Kore lideri Kim'i çıldırtacak hamlenin detaylarını New Yorker dergisi yazdı. Habere göre, üç yıl önce babası Malezya'daki havalimanında sinir gazıyla öldürülen yeğen Kim Han-Sol, Çin'den Tayvan'a geçti ve buradan Amsterdam'a gitmeden önce CIA ajanlarıyla buluştu.
23.11.2020Dünya
Rusya'da askeri sırları CIA'ya aktarmaya çalışan casus için karar!
Rusya'da askeri sırları CIA'ya aktarmaya çalışan casus için karar!Rusya'da Kuzey Filosunun gizli verilerini ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'na (CIA) aktarma girişimi nedeniyle Yuri Eschenko adlı Rus vatandaşı 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
20.11.2020Dünya
Pentagon'da Trump operasyonu!
Pentagon'da Trump operasyonu!ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınmasının ardından Güvenlik Politikaları Müsteşarı, Savunma İstihbarat Müsteşarı ve Bakanlık Özel Kalem Müdürü istifa etti.
10.11.2020Dünya
Rusya'dan ABD'yi kızdıracak hamle! Olay isme oturma izni...
Rusya'dan ABD'yi kızdıracak hamle! Olay isme oturma izni...Rusya, eski CIA ajanı Edward Snowden’a ‘kalıcı oturma’ izni verdi. Snowden, 2013’te ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’na (NSA) ait gizli belgeleri sızdırdıktan sonra Rusya’ya sığınmıştı.
22.10.2020Dünya
Tayvan'da 3 dakikada sonuç veren Kovid-19 testi geliştirildi!
Tayvan'da 3 dakikada sonuç veren Kovid-19 testi geliştirildi!Tayvan'da üç dakikada sonuç veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi geliştirildi.
16.10.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

CIAabdRusyason dakika haberlerrapor

Cıa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.