Cunta

Cunta

Son dakika Cunta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cunta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cunta haber sayfamızda...

Cunta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 767 cunta haberi bulunmuştur.
Myanmar'da darbeciler ölüm kustu
Myanmar'da darbeciler ölüm kustuBago kentinde darbe karşıtı protestoculara açılan ateşte en az 20 can kaybı var, cunta 19 göstericiye ise idam cezası verdi. Darbecilerin sözcüsü Tuğgeneral Zaw Min Tun, askerlerin protestoculara gerçek mermiyle ateş açmasını savundu.
10.04.2021Dünya
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemeyen Myanmar'ın Londra Büyükelçisi, elçilik binasına alınmadı
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemeyen Myanmar'ın Londra Büyükelçisi, elçilik binasına alınmadıÜlkesindeki askeri darbeyi desteklemediğini açıklayan Myanmar’ın Londra Büyükelçisi Kyaw Zwar Minn'in, askeri ataşe tarafından elçilik binasına girişi engellendi.
8.04.2021Dünya
Myanmar'da 10 etnik silahlı gruptan cuntaya sivillere şiddeti durdurma çağrısı
Myanmar'da 10 etnik silahlı gruptan cuntaya sivillere şiddeti durdurma çağrısıAskeri darbenin yaşandığı Myanmar'da 10 etnik silahlı grup, darbe karşıtı protestocu sivillere yönelik şiddeti sonlandırması yönünde cuntaya çağrıda bulundu.
5.04.2021Dünya
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayızRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, bildiri yayınlayan 104 emekli amirale ilişkin "Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız" denildi.
4.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.00'de değerlendirme toplantısı yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.00'de değerlendirme toplantısı yapacakGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın saat 15.00'de değerlendirme toplantısı yapacak. Öte yandan, AK Parti MYK yarın saat 18.00'de bildiri gündemiyle toplanacak.
4.04.2021Siyaset
Myanmar’da ünlülere gözaltı operasyonu
Myanmar’da ünlülere gözaltı operasyonuMyanmar’da cunta yönetimi, darbe karşıtlarına destek veren ünlülere karşı bir operasyon başlattı ve 20 kişiye gözaltı kararı çıkartıldı. Bu arada protestocular bir karakola saldırırken, 7 kişi hayatını kaybetti
4.04.2021Dünya
Myanmar'da 3 etnik silahlı grup, cuntayı "ateşkesi bitirmekle" tehdit etti
Myanmar'da 3 etnik silahlı grup, cuntayı "ateşkesi bitirmekle" tehdit ettiMyanmar'da 3 etnik silahlı grup, darbe karşıtı protestoculara silahlı müdahaleye son verilmemesi durumunda orduyla yürürlükteki ateşkes anlaşmasını bozarak, protestocuların safına geçeceklerini duyurdu.
30.03.2021Dünya
Myanmar'da darbecilere karşı sokağa çöp döküyorlar
Myanmar'da darbecilere karşı sokağa çöp döküyorlarMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protestolar sürerken, Yangon kentinde darbe karşıtları, askeri yönetimi protesto etmek için yollara çöp döktü.
30.03.2021Dünya
Myanmar kaynayan kazan
Myanmar kaynayan kazanMyanmar’da darbe sonrası askeri cunta ve güvenlik güçlerinin protestolara kanlı müdahaleleri tüm dünyada tepki çekmeye devam ediyor
29.03.2021Dünya
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadı
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadıCumartesi günü yapılan darbe karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin gerçek mermilerle müdahale ettiği ve 100'ün üzerinde silahsız protestocunun hayatını kaybettiği bildirildi.
28.03.2021Dünya
ABD'den Myanmar açıklaması: Dehşete düştük
ABD'den Myanmar açıklaması: Dehşete düştükABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Myanmar güvenlik güçlerinin 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan darbe karşıtı gösterilere müdahalesinden dehşete düştüklerini belirtti.
27.03.2021Dünya
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadı
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolarda güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesinin şiddetinin artmasını kuvvetle kınadı.
27.03.2021Siyaset
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdü
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 114’e çıktı.
27.03.2021Dünya
Tayland'da istifa gösterileri! Sokaklar karıştı, onlarca yaralı var
Tayland'da istifa gösterileri! Sokaklar karıştı, onlarca yaralı varGüney Asya ülkesinde Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifasını isteyen kalabalıklar polisle çatıştı, Kraliyet Sarayı yakınlarındaki protestolarda monarşi karşıtı sloganlar da atıldı.
21.03.2021Dünya
Myanmar'da üst düzey Budist rahipler askeri cuntayı şiddeti sonlandırmaya çağırdı
Myanmar'da üst düzey Budist rahipler askeri cuntayı şiddeti sonlandırmaya çağırdıDevlet Üst Düzey Budist Rahipler Komitesi, Myanmar halkının geleceği hesaba katılarak hareket edilmesi gerektiğini bildirdi. Myanmar Siyasi Tutuklulara Yardım Kuruluşu, darbe karşıtı protestoların başlangıcından bu yana güvenlik güçlerinin silahlı şiddeti sonucu 202 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
17.03.2021Dünya
Myanmar'da cunta muhalifi liderden 'protestocuları orduya karşı savunma' sözü
Myanmar'da cunta muhalifi liderden 'protestocuları orduya karşı savunma' sözüMyanmar'da askeri darbenin ardından kurulan ve darbe karşıtları nezdinde "sivil hükümet" olarak görülen Ulusal Meclis Temsil Komitesinin Başkanı Tan, darbe karşıtı protestocuları güvenlik güçlerinin şiddetine karşı koruyacaklarını açıkladı.
14.03.2021Dünya
Katliam sürüyor!
Katliam sürüyor!Myanmar’da askeri cuntanın halka yönelik sert müdahalesi devam ediyor. Dün de 8 kişinin ölüm haberi gelmesine rağmen, Myanmarlılar, cuntaya karşı sokakları terk etmiyor
14.03.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler kan döküyor! Bir gecede dört kişi öldü
Myanmar'da darbeciler kan döküyor! Bir gecede dört kişi öldüGözaltındaki protestocuların serbest bırakılmasını isteyenlere polis Yangon şehrinde ateş açtı. Yaklaşık 40 gündür süren protestolarda can kaybı 80'i buldu, cunta darbeye karşı çıkan yüzlerce göstericiyi ise hapse attı.
13.03.2021Dünya
BM: Myanmar'da askeri cunta insanlığa karşı suç işledi
BM: Myanmar'da askeri cunta insanlığa karşı suç işlediBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Thomas Andrews, Myanmar'da askeri cuntanın 1 Şubat'taki darbeden bu yana en az 70 kişiyi öldürdüğünü, insanlığa karşı suç teşkil edebilecek cinayetler, işkence ve zulüm işlediğini bildirdi.
11.03.2021Dünya
Suu Kyi'yi yasa dışı olarak 600 bin dolar ve altın alma suçlaması!
Suu Kyi'yi yasa dışı olarak 600 bin dolar ve altın alma suçlaması!Myanmar'da 1 Şubat'ta yönetime el koyan askeri yönetim, ülkenin devrik lideri Aung San Suu Kyi'yi yasa dışı olarak 600 bin dolar nakit ve altın almakla suçladı.
11.03.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler seçime kadar iktidarda kalacaklarını açıkladı
Myanmar'da darbeciler seçime kadar iktidarda kalacaklarını açıkladıMyanmar'da askeri darbeyle ülke yönetimine el koyan ordu, seçimler düzenlenene kadar iktidarda kalacağını bildirdi.
11.03.2021Dünya
Tayland'dan Myanmar'da cunta ile devrik hükümet arasında 'diyalog' çağrısı
Tayland'dan Myanmar'da cunta ile devrik hükümet arasında 'diyalog' çağrısıTayland hükümeti, askeri darbenin yaşandığı Myanmar'daki krizin çözümü için cunta yönetimi ile iktidardan devrilen Ulusal Demokrasi Birliği (NLD) hükümeti arasında diyalog önerisinde bulunduğunu açıkladı.
11.03.2021Dünya
Myanmar'da gösterilere müdahalede ölü sayısı artıyor
Myanmar'da gösterilere müdahalede ölü sayısı artıyorMyanmar'da darbe karşıtı gösteriler sürerken, protestolarda hayatını kaybedenlerin sayısının 52'ye, gözaltına alınanların ise bin 220'ye çıktığı ifade edildi.
5.03.2021Dünya
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Rahmetli Abdülhamid Han'ı darbeyle devletin başından uzaklaştıran odaklar, hangi uluslararası odaklarsa ve onların yerli aparatları kimlerse, 28 Şubat sürecinde de rahmetli Erbakan'ı aynı odaklar ve işbirlikçiler devletin başından uzaklaştırmışlardır." dedi.
26.02.2021Siyaset
Myanmar'da darbeciler seçim sonuçlarını iptal etti
Myanmar'da darbeciler seçim sonuçlarını iptal ettiŞubat ayının ilk gününde yönetimi deviren cunta, desteklediği adayın kaybettiği 2020 seçim sonuçlarının artık geçerli olmadığını duyurdu. Gerekçe ise, hile.
26.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Myanmardarbecuntaprotestoordu

Cunta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.