Deniz Anası

Deniz Anası

Son dakika deniz anası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deniz anası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deniz anası haber sayfamızda...

Deniz Anası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 208 deniz anasi haberi bulunmuştur.
Marmara’da Ay balığı
Marmara’da Ay balığıAnavatanı ılıman deniz ve okyanuslar olan 500 kiloluk bir Ay balığı Marmara Denizi’nde ölü halde kıyıya vurdu
21.04.2021Gündem
Kuşadası'nda ölü deniz anaları kıyıya vurdu
Kuşadası'nda ölü deniz anaları kıyıya vurduAydın'ın Kuşadası ilçesinde kıyıya mor renkli ölü denizanaları vurdu. İncelenmesi için denizanalarından örnekler alınırken, Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Kadınlar Denizi'nde rastladığımız ve 'Aequorea Forskalea' türüne ait olduğunu tahmin ettiğimiz bu tür çok zehirli değil. Ancak yine de görenlerin elleriyle dokunmaması gerekiyor" dedi.
15.04.2021Haberler
Denizde korkutan görüntü! 'Çıplak elle sakın dokunmayın'
Denizde korkutan görüntü! 'Çıplak elle sakın dokunmayın'Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kıyıya mor renkli ölü denizanaları vurdu. İncelenmesi için denizanalarından örnekler alınırken, Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Kadınlar Denizi'nde rastladığımız ve 'Aequorea Forskalea' türüne ait olduğunu tahmin ettiğimiz bu tür çok zehirli değil. Ancak yine de görenlerin elleriyle dokunmaması gerekiyor" dedi.
15.04.2021Gündem
Deniz Anası Nasıl Ürer? Deniz Anaları Nasıl Çoğalır?
Deniz Anası Nasıl Ürer? Deniz Anaları Nasıl Çoğalır?Deniz anası ya da medüz, serbest yüzen Hydrozoa ve Scyphozoa sınıflarına dahil edilen bir deniz canlısıdır. Tehlikeli olmalarının yanı sıra parlak renkli bedenleriyle büyülü bir dünyadan geliyor gibi görünen bu eşsiz güzellikteki canlıların nasıl yaşadığı ve ürediği akıllara takılan konulardan biridir. Deniz anası nasıl ürer ve nasıl çoğalır detayları ile derledik.
15.04.2021Yaşam
Denizanası hakkında 5 ilginç bilgi
Denizanası hakkında 5 ilginç bilgiÇok güzel bir adı olsa da çoğumuz ondan iğrenir ve görünce kaçarız. Üstelik denizde deniz anası görünce girmek istemeyiz.
14.04.2021Doğa ve Çocuk
Sıvı Kolajen Nedir, Ne İşe Yarar? Sıvı Kolajen Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?
Sıvı Kolajen Nedir, Ne İşe Yarar? Sıvı Kolajen Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?Sıvı kolajen günümüzde en çok duyduğumuz güzellik kürlerinden biri haline geldi. Gençleşme için oldukça etkili olan bu madde özellikle kadınlar tarafından çok merak ediliyor. Sıvı kolajen cildin yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Sıvı kolajen nedir, ne işe yarar? Sıvı kolajen cilt bakımında nasıl kullanılır? Tüm detayları derledik.
6.03.2021Sağlık
Falda Deniz Anası Görmek Ne Demek? Kahve Falında Deniz Anası Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Deniz Anası Görmek Ne Demek? Kahve Falında Deniz Anası Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Falda çıkan her simge kendine özgü bir anlam taşır. Fallar, fal yorumcuları tarafından titizlikle incelenen ve fal sahiplerine aktarılan bir eylemdir. Bunun dışında falda çıkan sembollerin farklı anlamları bulunmaktadır. Peki, falda çıkan denizanası ne demek? Kahve falında denizanası şekli çıkması ne anlama gelir? Denizanası falda nasıl yorumlanır?
9.09.2020Kahve Falı
Üsküdar'da binlerce denizanası kıyıya vurdu
Üsküdar'da binlerce denizanası kıyıya vurduİstanbul Üsküdar'da binlerce denizanası kıyıya vurdu, deniz kıyısı beyaza büründü. Sahildeki olta balıkçıları ise kıyıda biriken denizanaları nedeniyle balık tutarken oltalarının ağırlaştığını söyledi.
29.11.2020 Haberler
Marmara Denizi'nde alarm verildi! 'Dokunmayın...!
Marmara Denizi'nde alarm verildi! 'Dokunmayın...!Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahillerinde sabah saatlerinde deniz anası istilası yaşandı. Denizanaları gören vatandaşlar şaşkınlık yaşarken,  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Deniz Şirin, Bunlar karnivor canlılardır ve nematositleriyle avlarına veya düşmanlarına zehir denebilecek kimyasallarını enjekte eder ve avını yakalar. Bu nedenle insanlarımızın merak edip dokunmamalarını tavsiye ederim dedi.
12.10.2020Haberler
D Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi D Olan Hayvanlar
D Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi D Olan HayvanlarDünya çapında yüzbinlerce çeşit hayvan bulunmaktadır. Bu hayvanların bazıları yüksek yerlerde bazıları karada ve bazıları ise denizde yaşamını sürdürür. O yüzden alfabetik açıdan pek çok farklı D harfi ile başlayan hayvanlar bulunmaktadır. Peki, D harfi ile başlayan hayvan isimleri nelerdir? Baş harfi D olan hayvanlar.
13.09.2020Eğitim
İnsanlık tarihi boyunca bir ilk! Akdeniz'in karakteri değişti!
İnsanlık tarihi boyunca bir ilk! Akdeniz'in karakteri değişti!MERSİN Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İşleme Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Ayas, 1800'lerin sonunda açılan Süveyş Kanalı nedeniyle Kızıl Deniz'deki tropik türlerin Akdeniz'e geçişiyle dünya tarihinde 'ilk kez' bir denizde değişimin yaşandığını söyledi.
23.06.2020Haberler
Antalya'da yeni deniz anası türü bulundu
Antalya'da yeni deniz anası türü bulunduAkdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri, Antalya'da bir deniz anası türü tespit etti. Bulunan türe, vücudundaki göze benzeyen noktalar nedeniyle "yalancı gözlü deniz anası" adı verildi.
15.06.2020Populer Bilim
Bu kez Caddebostan! Deniz kıyısı pislik içinde
Bu kez Caddebostan! Deniz kıyısı pislik içindeSon dakika haberi... İstanbul'da normalleşme sürecinin ardından vatandaşlar sahillere akın etti ancak son günlerde artan deniz kirliliği vatandaşların dikkatini çekiyor.
11.06.2020Gündem
Karaköy Sahili çöp içinde
Karaköy Sahili çöp içindeKarköy sahil şeridinde kıyıya vuran çöplerin oluşturduğu kirlilik kameralara yansıdı.
10.06.2020Gündem
Ölüsü bile öldürüyor!  Kesinlikle dokunmayın...
Ölüsü bile öldürüyor! Kesinlikle dokunmayın...Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kıyıya ölü denizanaları vurdu. Yetkililer tarafından yapılan incelemede, kıyıya vuran bazı denizanalarının 'pergelli' türünde ve zehirli olduğu belirlendi. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, mor renge sahip olan türün ölüyken bile zehrini koruduğunu belirterek, "Görenler çıplak elle temas etmesin" dedi.
8.04.2020 Gündem
Büyük panik! Deniz anaları İzmit Körfezi'ni işgal etti
Büyük panik! Deniz anaları İzmit Körfezi'ni işgal ettiKocaeli’nin Körfez ve Gölcük ilçelerinde sahil şeridini deniz anaları kapladı. Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Sancak istilanın kirlilikten kaynaklandığını söyledi.
26.01.2020Gündem
Ürperten görüntü! Tekirdağ'da deniz 25 metre çekildi
Ürperten görüntü! Tekirdağ'da deniz 25 metre çekildiTekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz, kıyıdan yaklaşık 25 metre çekilirken, deniz anaları karaya vurdu. Çok sayıda balıkçı teknesi de denizin çekilmesiyle karaya oturdu. Marmara Ereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Şen ise, "Mevsimsel, panik yapacak bir durum söz konusu değil" dedi.
23.10.2019Haberler
Ürperten görüntü! Tekirdağ'da deniz 25 metre çekildi
Ürperten görüntü! Tekirdağ'da deniz 25 metre çekildiTekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz, kıyıdan yaklaşık 25 metre çekilirken, deniz anaları karaya vurdu. Çok sayıda balıkçı teknesi de denizin çekilmesiyle karaya oturdu. Marmara Ereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Şen ise, "Mevsimsel, panik yapacak bir durum söz konusu değil" dedi.
23.10.2019Gündem
Deniz anası
Deniz anasıEsra Erol, çocukları İdris Ali ve Ömer Erol’le havuzda çektirdiği fotoğrafı Instagram’dan paylaştı.
3.08.2019Cadde
Antalyalılara flaş uyarı: Dikkatli olun
Antalyalılara flaş uyarı: Dikkatli olunAkdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval, Antalya kıyılarında son günlerde göçmen denizanalarının görüldüğünü belirterek, denize girenleri, temastan kaçınmaları konusunda uyardı. Deval, "Riskli durumlarda hastaneye gitmekte fayda var" dedi.
11.03.2019Gündem
Marmara Ereğlisi’nde deniz 20 metre çekildi
Marmara Ereğlisi’nde deniz 20 metre çekildiTekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz, kıyıdan yaklaşık 20 metre çekilirken, deniz anaları da karaya vurdu.Marmara Ereğlisi'nde halk plajının olduğu deniz kıyıdan 20 metre çekilirken, çok sayıda deniz anası da kıyaya vurdu. Balıkçı Barış Kardeş (21), deniz çekilmesini görenlerin panik yaptığını ifade ederek, Ben bu kadar çekildiğini ilk kez görüyorum. Çevreden geçen ve görenlerde bir panik oluyor. Deniz anaları da çekilme nedeniyle kara vurmuş durumda dedi.Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ise deniz çekilmesinin 'mevsimsel' olduğunu belirterek, Deniz çekilmesi bu mevsimlerde görülüyor. Daha önce olmuştu, bu tamamen mevsimsel bir durum. Panik yapılacak bir şey yok dedi.Deniz çekilmesi nedeniyle limanda bağlı kayık ve teknelerinde kara oturduğu görüldü.
11.09.2019Yaşam
Gören panik yaptı! "Bu kadarını ilk kez görüyorum"
Gören panik yaptı! "Bu kadarını ilk kez görüyorum"Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz, kıyıdan yaklaşık 20 metre çekilirken, deniz anaları da karaya vurdu.
1.01.2019Gündem
Gören panik yaptı! "Bu kadarını ilk kez görüyorum"
Gören panik yaptı! "Bu kadarını ilk kez görüyorum"Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz, kıyıdan yaklaşık 20 metre çekilirken, deniz anaları da karaya vurdu.
1.01.2019Gündem
İnsansız su altı aracı
İnsansız su altı aracıÜniversite ve lise öğrencileri, insansız su altı araçları yarışmasında yaptıkları robotlarla dikkat çekti. Robot su altında enkaz çıkarma, montaj, mayın imha ve otonom görevlerini yerine getiriyor.
30.12.2018Gündem
Tatiliniz zehir olmasın
Tatiliniz zehir olmasınTatil denince hayalinizde deniz, güneş, kum, orman beliriyorsa, dikkat! Hangisini seçerseniz seçin, dikkat etmediğinizde tadını doya doya çıkarmak istediğiniz tatil, zehre dönüşebilir. Zira güzellikleri kadar, sağlık için riskleri de var!
14.01.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

deniz anasıdenizMarmara Ereğlisitekirdağkuşadası

Deniz Anası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.