Meslek

Meslek

Son dakika meslek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meslek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meslek haber sayfamızda...

Meslek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33.274 meslek haberi bulunmuştur.
15 temizlik personelinin oluşturduğu müzik grubundan bayram konseri
15 temizlik personelinin oluşturduğu müzik grubundan bayram konseriAntalya'da Muratpaşa Belediyesi bünyesinde temizlik işçisi olarak görev yapan, ata mesleği olarak gördükleri müzisyenlikten de kopmayan 15 işçinin oluşturduğu müzik grubu, Ramazan Bayramı sürecinde evlerinde kalan vatandaşlar için sosyal medya üzerinden yayınlanacak bir konser verdi.
13.05.2021Yaşam
Kasık fıtığının 3 önemli belirtisi ve kasık fıtığı tedavi yöntemleri
Kasık fıtığının 3 önemli belirtisi ve kasık fıtığı tedavi yöntemleriKasık fıtıkları, karın duvarı fıtıklarının yüzde 80’nini oluşturuyor ve erkeklerde 3 kat daha sık görülüyor. Şişlik ve ağrı ile kendini belli eden kasık fıtığının tek tedavisi olan ameliyatlar ise kapalı ve açık yöntemle yapılabiliyor. Uzun süre ayakta kalarak iş yapanlar ile bazı meslek gruplarında kasık fıtığının çok çabuk oluşabildiğini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hasan Uzer, kasık fıtıkları ve tedavi yöntemlerini anlattı.
13.05.2021Genel Sağlık
‘Hayvan hakları’ düzenlemesine yeniden revizyon
‘Hayvan hakları’ düzenlemesine yeniden revizyon10 yıldır çalışmaları devam eden ancak bir türlü Meclis’e sunulamayan düzenlemede sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, korunması ve sahiplendirilmesine ilişkin yeniden bir değerlendirme yapılması öngörülüyor...
13.05.2021Gündem
Meslek Eş Anlamlısı Nedir? Meslek Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Meslek Eş Anlamlısı Nedir? Meslek Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerFarklı eş anlamlı kelimeleri ile beraber meslek sözcüğünü değişik yerlerde kullanmak mümkün. Günlük yaşamın da yaygın kelimeleri arasında yer alan meslek, ayrıca değişik eş anlamlı sözcüklere sahiptir. Peki meslek eş anlamlısı nedir? Meslek kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilenler.
13.05.2021Eğitim
Emanet Eş Anlamlısı? Emanet Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Emanet Eş Anlamlısı? Emanet Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerGünlük hayatta kullandığımız bazı kelimeler Arapça ve Farsçadan dilimize geçmiştir. ''Emanet'' de Arapça kökenli olan kelimeler arasında yer alıyor. Güvenilir birine daha sonrasında teslim almak üzere verilen şeylere emanet denir. Osmanlı döneminde kendisine bir şey emanet edilecek kadar güvenilir olan insanlar yed-i emin olarak nitelendirilirdi. Bu işi meslek olarak yapan kişilere ''emanetçi'' denir. Emanet ile eş anlamlı olan sözcükleri örnek cümlelerle derledik.
13.05.2021Eğitim
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattı
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattıTrabzon'da maske takmaktan yüzünde izler oluşan, bu sırada çektiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşınca salgınla savaşan sağlıkçıların simgesi olan yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu, ‘Hemşireler Günü’nde yaşadıkları zorlu süreçleri anlattı. Altuncu, “İçeri girdiğimizde üzerimizde sadece N95 maske olmuyor, tulum, gözlük, siperlik takıyoruz. Bunlar maskeye baskı yaptığı için suratımızda iz çıkıyor. Bu durum aslında içerde zorlu bir süreç geçirmemize de neden oluyor. O kızarıklık ve baskıyı, eve gidince bile yüzümde hissediyordum” dedi.
12.05.2021Yaşam
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattı
Simge haline gelmişti! Yaşadığı zorlu süreci anlattıTrabzon'da maske takmaktan yüzünde izler oluşan, bu sırada çektiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşınca salgınla savaşan sağlıkçıların simgesi olan yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu, ‘Hemşireler Günü’nde yaşadıkları zorlu süreçleri anlattı. Altuncu, “İçeri girdiğimizde üzerimizde sadece N95 maske olmuyor, tulum, gözlük, siperlik takıyoruz. Bunlar maskeye baskı yaptığı için suratımızda iz çıkıyor. Bu durum aslında içerde zorlu bir süreç geçirmemize de neden oluyor. O kızarıklık ve baskıyı, eve gidince bile yüzümde hissediyordum” dedi.
12.05.2021Gündem
12 Mayıs Hemşireler Günü mesajları için en güzel seçenekler! Hemşireler Günü ilk ne zaman kutlandı?
12 Mayıs Hemşireler Günü mesajları için en güzel seçenekler! Hemşireler Günü ilk ne zaman kutlandı?Hemşireler Günü mesajları konusunda araştırmalar devam ediyor. Sağlık sektöründe çok özel bir yere sahip olan hemşireler hastaların iyileşme ve tedavi süreçlerinden önemli roller üstleniyor. Pandemi döneminde kıymetleri bir kez daha anlaşılan sağlık çalışanları arasında yer alan hemşireler için her yıl 12 Mayıs tarihi Hemşireler Günü olarak kutlanıyor. İşte en yeni en güzel Hemşireler Günü mesajları...
12.05.2021Gündem
Sosyal medyanın olumlu yönlerini hayatımıza nasıl adapte ederiz?
Sosyal medyanın olumlu yönlerini hayatımıza nasıl adapte ederiz?Uzmanlar sosyal medya bağımlılığının ciddi kişilik bozukluklarına yol açabileceği ve ağır sonuçlar doğurabileceği yönünde uyarıyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, teknolojik her gelişmenin iyi ve kötü yanları olabileceğine değinerek olumlu faktörleri hayatımıza entegre etmemiz gerektiğini savunuyor. Güldaş, internet ve sosyal medya bağımlısı olmadan pozitif yönleri nasıl kullanabileceğimiz konusunda önerilerde bulunuyor.
12.05.2021Yaşam
Engelli vatandaşların vergi indirimi işlemleri elektronik sistemle hızlandırılacak
Engelli vatandaşların vergi indirimi işlemleri elektronik sistemle hızlandırılacakGelir İdaresi Başkanlığının kısa süre önce pilot olarak hayata geçirdiği Engelli Vergi İndirim Sistemi'nin (EVİS) bu yıl ülke geneline yaygınlaştırılması planlanıyor. Sistem, engelli vatandaşlara vergi indirimi işlemlerinde hız ve kolaylık sağlayacak.
12.05.2021Ekonomi
‘Meclis işsizlik ve salgını araştırsın’
‘Meclis işsizlik ve salgını araştırsın’İYİ Parti milletvekilleri, kamuoyunun gündemindeki sorunlar hakkında araştırma yapılması taleplerini önergeyle TBMM gündemine taşıdı. Isparta Milletvekili Aylin Cesur “Kovid-19 salgınında görev alan sağlık çalışanlarının” sorunlarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulması amacıyla önerge verdi.
12.05.2021Siyaset
Hâkim ve savcı adaylarına Türkçe dersi veriliyor
Hâkim ve savcı adaylarına Türkçe dersi veriliyorTürkiye Adalet Akademisi’nde (TAA) eğitim gören hâkim savcı adayları için yargı kararlarının daha iyi anlaşılır olması için Türkçe dersi verilmeye başlandı.
12.05.2021Gündem
22 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
22 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu22 Şubat özgürlük ile anılmakta olan hava grubu içerisinde yer alan burca ait tarihler arasında yer almaktadır. Hayatlarında başlıca karakter özelliği olarak sevgiyi ve özgürlüğü temel almaktadırlar. Çevresindeki insanların ve yaşadığı yerlerin onlar için anlamı oldukça yüksektir. Aile merkezli yaşayan bir burç olarak görülmektedir. 22 Şubat tarihi için burç ve yükselen bilgileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji
20 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
20 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu20 Şubat tarihinde doğan kişiler su grubu içerisinde yer almaktadır. Hayata karşı ılımlı ve yenilikçi bakmaları ile hayatlarının yönlerini belirlemektedir. Su grubu içerisinde bulunan burç ile hayatlarında insan sevgisini ve pozitif bakış açısına yer vermektedirler. Yükselenlerinin de belirlediği özelliklerle burçları şekillenmektedir. 20 Şubat hangi burç olmaktadır? İşte, tüm detaylar.
12.05.2021 Astroloji
2 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
2 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu2 Şubat tarihinde doğan kişilerde hava grubu özellikleri görülmektedir. Yükselenlerinin özellikleri ile hayatlarında güçlü bir karakter özelliği yansıtan burç özelliklerine sahiptir. Dürüst bir yapıda güven merkezli insan ilişkileri kurmaya özen göstermektedir. Meslek hayatlarında da burç özelliklerini gösteren ve meslek seçimlerini yapan insanlardır. 2 Şubat da doğan kişilerin yükselenleri nedir? İşte, tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji
24 Ocak Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
24 Ocak Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu24 Ocak tarihi içerisinde doğan kişiler hava grubu içerisinde yer almaktadır. Karakter özelliklerinde hava grubuna ait özelliklerin bulunacağı ve hayatta pozitif bir yaşam sürecekleri aralıktan oluşmaktadır. Hayatlarında yer verdikleri özelliklerle tam anlamı ile burçlarını yansıtmaktadır. Hayatlarında, planlar yapmanın yerini hayaller kurmak almaktadır. 24 Ocak hangi burç aralığında yer almaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
12.05.2021Astroloji
Pandemi bitiyor tatiller başlıyor
Pandemi bitiyor tatiller başlıyorDeniz turizmi sektörünün yeni sezona hazır olduğunu belirten DTO İzmir Şubesi Başkanı Öztürk, “Karanlık günlerin sonu Ege’nin mavisi, Akdeniz’in güneşi gibi parlak olacak” dedi
11.05.2021Ege
Milliyet’e 3 ödül
Milliyet’e 3 ödülTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.
11.05.2021Gündem
Çocuğa BES, trafik sigortasına ayar
Çocuğa BES, trafik sigortasına ayarAK Parti’nin 18 yaşın altındaki çocukların bireysel emeklilik sistemine dahil olmasını sağlayacak kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Bayram tatilinin ardından öncelikle yasalaştırılması planlanan teklife göre, nükleer enerji gibi teminatlandırılması zor alanlar için “Özel Riskler Merkezi” oluşturulacak. Düzenlemeyle, zorunlu trafik sigortasının kapsamında da değişikliğe gidiliyor.
11.05.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, Danıştayın kuruluş yıl dönümü ile İdari Yargı Günü'nü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Danıştayın kuruluş yıl dönümü ile İdari Yargı Günü'nü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Danıştayın kuruluşunun 153'üncü yıl dönümünü ve İdari Yargı Günü'nü kutladı.
10.05.2021Siyaset
Aile Hekimi Nasıl Olunur? Aile Hekimi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
Aile Hekimi Nasıl Olunur? Aile Hekimi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?Günümüzde yapılan mesleklerden biri de aile hekimliğidir. Aile hekimi olmak isteyen bireyler, aile hekimliğini araştırarak daha bilgili olmak istiyor. Aile hekimi olmak için istenen şartlar kişilerin merak ettiği konular arasında bulunuyor. Aile hekimi nasıl olunur? Aile hekimi olmak için ne yapmak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Kooperatif Nasıl Kurulur? Kooperatif Çeşitleri Nelerdir?
Kooperatif Nasıl Kurulur? Kooperatif Çeşitleri Nelerdir?Kooperatif, insanların ihtiyaçlarını küçük bir maliyetle karşılamak için kurulan ve kar amacı gütmeyen karşılıklı dayanışma, yardım ve kefalet sureti ile kurulan tüzel kişiliklerdir. Kooperatifler, Kooperatifler Kanunu ile düzenlenmiş olan ve ülkemizde uygulamada sıkça görülen bir alandır. Kooperatif nasıl kurulur? Kooperatif çeşitleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Son dakika... Doktor Zeynep'i öldüren 8 aylık eşi: 'Yakışıklı değilsin' dedi diye öldürdüm
Son dakika... Doktor Zeynep'i öldüren 8 aylık eşi: 'Yakışıklı değilsin' dedi diye öldürdümAnkara’da kadın doğum uzmanı Opr. Dr. Zeynep Erdoğan (47), 8 ay önce evlendiği işsiz eşi Mehmet Erdoğan (47) tarafından oğlunun gözü önünde öldürüldü. Mehmet Erdoğan ifadesinde, "Eşim bana sürekli 'Sen yakışıklı değilsin, senden daha yakışıklı birini bulup onunla evleneceğim' diyordu. Olay günü de bu konu üzerine tartıştık ve kendisini bıçakladım" dedi.
10.05.2021Gündem
Tek bir doz bile ziyan olmasın diye hastaneler arası "insan transferi"
Tek bir doz bile ziyan olmasın diye hastaneler arası "insan transferi"Biontech aşıları için saklandıkları depolardan, uygulandığı aşılama merkezlerine kadar "iğneyle kuyu kazar gibi" saatler süren planlamalar yapılıyor. Randevu alıp aşıya gelmeyenlerin dozları, sonraki randevulara aktarılıyor. Gün sonunda da elde kalan doz varsa, yakın bölgelerdeki hastaneler arasında "insan transferi" başlıyor. Bir doz aşının dahi ziyan olmaması için randevusuna gelen vatandaşlar, randevuya gelmeyenlerin olduğu diğer hastaneye naklediliyor. Böylelikle günlük aşılama işlemi, mutlaka "zayiatsız" tamamlanıyor.
10.05.2021Haberler
Kuran'a hitab şiiri - Mehmet Akif Ersoy
Kuran'a hitab şiiri - Mehmet Akif ErsoyMehmet Akif Ersoy, 20 Aralık 1873'te İstanbul'da doğdu. Babası Fatih Medresesi müderrislerinden Mehmet Tahir Efendi, Osmanlı Devleti'ne bağlı Arnavutluk'un İpek kazasına bağlı Şuşise Köyü'nden İstanbul'a gelmiş, annesi Emine Cemile Hanım ise Buharalı Mehmet Efendi'nin kızı olarak Samsun'da doğmuştu. Mehmet Tahir Efendi, ona ebced hesabıyla doğduğu yıl olan 1290'a karşılık gelen Rağıf ismini vermişse de çevresi tarafından Akif olarak çağırıldı. Akif dışında bir de Nuriye adında bir kızları bulunuyordu. Mehmet Akif Ersoy İstiklal marşımızın yazarıdır. İstiklal marşı dışında da pek çok şiir yazmıştır.
10.05.2021Şiirler

Benzer Haber Etiketleri

astrolojiburçSeher Altuncuhemşireler günütrabzon

Meslek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.