Cihaz

Cihaz

Son dakika cihaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cihaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cihaz haber sayfamızda...

Cihaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.872 cihaz haberi bulunmuştur.
Rüzgâr Kore’den esmeye devam ediyor
Rüzgâr Kore’den esmeye devam ediyorGüney Kore rüzgârı dört bir yandan esmeyi sürdürüyor. Lee Isaac Chung’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Minari”, bir Amerikan yapımı olarak bu kültüre bakıyor.
22.10.2021Kültür Sanat
Amplifikatör Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amplifikatör Ne İşe Yarar?
Amplifikatör Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amplifikatör Ne İşe Yarar?Elektronik devreler bazı insanların dikkatini çekmektedir. Elektronik devrelerden bir tanesi de amplifikatör cihazıdır. Bu cihaz birçok şeyde kullanılmaktadır. İnsanlar bu cihazın ne olduğunu ve ne anlama geldiğini merak etmektedir. Amplifikatör nedir? Amplifikatör nerelerde kullanılmaktadır? Amplifikatör kelimesinin TDK sözlüğündeki karşılığı nedir? Sizler için amplifikatörün ne olduğunu ve kelime anlamını detayları ile derledik.
21.10.2021Sözlük
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma NumaralarıSim kartlar çeşitli nedenlere bağlı olarak bloke olabiliyor. Pin kodunun yanlış girilmesi, 4.5G destekli yeni bir cihaz kullanmak isteyenlerin sim kartları bloke olmaktadır. Kartların bloke olmasının nedenleri arasında hiç şüphesiz güvenlik unsuru yer alır. Sim karta bloke konulması durumunda mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanılmaz hale getirmektedir. Ancak kaldırmak oldukça kolaydır. Puk kodu veya bankların bloke kaldırma numaraları ile bu işlem birkaç adımda halledilebilir. Sim kart blokesi nasıl kaldırılır? “Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.10.2021Teknoloji
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Ruhsatsız dezenfektan, sabun ve sinek kovuculara büyük ceza!
Ruhsatsız dezenfektan, sabun ve sinek kovuculara büyük ceza!Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), son 6 ayda el dezenfektanları, antibakteriyel sıvı sabun ve sinek kovucu gibi ürünlere yönelik denetimlerde ruhsatsız veya teknik düzenlemeye aykırı olduğu saptanan 46 ürün için toplam 1 milyon 480 bin lira idari para cezası uyguladı.
21.10.2021Ekonomi
Google Pixel 6 serisi Tensor işlemcisiyle tanıtıldı!
Google Pixel 6 serisi Tensor işlemcisiyle tanıtıldı!Google daha önce pek çok kez sızıntılarıyla karşımıza çıkan Pixel 6 serisini nihayet tanıttı. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerini Tensor işlemcisiyle tanıtan Google, tasarımlarıyla fark yaratan serinin üzerindeki örtüyü kaldırmış oldu.
20.10.2021Teknoloji
Denizlerde Rüzgar Yönü Ve Hızı Nasıl Tespit Edilir?
Denizlerde Rüzgar Yönü Ve Hızı Nasıl Tespit Edilir?Denizlerde rüzgar yönünü ve hızını hesaplamak oldukça önemlidir. Herkesin bilmesi gereken bu konular oldukça kolay şekilde tespit edilmektedir. Rüzgar, meteolojik hava olaylarından birisi olarak bilinmektedir. Değiştiren havanın yeri ile farklı alanlarda gerçekleşen çarpma sonucunda rüzgar oluşmaktadır. Denizlerde ise bu rüzgar daha çok hissedilmektedir. Denizlerde rüzgar yönünü ve hızının hesaplanması konularını sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim
İnternetten gıda alışverişinde büyük artış
İnternetten gıda alışverişinde büyük artışElektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) verilerine göre, bu yılın ilk yarısında Türkiye'de toplam ticaretin yüzde 17,6'sı online platformlar üzerinden gerçekleştirilirken, internetten gıda alışverişi yüzde 196 arttı.
19.10.2021Ekonomi
Apple’ın yeni ürünlerinin Türkiye fiyatları belli oldu
Apple’ın yeni ürünlerinin Türkiye fiyatları belli olduApple yeniliklerle getirdiği cihazlarının fiyatlarını da açıkladı. Özellikleriyle ve gücüyle dikkat çeken MacBook’lar Türkiye’de yüksek fiyatlara satılacak işte fiyatlar:
19.10.2021Teknoloji
Apple’ın Beats Fit Pro modeli için özellikler ve tanıtım tarihi ortaya çıktı
Apple’ın Beats Fit Pro modeli için özellikler ve tanıtım tarihi ortaya çıktıApple 18 Ekim tarihinde ‘Unleashed’ adı verilen bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte yeni ürünlerini tanıtan şirket, AirPods 3 modelini nihayet tanıttı. HomePod Mini de tanıtılan bu ürünler arasında yerini almıştı. Apple Müzik ve Siri için de planlarından bahseden popüler şirketin Beats Fit Pro modeli hakkında da bazı detaylar ortaya çıktı.
19.10.2021Teknoloji
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021: WhatsApp Silinmiş Sohbeti Görme
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021: WhatsApp Silinmiş Sohbeti GörmeDünya genelinde milyarı aşan kullanıcı sayısı ile en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz WhatsApp. Her geçen gün güncellemeleri ile kendine yenilik katan WhatsApp’ta mesajları silme özelliğinin yanı sıra silinen mesajları geri getirmek gibi bir imkan da bulunuyor. iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlardan kolayca silinen mesajları görmek için birkaç adımlık işlem gerekiyor. WhatsApp silinmiş mesajlar nasıl geri getirilir? “WhatsApp Silinen Mesajları Görme 2021” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
18.10.2021Sosyalmedya
iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? 2021 iCloud Şifre Değiştirme ve Sıfırlama
iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? 2021 iCloud Şifre Değiştirme ve SıfırlamaApple kullanıcıları cihazlarının aktif ve yedeklenebilir olması için iCloud hesabına ihtiyaç duyar. Telefondaki fotoğraf, video ve belgelerin saklanması açısından büyük önem taşır. iCloud hesabı hotmail veya gmail hesabı ile açılır. Şifrenin unutulması halinde cihaz kilitlenebilir ve erişim sorunu yaşanır. Daha kötüsü bilgiler ve özel fotoğraflara başkaları tarafından erişilmesi gibi durumlara yol açabilir. iCloud şifre değiştirme veya sıfırlama işlemi birkaç adımda yapılabilir. Ancak mailin de unutulması halinde bu işlem biraz daha karmaşık hale gelebilir. iCloud şifremi unuttum ne yapabilirim? 2021 iCloud Şifre Değiştirme ve Sıfırlama Nasıl Yapılır? içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
18.10.2021Teknoloji
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatları
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatlarıİnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Teknoloji
Netflix Üyelik Ücreti 2021: Aylık Netflix Abonelik Fiyatları Ne Kadar?
Netflix Üyelik Ücreti 2021: Aylık Netflix Abonelik Fiyatları Ne Kadar?Dünya genlinde 193 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan Netflix abonelik sistemi ile çalışıyor. Çeşitli film ve dizileri içerisinde bulunduran Netflix paketleri temel, standart ve özel olarak üç gruba ayrılıyor. Temel plan bir kişilik, standart plan 2 kişilik ve özel plan ise 4 kişilik paketleri içeriyor. Netflix ücretleri her yıl farklılık gösteriyor. 2021 yılı fiyatları için de güncelleme yapan Netflix 1 ay ücretsiz abonelik imkanını da kaldırdı. Netflix temel, standart, özel plan üyelik fiyatları ne kadar? “Netflix Üyelik Ücreti 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Teknoloji
Oppo’nun ilk katlanabilir ekranlı telefonu için temel bilgiler sızdırıldı
Oppo’nun ilk katlanabilir ekranlı telefonu için temel bilgiler sızdırıldıKatlanabilir ekranlı telefonlar pazarına henüz adım atmamış olan Oppo, sektöre aktif bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Oppo’nun Fold olarak adlandıracağı bu cihaz hakkında yeni bazı bilgiler ortaya çıktı.
18.10.2021Teknoloji
Trafik kazaları için geliştirilen cihazın patenti alınacak!
Trafik kazaları için geliştirilen cihazın patenti alınacak!İzmir Arkas Bilim ve Sanat Merkezi bünyesindeki 3 ortaokul öğrencisi, havacılık, uzay ve teknoloji festivali  TEKNOFEST 2021'de birincilik kazandıkları, taşıtların kaza yaptığını anlık olarak bildirme özelliğine sahip cihaz projelerine patent almayı hedefliyor.
18.10.2021Teknoloji
‘Örgütünün parolası ‘SP’ yazılı tespih’
‘Örgütünün parolası ‘SP’ yazılı tespih’Liderliğini Sedat Peker’in yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturma tamamlandı.
17.10.2021Gündem
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!
ABD’nin esrarengiz tesisi: 52. Bölge!ABD’nin uzaylılara yönelik araştırmalar yaptığı iddia edilen “51. Bölge” dünya çapında üne sahip olsa da, ülkenin Nevada eyaletinde bulunan ve “52. Bölge” olarak bilinen bir diğer gizli üste dikkat çekici askeri deneylerin gerçekleştirildiği belirtiliyor
17.10.2021Dünya
Sedat Peker suç örgütüne yönelik hazırlanan iddianamede 'tespih' detayı
Sedat Peker suç örgütüne yönelik hazırlanan iddianamede 'tespih' detayıSedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, suç örgütüne yapılan operasyonda örgüt üyelerinin birçoğunun evinde üzerinde "Reis Sedat Peker", "SP" gibi yazıların bulunduğu tespihlerin ele geçirildiği, bunların örgütün parolası olarak kullanıldığının tespit edildiği bildirildi.
16.10.2021Gündem
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunuldu
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunulduSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
16.10.2021Ekonomi
Son dakika: İhracata yönelik kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Son dakika: İhracata yönelik kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunulduAK Parti milletvekillerinin, ihracata yönelik yatırım ve üretimin teşvik edilmesine yönelik kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
15.10.2021Ekonomi
İkinci el cep telefonunda satış patlaması!
İkinci el cep telefonunda satış patlaması!Yeni düzenlemeler ve kur artışı nedeniyle ikinci el cep telefonlarına talep fırladı. Türkiye’de yılda ortalama 20 milyon telefon el değiştirirken, 10 milyar TL’lik ekonomi yaratılıyor.
15.10.2021Ekonomi
Kiralık otomobiller, Mersin'deki depoda parçalanmış halde bulundu
Kiralık otomobiller, Mersin'deki depoda parçalanmış halde bulunduMersin’de kiralandığı İstanbul ve İzmir'den getirilip, parçalara ayrılarak satılmak için depoda saklanan 2 otomobil ele geçirildi. Depoda şasi ve motor numaraları silinerek parçalanmış minibüs, yakalama haciz şerhi bulunan iki kamyonetle numaraları silinmiş motor blokları da ele geçirildi.
14.10.2021Gündem
Apple iPhone 13 üretimini durdu, bekleyen kullanıcılar etkilenecek
Apple iPhone 13 üretimini durdu, bekleyen kullanıcılar etkilenecekApple’ın geçenlerde üretimi azalttığını duyurması hisseleri düşürmüştü. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Apple, iPhone 13 üretimini durdurdu. Bunun sebebi ise çip krizi!
14.10.2021Teknoloji
Muazzam rakama satışa çıktı: 25 bin TL’lik Samsung Galaxy Z Fold 3 W22!
Muazzam rakama satışa çıktı: 25 bin TL’lik Samsung Galaxy Z Fold 3 W22!Samsung kısa bir süre önce katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtmıştı. Bu telefonun oldukça yüksek bir fiyatı vardı. Türkiye’de 21 bin 999 TL’ye kullanıcılarla buluşacak olan telefonun Çin versiyonu da görücüye çıktı. Telefonun Çin versiyonu ise 2 bin 640 dolar yani yaklaşık 25 bin TL.
14.10.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

apple2021oppoapple Beats Fit Profiyat

Cihaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.