Çırak

Çırak

Son dakika çırak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çırak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çırak haber sayfamızda...

Çırak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.844 çırak haberi bulunmuştur.
75 yaşında yapmaya devam ediyor! 'Benden sonra kim yapar bilmiyorum'
75 yaşında yapmaya devam ediyor! 'Benden sonra kim yapar bilmiyorum'Rize’de 52 yıl önce çıraklıkla başlayıp şimdi soba ustası olan 75 yaşındaki Nuri Kaba unutulmaya yüz tutmuş mesleği ile geçimini sağlıyor.
28.11.2021Haberler
Hakan Altun Şarkılar Bizi Söyler'den ayrıldı mı, neden yok? Hakan Altun kimdir, albümleri ve şarkıları...
Hakan Altun Şarkılar Bizi Söyler'den ayrıldı mı, neden yok? Hakan Altun kimdir, albümleri ve şarkıları...Kanal D ekranında yayımlanan sevilen program Şarkılar Bizi Söyler'in sunucuları arasında yer alan Hakan Altun bu akşam ekrana gelecek olan 26. bölümde yer almıyor. Yarışmanın konuğu olan Volkan Konak ben Hakan Altun'un ayağını mı kaydırdım ifadesi ile Sibel Can'a takılıyor. Peki Hakan Altun Şarkılar Bizi Söyler'de bu akşam neden yok?
27.11.2021Cadde
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı oyuncuları! Barbaroslar dizisi hangi gün, nerede çekiliyor, konusu nedir?
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı oyuncuları! Barbaroslar dizisi hangi gün, nerede çekiliyor, konusu nedir?Barbaroslar dizisi, her hafta perşembe günü yeni bölümleri ile ekrandaki yerini alıyor. Dizide Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlunun hikayesi anlatılıyor. Dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe ve Yiğit Özşener gibi isimler bulunuyor. Peki, Barbaroslar dizisi nerede çekiliyor?
25.11.2021Cadde
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2021 içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Evcil Hayvan
10 Aralık’ta vizyonda
10 Aralık’ta vizyondaUfuk Bayraktar, Gizem Karaca, Ahmet Varlı, Beste Bereket, Turgut Tunçalp, Murat Akkoyunlu, Ümit Çırak ve Timur Ölkebaş’ın yer aldığı ‘Dayı: Bir Adamın Hikayesi’ filmi, 10 Aralık’ta vizyona girecek.
22.11.2021Cadde
İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında konuştu
İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında konuştu Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) İsmail Demir, "Vizyoner Genç KÖK Programı"nın, Türkiye'nin küresel güç olma vizyonuna önemli katkı sağlayacağını belirtti.
20.11.2021Teknoloji
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyAslında Birce Akalay ile buluşmak için sözleşirken çıkış noktalarımızdan biri kendi tasarımlarından oluşan Birce Fine Jewellery koleksiyonuysa, diğeri de bu sezon kadrosuna katıldığı “Son Yaz” dizisiydi. Kendisini Organize İşler Daire Başkanı Sare olarak izlemek de ilginçti ve ilginç olmaya devam edecekti. Ama istikrar konusunda rakip tanımayan dizi piyasamızın cilvesi, “Son Yaz” sezona başlar başlamaz final kararı aldı. Ama bizim konuşacak konularımız elbette bitmedi. Her şeyden önce 35 yaşında birden derinleşen sularıyla hayat vardı.
19.11.2021Kültür Sanat
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! 'TRT payı' teklifi Meclis'e sunuldu
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! 'TRT payı' teklifi Meclis'e sunulduGelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekilleri, elektrik faturalarındaki TRT payının kaldırılması, tüketici üzerindeki mali yükün hafifletilmesini içeren kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu.
16.11.2021Siyaset
14 yaşındaki çırağa copla yanlış tıraş dayağı
14 yaşındaki çırağa copla yanlış tıraş dayağıKonya'da 2 hafta önce berberde çırak olarak işe başlayan E.K. , iddiaya göre müşterinin favori ve ensesini eğri kestiği için ustası Z.B.G. tarafından demir copla dövüldü. Durumu öğrenen E.K.'nin ailesi Z.B.G.’den şikayetçi oldu. Bacaklarında morluklar oluşan E.K., “Ben daha tıraş yapmayı bilmiyorum, dedim. O da ‘Yapacaksın’ dedi. Sakal tıraşını yanlış yapınca enseme ve yüzüme tokat attı. Ağlamaya başladım. ‘Ağlama, 'Saç tıraşına geç’ dedi. Saçı yanlış kesince demir copla bacaklarıma vurdu” dedi.
13.11.2021Gündem
Ayakkabı sektörü ihracat hedefine yaklaştı
Ayakkabı sektörü ihracat hedefine yaklaştıTürkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Ahmet Aydan, sektörün 2021 yılı ihracat hedefi olan 1 milyar dolar seviyesine yaklaştıklarını söyledi.
12.11.2021Ekonomi
Atatürk müzesine çevirdiği evinde, tüm saatler 09.05’i gösteriyor
Atatürk müzesine çevirdiği evinde, tüm saatler 09.05’i gösteriyorEdirne'de yaşayan Mukaddes Kokeralp Çırak (83) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e olan sevgisi nedeniyle yaptırdığı Atatürk heykeli ve fotoğraflarıyla evini adete müzeye çevirdi.
8.11.2021Yaşam
Atatürk müzesine çevirdiği evinde, tüm saatler 09.05'i gösteriyor
Atatürk müzesine çevirdiği evinde, tüm saatler 09.05'i gösteriyorEdirne'de yaşayan Mukaddes Kokeralp Çırak (83) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e olan sevgisi nedeniyle yaptırdığı Atatürk heykeli ve fotoğraflarıyla evini adete müzeye çevirdi. Evinde tüm saatler, her zaman 09.05'i gösteren Kokeralp, "Her 10 Kasım'da içimiz hep yanık oluyor. Elbette biz de onun yanına gideceğiz. Ne mutlu ki Zübeyde Hanım böyle bir evlat yetiştirmiş. Dünyaya saygı duydurmuş kendisini. Gençlere yalvarıyorum. Atatürk'e karşı saygıları, sevgileri olsun. Atatürk olmasaydı biz bu topraklarımızı kazanamazdık" dedi.
8.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilkokul açılışında! Şarkı seslendiren çocuklara eşlik etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilkokul açılışında! Şarkı seslendiren çocuklara eşlik ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk Türk müziği ilkokulu olan Palet Türk Müziği İlkokulu'nun açılışını gerçekleştirdi. Kemal Batanay 2. Sınıf öğrencileri şarkı seslendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da çocuklara eşlik etti
5.11.2021Siyaset
‘Türkiye’de 2 milyon çocuk işçi var’
‘Türkiye’de 2 milyon çocuk işçi var’CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca tarafından hazırlanan MYK Raporu’na göre Türkiye’de en az 2 milyon çocuk işçi bulunuyor. Bunların yüzde 30.8’i tarım, yüzde 23.7’si sanayi ve yüzde 45.5’i ise hizmet sektöründe çalışıyor. 2021’in ilk 6 ayında 19 çocuk iş kazalarında hayatını kaybederken, çocuk işçi ölümlerinin büyük bölümü istihdamlarının yoğun olduğu tarım iş kolunda yaşanıyor.
3.11.2021Siyaset
Lastikçi ustasından çırağa hortumlu dayak! Usta vurma, ben çalışmıyorum
Lastikçi ustasından çırağa hortumlu dayak! Usta vurma, ben çalışmıyorumŞanlıurfa’da, oto lastikçi ustası tarafından çırağın hortumla dövüldüğü anlar, kameralara saniye saniye kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan ve tepkilere neden olan görüntülerde çırağın "Usta vurma, ben çalışmıyorum" dediği duyuluyor.
26.10.2021Haberler
Lastikçi ustasından çırağa hortumlu dayak! Usta vurma, ben çalışmıyorum
Lastikçi ustasından çırağa hortumlu dayak! Usta vurma, ben çalışmıyorumŞanlıurfa’da, oto lastikçi ustası tarafından çırağın hortumla dövüldüğü anlar, kameralara saniye saniye kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan ve tepkilere neden olan görüntülerde çırağın "Usta vurma, ben çalışmıyorum" dediği duyuluyor.
26.10.2021Gündem
Ürettiği neyler tüm dünyada
Ürettiği neyler tüm dünyadaManisa’da çırak olarak başladığı ney yapımında usta olan Cenk Toplar (39), açtığı atölyede ürettiği neyleri hem yurtiçine hem de dışına gönderiyor.
25.10.2021Ege
Camdaki Kız Cana'nın eşi Alp kimdir? Cana'nın eşi Alp'i oynayan Tolga Çıklaçiftçi kaç yaşında, nereli?
Camdaki Kız Cana'nın eşi Alp kimdir? Cana'nın eşi Alp'i oynayan Tolga Çıklaçiftçi kaç yaşında, nereli? Camdaki Kız dizisinde Cana'nı kocası Alp'e hayat veren Tolga Çıklaçiftçi kimdir? sorusu sıklıkla yöneltiliyor. Başarılı oyuncu birçok dizide yer almasının yanı sıra sinemada da boy gösteriyor. Günümüzde Camdaki Kız dizisinde Alp'e hayat veriyor. İşte Tolga Çıklaçiftçi hayatı...
21.10.2021Cadde
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı nerede çekiliyor, konusu nedir? Barbaroslar dizisi oyuncuları kim, hangi gün?
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı nerede çekiliyor, konusu nedir? Barbaroslar dizisi oyuncuları kim, hangi gün? Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı adlı dizi her hafta perşembe akşamı dizi severleri ekran başına topluyor. Dizide denizlerde tarih yazan Barbaros Hayreddin Paşa ve kardeşlerinin hikayesini anlatan Barbaroslar dizisi nerede çekiliyor, oyuncuları kimler?
21.10.2021Cadde
Eleman ve yer sorunu nedeniyle süper lüks yat siparişleri geri çevriliyor
Eleman ve yer sorunu nedeniyle süper lüks yat siparişleri geri çevriliyorDünyanın en önemli süper lüks yat merkezlerinden Antalya Serbest Bölge'de, bu yıl 101 milyon dolar değerinde 26 yat denize indirildi. Antalya Serbest Bölge AŞ Genel Müdürü Zeki Gürses, bölgede yeni yatırım alanı ile ara eleman sorunu yaşandığı için siparişlerin geri çevrildiğini söyledi.
15.10.2021Haberler
Yarım asırdır 15 metrekare dükkanda saat tamiri yapıyor
Yarım asırdır 15 metrekare dükkanda saat tamiri yapıyorGaziantepli Hayri Çalışkan(73), 50 yıldır 15 metrekare dükkanında saat tamiri yapıyor. Eniştesinin yanında çırak olarak çalışmaya başladıktan sonra 50 yıl önce Bey Mahallesinde dükkan açan Çalışkan, bozulan saatlere yeniden hayat veriyor. Yarım asırdır aynı dükkanda çalışan Çalışkan, dijital saat ve akıllı telefonlara inat sağlığı el verdikçe saat tamiri yapmaya devam edeceğini söyledi.
15.10.2021Yaşam
Son dakika... Eleman ve yer sorunu nedeniyle süper lüks yat siparişleri geri çevriliyor!
Son dakika... Eleman ve yer sorunu nedeniyle süper lüks yat siparişleri geri çevriliyor!Dünyanın en önemli süper lüks yat merkezlerinden Antalya Serbest Bölge'de, bu yıl 101 milyon dolar değerinde 26 yat denize indirildi. Antalya Serbest Bölge AŞ Genel Müdürü Zeki Gürses, bölgede yeni yatırım alanı ile ara eleman sorunu yaşandığı için siparişlerin geri çevrildiğini söyledi.
15.10.2021Ekonomi
Şirkete çıraklıktan girdi! 90 ülkeden sipariş yağıyor
Şirkete çıraklıktan girdi! 90 ülkeden sipariş yağıyorÇıraklık Eğitim Merkezi'nde zanaat öğrenen ve çırak olarak girdiği şirketin ortağı haline gelen Aytekin Kılıç, mesleki eğitim merkezlerine yönelik ön yargının kırılması gerektiğini söyledi.
14.10.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Çırak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.