Çocuk Yetiştirmek

Çocuk Yetiştirmek

Son dakika çocuk yetiştirmek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çocuk yetiştirmek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çocuk yetiştirmek haber sayfamızda...

Çocuk Yetiştirmek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 819 cocuk yetistirmek haberi bulunmuştur.
Ceyda Düvenci: Hiç estetiğim yok!
Ceyda Düvenci: Hiç estetiğim yok!YouTube’da yayınlanan 'İbrahim Selim ile Bu Gece' programına katılan oyuncu Ceyda Düvenci, hiç estetik yaptırmadığını söyledi.
15.05.2021 Cadde
Çocuğunu çokdilli yetiştirmek isteyen anne ve babalar ne yapmalı?
Çocuğunu çokdilli yetiştirmek isteyen anne ve babalar ne yapmalı?Çocuğunu ikidilli veya çokdilli yetiştirmek isteyen anne-babalar dikkat! "İkidillilik ve Çokdillilik /Erken Çocukluk Döneminde Birden Fazla Dil Öğrenimi" adlı bir kitap kaleme alan Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Belma Haznedar, ikidillilik ve çokdillilik konusunu tüm detaylarıyla paylaştı.
10.05.2021Çocuk
Binlerce gönüllüyle yola devam
Binlerce gönüllüyle yola devam23 Nisan günü, oyuncu Uraz Kaygılaroğlu’nun öncü olduğu ve pek çok ünlünün de desteklediği kampanyayla 1 milyon liranın üzerinde bağış toplayan UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği), yeni başlattığı projeyle Türkiye genelinde çocuk istismarına karşı savaş açmaya hazırlanıyor
2.05.2021Pazar
'Ergenlik bir doğal afet değil'
'Ergenlik bir doğal afet değil'Son kitabı “Yetişin Gençler” üzerine konuştuğumuz Prof. Dr. Selçuk Şirin, “Ergenlik bir doğal afet değil. Hazırlık yapılır, doğru adımlar zamanında atılırsa bu dönem tabiri caizse hasarsız bir şekilde geçirilebilir. Kitabı yazma gerekçem de tam bu” diyor.
9.01.2021Cumartesi
Mutlu bir çocuk yetiştirmek isteyen aileler nelere dikkat etmeli?
Mutlu bir çocuk yetiştirmek isteyen aileler nelere dikkat etmeli?Aileler kurulurken anne baba adayları sağlıklı bir ortamda, mutlu çocuklar yetiştirme gayesiyle bir araya gelirler. Bir bireyin oluştuğu ve büyüdüğü ortam, onu hayatı boyunca etkileyecek fiziksel ve zihinsel gelişimin başlangıcı olması sebebiyle önemlidir. Anne baba adayları, mutlu çocuklar yetiştirebilmek için bebekleri daha doğmadan bazı konularda bilinçlenmeli ve farkındalık geliştirmeliler. Aile Danışmanı, Eğitimci ve Yazar Ebru Demirhan konu hakkında bilgi verdi.
En büyük sınavları yalnızlık
En büyük sınavları yalnızlıkZ kuşağının günde 10 saatinin dijital ekranlarda geçtiği belirtiliyor. Psikolog Bora Küçükyazıcı: “Z kuşağı, ebeveynleri tarafından rekabetçi yapıda yetiştirildi, birinci olmak için programlandılar” “Bu durum beraberinde yalnızlığı ve arkadaşsız kalmayı getirdi. Dijital çağda çocuk yetiştirmek bir sanattır”
21.07.2020Gündem
Özverinin adı Güler Parkı
Özverinin adı Güler Parkı25 yıldır gönüllü olarak baktığı parka Buca Belediyesi tarafından adı verilen Sami Güler, “Burasıyla ilgilenmek benim için çocuk yetiştirmek gibi” dedi
27.06.2020Ege
Ebeveynlikte fark yaratın: 21.yy ebeveyni nasıl olunur?
Ebeveynlikte fark yaratın: 21.yy ebeveyni nasıl olunur?Kendi ebeveynlik modelinizi anlayarak yeni modelini tasarlayan 21.yy ebeveyni olabilirsiniz. Çocuklar için yepyeni bir dünya düzeni oluşuyor. Çocukları 21.yüzyıl yetkinlikleri ile donatırken kendinizi ebeveyn olarak bu çağa nasıl hazırlıyorsunuz hiç düşündünüz mü?
23.06.2020Ebeveyn
“Anne figürü var oldukça erkeğin büyümesi zor”
“Anne figürü var oldukça erkeğin büyümesi zor”Yeni oyunu “Fanatik” için bir araya geldiğimiz Salih Bademci yakında baba olacak. Bademci; “Doğum yaklaştıkça düşünüyorum, aslında hepimizin yaptığı şey, bir rota çizip çocuğumuzu oradan yürütmeye çalışmak” diyor
26.01.2020Pazar
Hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi? İşte doğru bilinen 7 yanlış
Hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi? İşte doğru bilinen 7 yanlışHamilelik döneminde yaşanan sorunlar arasında cinsellik en az dile getirilen, genelde riskli bir durum olduğunda ya da eşler arasında sorun oluşmaya başladığında paylaşılan bir konu. Oysa sağlıklı bir hamilelik geçirmek, mutlu bir çocuk yetiştirmek için düzenli ve mutlu cinsel hayatın yeri tartışılmaz. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu, halk arasında yanlış düşüncelerin çiftlerin cinsel ilişkiden soğumasında en önemli faktör olduğunu belirterek hamilelikte cinsellikle ilgili doğru bilinen 7 yanlışı, Milliyet Pembenar okurları için sıraladı
Japon'da bir ilk gerçekleşti! Çevre Bakanı açıkladı...
Japon'da bir ilk gerçekleşti! Çevre Bakanı açıkladı...Japonya'da Çevre Bakanı Koizumi Shinjiro, ülkede çalışan babalara iyi örnek teşkil etmesi adına, ay sonunda ilk çocuğu dünyaya gelince babalık iznine ayrılacağını açıkladı.
15.01.2020Dünya
Saray klasiği entrika ve cinayet kokan intihar
Saray klasiği entrika ve cinayet kokan intiharAyşe Kulin Everest Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “Her Yerde Kan Var”da Abdülaziz’in cinayet kokan intiharını, bir darbe ve intikam hikayesi üzerinden, saray klasiği entrikalarla içiçe anlatıyor. Yine nefes nefese okunuyor. Yine insanın içindeki gayya kuyusuna iniyor. Osmanlı saraylarının kapısını açıyor. Müthiş bir okuma deneyimi sunuyor
10.11.2019Pazar
Çocuğunuzun eğitimine yabancı dili mutlaka ekleyin
Çocuğunuzun eğitimine yabancı dili mutlaka ekleyinGünümüzde yabancı dil bilmek her şartta fark yaratıyor. Bu nedenle çocukların eğitiminde yabancı dil ayrı bir önem kazanıyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, çocukların en az 4 yabancı dil öğrenmesine özen gösterilmesi gerektiğini belirterek anne ve babalara önerilerde bulundu: “Çocuğunuzun gelişimini 20 yıl sonraki dünya şartlarına göre planlayın.”
23.10.2019Ebeveyn
Engelsizciler’in kamp macerası
Engelsizciler’in kamp macerasıMuğla Büyükşehir Belediyesi’nin ailelerin kendilerine vakit ayırabilmesi amacıyla başlattığı Kısa Mola hizmeti kapsamında eğitim alan 20 engelli genç, izci oldu...
29.06.2019Ege
Momtalks ailelere  rehber  oldu
Momtalks ailelere rehber olduBu yıl üçüncüsü düzenlenen MomTalks 2019, ebeveynler ile uzmanları bir araya getirdi.
6.05.2019Cadde
Kişisel gelişim anne karnında başlıyor
Kişisel gelişim anne karnında başlıyorAnne ve baba adaylarından büyük ilgi gören “Süper Çocuk Yetiştirmenin Sırları” isimli kitabın yazarı, Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş; geleceğe hazır, mutlu, başarılı, özgüvenli çocuk yetiştirmek isteyenler için tavsiyelerde bulundu.
6.07.2020Hamilelik
‘Çocukta ayarı kaçırmamalıyız’
‘Çocukta ayarı kaçırmamalıyız’Çocukların kendi kullanma kılavuzu ile doğmadığını belirten Psikiyatri Uzmanı Dilek Türkoğlu, “Şimdilerde çocuk odaklı aileler var. Çocuk ne isterse o yapılıyor. Her istediği yerine getirilen çocuk mutlu olmaz, sadece tüketmeyi öğrenir” açıklamasında bulundu Anne-babanın vermesi gereken kararları çocuğa verdirtmenin sağlıklı olmadığına da dikkat çeken Türkoğlu “Başına bir şey gelmesin diye yavrusunun üzerine titreyen anne zaman zaman bir miktar geriye çekilmeli, baba da daha çok sahiplenmeli çocuğu” tavsiyelerini yaptı
24.02.2019Gündem
Down’lu çocuklar İnci’yle  konuşacak
Down’lu çocuklar İnci’yle konuşacakDown Sendromlu olarak dünyaya gelen küçük kızı İnci’yi hayata hazırlayan Matematik öğretmeni Süreyya Ülkü Güler, kızı gibi çocukların aynı imkanlara kavuşması için farklı çalışmalara imza atıyor. İnci için yaptığı ve ona benzeyen ‘İnci’ bebeklerle toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlayan Güler, Türkiye’nin 81 ilindeki down sendromlu çocukları, dil terapistleriyle ücretsiz buluşturmayı amaçlıyor.
12.02.2019Gündem
2 yaş sendromu ile başa çıkmanın yolları
2 yaş sendromu ile başa çıkmanın yollarıAnne babaların çocuklarıyla baş etmekte zorlandıkları; onların inatlaşma, tutturma hatta bağırıp vurma gibi davranışları karşısında nasıl davranacaklarını bilemedikleri zorlu bir dönem 2 yaş. Psikolog Sena Sivri, bu dönemde, sıradan günlük ihtiyaçların karşılanmasının bile adeta bir güç mücadelesine dönüşmesinin son derece normal olduğunu belirtirken, 2 yaş sendromuyla nasıl başa çıkılabileceğini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
1.02.2019Ebeveyn
Annelik için ‘yaş’ nasihati
Annelik için ‘yaş’ nasihatiEmel Müftüoğlu, Emre Saygı’nın sunduğu ‘Hadi Be’ programına konuk oldu.
18.01.2019Cadde
'Tavlada haftada 12-13 ayakkabı kazanıyordum'
'Tavlada haftada 12-13 ayakkabı kazanıyordum'Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, Türkiye’nin ilk interaktif talk show programı 'Hadi Be'ye, 'Gündem Yaratayım mı? adlı single'i müzikseverlerle buluşan Emel Müftüoğlu konuk oldu.
17.01.2019Cadde
Seçkin Piriler: Meral Kaplan'ın sesini duymak istemiyorum
Seçkin Piriler: Meral Kaplan'ın sesini duymak istemiyorumEski manken Seçkin Piriler, Kanal D'de yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk oldu. Piriler, eski eşi Kaan Tangöze ve 'kavga' haberleriyle gündeme geldiği yakın arkadaşı Meral Kaplan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
23.11.2018Cadde
Seçkin Piriler: Meral Kaplan'ın sesini duymak istemiyorum
Seçkin Piriler: Meral Kaplan'ın sesini duymak istemiyorumEski manken Seçkin Piriler, Kanal D'de yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk oldu. Piriler, eski eşi Kaan Tangöze ve 'kavga' haberleriyle gündeme geldiği yakın arkadaşı Meral Kaplan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
23.11.2018Cadde
O rektörden istifa
O rektörden istifaTwitter’dan “Yerel seçimde hiçbir kadın belediye başkanı adayına oy vermeyeceğim” açıklamasında bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof...
22.11.2018Gündem
'Kadın adaya oy vermeyeceğim' diyen Dekan, istifa etti
'Kadın adaya oy vermeyeceğim' diyen Dekan, istifa ettiKONYA'da, Twitter hesabından yaptığı "Yerel seçimde hiçbir kadın belediye başkanı adayına oy vermeyeceğim" paylaşımı büyük tepki gören Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı, yine Twitter'dan yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu. Rektörlük de Karalı'nın istifa ettiğini açıkladı.
21.11.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yabancı dilSeçkin PirilerKaan TangözeKıvılcım UralMeral Kaplan

Çocuk Yetiştirmek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.