Ders Kitapları

Ders Kitapları

Son dakika ders kitapları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ders kitapları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ders kitapları haber sayfamızda...

Ders Kitapları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.209 ders kitapları haberi bulunmuştur.
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımı
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımıSakarya'da değerlendirme toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sakarya'ya 658 milyon TL’lik yatırıma ilave olarak 980 milyonluk yeni yatırım yapma kararı aldık. Böylece Sakarya'mızın eğitim yatırımlarını 1 milyar 638 milyona çıkartmış bulunuyoruz" dedi.
11.08.2022Gündem
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...Mesleki eğitim merkezleri ile ilgili önemli mesajlar veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Aralık 2021'de 159 bin olan çırak ve kalfa sayısının son durumunu açıkladı.
10.08.2022Siyaset
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Uşak’ta dün bir dizi ziyarette bulundu. Ortaköy Köy Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılan Bakan Özer, yeni eğitim öğretim yılına dair çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmıyoruz, aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtacağız. Bugün itibarıyla, yardımcı kaynakların basımı da sonlandı ve illerimize yolcu edilmeye başlandı” diye konuştu.
10.08.2022Eğitim
Bir öykü
Bir öyküGüçlükler, başarının değerini artıran süslerdir...
25.07.2022Ege
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.07.2022Eğitim
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İHA-SİHA mesajı: Şu anda üretime yetişemiyorlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İHA-SİHA mesajı: Şu anda üretime yetişemiyorlar53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi bizim İHA'mız, SİHA'mız, AKINCI'mız var mı? Var. Şu anda üretime yetişemiyorlar. Artık bunların mühimmatını da biz yapıyoruz." dedi.
2.06.2022Siyaset
İbrahim Kalın: Tarihi yeniden yazmamız gerekiyor
İbrahim Kalın: Tarihi yeniden yazmamız gerekiyorCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kayseri'de Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 'Erciyes İlahiyat Zirvesi 2022' programında konuştu. Kalın, "Düşünce, felsefe, tarih ve bilim tarihini kadim Yunan ile başlatmak Avrupa merkezli bakış açısının bir yansımasından ibarettir. Tarih perspektifi o kadar önemli ki bizim bu manada tarihi yeniden yazmamız gerekiyor. Avrupa merkezli tarih kalıplarının dışına çıkarak, kendi tarihimizi, kendi terimlerimizle, kendi dönemlendirmelerimizle ve kendi yaklaşımlarımızla yeniden yazmamız gerekiyor" dedi.
26.05.2022 Siyaset
Moskova'da matbaa deposunda yangın
Moskova'da matbaa deposunda yangınRusya’nın başkenti Moskova’da matbaa deposunda çıkan yangında yaklaşık 34 bin metrekarelik alan küle döndü.
3.05.2022Dünya
Nazif Yılmaz kimdir, nerelidir? Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcı Nazif Yılmaz kitapları, biyografisi
Nazif Yılmaz kimdir, nerelidir? Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcı Nazif Yılmaz kitapları, biyografisiSon dakika haberlere göre, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Nazif Yılmaz atandı. Nazif Yılmaz kimdir, nerelidir? soruları ilgi görmeye başladı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcı Nazif Yılmaz biyografisi
8.01.2022Gündem
Dersimiz iklim değişikliği
Dersimiz iklim değişikliğiMilli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer, Akdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması Sözleşmesi'nin 22. Taraflar Konferansı (COP 22) kapsamında düzenlenen programa katıldı.
12.12.2021Gündem
Arif Arslan kimdir, kaç yaşındaydı? İlahiyatçı yazar Arif Arslan
Arif Arslan kimdir, kaç yaşındaydı? İlahiyatçı yazar Arif Arslanİlahiyatçı yazar Arif Arslan hayatını kaybetti. Arslan bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Peki, Arif Arslan kimdir, kaç yaşındaydı? İşte Arif Arslan'ın hayatı.
10.12.2021Gündem
Çocukların yükü ağır
Çocukların yükü ağırDers kitapları, kalem kutusu, beslenme çantası derken öğrenciler, okul yolunda kilolarca yükü sırtlarında taşıyorlar. Öyle ki kiminin çantası ağırlığının yüzde 30’unu bulabiliyor. Bu durum kas iskelet rahatsızlıkları, akciğer fonksiyonlarında azalma gibi sağlık sorunları yaratıyor
10.12.2021Eğitim
Çin kendini kapatıyor! CNN: Koronayı bahane ettiler
Çin kendini kapatıyor! CNN: Koronayı bahane ettilerÇin, Kovid-19'u dışarıda tutma çabalarının bir parçası olarak uluslararası sınırlarını kapatalı neredeyse iki yıl oldu. Ülke, 10 milyondan fazla insanın yaşadığı şehri kapatarak, sakinlerini haftalarca evlerine hapsetti ve toplu taşımayı askıya alarak Wuhan'daki salgını kontrol altına aldı. Çin’in mevcut izolasyon politikasının sebebinin yalnızca koronavirüsle ilgili olmadığı, bu politikanın sonraki davranışlarını da etkileyeceği konuşuluyor. Çin, koronavirüsü bahane ederek izole bir politikaya mı ilerliyor? Pekin, dünyaya mı kapanıyor?
17.11.2021Dünya
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulama
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulamaMilli Eğitim Bakanlığı'nın altyapısını hazırladığı sistemle taslak ders kitaplarını inceleme ve değerlendirme süreçlerinin çevrim içi ortamlarda da yapılabilmesine olanak sağlandı. Sistemin devreye girmesiyle ders kitaplarının incelenmesinde hem zaman hem maliyet tasarrufu sağlanacak.
15.11.2021Gündem
MEB, ders kitaplarında ‘giyim  ve hayat tarzı hassasiyeti’ istedi
MEB, ders kitaplarında ‘giyim ve hayat tarzı hassasiyeti’ istediMilli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), taslak ders kitabı ve eğitim araçları ile bunlara ait elektronik içeriklerin incelenmesinde değerlendirmeye esas olacak kriterler ve açıklamalar güncellendi.
7.11.2021Gündem
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kovid-19 nedeniyle bugün itibarıyla kapalı olan sınıf sayısının 1721 olduğunu belirterek, "Sistem kendi kendini kapatana kadar okullar açık olacak. Eğer 850 bin sınıfın tamamı bu prosedür çerçevesinde iki vakayla kapanıyorsa okullar kapanmıştır. Onun haricinde sistem sürekli rutinde. 10 günlük periyotlarla bazı sınıflar açılıyor, bazı sınıflar kapanıyor. Şu anda tüm sınıfları kapalı olan tek bir okulumuz yok'' dedi.
3.11.2021Gündem
Bakan Özer: Kasım ayından itibaren yardımcı kaynaklar ücretsiz verilecek
Bakan Özer: Kasım ayından itibaren yardımcı kaynaklar ücretsiz verilecekMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm eğitim kademelerinde yardımcı kaynakların ve destekleyici eğitim materyallerinin kasım ayından itibaren ücretsiz dağıtılmaya başlanacağını bildirdi.
21.10.2021Gündem
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
Türkiye, Maarif okullarıyla uluslararası diploma veren ülkeler arasına giriyor
Türkiye, Maarif okullarıyla uluslararası diploma veren ülkeler arasına giriyorTürkiye Maarif Vakfı (TMV) Başkanı Prof. Birol Akgün, uluslararası geçerliliğe sahip olacak Uluslararası Maarif Programı (IMP) ve IMP-Maarif Okul Öncesi Eğitim Programı'nı hazırladıklarını bildirdi.
4.10.2021Gündem
Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışan ebeveynlere öneriler
Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışan ebeveynlere önerilerÇocuğunuz okumayı istemiyor, okumaktan sıkılıyor mu? Çocuğunuzun elindeki kitap, dil gelişimine uyumlu olmayabilir. Çocuğunuz kitabın edebi türünü sevmemiş olabilir ya da hikâye kurgusunu karmaşık, yavan bulmuş olabilir. Peki aileler, çocuklarının okuma amaçlarını neye göre belirlemeli? Onları nasıl yönlendirmeli? Eğitimci ve Yazar Zerbeliz Esra Avgören, konu hakkında önemli bilgiler verdi.
23.09.2021Çocuk
‘Küresel öğretmen ödülü’ onun oldu
‘Küresel öğretmen ödülü’ onun oldu Öğrencileri için sürekli kendini geliştiren öğretmen Keziban Kodaz, “Küresel Öğretmen Ödülleri” (Global Teacher Awards) yarışmasında ilk 100’e girmeyi başardı.
18.09.2021Eğitim
Son dakika... MEB meslek ders kitaplarını da ilk kez 'ücretsiz kitap' kapsamına aldı
Son dakika... MEB meslek ders kitaplarını da ilk kez 'ücretsiz kitap' kapsamına aldıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "9. sınıflarda, 47 alanda kullanılacak 87 farklı meslek dersine ait 1 milyon 680 bin 92 kitap hazırlanarak, okullara ücretsiz dağıtıldı" dedi.
8.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyızSultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MEB bünyesinde kurduğumuz sistemle hastalık seyrini yakından takip edeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı.
6.09.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çocukları okuldan uzak tutma lüksümüz kalmadı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çocukları okuldan uzak tutma lüksümüz kalmadı2021 yılı Öğretmen Atama Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çocukları artık okuldan uzak tutma lüksümüz kalmadı. Okulların açık tutulması önemlidir. Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımıza en iyi eğitimi öğretimi vermekte kararlıyız." dedi.
3.09.2021Siyaset
Ders kitapları sıralarda! Hazırlıklar tamam
Ders kitapları sıralarda! Hazırlıklar tamamYeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilen ders kitapları okullara ulaştırıldı. Koronavirüs nedeniyle uzun aradan sonra yüz yüze eğitim ile ilgili son hazırlıklar gözden geçirilirken öğrencilere dağıtılacak kitaplar da büyük ölçüde okullara teslim edildi.
30.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Ders Kitapları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.