Cunta

Cunta

Son dakika Cunta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cunta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cunta haber sayfamızda...

Cunta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 778 cunta haberi bulunmuştur.
Mali'de darbe sonrası yeni hükümet kuruldu
Mali'de darbe sonrası yeni hükümet kurulduMali'de 24 Mayıs'taki askeri darbenin ardından yeni hükümet kuruldu. Temmuz 2020'deki darbe sonrası kurulan geçiş hükümetinde de yer alan bazı isimler yeniden listeye girerken kilit bakanlıklara askerlerin getirilmesi ise dikkati çekti.
11.06.2021Dünya
Myanmar'da cunta, darbe karşıtı diplomatları ülkeye geri çağırdı
Myanmar'da cunta, darbe karşıtı diplomatları ülkeye geri çağırdıMyanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümete el koyan ordu, darbeye karşı çıkan dış misyonlardaki yaklaşık 100 çalışanına ülkeye geri dönmeleri talimatı verdi.
20.05.2021Dünya
Son dakika: Dünya saniye saniye izliyor! Savaş başladı, askerler kaçtı!
Son dakika: Dünya saniye saniye izliyor! Savaş başladı, askerler kaçtı!Son dakika haberlere göre, sınır hattında milislerin sabaha karşı yaptığı baskında çevre köyler patlama ve silah sesleriyle sarsıldı, ele geçirilip ateşe verilen orduya ait kampların görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Uluslararası medya, patlak veren savaşı manşetten veriyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
27.04.2021Dünya
Son dakika... İç savaşın ayak sesleri! Şok fotoğraflar...
Son dakika... İç savaşın ayak sesleri! Şok fotoğraflar...Son dakika haberlere göre, sokaklarından silah seslerinin kesilmediği ve her gün ortalama dokuz kişinin cunta tarafından katledildiği ülkede, darbe karşıtları sınırda askeri eğitim almaya başladı.
26.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
23.04.2021Siyaset
‘Meclisimiz varlığını ilelebet sürdürecektir’
‘Meclisimiz varlığını ilelebet sürdürecektir’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturuyla Türk milletinin bağımsızlığını ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ederek açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, istikbal mücadelemizin ve bağımsızlığımızın öncüsü olmuştur. Meclisimiz, 23 Nisan 1920 tarihinden bugüne kadar birçok badire atlatmış, Millî Mücadelede şerefle kazandığı “gazilik” payesini, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde ikinci kez almıştır. Darbe, cunta, vesayet girişimleri ve terör saldırılarına maruz kalan, son olarak da 15 Temmuz 2016’da hain FETÖ’cüler tarafından bombalanan yüce Meclisimiz, milli iradenin tecelligahı olarak ilelebet varlığını sürdürmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.
23.04.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan "15 Temmuz 2016'da hain FETÖ'cülerce bombalanan yüce Meclisimiz, milli iradenin tecelligahı olarak ilelebet varlığını sürdürecektir. Tarihimizden aldığımız gücü ve evlatlarımızın enerjisini bugünün dinamizmiyle birleştirerek 2023 ve gelecek hedeflerimize ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.
22.04.2021Siyaset
Myanmar'da darbeye karşı 'mavi tişört'
Myanmar'da darbeye karşı 'mavi tişört'Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto eden darbe karşıtları, gözaltındaki darbe karşıtlarına destek amaçlı "mavi tişört" eylemi başlattı.
21.04.2021Dünya
Son dakika... Bahçeli, 'ülkeye kriz çıkarmak için gelmiş' deyip açıkladı: Densiz Dendias
Son dakika... Bahçeli, 'ülkeye kriz çıkarmak için gelmiş' deyip açıkladı: Densiz DendiasGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, 'Son 60 yıla damga vuran darbe anayasaları siyasi ve hukuki kutuplaşmaları tetiklemiştir. Bize özgü bir anayasa gereklidir. Kaçınılmaz bir görevdir. Bu tarihi göreve MHP ön şartsız hazırdır.' dedi. Yunan Bakan Dendias ülkeye kriz çıkarmak için geldiğini söyleyen Bahçeli, 'Densiz Dendias'ın gevşeyen ayarlarını sıkan Çavuşoğlu'na teşekkür ediyorum. Çavuşoğlu'na gerektiği gibi konuşması konusunda onay veren Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımı sunuyorum' açıklamasını yaptı.
20.04.2021Siyaset
Myanmar'da sivil hükümeti bazı ülkelerin tanıyacağı öne sürüldü
Myanmar'da sivil hükümeti bazı ülkelerin tanıyacağı öne sürüldüMyanmar'da askeri darbeyi tanımayan muhalif milletvekillerinin kurduğu Ulusal Meclisi Temsil Komitesi tarafından ilan edilen "sivil hükümet"i, bazı ülkelerin meşru olarak tanımaya hazırlandığı belirtildi.
17.04.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler ölüm kustu
Myanmar'da darbeciler ölüm kustuBago kentinde darbe karşıtı protestoculara açılan ateşte en az 20 can kaybı var, cunta 19 göstericiye ise idam cezası verdi. Darbecilerin sözcüsü Tuğgeneral Zaw Min Tun, askerlerin protestoculara gerçek mermiyle ateş açmasını savundu.
10.04.2021Dünya
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemeyen Myanmar'ın Londra Büyükelçisi, elçilik binasına alınmadı
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemeyen Myanmar'ın Londra Büyükelçisi, elçilik binasına alınmadıÜlkesindeki askeri darbeyi desteklemediğini açıklayan Myanmar’ın Londra Büyükelçisi Kyaw Zwar Minn'in, askeri ataşe tarafından elçilik binasına girişi engellendi.
8.04.2021Dünya
Myanmar'da 10 etnik silahlı gruptan cuntaya sivillere şiddeti durdurma çağrısı
Myanmar'da 10 etnik silahlı gruptan cuntaya sivillere şiddeti durdurma çağrısıAskeri darbenin yaşandığı Myanmar'da 10 etnik silahlı grup, darbe karşıtı protestocu sivillere yönelik şiddeti sonlandırması yönünde cuntaya çağrıda bulundu.
5.04.2021Dünya
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayızRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, bildiri yayınlayan 104 emekli amirale ilişkin "Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız" denildi.
4.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.00'de değerlendirme toplantısı yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.00'de değerlendirme toplantısı yapacakGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın saat 15.00'de değerlendirme toplantısı yapacak. Öte yandan, AK Parti MYK yarın saat 18.00'de bildiri gündemiyle toplanacak.
4.04.2021Siyaset
Myanmar’da ünlülere gözaltı operasyonu
Myanmar’da ünlülere gözaltı operasyonuMyanmar’da cunta yönetimi, darbe karşıtlarına destek veren ünlülere karşı bir operasyon başlattı ve 20 kişiye gözaltı kararı çıkartıldı. Bu arada protestocular bir karakola saldırırken, 7 kişi hayatını kaybetti
4.04.2021Dünya
Myanmar'da 3 etnik silahlı grup, cuntayı "ateşkesi bitirmekle" tehdit etti
Myanmar'da 3 etnik silahlı grup, cuntayı "ateşkesi bitirmekle" tehdit ettiMyanmar'da 3 etnik silahlı grup, darbe karşıtı protestoculara silahlı müdahaleye son verilmemesi durumunda orduyla yürürlükteki ateşkes anlaşmasını bozarak, protestocuların safına geçeceklerini duyurdu.
30.03.2021Dünya
Myanmar'da darbecilere karşı sokağa çöp döküyorlar
Myanmar'da darbecilere karşı sokağa çöp döküyorlarMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protestolar sürerken, Yangon kentinde darbe karşıtları, askeri yönetimi protesto etmek için yollara çöp döktü.
30.03.2021Dünya
Myanmar kaynayan kazan
Myanmar kaynayan kazanMyanmar’da darbe sonrası askeri cunta ve güvenlik güçlerinin protestolara kanlı müdahaleleri tüm dünyada tepki çekmeye devam ediyor
29.03.2021Dünya
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadı
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadıCumartesi günü yapılan darbe karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin gerçek mermilerle müdahale ettiği ve 100'ün üzerinde silahsız protestocunun hayatını kaybettiği bildirildi.
28.03.2021Dünya
ABD'den Myanmar açıklaması: Dehşete düştük
ABD'den Myanmar açıklaması: Dehşete düştükABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Myanmar güvenlik güçlerinin 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan darbe karşıtı gösterilere müdahalesinden dehşete düştüklerini belirtti.
27.03.2021Dünya
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadı
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolarda güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesinin şiddetinin artmasını kuvvetle kınadı.
27.03.2021Siyaset
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdü
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 114’e çıktı.
27.03.2021Dünya
Tayland'da istifa gösterileri! Sokaklar karıştı, onlarca yaralı var
Tayland'da istifa gösterileri! Sokaklar karıştı, onlarca yaralı varGüney Asya ülkesinde Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifasını isteyen kalabalıklar polisle çatıştı, Kraliyet Sarayı yakınlarındaki protestolarda monarşi karşıtı sloganlar da atıldı.
21.03.2021Dünya
Myanmar'da üst düzey Budist rahipler askeri cuntayı şiddeti sonlandırmaya çağırdı
Myanmar'da üst düzey Budist rahipler askeri cuntayı şiddeti sonlandırmaya çağırdıDevlet Üst Düzey Budist Rahipler Komitesi, Myanmar halkının geleceği hesaba katılarak hareket edilmesi gerektiğini bildirdi. Myanmar Siyasi Tutuklulara Yardım Kuruluşu, darbe karşıtı protestoların başlangıcından bu yana güvenlik güçlerinin silahlı şiddeti sonucu 202 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
17.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

myanmardarbecuntaprotestogösteri

Cunta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.