Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Son dakika Deniz Kuvvetleri Komutanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı haber sayfamızda...

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.792 deniz kuvvetleri komutanlığı haberi bulunmuştur.
Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda devir teslim töreni
Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda devir teslim töreniHava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün emekliye ayrılması dolayısıyla devir teslim töreni düzenlendi. Orgeneral Atilla Gülan, Hava Kuvvetleri Komutanlığı brövesini Küçükakyüz'den aldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda da devir teslim töreni gerçekleşti.
19.08.2022Siyaset
Resmi Gazete'de yayımlandı: General ve amiral atamaları belli oldu
Resmi Gazete'de yayımlandı: General ve amiral atamaları belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nde general ve amirallerin atamaları yapıldı. Kararnameyle 126 general ve amiral yeni görev yerlerine atandı.
19.08.2022Gündem
Terörle mücadelede aktif komutanlara terfi ve süre uzatma
Terörle mücadelede aktif komutanlara terfi ve süre uzatmaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. YAŞ’ta terfi edenler arasında yurt içi ve yurt dışı terörle mücadele operasyonlarında görev alanların sayısı dikkat çekerken, FETÖ kumpasıyla 3 yıl cezaevinde kaldıktan sonra beraat edip TSK’ya geri dönen Bahtiyar Ersay, korgeneralliğe yükselen iki isimden birisi oldu.
6.08.2022Siyaset
MSB: Bir adet AKSUNGUR SİHA daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza teslim edildi
MSB: Bir adet AKSUNGUR SİHA daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza teslim edildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), kabul testlerini başarıyla tamamlayan bir AKSUNGUR SİHA'nın daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini duyurdu.
5.08.2022Gündem
Org. Güler’e bir yıl daha uzatma
Org. Güler’e bir yıl daha uzatmaYAŞ toplantısında beklendiği gibi Genelkurmay Başkanı Güler’in görev ve yaş haddi süresi bir yıl uzatıldı. Hava ve Deniz kuvvetlerinde zirve değişti. Oramiral Tatlıoğlu Deniz Kuvvetleri, Orgeneral Gülan Hava Kuvvetleri Komutanı oldu.
5.08.2022Siyaset
Ticari gemilerle zafere yolculuk
Ticari gemilerle zafere yolculukKıbrıs Barış Harekâtı ve Kıbrıs zaferinde 15 ticari gemi büyük rol oynadı. 4 gemi yakıt taşırken, 7 gemi sahte konvoyla hedef şaşırttı. 4 gemi de asker ve sivillere yardım götürdü.
20.07.2022Gündem
Türk donanmasına 6 ‘Reis’ geliyor
Türk donanmasına 6 ‘Reis’ geliyorDeniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında Denizaltı Harekat Konsepti kriterlerini karşılamak üzere başlatılan proje kapsamında, 6 adet Reis Sınıfı denizaltının azami ölçüde milli imkanlarla üretilmesi çalışmaları sürüyor. Denizaltılar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslimi yapılan milli torpidolar ile silahlandırılacak.
14.07.2022Gündem
Denizin Reisleri milli torpidoyla güçlendi
Denizin Reisleri milli torpidoyla güçlendiDenizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım Section 50 ilk kez Türkiye'de milli imkanlarla üretildi.
13.07.2022Ekonomi
Denizin Reisleri milli torpidoyla güçlendi
Denizin Reisleri milli torpidoyla güçlendiDenizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım Section 50 ilk kez Türkiye'de milli imkanlarla üretildi.
13.07.2022Haberler
SSB akustik teknolojileri yol haritasını oluşturuyor
SSB akustik teknolojileri yol haritasını oluşturuyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Odak teknoloji ağları çalışmalarımız çerçevesinde ileri teknoloji konularında ülkemizin bulunduğu noktayı ve bu çerçevede geliştirilmesi gereken ileri teknolojileri ülkemizin ortak aklıyla birlikte çalışıyor ve teknoloji önceliklendirmeleri yaparak projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.
6.07.2022Ekonomi
'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldı
'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldıTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldı.
29.06.2022Haberler
'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda bir ilk! Bayraktar Akıncı TİHA'dan yeni rekor
'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda bir ilk! Bayraktar Akıncı TİHA'dan yeni rekorTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldı.
29.06.2022Gündem
İlk defa Türkiye'de! Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda
İlk defa Türkiye'de! Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndaTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca her yıl düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', Avrupa’nın tek taktik eğitim merkezinde, kapılarını yarın ulusal ve uluslararası basın mensuplarına açacak.
28.06.2022Gündem
Gülistan Doku'nun telefon sinyalinin alındığı viyadüğün görüntüleri kriminalde
Gülistan Doku'nun telefon sinyalinin alındığı viyadüğün görüntüleri kriminaldeTunceli'de 5 Ocak 2020’den beri haber alınamayan, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğrencisi Gülistan Doku’nun (21) telefon sinyalinin en son tespit edildiği Sarı Saltuk viyadüğünü gören ve yola uzaklığı nedeniyle net olmayan 3,5 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü, netleştirme için Ulusal Kriminal Büro'ya gönderildi. Doku ailesinin avukatı Ali Çimen, “Bu görüntüler iyileştirilirse Gülistan’ın oradan ayrılıp ayrılmadığı ve akıbeti anlaşılacaktır” dedi.
28.06.2022Gündem
Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda
Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndaTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca her yıl düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', Avrupa’nın tek taktik eğitim merkezinde, kapılarını yarın ulusal ve uluslararası basın mensuplarına açacak. Anadolu Kartalı Eğitimi ile ilişkilendirilen 'NATO İntikal ve Hazırlık Tatbikatı' olan 'Ramstein Dust-II 2022' kapsamında, NATO envanterine giren NATO DDR (İntikal Edebilir Hava Savunma Radarı) de ilk defa bir NATO ülkesine intikal etmiş oldu. 470 kilometre menzili bulunan radar, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na konuşlandırıldı. Akıncı TİHA da ilk sınır ötesi harekat görevinin ardından ilk kez uluslararası tatbikatta yer alacak.
28.06.2022Gündem
MSB’den ‘Babalar Günü’ne özel klip
MSB’den ‘Babalar Günü’ne özel klipMilli savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, ‘Babalar Günü’ dolayısıyla özel bir video klip hazırlandı.
19.06.2022Haberler
Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat
Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikatTürkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğu Akdeniz'de uluslararası sularda gerçekleştirdiği 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' tamamlandı.
15.06.2022Gündem
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır2022 sonunda envantere girmesi beklenen Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu’da konuşlandırılacak zırhlı amfibi hücum aracı ZAHA, Efes-2022 tatbikatı bünyesinde oluşturulan Savunma Sanayii Sergisinde yerini aldı.
7.06.2022Haberler
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır2022 sonunda envantere girmesi beklenen Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu’da konuşlandırılacak zırhlı amfibi hücum aracı ZAHA, Efes-2022 tatbikatı bünyesinde oluşturulan Savunma Sanayii Sergisinde yerini aldı.
7.06.2022Ekonomi
Mavi Vatan savunmasına yeni güç geliyor: Sancar Sida
Mavi Vatan savunmasına yeni güç geliyor: Sancar SidaCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, Yonca-Onuk Tersanesi ve Havelsan işbirliğinde geliştirilen Sanacar Silahlı İnsansız Deniz Aracının (SİDA) denize indirme faaliyetine katıldı.
7.06.2022Ekonomi
Muğla'da bazı bölgelerde ormanlara giriş yasaklandı
Muğla'da bazı bölgelerde ormanlara giriş yasaklandıMuğla'nın 9 ilçesinde 15 gün süren ve 52 bin hektar ormanlık alanının kül olmasına neden olan yangınların ardından tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Valilik, havanın ısınması ve yangın riskinin artması nedeniyle bazı bölgelerde ormanlara giriş yasağı getirdi. Orman içi ve yol kenarlarındaki mekanlarda yanıcı maddelerin kullanımı da yasaklandı.
2.06.2022Haberler
İsmail Demir: Bugün dünyada kendi savaş gemisini tasarlayan, geliştiren ve üretebilen 10 ülkeden birisiyiz
İsmail Demir: Bugün dünyada kendi savaş gemisini tasarlayan, geliştiren ve üretebilen 10 ülkeden birisiyizSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Ülkemiz artık kara araçlarını, insansız hava araçlarını, helikopterlerini, savaş uçaklarını, gemilerini, elektronik sistemlerini, mühimmatlarını kendi mühendislik kabiliyetleriyle tasarlayan, geliştiren ve üreten bir konuma gelmiştir” dedi.
2.06.2022Ekonomi
Muğla'da bazı bölgelerde ormanlara giriş yasaklandı
Muğla'da bazı bölgelerde ormanlara giriş yasaklandıMuğla'nın 9 ilçesinde 15 gün süren ve 52 bin hektar ormanlık alanının kül olmasına neden olan yangınların ardından tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Valilik, havanın ısınması ve yangın riskinin artması nedeniyle bazı bölgelerde ormanlara giriş yasağı getirdi. Orman içi ve yol kenarlarındaki mekanlarda yanıcı maddelerin kullanımı da yasaklandı.
2.06.2022Gündem
Firari Zekeriya Öz’ün 83 yıla kadar hapsi istendi
Firari Zekeriya Öz’ün 83 yıla kadar hapsi istendi48 eski hakim ve savcı hakkında ‘Poyrazköy Davası’nda’ kumpas kurdukları gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede firari savcılar Zekeriya Öz ve Fikret Seçen'in 83 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenirken, diğer sanıkların da farklı suçlardan değişen oranlarda hapisle cezalandırılması talep edildi.
2.06.2022Gündem
İran, Yunanistan’a ait petrol tankerlerine el koyduğu anlara ait görüntüleri yayınladı
İran, Yunanistan’a ait petrol tankerlerine el koyduğu anlara ait görüntüleri yayınladıİran, Basra Körfezi'nde Yunanistan’a ait 2 petrol tankerine el koyduğu anlara ait görüntüleri yayınladı.
31.05.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.