Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Son dakika Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.283 cumhurbaskanligi sozcusu ibrahim kalin haberi bulunmuştur.
İsrail’e karşı harekete geçin
İsrail’e karşı harekete geçinDışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin, “Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
15.05.2021Siyaset
Türkiye'den Avusturya'ya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir
Türkiye'den Avusturya'ya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldirAvusturya’da Federal Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekilmesi sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Avusturya Başbakanı destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta" dedi. Sözcü Çelik, 'Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır.' ifadelerine yer verdi.
14.05.2021Siyaset
Sözcü Kalın: İsrail'in saldırıları, yeni katliamların habercisidir
Sözcü Kalın: İsrail'in saldırıları, yeni katliamların habercisidirCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının yeni katliamların habercisi olduğunu belirtti.
13.05.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den İsrail'in skandal hamlesine tepki yağdı
Son dakika: Türkiye'den İsrail'in skandal hamlesine tepki yağdıGelen son dakika haberine göre; İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını ve İsrail askerlerinin Gazze’ye girdiğini duyurdu.Türkiye'den İsrail'e tepkiler peş peşe geliyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Filistin için uluslararası her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz. İsrail'in bu hukuk tanımaz tavrının son bulması için ne gerekiyorsa yapacağız. Mücadelemiz, Filistin tam anlamıyla özgürlüğüne kavuşana dek sürecektir." ifadelerini kullandı. Öte yandan ilerleyen saatlerde İsrail ordu sözcülüğü, “Gazze’ye girildiği" şeklindeki açıklamasını yinelemekten kaçınarak, yalnızca "saldırının sürdüğünü" belirtmekle yetindi.
14.05.2021Siyaset
Son dakika: Sözcü Kalın'dan ABD ile kritik İsrail görüşmesi!
Son dakika: Sözcü Kalın'dan ABD ile kritik İsrail görüşmesi!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede ikili ilişkiler, bölgesel meseleler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında haziranda NATO Zirvesi marjında yapılacak görüşme, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere saldırması, Filistinlilerin evlerinden hukuksuz şekilde çıkartılması ve Gazze'ye yönelik hava saldırıları ele alındı
12.05.2021Siyaset
Son dakika: Beştepe’den F-35 ve S400 açıklaması: Biden da biliyor
Son dakika: Beştepe’den F-35 ve S400 açıklaması: Biden da biliyorCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’yle ilişkilerden Türkiye’nin Libya’dan asker çekeceği iddialarına kadar birçok başlıkta önemli açıklamalar yaptı.
12.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail'e baskı artırılmalı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail'e baskı artırılmalıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN TÜRK canlı yayınında İsrail'in Filistinlilere yönelik alçak saldırısını yorumladı. İsrail'e sert tepki gösteren Kalın, 'İsrail'e baskının artırılmalı. İkincisi de Filistin'e yardımlarımızın artması gerekiyor' dedi.
11.05.2021Haberler
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail'e baskı artırılmalı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail'e baskı artırılmalıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN TÜRK canlı yayınında İsrail'in Filistinlilere yönelik alçak saldırısını yorumladı. İsrail'e sert tepki gösteren Kalın, 'İsrail'e baskının artırılmalı. İkincisi de Filistin'e yardımlarımızın artması gerekiyor' dedi.
11.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Filistinlilere yönelik ortak çağrı!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Filistinlilere yönelik ortak çağrı!Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in işgal ve zulmü ile fanatik Yahudilerin ihlallerine "dur" demek için, sağduyu ve vicdan sahibi tüm Müslüman, Hristiyan ve Yahudilerin ortak mücadele etmesi çağrısında bulundu.
11.05.2021Siyaset
Son dakika... Türkiye'den İsrail'e peş peşe sert tepkiler: Derhal sona ermeli
Son dakika... Türkiye'den İsrail'e peş peşe sert tepkiler: Derhal sona ermeliGelen son dakika haberine göre; İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filisitinlilere saldırdı.Filistin Kızılayı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yüzlerce kişi yaralandığını bildirdi. İsrail'in alçak saldırıları sonrası Türkiye'den de peş peşe tepkiler geldi. İşte haberin ayrıntıları...
10.05.2021Siyaset
Son dakika: İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler: Şiddetle telin ediyoruz
Son dakika: İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler: Şiddetle telin ediyoruzGelen son dakika haberine göre; İsrail polisi, Mescid-i Aksa’ya girerek ses bombalarıyla cemaate saldırdı. Dışişleri Bakanlığı'ndan "İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınıyoruz' açıklaması geldi. Saldırıya Türkiye'den tepkiler peş peşe geldi. İletişim Başkanı Altun, "İsrail'in kutsallarımıza saldırması asla kabul edilemez. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla yapılan baskını şiddetle telin ediyoruz" açıklamasını yaptı.
8.05.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İsrail'in Mescid-i Aksa baskınına tepki
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İsrail'in Mescid-i Aksa baskınına tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasına tepki gösterdi.
7.05.2021Gündem
‘1915’in ardındaki gerçekler gizlenemez’
‘1915’in ardındaki gerçekler gizlenemez’İletişim Başkanı Altun, Biden’ın soykırım ifadesi için “Hangi yabancı parlamentonun ne karar verdiği, hangi yabancı devlet başkanının ne cümle kurduğunun nazarımızda hiçbir itibarı  yoktur” ifadesini kullandı.
26.04.2021Siyaset
Son dakika... Türkiye'den çok sert 'soykırım' tepkisi! 'Farklı şekillerde karşılık vereceğiz'
Son dakika... Türkiye'den çok sert 'soykırım' tepkisi! 'Farklı şekillerde karşılık vereceğiz'Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin önümüzdeki süreçte ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımladığı açıklamasına farklı şekillerde yanıt vereceğini açıkladı.
26.04.2021Dünya
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD Başkanı Biden’a sert tepki
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD Başkanı Biden’a sert tepkiABD Başkanı Joe Biden’ın ‘soykırım’ ifadesinin karşılıklı güven ve dostluk konusunda ‘derin bir yaraya sebep olacağını’ vurgulayan Dışişleri Bakanlığı, “ABD Başkanı’nı bazı siyasi çevreleri tatmin etmek dışında başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu vahim hatasını düzeltmeye çağırıyoruz” açıklamasında bulundu. Karar sonrası ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri’ne çağırıldı.
25.04.2021Siyaset
Sözcü Kalın: ABD Başkanı ilkesiz bir tutum sergilemiştir
Sözcü Kalın: ABD Başkanı ilkesiz bir tutum sergilemiştirCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1915 olaylarını araştırmak için ortak tarih komisyonu kurulması çağrısı yaptığını anımsatarak, "ABD Başkanı bu gerçekleri de görmezden gelerek ilkesiz bir tutum sergilemiştir" dedi.
25.04.2021Siyaset
Son dakika! Biden'ın skandal açıklamasına sert yanıt! "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz"
Son dakika! Biden'ın skandal açıklamasına sert yanıt! "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz"Son dakika haberine göre ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin 'soykırım' demesi üzerine Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir" dedi.
25.04.2021Gündem
Sözcü Kalın: İşlemediğimiz bir suç için sorumlu tutulamayız
Sözcü Kalın: İşlemediğimiz bir suç için sorumlu tutulamayızCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki sözde soykırım nitelemesi üzerine "sunulan tezin tarihi ve hukuki temeli olmadığını" söyledi.
24.04.2021Siyaset
Biden'ın skandal açıklamasına Türkiye'den sert tepkiler
Biden'ın skandal açıklamasına Türkiye'den sert tepkilerABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin 'soykırım' demesi üzerine Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir" dedi.
24.04.2021Televizyon
İbrahim Kalın'dan HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına tepki
İbrahim Kalın'dan HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, HDP'nin 1915 olaylarına yönelik açıklamasına tepki gösterdi.
24.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Soykırım yalanının arkasına sığınanları biliyoruz
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Soykırım yalanının arkasına sığınanları biliyoruzCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermeni terörünün şehit ettiği diplomatları unutmayacaklarını belirterek, "Soykırım yalanının arkasına sığınarak bu vahşete kimlerin arka çıktığını biliyoruz" dedi.
24.04.2021Siyaset
İş birliğinin genişletilmesi konusunda mutabakat
İş birliğinin genişletilmesi konusunda mutabakatCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile dün akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve ABD’nin Suriye’de PKK-PYD terör örgütüne verdiği destek gibi konuların çözüme kavuşturulmasının ilişkilerin daha ileri seviyelere taşınması için önemli olduğunu söyledi. İki lider haziran ayında gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi’nde bir araya gelecek.
24.04.2021Siyaset
Kalın: Ortak acımızı manipüle ettirmeyiz
Kalın: Ortak acımızı manipüle ettirmeyizCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 1915 olaylarına ilişkin, “Kimsenin ortak acımızı ve tarihimizi manipüle etmesine izin vermeyeceğiz” dedi.
24.04.2021Siyaset
Son dakika: Sözcü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüştü
Son dakika: Sözcü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.
23.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 1915 olaylarına ilişkin paylaşım
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 1915 olaylarına ilişkin paylaşımCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 1915 olaylarına ilişkin, "Tarihi dar bir siyasi gündem için kötüye kullanmak ne geçmişe ne de bugüne yardımcı olur. Kimsenin ortak acımızı ve tarihimizi manipüle etmesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
23.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ibrahim kalınisrailabdcumhurbaşkanlığı sözcüsükalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.