Çin Uzay

Çin Uzay

Son dakika çin uzay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çin uzay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çin uzay haber sayfamızda...

Çin Uzay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 851 cin uzay haberi bulunmuştur.
Uzay yarışında yeni yolculuk
Uzay yarışında yeni yolculukBaşını ABD ve Rusya’nın çektiği ‘uzayda üstünlük yarışı’nda en yeni atılım Çin’den geldi. Çin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna ilk astronot ekibini yolladı
18.06.2021Dünya
Çin, uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdi
Çin, uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdiÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna 3 kişilik astronot ekibini gönderdi.
17.06.2021Dünya
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladı
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna göndereceği ilk insanlı sefere katılacak taykonotları belirledi.
16.06.2021Teknoloji
Çin uzaya 4 uydu fırlattı
Çin uzaya 4 uydu fırlattı Çin, aralarında çevre gözlem uydularının da bulunduğu 4 uyduyu uzaya gönderdi.
11.06.2021Teknoloji
Çin, haziranda uzaya 3 taykonot gönderecek
Çin, haziranda uzaya 3 taykonot gönderecekÇin, haziran ayında üç kişilik bir taykonot ekibini, yeni uzay istasyonu kurma çalışmaları için göndermeyi planlıyor.
31.05.2021Teknoloji
Çin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2 artık yörüngede
Çin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2 artık yörüngedeÇin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2'nin (Gök Gemisi-2), başarılı şekilde yörüngeye yerleştiği bildirildi.
31.05.2021Teknoloji
Antarktika üssünün inşası için 247 milyon dolar harcanacak
Antarktika üssünün inşası için 247 milyon dolar harcanacakYeni Zelanda, Antarktika kıtasındaki Scott Üssü'nü yeniden inşa etmek üzere gelecek 7 yılda 247 milyon dolar harcamayı planlıyor.
20.05.2021Teknoloji
Çin'in uzay modülü için beklenmeyen erteleme kararı
Çin'in uzay modülü için beklenmeyen erteleme kararıÇin, yörüngede kurmayı planladığı uzay istasyonunun çekirdek modülünü desteklemek üzere planladığı ikmal seferini erteledi.
20.05.2021Teknoloji
Son dakika... NASA küplere bindi! Çin'e çok sert 'roket' tepkisi
Son dakika... NASA küplere bindi! Çin'e çok sert 'roket' tepkisiKontrolden çıkan roket günlerce tüm dünyayı tedirgin etti. Gelen bir son dakika haberine göre; nereye düşeceği kestirilemeyen 'serseri' roketin sonu, Hint Okyanusu oldu ancak olayla ilgili NASA'dan zehir zemberek bir açıklama geldi.
9.05.2021Dünya
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi Maldivler yakınlarına düştü
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi Maldivler yakınlarına düştüGelen son dakika haberine göre, Çin Uzay İstasyonu'nun çekirdek modülünü yörüngeye taşımak üzere fırlatılan ve kontrolden çıkan Long March 5B roketinin, Hint Okyanusu'nda Maldivler yakınlarında bir yere düştüğü açıklandı.
9.05.2021Dünya
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya düştü!
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya düştü!Gelen bir son dakika haberine göre; Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirmişti. Çin Uzay İstasyonu'nun çekirdek modülünü yörüngeye taşımak üzere fırlatılan ve kontrolden çıkan Long March 5B roketi bu sabah itibarıyla düştü. İşte detaylar...
9.05.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın gündeminde yer alan 'Çin roketi' görüntülendi!
Son dakika: Dünyanın gündeminde yer alan 'Çin roketi' görüntülendi!Günlerdir Türkiye başta olmak üzere pek çok dünya ülkesinin yakından takip ettiği Çin roketi ilk kez görüntülendi. İtalyan gökbilimci Gianluca Masi Çin'in Long March 5B roketini gözler önüne serdi.
7.05.2021Teknoloji
Son dakika! Çin'in roketi Türkiye'ye düşebilir! İstanbul ve Ankara tehlikede
Son dakika! Çin'in roketi Türkiye'ye düşebilir! İstanbul ve Ankara tehlikedeGelen bir son dakika haberine göre; Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirdi. ABD Savunma Bakanlığı roketin izlendiğini, tam olarak nereye düşeceğinin ancak saatler kala bilinebileceğini açıkladı. Roketin parçalarının düşme ihtimali olan yerler arasında Türkiye de var.
6.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Çin'in uzaya gönderdiği roket kontrolden çıktı! Türkiye'ye düşebilir...
Son dakika haberi: Çin'in uzaya gönderdiği roket kontrolden çıktı! Türkiye'ye düşebilir...Son dakika haberlere göre, Çin'in uzaya gönderdiği 21 tonluk roket dünyanın etrafında kontrolsüz bir şekilde dönmeye başladı, uzmanlar dakikada 385, saatte 27 bin kilometre hıza ulaşan dev roketin düşebileceği enlemleri açıkladı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
4.05.2021Dünya
Çin Uzay İstasyonu çekirdek modülünü uzaya gönderdi
Çin Uzay İstasyonu çekirdek modülünü uzaya gönderdiÇin, 10 yıl boyunca görev yapacak uzay istasyonunun çekirdek modülü "Tienhı"yı (Gök Uyumu) uzaya yolladı.
29.04.2021Teknoloji
Çin 9 ticari uyduyu yörüngeye yolladı
Çin 9 ticari uyduyu yörüngeye yolladıÇin uzaktan yer gözlem, veri hizmetleri, test ve diğer işlevleri yerine getirecek 9 ticari uyduyu yörüngeye gönderdi.
27.04.2021Teknoloji
Çin'in Mars gezgini için isim belli oldu
Çin'in Mars gezgini için isim belli olduÇin, Tianwen-1 Mars gezgini için bir isim araştırmasına girişmişti. Düzenlenen bir halk oylamasıyla en popüler 10 ismi belirleyen Çin'den haber geldi. Nihayet gezginin ismi bu 10 isimden biri seçildi.
25.04.2021Teknoloji
Çin'den 'uydu fırlatma' odaklı yeni hamle kararı
Çin'den 'uydu fırlatma' odaklı yeni hamle kararıÇin'in, Cıciang eyaletinin Ningbo kentinde 20 milyar yuana (yaklaşık 3,02 milyar dolara) ticari amaçlı yeni uydu fırlatma merkezi inşa ediyor.
8.04.2021Teknoloji
Çin, Mars'tan yüksek çözünürlüklü yeni fotoğraflar paylaştı
Çin, Mars'tan yüksek çözünürlüklü yeni fotoğraflar paylaştıMars çalışmaları tam gaz sürerken Çin'den yeni yüksek çözünürlüklü Mars fotoğrafları paylaşıldı. Uzay çalışmalarına yoğunlaşan devletlerden biri olan Çin de uzay ajansı üzerinden çalışmalarını dünyaya bildiriyor.
5.03.2021Teknoloji
Çin'in keşif aracı "Tienvın-1" Mars'ta görevde!
Çin'in keşif aracı "Tienvın-1" Mars'ta görevde!Çin’in Mars keşif aracı "Tienvın-1", Kızıl Gezegen'e iniş öncesi konumunu ayarlamak için yörüngesini düzeltti.
24.02.2021Teknoloji
Bütçede ne uzay ne de hedef var
Bütçede ne uzay ne de hedef varMilli Uzay Programı’nın kamuoyunda inandırıcı bulunmadığı, iktidarın konuyu iç siyaset malzemesi olarak kullandığı belirtilen raporda, dünya ülkelerinin uzay çalışmalarına ayırdığı ciddi bütçeler örnek gösterildi...
18.02.2021Siyaset
Çin, yörüngeye iki uydu gönderdi
Çin, yörüngeye iki uydu gönderdiÇin, kütle çekimi dalgalarını incelemek üzere yörüngeye iki gama ışını uydusu fırlattı. Kütle çekimi dalgaları, büyük çaplı kütle devinimlerinin evrenin uzam-zaman dokusunda yarattığı dalgalanma etkileri olarak tanımlanıyor.
16.12.2020Teknoloji
Çin'in deneysel uzay aracı başarıyla Dünya'ya indi
Çin'in deneysel uzay aracı başarıyla Dünya'ya indiÇin'in uzaya gönderdiği "insan taşıyacak deneysel uzay gemisi" başarıyla iniş yaptı.
8.05.2020Populer Bilim
Çin uzay istasyonunu 2022'de tamamlamayı planlıyor
Çin uzay istasyonunu 2022'de tamamlamayı planlıyorÇin, iki yıl içinde Dünya yörüngesinde uzay istasyonu kurmayı hedefliyor.
6.05.2020Populer Bilim
Çin'in Ay'ın karanlık tarafındaki keşif aracı yaklaşık 400 metre yol katetti
Çin'in Ay'ın karanlık tarafındaki keşif aracı yaklaşık 400 metre yol katettiÇin'in Ay'ın karanlık tarafına gönderdiği Yütu-2 keşif aracı bugüne kadar 399,7 metre yol katederek uyku moduna girdi.
4.03.2020Populer Bilim

Benzer Haber Etiketleri

ÇinuzayroketRusyaDünya

Çin Uzay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.