Dha

Dha

Son dakika DHA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DHA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DHA haber sayfamızda...

Dha

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.822 dha haberi bulunmuştur.
Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar! Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar
Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar! Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar Edirne'de Kapıkule Sınır Kapısı'na yurt dışına çıkmak için gelen lüks cipin arka koltuklarının altına gizlenmiş ve nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurulan Suriye uyruklu 2 kaçak göçmen yakalandı. Araç sürücüsü T.P. gözaltına alındı.
25.05.2024 Gündem
Eşinin ölümünü gülerek izlemişti! Katilin ifadesi ortaya çıktı
Eşinin ölümünü gülerek izlemişti! Katilin ifadesi ortaya çıktı Muğla'nın Menteşe ilçesinde dini nikahla yaşadığı Hanife Yılmaz'ı (36) üzerine benzin döküp, ateşe vererek öldüren Hasan Bulut'un (45) savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.
25.05.2024 Gündem
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrendi, cezaevinde intihar etti
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrendi, cezaevinde intihar etti Bursa'da, uzaklaştırma kararı bittikten 11 gün sonra eşi Burcu Ayda'yı (32), 4 çocuğunun gözleri önünde 3 bıçak darbesiyle öldüren Mustafa Ali Ayda (34) hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı. Tutuklu olan Ayda, ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hakim karşısına çıkacağını öğrenince, cezaevinde canına kıydı.
25.05.2024 Gündem
2,5 ay sıra bekleyip aldı, tarladaki manzara karşısında şoke oldu: Her yer böyle! Yazık değil mi?
2,5 ay sıra bekleyip aldı, tarladaki manzara karşısında şoke oldu: Her yer böyle! Yazık değil mi? Antalya'da Dursun Kürüş'ün (60) 2021 yılında satın aldığı 14,5 dekar araziye ektiği 1100 zeytin fidanı, traktörle ezildi. Şikayetçi olan Durmuş Kürüş süreci anlattı.
25.05.2024 Gündem
Bakü- Tiflis- Kars Demiryolu Hattı’nda yük taşımacılığı başladı
Bakü- Tiflis- Kars Demiryolu Hattı’nda yük taşımacılığı başladı   Gürcistan'daki yol yenileme çalışmaları nedeniyle geçen yıl mayıs ayından itibaren kapalı bulunan Bakü- Tiflis- Kars Demiryolu Hattı’nda yük taşımacılığı yeniden başladı. Azerbaycan’dan 20 vagon plastik ham maddesi yüküyle hareket eden ilk tren, bugün 05.00’te Kars'a ulaştı.
25.05.2024 Ekonomi
‘Sokaktaki ‘Alfa’ köpeklerin toplanması çözüm olur mu?
‘Sokaktaki ‘Alfa’ köpeklerin toplanması çözüm olur mu? Türkiye’de sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulması tartışması sürerken, başıboş köpeklerin arasında “Alfa” diye nitelendirilen lider cinslerin toplanması köpek saldırılarının önüne geçebilir mi sorusunu akıllara getirdi.
25.05.2024 Gündem
Kaş Adliyesi'ndeki tuvalet krizinde son perde
Kaş Adliyesi'ndeki tuvalet krizinde son perde Kaş Adliyesi'nde Avukat Hakan Tüzen'in Başsavcı Gökhan Feyzoğlu tarafından tuvaletten zorla çıkarılması, sonrasında avukatların yıllardır kullandığı tuvaletin kilidinin değiştirilmesi üzerine Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) Adalet Bakanlığı nezdinde yaptığı görüşmeden olumlu sonuç çıkmadığı kaydedildi.
24.05.2024 Gündem
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı'
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı. Özellikle akıllı kuleler olmak üzere bu Yangın Karar Destek Sistemleri'ne veri temin eden, bir arada yürüten sistemler bizim orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele yapmamıza yardımcı oluyor" dedi.
24.05.2024 Ekonomi
PKK'dan Suriye'de bölücülük faaliyeti: Sözde seçim çağrısında bulundu
PKK'dan Suriye'de bölücülük faaliyeti: Sözde seçim çağrısında bulundu Suriye'de kuzeyinde yuvalanan PKK terör örgütünün uzantısı PYD/YPG, 2011'den bu yana iç savaşın yaşandığı Suriye'de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kararına karşı şekilde yasa dışı yerel seçim çağrısında bulundu. Güvenlik kaynakları, bunu PYD/YPG'nin kendisine Fırat Nehri’nin doğusunda meşruiyet kazandırma çabası olarak değerlendirdi.
24.05.2024 Gündem
Okul müdüründen 4,5 milyon liralık 'ek ders' vurgunu: ‘Oğlum borsada kaybetti’
Okul müdüründen 4,5 milyon liralık 'ek ders' vurgunu: ‘Oğlum borsada kaybetti’ Kocaeli'de bir ortaokulda ek ders yolsuzluğu iddiasında, mağdur öğretmenlerden birinin ifadesinde, olayın ortaya çıkmasının ardından okul müdürü M.H.A.’nın, 17 Mayıs'ta öğretmenler odasında kendilerine, “Oğlum e-Devlet ve diğer şifrelerimi bilmekteydi. Borsada para kaybettiği için bu işlemleri kendisi benden habesriz yaptı. Ben emekli olana kadar lütfen herhangi bir yere şikayette bulunmayın. Emekli olduktan sonra şikayetçi olmanızı rica ediyorum” dediğini anlattı.
24.05.2024 Gündem
Dur ihtarına uymadı... Otomobilde balık istifi 14 kaçak göçmen yakalandı
Dur ihtarına uymadı... Otomobilde balık istifi 14 kaçak göçmen yakalandı Edirne'de polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan ve takip sırasında ekip aracına çarparak duran Bulgaristan plakalı otomobilde kadın ve çocukların da bulunduğu balık istifi şeklinde 14 kaçak göçmen yakalandı. Sürücü ile otomobildeki 2 kişi ise yaya olarak kaçtı.
24.05.2024 Gündem
Balıkesir'in, mavi bayraklı plaj sayısı yükseldi
Balıkesir'in, mavi bayraklı plaj sayısı yükseldi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahillerde gerçekleştirdiği; temizlik, bakım, onarım ve ıslah çalışmaları ile iskele ve cankurtaran kuleleri kurulumlarını sürdürürken, 1 Haziran'da başlayacak sezon öncesinde açıklanan Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın (TÜRÇEV) verilerine göre, Balıkesir'in mavi bayraklı plaj sayısı 49'a çıktı, Büyükşehir Belediyesi'ninki de 22'ye yükseldi.
23.05.2024 Ekonomi
Özel'den Sinan Ateş cinayeti yorumu: Türkiye siyasetinin bu yükten kurtulmasını lazım
Özel'den Sinan Ateş cinayeti yorumu: Türkiye siyasetinin bu yükten kurtulmasını lazım CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sorduğu sorulara MHP Genel Başkan Yardımcıları İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın'ın verdiği cevaba ilişkin, "O cenaze, o kan orada durdukça Türkiye'de siyaset normalleşemez" dedi.
23.05.2024 Gündem
'AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş'
'AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş' Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, vize konusundaki sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek, "Varhelyi'nin açıklamasına göre, AB Komisyonu, üye ülkelere Türkiye'deki elçilik ve konsolosluklarındaki gerek insan kaynağı gerekse donanım yönünden kapasite artışına gitmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunmuş" dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Ropar açıklandı: İşte 'olağanüstü kuraklık' alarmı verilen yerler
Ropar açıklandı: İşte 'olağanüstü kuraklık' alarmı verilen yerler Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün nisan ayı raporlarına göre, Türkiye genelinde yağışlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67, normaline göre yüzde 50 düşerken, Karadeniz Bölgesi son 64 yılın en düşük yağışını aldı. Meteorolojik kuraklık haritalarında Türkiye'nin büyük bölümünde 'olağanüstü' ve 'çok şiddetli kuraklık' alarmı verildi.
23.05.2024 Gündem
Yaz öncesi gündem yine fahiş fiyatlarla girilen plajlar: KIYIDA özgürlüğe sivil destek
Yaz öncesi gündem yine fahiş fiyatlarla girilen plajlar: KIYIDA özgürlüğe sivil destek Çevre Bakanlığı’nın “Denizler Halkındır” projesi ile el attığı kıyılardaki işgale karşı tepkiler, Kıyı Hareketleri Dayanışma Ağı’nı (KIYIDA) doğurdu. KIYIDA çatısı altında buluşan gönüllüler, sahillerin özgürleştirilmesini savunuyor.
23.05.2024 Gündem
İstismar şüphelisi ekip otosunda öldü!  2 polis ve 1 bekçinin cezası belli oldu
İstismar şüphelisi ekip otosunda öldü! 2 polis ve 1 bekçinin cezası belli oldu Zonguldak'ta R.Ö. (8) isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla İstanbul'da polis tarafından yakalanan 2 şüpheliden, bu kente götürülürken Kocaeli’de ekip otosunda Metin Sucu'nun (49) ölümüne, A.G.’nin (50) de yaralanmasına ilişkin tutuklu yargılanan 2 polis memuru ve 1 bekçi hakkında karar verildi.
22.05.2024 Gündem
Kurbanlıklar, 'Tarım Cebimde' uygulaması ile sorgulanabilecek
Kurbanlıklar, 'Tarım Cebimde' uygulaması ile sorgulanabilecek Tarım ve Orman Bakanlığı'nın mobil uygulaması 'Tarım Cebimde' ile kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.
22.05.2024 Ekonomi
Servet Yardımcı: EURO 2024'te sürpriz yapacak bir takımımız var
Servet Yardımcı: EURO 2024'te sürpriz yapacak bir takımımız var EFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 Avrupa Konferans Ligi finallerinin Türkiye'de yapılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
22.05.2024 Futbol
Toplu arı ölümlerinin nedeni belli oldu: Koloni çöküşleri yaşıyoruz
Toplu arı ölümlerinin nedeni belli oldu: Koloni çöküşleri yaşıyoruz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Baytekin, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşanan toplu arı ölümlerinin sebebinin gündüz yapılan zirai ilaçlamalar olduğunu belirterek, “İlaçlama mümkün olduğunca gece yapılmalı. Hem gece hava daha sakindir, ilacı istediğiniz noktalara rahatlıkla ulaştırabilirsiniz hem de ilaçtan tasarruf edersiniz” dedi.
22.05.2024 Gündem
Lüks otellerin kaçak komşuları için son 6 ay!
Lüks otellerin kaçak komşuları için son 6 ay! Antalya'da yıkımı 2021 yılından bu yana yılan hikayesine dönen lüks otellere komşu 'bedava tatilin adresi' olarak tanımlanan çardaklar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 'Sahilleri halka açacağız, kaçak yapılar yıkılacak' açıklamasıyla yeniden gündem oldu. Aksu Belediyesi, kasım ayında çardakları yıkıp, yeni bir proje ile sahilden uzakta tek tip yapı sistemine geçmeyi planlıyor.
22.05.2024 Ekonomi
10 yerinden bıçaklayarak öldürdü: 'Yaralandığını fark etmedim' dedi
10 yerinden bıçaklayarak öldürdü: 'Yaralandığını fark etmedim' dedi Kocaeli'de parkta kavgada Kaptan Kırdudu'yu (26) 10 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü suçlamasıyla müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan Murat Ekemen (42), ilk duruşmada, "Şahsın, yaralandığını hiç düşünmedim" dedi.
21.05.2024 Gündem
Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'a hapis cezası
Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'a hapis cezası Adana'nın Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ile CHP İlçe Başkanı kardeşi Caner Aydar ve amcası Ertan Aydar, 'Hukuki alacağın tahsili amacıyla tehdit' suçundan 2 yıl 1'er ay hapis cezasına mahkum edildi.
21.05.2024 Gündem
Maaş bordrolarını inceleyen öğretmenler fark etti! 'Milyonluk ek ders yolsuzluğu' iddiası
Maaş bordrolarını inceleyen öğretmenler fark etti! 'Milyonluk ek ders yolsuzluğu' iddiası Kocaeli'deki bir ortaokulda öğretmenler, maaş bordrolarındaki ek ders ücreti ile hesaplarına yatan ücretin farklı olduğunu tespit etti. Öğretmenler, yaklaşık 4 yıl boyunca bu durumun yaşandığını, hesaplarına eksik yatan ek ders ücretinin farklı banka hesaplarına yatırıldığını gördü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Hürriyetçi Eğitim Sendikası Kocaeli Şubesi, başkanı Levent Kuruoğlu, "Maliye sisteminde bir açık olduğu, bu açık üzerinden tespitlerimize göre sadece bir okulda 4,5 milyon TL'nin üstünde bir yolsuzluk yapıldığı görülmektedir" ifadelerini kullandı.
21.05.2024 Gündem
Trabzon'da vahşet! Kediyi tekmeledi, ezerek öldürdü
Trabzon'da vahşet! Kediyi tekmeledi, ezerek öldürdü Trabzon'da kimliği belirsiz bir kişinin, tekmeleyip, ezerek öldürdüğü yavru kediyi otların içine fırlattığı anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
21.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dha ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.