Demir Dışı

Demir Dışı

Son dakika demir dışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan demir dışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan demir dışı haber sayfamızda...

Demir Dışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.798 demir dışı haberi bulunmuştur.
Türk demir çeliğine en büyük talep ABD'den
Türk demir çeliğine en büyük talep ABD'denAvrupa’nın en büyük, dünyanın ise yedinci büyük çelik üreticisi Türkiye, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Batı’nın alternatif pazar arayışlarına karşılık verdi. Çelik ihracatı yılın ilk 6 ayında 12 milyar dolar, demir ve demir dışı metaller ihracatı ise 8 milyar dolar sınırına dayandı. İhracattan en büyük payı ABD aldı. İhracattaki yükseliş demir çelik üreticilerinin yurt içi ve dışındaki yatırımlarını hızlandırırken, orta ve uzun vadede ihracattaki artışın sürmesi bekleniyor.
7.07.2022Ekonomi
Çin sanayi enerji yoğunluğunu düşürecek
Çin sanayi enerji yoğunluğunu düşürecekÇin, 2021-2025 yılları arasında sanayi enerji yoğunluğunu %13,5 düşürmeyi planlıyor.
29.06.2022Uzmanpara
‘Türkiye için üretmeye ve çalışmaya devam’
‘Türkiye için üretmeye ve çalışmaya devam’Kibar Holding, TİM’in ‘İlk 1000 İhracatçı Firma’ listesinde ilk beşe girdi. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni, önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.
15.06.2022Ekonomi
‘Mutfağın merkezi İstanbul olsun’
‘Mutfağın merkezi İstanbul olsun’Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği’nin (EVSİD) 60 ülkeden 120 nitelikli alıcıyı İstanbul’da buluşturduğu ‘Turkish Housewares by Invitation Only’ etkinliği sona erdi.
6.06.2022Ekonomi
Çin'de alüminyum üretimi rekor kırdı
Çin'de alüminyum üretimi rekor kırdıÇin'de nisan ayında alüminyum üretimi, elektrik üretim kısıtlamalarının gevşemesiyle rekor seviyeye çıktı.
16.05.2022Uzmanpara
TİM Başkanı Gülle'den ABD pazarıyla ilgili dikkat çeken açıklama
TİM Başkanı Gülle'den ABD pazarıyla ilgili dikkat çeken açıklamaNisan ayı ihracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle ABD pazarı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2022Haberler
TİM Başkanı Gülle: Bir ülkeye ilk defa 2 milyar dolar ihracat gerçekleşti
TİM Başkanı Gülle: Bir ülkeye ilk defa 2 milyar dolar ihracat gerçekleştiNisan ayı ihracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle ABD ve Almanya pazarı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2022Ekonomi
'İhracatta çifte rekor kırıldı'
'İhracatta çifte rekor kırıldı'Mart ayına ilişkin ihracat rakamlarını değerlendiren Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracat ailesinin bu ay tarihi bir performans göstererek çifte rekora ulaştığını belirtti.
4.04.2022Uzmanpara
Türkiye ile İsrail arasında ticari iş birliği
Türkiye ile İsrail arasında ticari iş birliğiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile İsrail Uluslararası Ticaret Odaları Federasyonu arasında iş birliği mutabakat zaptı imzalandı. 5 yıl gibi uzun bir aradan sonra 100 Türk firmasının yer aldığı TİM heyetinde 400’den fazla İsrailli firma ile bini aşkın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.
8.03.2022Uzmanpara
AKİB, ihracat artışında yine zirvede
 AKİB, ihracat artışında yine zirvedeAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Nejdat Sin, şubat ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 50 artışla 1,49 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı. Geçen yıl olduğu gibi 2022 yılında da başarı hikâyelerine yenilerini eklemeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Sin, “Ocakta olduğu gibi şubat ayında da Türkiye genelindeki 14 genel sekreterlik arasında dış satım hacminde en yüksek artışı elde eden Birlik olduk. En fazla ihracat değerlerine Irak, Hollanda ve Fransa pazarlarına ulaşırken Singapur, Fransa ve Lübnan pazarlarında 18 kata varan oranlarda artışlar yakaladık” dedi.
7.03.2022Ekonomi
Emine Erdoğan: Kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor
Emine Erdoğan: Kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyorTİM tarafından düzenlenen İhracatın Güçlü Kadınları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “Sürdürülebilir kalkınma hedefleri ana amacı hiç kimseyi arkada bırakmamaktır. Şu tartışmasız bir gerçek ki kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor. Bunun yanında gelecek nesillerin niteliğinin artmasını ve aile kurumunun güçlenmesini de beraberinde getiriyor. Yani kadınların bir toplumun her alandaki gelişiminde merkezi bir rolü var” dedi.
4.03.2022Gündem
AKİB, ihracat artışında Türkiye rekortmeni
AKİB, ihracat artışında Türkiye rekortmeniAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), ocak ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 43 artış sağlayarak 1,42 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
7.02.2022Ekonomi
İhracatın sırrı ortaya çıktı
İhracatın sırrı ortaya çıktıİhracatta önemli artışlar sağlayan bölge ve birlikler, pandemi döneminde Türkiye’nin ‘güvenilir ticaret ortağı ve güçlü tedarikçi olma’ özelliklerinin ön plana çıktığını vurguluyor.
11.01.2022Ekonomi
Türkiye'den Libya'ya 2,5 milyar dolarlık ihracat
Türkiye'den Libya'ya 2,5 milyar dolarlık ihracatTürkiye'nin Libya'ya ihracatı 2021'de önceki yıla göre yüzde 64,9 artarak 2 milyar 443 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Libya'ya yapılan en yüksek ikinci ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti.
7.01.2022Uzmanpara
Türkiye’nin Libya’ya ihracatı 2,5 milyar dolara yaklaştı
Türkiye’nin Libya’ya ihracatı 2,5 milyar dolara yaklaştı Türkiye'nin Libya'ya ihracatı 2021'de önceki yıla göre yüzde 64,9 artarak 2 milyar 443 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Libya'ya yapılan en yüksek ikinci ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti.
7.01.2022Ekonomi
Dünyanın ‘merkezi’ Türkiye oluyor
Dünyanın ‘merkezi’ Türkiye oluyorİhracatta artan navlun fiyatları 2022’de küresel ticaretin belirleyicisi olacak. Bu kapsamda Avrupa’nın Türkiye’den tedarikinde artışın sürmesi bekleniyor.
7.01.2022Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: İhracatta lig atladık, hedef dış fazla
TİM Başkanı Gülle: İhracatta lig atladık, hedef dış fazlaKüresel tedarik zincirleri kırılırken, tedariği ayakta tuttuklarını söyleyen TİM Başkanı İsmail Gülle, “Artık yeni bir ligdeyiz. Çıktığımız bu yeni ligde kalıcı olmak için ölçek ekonomisine ulaşmalıyız. Büyük siparişlere, büyük ölçekte işlere yetişebilmek adına yeni yatırımları süratle hayata geçirmeliyiz. Bu yatırımları gerçekleştiren sektörlerimiz var. Aynı atılımı tüm sektörlerimizden bekliyoruz. Yapılacak yeni yatırımlarla birlikte ihracatımızı daha yukarılara çıkaracağız. 2021 yılında ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 84’e çıktı. Bu başarıyı dış ticaret fazlasına dönüştürmek için çalışacağız” dedi.
3.01.2022Ekonomi
'İhracatta lig atladık'
'İhracatta lig atladık'Küresel tedarik zincirleri kırılırken, tedariği ayakta tuttuklarını söyleyen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Artık yeni bir ligdeyiz. Çıktığımız bu yeni ligde kalıcı olmak için ölçek ekonomisine ulaşmalıyız. Büyük siparişlere, büyük ölçekte işlere yetişebilmek adına yeni yatırımları süratle hayata geçirmeliyiz. Bu yatırımları gerçekleştiren sektörlerimiz var. Aynı atılımı tüm sektörlerimizden bekliyoruz. Yapılacak yeni yatırımlarla birlikte ihracatımızı daha yukarılara çıkaracağız. 2021 yılında ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 84’e çıktı. Bu başarıyı dış ticaret fazlasına dönüştürmek için çalışacağız” dedi.
3.01.2022Uzmanpara
Batı Akdeniz'in ihracatı 2 milyar 285 milyon dolar oldu
Batı Akdeniz'in ihracatı 2 milyar 285 milyon dolar olduAntalya, Burdur ve Isparta illerini kapsayan Batı Akdeniz ihracatı, Kasım ayında da yükselişini sürdürdü. Bölgede sadece Kasım ayında 219 milyon 906 bin 232 dolar, 1 Ocak ila 30 Kasım 2021 tarihleri arasında ise 2 milyar 285 milyon 769 bin 438 dolar ihracat yapıldı. İhracat rakamlarındaki yükseliş Kasım ayında yüzde 15,72, 10 aylık dönemde ise yüzde 32,90 olarak gerçekleşti.
3.12.2021Ekonomi
EİB’den 1 milyar 437 milyon dolarlık ihracat
EİB’den 1 milyar 437 milyon dolarlık ihracatOcak-kasım döneminde yüzde 26 yükselişle 14 milyar 766 milyon doları Türkiye’ye kazandıran EİB’nin ihracatı, son 1 yıllık dönemde yüzde 25 ivmeyle 16 milyar 22 milyon dolara ulaştı.
3.12.2021Ekonomi
Çevreyi özümseyen piyasada var olacak
Çevreyi özümseyen piyasada var olacakİDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, “Sürdürülebilirlik çalışmaları iş dünyasının geleceğini oluşturuyor. Artık kâr-zarar odaklı yönetim yerine çevreyi özümseyebilen firmalar piyasada varlık gösterebilecek” dedi.
24.11.2021Ekonomi
Türkiye'nin İtalya'ya ihracatı arttı
Türkiye'nin İtalya'ya ihracatı arttı Türkiye, ekimde İtalya'ya gerçekleştirdiği ihracatta aylık bazda rekor seviyeye ulaştı.
7.11.2021Uzmanpara
Türkiye'nin İtalya'ya ihracatı rekor seviyeye ulaştı
Türkiye'nin İtalya'ya ihracatı rekor seviyeye ulaştıTürkiye, ekimde İtalya'ya gerçekleştirdiği ihracatta aylık bazda rekor seviyeye ulaştı.
7.11.2021Ekonomi
Demir ve demir dışı metallerden 10 ayda 10 milyar dolar ihracat
Demir ve demir dışı metallerden 10 ayda 10 milyar dolar ihracatDemir ve demir dışı metaller sektörü ocak-ekim döneminde 9,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
6.11.2021Ekonomi
Tekirdağ'dan 124 milyon dolarlık ihracat yapıldı
Tekirdağ'dan 124 milyon dolarlık ihracat yapıldıTekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ'dan ekim ayında 124 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi.
6.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Demir Dışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.